Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#13996   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 20/07/2016 - 21:46

Σε ακουμε...

Μην δεις 6ιντζο εσύ, κατευθείαν..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#13997   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2016 - 21:52

Εγώ πάντως που μίλησα πριν από λίγο με ταγίπ-time με ένα φίλο στην Τουρκία , μου είπε πως όποιος έχει 6ιντσο με Android, θεωρείται πραξικοπηματίας και θα συλλαμβάνεται...
Big things have small beginnings

#13998   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 20/07/2016 - 22:31

Αμα δε ξαναβγει jb τα πραγματα θα απλοποιηθουν... :P

You'll Never Walk Alone


#13999   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 21/07/2016 - 00:12

Εγώ πάντως μετά από 7 χρόνια jb ios, ξέμεινα με καθαρό ios τους τελευταίους μήνες και μη βλέποντας φως στον ορίζοντα σκέφτηκα το εξής.. Γυναίκα δεν μπορώ να αλλάξω, ομάδα δεν μπορώ να αλλάξω, ας αλλάξω "στρατοπεδο". Και έτσι έκανα την αλλαγή σε android. Έχω να πω ο εξής..

Το καθαρό ios είναι βαρετά σταθερό και εκνευριστικά μη παραμετροποιήσιμο..

#14000   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 21/07/2016 - 06:07

Το καθαρό ios είναι βαρετά σταθερό και εκνευριστικά μη παραμετροποιήσιμο..

 

Αυτό ακριβώς. Από κει και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του...


You'll Never Walk Alone


#14001   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 22/07/2016 - 18:26

Το έχω μια εβδομάδα (το Mate 8) για αυτό να αναφέρω όσα παρατήρησα καλά

Στα θετικά του Mate
Πολύ πολύ μεγαλύτερη αυτονομία
Pro Mode στην camera ( το βράδυ κάνεις θαύματα)
Λίγο καλύτερη οθόνη έξω στο φως
Καλύτερη συμπεριφορά στο browsing

Πολύ πολύ καλύτερο σήμα (και WiFi και gsm) είναι το πρώτο που παρατήρησα καθος εκεί που μένω σήμα δεν έχει)

Στα αρνητικά του
Auto Mode στην camera στο 6s είναι ανώτερο (οποίος δεν τα έχει καλά με pro Mode θα τα βρει σκούρα στο mate)

Δύσκολο στο κράτημα (6s ποιο άνετο είναι σε αυτό)

Χειρότερος ήχος στα ακουστικά (δεν υπάρχει τρελή διαφορά αλλά υπάρχει του 6s είναι καλύτερος

Για λογισμικό δεν μπορώ να μιλήσω ακόμη γιατί έχει άπειρα πράγματα μέσα ( σε καμία βδομάδα θα τα βρω όλα) από θέμα απόκρισης στα βασικά στα ίδια επίπεδα είναι και τα δύο πάντως
Στα games μερικά που άνοιξα χάνει το Mate

Αυτό που μου έμεινε πραγματικά είναι η αυτονομία με χρήση 4g (τόσα κινητά είχα κανένα δεν έβγαζε τόσο)

Εννοειται οτι θα ειχες τελειο σημα και wifi, αφου η Huawei εξειδικευεται στις τηλεπικοινωνιες και ειναι Top στον συγκεκριμενο τομεα...

#14002   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/08/2016 - 15:39

108 say

 

Επιλέγω iphone λόγο ios. Ωραία τα galaxy αλλά γιατί να μην πάω σε κάποιο κινέζικο (xiaomi κοκ) στη μισή τιμή και να κάνω τα ίδια? Αυτό όσον αφορά το android.

Επίσης οι εφαρμογές του ios είναι σε άλλο επίπεδο.

