Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#14041   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 19/01/2017 - 15:17

Το root φίλε μου έχει ψιλοπεθάνει, στην ίδια και χειρότερη φάση που βρίσκεται το jailbreak στο iOS. Πολύ λιγότεροι λόγοι να ασχοληθείς όσο περνάνε τα χρόνια. Πέρα από adblock (κάτι για το οποίο βρίσκεις λύση και εκτός root) δεν βλέπω και πολλούς άλλους λόγους να ασχοληθείς, πόσο μάλλον με την Samsung αφού αφήνεις την συσκευή εκτός εγγύησης.
Να δοκιμάσεις τι; Custom rom στο S7 Edge; Για ποιο λόγο;

Τέσπα αν θες εσύ να κάνεις την αλλαγή δεν θα σε κρατήσω εγώ ούτε έχω αυτόν τον σκοπό :) , πόσο μάλλον όταν μιλάμε για το S7 edge που αντικειμενικά είναι πολύ καλή συσκευή.

Υ.Γ. Βέβαια εγώ το ξαναλέω, αν ήταν να κάνω την αλλαγή τώρα θα περίμενα το S8 :rolleyes:

ναι φιλε μου γνωμες περνω βλεπω και οταν ερθει η ωρα θα δω τι αξιζει τι με συμφερει και τι θα παρω!!!

Απλος βλεπεις βλεπουμε ολοι οτι η apple δεν ειναι οπως ηταν αυτο λεω συσκευες που λυγιζουν προβληματα στο ios δεν ειναι οπως ηταν εγω βεβαια οπως ειπα περιμενω ενημερωνομαι κι οταν ερθει η ωρα θα δω τι θα παρω!!σας ευχαριστω ολους για της γνωμες σας να στε καλα
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#14042   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 19/01/2017 - 15:24

Και όταν βγει το s8 σε λίγο θα περιμένουμε το iPhone 8... Βασικά πλέον δεν παίζει τόσο ρόλο το λειτουργικό όσο οι συσκευές και τα χαρακτηριστικά τους. Αν η Apple φροντίσει να κάνει το κάτι παραπάνω θα έχει κερδίσει το παιχνίδι αλλιώς με ημίμετρα θα κάνει πάταγο το s8 που λένε θα είναι τούμπανο και θα αποκτήσει μεγάλο κοινό


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#14043   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 19/01/2017 - 17:09

Το κάτι παραπάνω πλέον της Apple δεν βρίσκεται εντός iPhone. Αλλά στον περίγυρό του. Κάθε χρόνο, κάθε ναυαρχίδα θα είναι καλύτερη από την άλλη ή/και την προηγούμενη.

Οι διαφορές θα παιχτούν πλέον στα οικοσυστήματα. Της Google, της Amazon, της Samsung και της Apple. Σε Home Automation, σε Wearables, σε Services με Content.

Η ουσιώδης διαφορά θα είναι στην εμπειρία του κάθε οικοσυστήματος. Όλα θα λειτουργούν με όλα ως ένα βαθμό. Αλλά ποιο οικοσύστημα θα λειτουργεί και θα προσθέτει σε κάθε άτομο υποκειμενική αξία, το γνωρίζει καθένας μόνος του.

 

Ο ανταγωνισμός στα κινητά έχει φτάσει σε επίπεδα όπου, λίγες λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά. Το innovation στα κινητά πέθανε.


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 19/01/2017 - 17:10


#14044   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 19/01/2017 - 17:58

Δικιο εχουμε ολοι λιγο πολυ ομως οπως εχει γινει το θεμα ειναι τι ψαχνει εκεινη την εποχη αυτος που θα αγορασει!!
χεστηκα εγω πχ να κουναω την συσκευη να σβηνω το μυνημα θελω πραγματα πιο ουσιώδες και πιο βασικα,ξερω αν χασω ακομα και το iphone καποιος θα καταφερει να το ξεκλειδωσει και να το πουλησει!!!
περιμενω πιο πολλα απο της εταιρειες οχι αν θα ανοιγει το τηλεφωνο με το δαχτιλο η με το ματι η το προσωπο εννοειτε οτι καποιος εχει καρτες μεσα στοιχεια προσωπικα!!!
Και ετσι οπως το πανε το ενα τηλεφωνο θα εχει 1000 ευρω εδω στην ελλαδα απλα θελω να πω ολα πρεπει να τα σκεφτει καποιος πριν κανει μια αγορα τι τον συμφερει γιατι και τι του προσφερει γιατι δεν πιστευω πολυ κανουμε αγορα νεου τηλεφωνου καθε χρονο

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 19/01/2017 - 18:01

Rafael Nadal

#14045   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 02/05/2017 - 08:43

Πολύ σωστά manosvitacar

Εσυ φίλε panos είσαι μεμονωμένη περίπτωση πόσοι θα πάρουν και iPhone 7 plus και να έχουν και το edge 7


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#14046   panos2000gr

panos2000gr

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/05/2017 - 09:21

αν αγοράζετε iphone για το Jb τότε κάνετε λάθος επιλογή . 

 

Πολύ σωστά manosvitacar

Εσυ φίλε panos είσαι μεμονωμένη περίπτωση πόσοι θα πάρουν και iPhone 7 plus και να έχουν και το edge 7


Rafael Nadal

 

Καθόλου μεμονωμένη περίπτωση φίλοι μου σε ότι αφορά άτομα που ασχολούνται ως χόμπι/ερασιτεχνικά ή επαγγελματικά με την τεχνολογία , σίγουρα μεμονωμένη αν το δούμε συνολικά. Ούτως ή άλλως τα άτομα που ασχολούνται με jb στο ios ή root στο android είναι ένα μικρό μονοψήφιο ποσοστό σε σχέση με τους χρήστες κινητών.

 

Από εκεί και πέρα το iphone 7 plus είναι με εκπληκτική συσκευή (γι΄αυτο το πήρα 3 φορές) αλλά με χτυπητές ελλείψεις στο software (γι' αυτο το πούλησα 2 φόρες σε λιγότερο από ενα εξάμηνο :) ).

Κάπου εκεί έρχεται το jb για να καλύψει μέρος αυτών των αδυναμιών. Χωρίς το JB το iphone για μένα είναι ένα ημιτελές τηλέφωνο....δεν χρειάζεται να επεκτείνουμε την συζήτηση περισσότερο σε αυτό το κομμάτι. Υπάρχουν εκατοντάδες thread σε forums με αναλύσεις και σχόλια επί αυτού. Όσοι είναι χρήστες και των δύο λειτουργικών μπορούν να καταλάβουν εύκολα τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα ios και android.



#14047   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/05/2017 - 09:27

αυτό που πρέπει να καταλάβουν όλοι οι χρήστες είναι άλλο το Ios και άλλο το android και εκεί την πατάνε μεγάλη μερίδα χρηστών .



#14048   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/05/2017 - 09:35

Και που να βλεπατε πως ηταν το iphone πριν το quickpwn και τους αναναδες. Θα το πετουσατε στο τζακι για προσαναμα

#14049   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 02/05/2017 - 09:36

Καθόλου μεμονωμένη περίπτωση φίλοι μου σε ότι αφορά άτομα που ασχολούνται ως χόμπι/ερασιτεχνικά ή επαγγελματικά με την τεχνολογία , σίγουρα μεμονωμένη αν το δούμε συνολικά. Ούτως ή άλλως τα άτομα που ασχολούνται με jb στο ios ή root στο android είναι ένα μικρό μονοψήφιο ποσοστό σε σχέση με τους χρήστες κινητών.

Από εκεί και πέρα το iphone 7 plus είναι με εκπληκτική συσκευή (γι΄αυτο το πήρα 3 φορές) αλλά με χτυπητές ελλείψεις στο software (γι' αυτο το πούλησα 2 φόρες σε λιγότερο από ενα εξάμηνο :) ).
Κάπου εκεί έρχεται το jb για να καλύψει μέρος αυτών των αδυναμιών. Χωρίς το JB το iphone για μένα είναι ένα ημιτελές τηλέφωνο....δεν χρειάζεται να επεκτείνουμε την συζήτηση περισσότερο σε αυτό το κομμάτι. Υπάρχουν εκατοντάδες thread σε forums με αναλύσεις και σχόλια επί αυτού. Όσοι είναι χρήστες και των δύο λειτουργικών μπορούν να καταλάβουν εύκολα τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα ios και android.

