Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#14026   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 06/01/2017 - 17:19

Με τρωει να αγορασω το xiaomi redmi note 3 pro με τα 3gb ram κυριως με ψηνει ο επεξεργαστης του που ειναι snapdragon καθοτι δεν εμφανιζει προβληματα με το gps και το στιγμα οπως οι κινεζικοι mtk . Το εχει δοκιμασει κανεις να μας πει την γνωμη του;

επειδη ημουν σε android service ελλαδα αυτο ειναι το δυσκολο κατα τα αλλα μια χαρα κινητο ειναι με πολλες δυνατοτητες
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#14027   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2017 - 11:51

Xiaomi mi5 ή redmi note 3 pro με 3gb και τα δυο; Ακουω εντυπωσεις με φρεναρει η υπερθερμανση του 820

#14028   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/01/2017 - 14:39

Xiaomi mi5 ή redmi note 3 pro με 3gb και τα δυο; Ακουω εντυπωσεις με φρεναρει η υπερθερμανση του 820

Το Redmi Note 3 Pro το έχω πάρει για 3 δικούς μου ανθρώπους. Όλοι με ευχαριστούν για το πόσο καλό είναι και ότι δεν κολλάει.

 

Ειδικά ένα ξαδερφάκι που έχω, το έχει προέκταση του χεριού του και του περνάει όλη την ώρα τραγούδια εφαρμογές κτλ και δεν κολλάει με τίποτα.


Once You Go Mac You Never Go Back

#14029   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2017 - 11:50

Το Redmi Note 3 Pro το έχω πάρει για 3 δικούς μου ανθρώπους. Όλοι με ευχαριστούν για το πόσο καλό είναι και ότι δεν κολλάει.

 

Ειδικά ένα ξαδερφάκι που έχω, το έχει προέκταση του χεριού του και του περνάει όλη την ώρα τραγούδια εφαρμογές κτλ και δεν κολλάει με τίποτα.

+1 μου τελείωσαν τα + . Μέσα στον επόμενο μήνα θα αγοραστεί ως δεύτερη συσκευή. 



#14030   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 10/01/2017 - 12:15

Λαθος φορουμ, ουτε καταλαβαινουμε τι βλεπουμε, ουτε μας νοιαζει.

Είναι στην κατηγορία bla bla και ότι είναι εδώ μέσα αφορά Android άρα άκυρο σχόλιο...

Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#14031   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 10/01/2017 - 12:41

daskalakis μεταφερθηκαν εδω απο αλλο τοπικ, οπου το σχολιο μου ηταν σωστο, και τωρα οντως φαινεται ακυρο.


You'll Never Walk Alone


#14032   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 10/01/2017 - 19:53

daskalakis μεταφερθηκαν εδω απο αλλο τοπικ, οπου το σχολιο μου ηταν σωστο, και τωρα οντως φαινεται ακυρο.

Χίλια συγνώμη φίλε τότε...

Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#14033   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 19/01/2017 - 06:49

Κι εγω με την σειρα μου σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα του edge
Rafael Nadal

#14034   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/01/2017 - 08:00

Κι εγω με την σειρα μου σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα του edge

περιμενε λιγο να δεις και το s8 και μετα βλεπεις.μη βιαστεις

#14035   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 19/01/2017 - 08:04

περιμενε λιγο να δεις και το s8 και μετα βλεπεις.μη βιαστεις

αυτο σκεφτομαι φιλε μου απλος δεν ειναι οπως παλια το ios καθε ios χειροτερο απο το αλλο πολλα προβληματα συνεχεια αναβαθμισεις!!

Οχι πως το android ειναι καλυτερο απλος μπορεις να κατεβασεις ενα τραγουδι να κανεις πεντε εξι πραγματακια παραπανο απο οτι με ενα apple
Rafael Nadal

#14036   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 19/01/2017 - 12:35

Και γω θελω να δω s8, απλα θαργησει να πεσει η τιμη, ενω το edge εχει τιμη χωμα...


You'll Never Walk Alone


#14037   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2017 - 14:44

αυτο σκεφτομαι φιλε μου απλος δεν ειναι οπως παλια το ios καθε ios χειροτερο απο το αλλο πολλα προβληματα συνεχεια αναβαθμισεις!!

Οχι πως το android ειναι καλυτερο απλος μπορεις να κατεβασεις ενα τραγουδι να κανεις πεντε εξι πραγματακια παραπανο απο οτι με ενα apple

Συνέχεια αναβαθμίσεις; Αυτό καλό δεν είναι; Στο άλλο "στρατόπεδο" παρακαλάν για αναβάθμιση, εμείς που τις έχουμε δεν τις θέλουμε;

 

Επίσης δεν θα συμφωνήσω ότι κάθε iOS και χειρότερο αφού σε σχέση με παλιότερα βλέπω πολύ καλύτερα τα πράγματα, με λιγότερα σοβαρά προβλήματα. Τώρα μικροπροβλήματα & βελτιώσεις πάντα θα υπάρχουν εις τον αιώνα τον άπαντα και σε όλα τα λειτουργικά, και μόνο καλό είναι να δίνονται αναβαθμίσεις για αυτά.

 

Τώρα για τις διαφορές του android και πόσα πολλά παραπάνω πράγματα μπορείς να κάνεις με το android σε σχέση με το iOS εν έτη 2017, είναι μεγάλη κουβέντα...

 

Όσο για το S7 Edge είναι πολύ καλό τηλέφωνο (το είχα στην κατοχή μου για περίπου έναν μήνα), τρομερή οθόνη και πολύ όμορφη & ποιοτική κατασκευή. Το touchwiz όμως είναι χιλιοφορτωμένο με λειτουργίες (πολλές απ'τις οποίες πιθανώς να μην χρησιμοποιήσεις ποτέ) και εφαρμογές και δεν τρέχει όσο καλά θα μπορούσε.

Αναλόγως τις προτεραιότητες σου οπότε. Αν θες μεγάλη συσκευή με πολύ καλή οθόνη πας εκεί, αν θες πρώτα λειτουργικό και ύστερα τα υπόλοιπα τότε μένεις εκεί που είσαι ή πας για αναβάθμιση στο iPhone.

Βέβαια δεν αξίζει και να πας τώρα στο Edge απ΄την στιγμή που σε λίγο καιρό θα κυκλοφορήσει το S8, αλλά αυτή είναι άλλη ιστορία.. Αν πάλι θες κάτι καλό, οικονομικότερο, με καλή μεταπωλητική αξία και αντίστοιχα καλό με το S7, κοίτα προς Oneplus 3T μεριά τη δεδομένη στιγμή το οποίο είναι τηλεφωνάρα.



#14038   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 19/01/2017 - 14:55

Συνέχεια αναβαθμίσεις; Αυτό καλό δεν είναι; Στο άλλο "στρατόπεδο" παρακαλάν για αναβάθμιση, εμείς που τις έχουμε δεν τις θέλουμε;

Επίσης δεν θα συμφωνήσω ότι κάθε iOS και χειρότερο αφού σε σχέση με παλιότερα βλέπω πολύ καλύτερα τα πράγματα, με λιγότερα σοβαρά προβλήματα. Τώρα μικροπροβλήματα & βελτιώσεις πάντα θα υπάρχουν εις τον αιώνα τον άπαντα και σε όλα τα λειτουργικά, και μόνο καλό είναι να δίνονται αναβαθμίσεις για αυτά.

Τώρα για τις διαφορές του android και πόσα πολλά παραπάνω πράγματα μπορείς να κάνεις με το android σε σχέση με το iOS εν έτη 2017, είναι μεγάλη κουβέντα...

Όσο για το S7 Edge είναι πολύ καλό τηλέφωνο (το είχα στην κατοχή μου για περίπου έναν μήνα), τρομερή οθόνη και πολύ όμορφη & ποιοτική κατασκευή. Το touchwiz όμως είναι χιλιοφορτωμένο με λειτουργίες (πολλές απ'τις οποίες πιθανώς να μην χρησιμοποιήσεις ποτέ) και εφαρμογές και δεν τρέχει όσο καλά θα μπορούσε.
Αναλόγως τις προτεραιότητες σου οπότε. Αν θες μεγάλη συσκευή με πολύ καλή οθόνη πας εκεί, αν θες πρώτα λειτουργικό και ύστερα τα υπόλοιπα τότε μένεις εκεί που είσαι ή πας για αναβάθμιση στο iPhone.
Βέβαια δεν αξίζει και να πας τώρα στο Edge απ΄την στιγμή που σε λίγο καιρό θα κυκλοφορήσει το S8, αλλά αυτή είναι άλλη ιστορία.. Αν πάλι θες κάτι καλό, οικονομικότερο, με καλή μεταπωλητική αξία και αντίστοιχα καλό με το S7, κοίτα προς Oneplus 3T μεριά τη δεδομένη στιγμή το οποίο είναι τηλεφωνάρα.

φιλε μου ημουν κατοχος android συσκευων χρονια και ξερω αρκετα πραγματα με ρουτ ολα φτιαχνουν ορεξη να χεις και μπορεις να κανεις οτι θελεις στην συσκευη γι αυτο την θεωρω αψογη γι αυτη την περιοδο της ζωης μου!!!

Δευτερο δεν συμφωνω με της αναβαθμισεις της συνεχεια γνωμη μου ειναι συν οτι εσυ θεωρεις να σου στελνω ενα μυνημα και να λαγκαρει η συσκευη σου;;;που εισαι ρε ios 6 λιγα και καλα!!!

Και το χω ξαναπει οσο η apple ειχε μια συσκευη τον χρονο ηταν πιο καλα τα πραγματα τωρα η καθε συσκευη εχει τα δικα της χαρακτηριστικα φτιαχνουν κατι για το 7 πχ και χαλανε στο λειτουργικο κατι αλλο

Θελω να ξερα τοσους υπαλληλους εχουν ο καθενας με δικη του συσκευη ipad ipod κτλ συν τοσους dev που τσεκαρουν της beta τι πανε και μας δινουν beta στην beta

Συγνωμη γνωμη μου ειναι μπορει να κανω και λαθος απλος γι αυτη την περιοδο της ζωης μου καλο θα ηταν μια android συσκευη χωρις να παραταω το ios εδω στο φορουμ θα ειμαι οπως ολοι μας
Rafael Nadal

#14039   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 19/01/2017 - 14:57

Και γω θελω να δω s8, απλα θαργησει να πεσει η τιμη, ενω το edge εχει τιμη χωμα...

αυτο ειναι γνωστο φιλε atari4 οτι τα apple σε σχεση με τα android κρατανε περισσοτερο και δεν πεφτει τοσο ευκολα η τιμη τους οπως στα android
Rafael Nadal

#14040   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2017 - 15:12

φιλε μου ημουν κατοχος android συσκευων χρονια και ξερω αρκετα πραγματα με ρουτ ολα φτιαχνουν ορεξη να χεις και μπορεις να κανεις οτι θελεις στην συσκευη γι αυτο την θεωρω αψογη γι αυτη την περιοδο της ζωης μου!!!

Δευτερο δεν συμφωνω με της αναβαθμισεις της συνεχεια γνωμη μου ειναι συν οτι εσυ θεωρεις να σου στελνω ενα μυνημα και να λαγκαρει η συσκευη σου;;;που εισαι ρε ios 6 λιγα και καλα!!!

Και το χω ξαναπει οσο η apple ειχε μια συσκευη τον χρονο ηταν πιο καλα τα πραγματα τωρα η καθε συσκευη εχει τα δικα της χαρακτηριστικα φτιαχνουν κατι για το 7 πχ και χαλανε στο λειτουργικο κατι αλλο

Θελω να ξερα τοσους υπαλληλους εχουν ο καθενας με δικη του συσκευη ipad ipod κτλ συν τοσους dev που τσεκαρουν της beta τι πανε και μας δινουν beta στην beta

Συγνωμη γνωμη μου ειναι μπορει να κανω και λαθος απλος γι αυτη την περιοδο της ζωης μου καλο θα ηταν μια android συσκευη χωρις να παραταω το ios εδω στο φορουμ θα ειμαι οπως ολοι μας

Το root φίλε μου έχει ψιλοπεθάνει, στην ίδια και χειρότερη φάση που βρίσκεται το jailbreak στο iOS. Πολύ λιγότεροι λόγοι να ασχοληθείς όσο περνάνε τα χρόνια. Πέρα από adblock (κάτι για το οποίο βρίσκεις λύση και εκτός root) δεν βλέπω και πολλούς άλλους λόγους να ασχοληθείς, πόσο μάλλον με την Samsung αφού αφήνεις την συσκευή εκτός εγγύησης.

Να δοκιμάσεις τι; Custom rom στο S7 Edge; Για ποιο λόγο;

 

Τέσπα αν θες εσύ να κάνεις την αλλαγή δεν θα σε κρατήσω εγώ ούτε έχω αυτόν τον σκοπό  :) , πόσο μάλλον όταν μιλάμε για το S7 edge που αντικειμενικά είναι πολύ καλή συσκευή.

 

Υ.Γ. Βέβαια εγώ το ξαναλέω, αν ήταν να κάνω την αλλαγή τώρα θα περίμενα το S8  :rolleyes:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1), Google (1)