 

 

 

για το πρωτο δεν μπορω να απαντησω,ειναι θεμα γουστου,τσεπης ,εφε κτλ κτλ

για το δευτερο ενω περιμενα να ειναι οπως τα λες συμβαινει το αντιθετο ,εχω βαλλει στο σαμμυ τις ιδιες εφαρμογεσ (και αλλες πολλες που δεν μπαινουν στο iphone αν δεν εχεις jb)που ειχα στο iphone και εχω sto ipad και παρατηρησα το εξης 

σε εφαρμογη rachio (αυτοματο ποτισμα απο εταιρεια αμερικανικη )δεν δεχοταν  τον προγραμματισμο  τον γενικο ,ουτε στο ipad ,sσε ερωτηση που εκανα στην εταιρεια μου ειπαν οτι ειναι γνωστο το προβλημα και θα το διορθωσουν (μετα απο 6 μηνες τιποτα ακομα) στο androit κανενα προβλημα,στο γνωστο app eagle eye το αντροιτ κυλαει απο καμερα σε καμερα  ενω στο iphone εμπαινα στην μια καμερα ,εβγαινα για να μπω στην αλλη,επισης υποστηριζει download ,kai tτελος στα περισσοτερα app εχω πολυ περισσοτερες ρυθμισεις απ οτι πριν 



#14003   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/08/2016 - 22:53

108 say

 

Επιλέγω iphone λόγο ios. Ωραία τα galaxy αλλά γιατί να μην πάω σε κάποιο κινέζικο (xiaomi κοκ) στη μισή τιμή και να κάνω τα ίδια? Αυτό όσον αφορά το android.

Επίσης οι εφαρμογές του ios είναι σε άλλο επίπεδο.

 

 

 

για το πρωτο δεν μπορω να απαντησω,ειναι θεμα γουστου,τσεπης ,εφε κτλ κτλ

για το δευτερο ενω περιμενα να ειναι οπως τα λες συμβαινει το αντιθετο ,εχω βαλλει στο σαμμυ τις ιδιες εφαρμογεσ (και αλλες πολλες που δεν μπαινουν στο iphone αν δεν εχεις jb)που ειχα στο iphone και εχω sto ipad και παρατηρησα το εξης 

σε εφαρμογη rachio (αυτοματο ποτισμα απο εταιρεια αμερικανικη )δεν δεχοταν  τον προγραμματισμο  τον γενικο ,ουτε στο ipad ,sσε ερωτηση που εκανα στην εταιρεια μου ειπαν οτι ειναι γνωστο το προβλημα και θα το διορθωσουν (μετα απο 6 μηνες τιποτα ακομα) στο androit κανενα προβλημα,στο γνωστο app eagle eye το αντροιτ κυλαει απο καμερα σε καμερα  ενω στο iphone εμπαινα στην μια καμερα ,εβγαινα για να μπω στην αλλη,επισης υποστηριζει download ,kai tτελος στα περισσοτερα app εχω πολυ περισσοτερες ρυθμισεις απ οτι πριν 

Ε καλά τώρα αυτή τι σύγκριση ήταν? Επειδή δεν ξέρουν οι άλλοι να γράφουν εφαρμογές σε ios.

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι όλες οι εφαρμογές βγαίνουν πρώτα σε ios και μετά σε άλλες πλατφόρμες.

Το υπέρτατο παιχνίδι oceanhorn ακόμα να βγει στο android, η εφαρμογή prisma πόσους μήνες έκανε να βγει στο android και άλλες εφαρμογές.

Εάν κάνεις μια γύρα στο play store τα 3/4 είναι σαβούρες.



#14004   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/08/2016 - 23:51

Ε καλά τώρα αυτή τι σύγκριση ήταν? Επειδή δεν ξέρουν οι άλλοι να γράφουν εφαρμογές σε ios.
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι όλες οι εφαρμογές βγαίνουν πρώτα σε ios και μετά σε άλλες πλατφόρμες.
Το υπέρτατο παιχνίδι oceanhorn ακόμα να βγει στο android, η εφαρμογή prisma πόσους μήνες έκανε να βγει στο android και άλλες εφαρμογές.
Εάν κάνεις μια γύρα στο play store τα 3/4 είναι σαβούρες.