επειδη κι εγω φίλε μου γουστάρω τεχνολογια ρουταρισματα jailbreak κτλ

Πίστεψε με δεν θα έδινα τόσα χρήματα για να πάρω το τελευταίο iPhone που υπάρχει και το τελευταίο android μοντέλο

Όπως ξέρεις μπορείς στα android να περάσεις την οποιαδήποτε ρομ θέλεις

Εδώ στο galaxy s i9000 το πρώτο έχω περάσει την nougat

Κι εφοσων οπως λες έχεις και android και μπορείς να κανείς ένα σωρό πράγματα γιατί χρειάζεται να κανείς jailbreak και το iphone

Τώρα στο θέμα ότι το iPhone χωρίς jailbreak είναι ημιτελές τηλέφωνο γνώμη μου ότι είσαι λάθος

Όπως ισχύει και στο android φίλε μου με κάθε ρουταρισμα

Και γω φίλε μου είμαι της γνώμης να μην επεκτείνουμε την συζήτηση κανέναν δεν ενδιαφέρει η άποψη μας και ίσα ίσα που έχουμε φύγει από το θέμα του ποστ κατά πολύ

Καλημέρα


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#14050   panos2000gr

panos2000gr

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/05/2017 - 09:52

Τώρα στο θέμα ότι το iPhone χωρίς jailbreak είναι ημιτελές τηλέφωνο γνώμη μου ότι είσαι λάθος

Όπως ισχύει και στο android φίλε μου με κάθε ρουταρισμα
 

Μια τελευταία παρατήρηση μόνο. Μην συγχέουμε ακριβώς το root στα android με το Jailbreak το ios. Στο android χωρίς root, χωρίς ξεκλείδωμα του τηλεφώνου, χωρίς αλλαγή ROM μπορείς να κάνεις σχεδόν όλα όσα μπορεί να  σου προσφέρει το Jaibreak σε μια ios συσκευή.

Η αναγκαιότητα για rooting δηλαδή στο Android είναι μηδαμινή, ενώ αντίθετα το JB στο iphone είναι μονόδρομος αν θέλεις το κάτι παραπάνω.



#14051   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 02/05/2017 - 09:58

Μια τελευταία παρατήρηση μόνο. Μην συγχέουμε ακριβώς το root στα android με το Jailbreak το ios. Στο android χωρίς root, χωρίς ξεκλείδωμα του τηλεφώνου, χωρίς αλλαγή ROM μπορείς να κάνεις σχεδόν όλα όσα μπορεί να σου προσφέρει το Jaibreak σε μια ios συσκευή.
Η αναγκαιότητα για rooting δηλαδή στο Android είναι μηδαμινή, ενώ αντίθετα το JB στο iphone είναι μονόδρομος αν θέλεις το κάτι παραπάνω.

φιλε μου δεν συνχεω κάτι απλός λέω ότι αν είχα ένα iPhone 7 plus κι ένα android edge 7

Εγω για εμένα μιλάω αφού θα μπορούσα να κάνω οποία παραμετροποίηση θέλω στην android μου συσκευή θα μπορούσα και λίγο καιρό να ζήσω χωρίς jailbreak στο iPhone

Το καθένα λογισμικό σου προσφέρει κάτι για να επιλέξεις της αγορά της συγκεκριμένης συσκευής

Εγω επειδή ψάχνομαι αρκετά μπορώ να κατεβάσω κάποια προγράμματα που μπορεί να με βοηθήσουν σε πράγματα που θέλω ταινίες μουσική και χωρίς να είμαι jailbreak

Τώρα αν δεις και την άλλη μου συσκευή που είναι jailbreak περα από πέντε έξι tweak δεν έχω κάτι άλλο


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#14052   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/05/2017 - 23:59

https://youtu.be/Fr_ABMxuP3Y


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rafael Nadal

#14053   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2017 - 21:47

Πως να κάνετε την android συσκευή σας iPhone X   :P

 

https://play.google.....xoutof10&hl=en


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#14054   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 26/11/2017 - 22:07

τα notes απο iCloud πως μπορω να τα κανω μεταφορα στο google account μου ;



#14055   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/11/2017 - 22:20

τα notes απο iCloud πως μπορω να τα κανω μεταφορα στο google account μου ;

Να κατσεις να τα ξαναγραψεις... προδοτη :P

solved

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: atari4, 26/11/2017 - 22:20

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (5)