Πολυ φοβάμαι οτι χρειάζεσαι γυαλιά ,τιποτα δεν ισχύει απο αυτα που λες ,συνέχισε να ζεις στον κοσμο σου

#14005   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2016 - 00:07

Πολυ φοβάμαι οτι χρειάζεσαι γυαλιά ,τιποτα δεν ισχύει απο αυτα που λες ,συνέχισε να ζεις στον κοσμο σου

Ο κόσμος του ios είναι γεμάτος αποκλειστικότητες και σαν τον Πλάτωνα έχω υποχρέωση αν όχι να σε βγάλω, τουλάχιστον να σε ενημερώσω για το ότι υπάρχει φως εκτός σπηλαίων. Κακά τα ψέματα πρώτα βγαίνουν σε ios και μετά σε android και πολλές φορές δεν έρχονται και ποτέ.



#14006   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 12/10/2016 - 08:26

Καλημέρα, βρέθηκαν ύποπτοι για τρομοκρατία μεταμφιεσμένοι σε ραβίνους, δεν ήθελαν να ξυρίσουν το μούσι..., σε διαφορά μουσεία της Ευρώπης, προσπαθώντας να τηλεφωνήσουν ή να ανεβάσουν φωτογραφίες στο Instagram, με ένα Galaxy note 7!!! Έχουν αποκλειστεί τα μουσεία περιμένοντας τα ειδικά κουτιά από την Samsung για να αποσύρουν τις συσκευές. Λόγω του κινδύνου και της σοβαρότητας των περιστατικών, οι μεταφορά των συσκευών θα γίνει με γαϊδούρια για να μην υπάρξει θέμα στατικότητας... καλημέρα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14007   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/10/2016 - 09:31

Καλημέρα, βρέθηκαν ύποπτοι για τρομοκρατία μεταμφιεσμένοι σε ραβίνους, δεν ήθελαν να ξυρίσουν το μούσι..., σε διαφορά μουσεία της Ευρώπης, προσπαθώντας να τηλεφωνήσουν ή να ανεβάσουν φωτογραφίες στο Instagram, με ένα Galaxy note 7!!! Έχουν αποκλειστεί τα μουσεία περιμένοντας τα ειδικά κουτιά από την Samsung για να αποσύρουν τις συσκευές. Λόγω του κινδύνου και της σοβαρότητας των περιστατικών, οι μεταφορά των συσκευών θα γίνει με γαϊδούρια για να μην υπάρξει θέμα στατικότητας... καλημέρα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

υπερτεραστια ζημια αυτη για την samsung.
Ειμαι περιεργος να δω τι θα βγαλει τωρα για να κανει το comeback να σωσει την παρτιδα.

#14008   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2016 - 23:07

υπερτεραστια ζημια αυτη για την samsung.
Ειμαι περιεργος να δω τι θα βγαλει τωρα για να κανει το comeback να σωσει την παρτιδα.

13 δις ζημιά η πτώση είναι μεγάλη και ανοδος μοιάζει με το τραγούδι του Σταμάτη μ'ενα όνειρο τρελό όνειρο απατηλό!

 

Δεν θα βγάλει τίποτα θα πουσάρει το s7 s7 edge



#14009   MICZ45

MICZ45

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 16/10/2016 - 00:23

Λέτε να να εκραγεί και να πάρει μαζί του και το 6s και το 7άρι;
Βέβαια δεν είναι note 7 είναι s7 edge αλλά ποτέ δεν ξέρεις!
4687de0c29828ea53313eff3e73f124e.jpg


#14010   giannis42

giannis42

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/10/2016 - 07:08

Λέτε να να εκραγεί και να πάρει μαζί του και το 6s και το 7άρι;
Βέβαια δεν είναι note 7 είναι s7 edge αλλά ποτέ δεν ξέρεις!4687de0c29828ea53313eff3e73f124e.jpg

μπορεί και το 7αρι όμως
https://secnews.gr/1...όσωπο-ανθρώπου/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες