Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#14146   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2018 - 10:34

Το 8 αγοράστηκε μαζί με το S3 Frontier και η δοκιμή πέτυχε 
Αναμονή για το 9 σε λίγες ημέρες και βλέπουμε ... :P


Δώστε τα iphone και πάρτε Samsung. Σα να τον άκουσες τον πρόεδρα :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#14147   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 16/08/2018 - 19:33

Εγώ πάντως το τόλμησα προχθές..έκανα ανταλλαγή το 7plus με OnePlus 6 (128), χωρίς χρηματική διαφορά. Θα του δώσω λίγο χρόνο, γιατί προς το παρών χαμούλης!! Πάντως σαν αίσθηση και οθόνη, ήταν πίσω το 7plus..λειτουργικό...θα δείξει..το πολύ πολύ ξαναγυρναμε...

#14148   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 17/08/2018 - 07:04

Εγώ πάντως το τόλμησα προχθές..έκανα ανταλλαγή το 7plus με OnePlus 6 (128), χωρίς χρηματική διαφορά. Θα του δώσω λίγο χρόνο, γιατί προς το παρών χαμούλης!! Πάντως σαν αίσθηση και οθόνη, ήταν πίσω το 7plus..λειτουργικό...θα δείξει..το πολύ πολύ ξαναγυρναμε...


Για πες εντυπώσεις γιατί κι εγώ το σκέφτομαι για μια τέτοια αλλαγή....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14149   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 17/08/2018 - 12:48

Για πες εντυπώσεις γιατί κι εγώ το σκέφτομαι για μια τέτοια αλλαγή....


Sent from my iPhone using Tapatalk

(+)

Αίσθηση..είναι ελαφρύ λεπτό και έχει καλή αίσθηση στο χέρι..

Ποιότητα..όψη και αφή premium συσκευής..το έχω με γνήσια sandstone..και είναι πολύ όμορφο.

Οθόνη..πολύ καλή, δεν μου φαίνεται (αισθητά) η διαφορά από QHD..σίγουρα καλύτερη του 7 plus..καλύτερα μαύρα.

Χειρισμός..αρκετά εύκολος με τα gestures και το alert slider..όταν "μετακομίζεις από iphone"

Dash charge..έπαθα ΠΛΑΚΑ..πήγα για κατούρημα με 5% και γύρισα με 14% (δεν είχα πιει μπύρες).

 

(-)

Μπαταρία..προς το παρόν νομίζω λίγο χειρότερη του 7plus..δηλαδή αφήνοντας για 6 ώρες το βράδυ..χάνει 4-5%, με το iphone παίζει και να μην έχανα καθόλου.

Λειτουργικό..Γαι πολλούς είναι καλύτερο..έχει πολλά features..αλλά τα αφήνω σε ψαγμένους, μου άρεσε η απλότητα του IOS (θα του δώσω όμως τον χρόνο του).

Camera..το προτρέτο του 7plus..δεν το πιάνει ούτε με πολύ προσπάθεια..κατά τα άλλα αξιοπρεπής κάμερα με θετικό το pro mode στην native εφαρμογή.

 

Υ.Γ Είχα δοκιμάσει την αλλαγή πάλι με το Samsung S4 και σε 2 μήνες γύρισα (Πολύ το lag)..να δούμε τώρα. (Στο IOS από το iphone 3G)

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.


Τελευταία επεξεργασία από: vasileiosm, 17/08/2018 - 12:52


#14150   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 18/08/2018 - 10:39

Συνεχίζω όσο περνάω χρόνο μαζί του...
ΠΟΛΥ κακό ηχείο!
Η μπαταρία έστρωσε σιγά σιγά...δεν μετράω sot κτλ, το βλέπω σε σχέση με την χρήση που κάνω..πάνω κάτω τα ίδια με το 7 plus.

#14151   tassr

tassr

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/08/2018 - 12:06

Θα στρώσει κ το ηχείο, μια συνήθεια είναι

#14152   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 18/08/2018 - 14:00

Η αλήθεια είναι ότι με βοήθησες παρά πολύ!Καθως με τίποτα δεν θα άλλαζα το 7plus για κινητό με χειρότερη καμερα(ειδικά πορτρέτο) και χειρότερο ηχείο,λόγω του ότι βλέπω πολύ νετφλιξ από το κινητό....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#14153   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 18/08/2018 - 14:31

Μείνε εκεί τότε...δεν θα τα βρεις αυτά τα δύο..δεν ξέρω στην πορεία με το android p

#14154   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2018 - 19:50

Δώστε τα iphone και πάρτε Samsung. Σα να τον άκουσες τον πρόεδρα :P

ελα στην παρεα billy :P

Συνημμένα αρχεία


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#14155   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/09/2018 - 20:10

ελα στην παρεα billy :P


Αρνούμαι πεισματικά! Θα κάνω σκιπ στο επόμενο iphone. Όταν καείς από το χυλό φυσάς και το γιαούρτι.

Καλορίζικο bro μου!


Για πες πως είναι;

#14156   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2018 - 12:34

... billy είπα να ξεφύγω λίγο  από τα ''τετραγωνάκια'' και πήρα το Ν9 παρέα με Gear S3 και τα IconX '18
Είμαι φαν της συσκευής αφού τα είχα όλα μέχρι και το Ν4 παράλληλα βέβαια με iPhone και τα κρατούσα max 3-4 μήνες.

 

Τώρα όμως είδα μεγάλες εξελίξεις από την συσκευή και το Samsung Experience - Knox που για εμένα είναι πολύ σημαντικό για την ασφάλεια + τα άλματα που έχει κάνει το android.

Για να δούμε;! .... :) και το λέω αυτό γιατί όλο μου το οικοσύστημα είναι στην άλλη πλευρά.



ps

Η μπαταρία του είναι ατελείωτη
Σύστημα DeX που μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σαν υπολογιστή και ως δεύτερη οθόνη
BT στο S Pen χρήσιμο για παρουσιάσεις και όχι μόνο
'Eξυπνη κάμερα
Η οθόνη του πραγματικά δεν παίζεται
H συσκευή ξεκλειδώνει αυτόματα με το Gear S3 [είναι απίστευτα χρήσιμο]

Ξανά ... η μπαταρία του είναι ατελείωτη!!!
 


Τελευταία επεξεργασία από: jig, 14/09/2018 - 12:39

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#14157   marga

marga

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 14/09/2018 - 13:30

Καλησπέρα και απο μένα. Έχω να γράψω πολυ καιρό μετά απο το topic του MacBook .

Λοιπόν εγώ ειχα 3GS και μετά πήρα Galaxy s3. Το s3 ηταν πολυ κακό τηλέφωνο. Πολυ ομως. Στους 7 μήνες δε φόρτιζε καν σωστά.
Το άλλαξα μετά με 5s. Εκει είπα επιτέλους βρηκα την υγεία μου.
Κράτησα το 5s χρονια χωρίς προβλήματα με μονο παράπονο τη μπαταρία. (Καινούρια ολα τα τηλ.)

Τελικά ενώ το ειχα καμία τριετία και πια με 3g η μπαταρία πέθαινε, απέκτησα δωρεάν το α5 2016. Έπαθα πλάκα με την οθόνη του σε σχέση με το iPhone και με βόλεψε και το μεγαλυτερο μέγεθος. Το κράτησα ενα χρόνο με 0 πρόβληματα. Μου έκανε εντύπωση ποςο εξελίχθηκε το Android σ αυτά τα χρονια. Καμία σχέση με το s3.

Μετά πάλι μέσω επιδότησης απέκτησα το α5 2017. Επισης ευχαριστημένη μέχρι πριν λιγο καιρό που αναβαθμισα στο 8 και άρχισαν τα lag. Ήθελα να το πετάξω στον τοίχο το κινητό, ώρες ώρες σερνόταν. Ευτυχως μου ήρθε αναβάθμιση που έλεγε οτι λύνει θεμα με lags κι όντως το κινητό επέστρεψε στον παλιό καλο του εαυτό. Έκλεισα ενα χρόνο κ κατι μέρες μαζί του και περιμένω πάλι μέσω επιδότησης το α8 2018.

Σε tablet έχω iPad και πραγματικα την απόκριση του iOS τα δικά μου Samsung δεν την έχουν. Δεν έχουν κοληματα αλλα δεν ειναι τοςο αστραπιαία. Mid range συσκευές βέβαια.

Και έρχομαι στο δια ταύτα..... Μου έχει λείψει η εμπειρία χρήσης μιας ναυαρχίδας. Έχω χρησιμοποιήσει το s9+ για φωτο και τρελάθηκα.... η οθόνη επισης δεν παίζεται... Λέω ή να το χτυπήσω τα Χριστούγεννα με καμία προσφορά (ήδη εδώ και μέρες στον Κωτσόβολο ειναι στα 800€) ή αφού θα χω πάλι καινούρια συσκευη τωρα, να περιμένω πια τα s10.

Κι απο την αλλη περίμενα και τα iPhone. Και οι τιμές ειναι απλησίαστες. Δεν παίζει να ρίξω 1000 για κινητό ποςο μάλλον πανω απο 1000. Μόνη λύση ΑΝ μπει σε καμία προσφορά στα 800€ το Χ.

Εγώ βάση εμφάνισης και οθόνης (για κάμερα δεν έχω ψάξει συγκριτικά X vs S9 Plus) θα επέλεγα Samsung. Ξεκάθαρα. ΟΜΩΣ επειδή ειχα την εμπειρία με το s3 ομολογώ οτι φοβάμαι. Τωρα τα α5 τα χω τσάμπα δε με νοιάζει. Όταν ομως ρίξω αυτο το μεγάλο ποσό θα το ρίξω για να με βγάλει μια τριετία η συσκευη.

Λοιπόν...... τι λέτε?

Υγ: χρησιμοποιώ fit 2 pro που μ έχει βολέψει αφάνταστα κι αν παρω galaxy κινητό θα παρω το galaxy watch.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: marga, 14/09/2018 - 13:31


#14158   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2018 - 11:19

Εφοσον κατα βαθος θελεις S9 παρτο και μην ακους τιποτα.Το να σου πω εγω οτι το Χ ειναι απαιχτο και ο αλλος το S9 ,μαλλον θα σε μπερδεψουν περισσοτερο.Τα περι φωτογραφιων και λοιπων χαρακτηριστικων,σε αυτο το επιπεδο συσκευων, ειναι μαλλον κονσουμεριστικες μπουρδες.

 

ΥΓ ..το Χ ειναι οντως απαιχτο 10 μηνες μετα ;) :D



#14159   marga

marga

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 15/09/2018 - 11:53

Οντως ειναι μπερδεμα. Επιασα πριν λιγο και τα 2 παλι σε μαγαζι... το samsung μου αρεσει πιο πολυ λογω και του notch. Και το Χ ομως δε με αφηνει αδιαφορη.

Σχετικα με την καμερα πχ βλεπω τη στοκ εφαρμογη του s9+ που προσφερει επιλεκτικη εστιαση και βλεπω και του Χ που δε δινει καποια αντιστοιχη δυνατοτητα και απορω πως γινεται στο μήλο η δουλεια.

Μαλλον πρεπει να δω βιντεακια γιατι δεν εχω βρει υπαλληλο που να ξερει να μου απαντησει ενω για το samsung μου εχουν κανει πληρη παρουσιαση.

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#14160   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2018 - 11:59

Οντως ειναι μπερδεμα. Επιασα πριν λιγο και τα 2 παλι σε μαγαζι... το samsung μου αρεσει πιο πολυ λογω και του notch. Και το Χ ομως δε με αφηνει αδιαφορη.
Σχετικα με την καμερα πχ βλεπω τη στοκ εφαρμογη του s9+ που προσφερει επιλεκτικη εστιαση και βλεπω και του Χ που δε δινει καποια αντιστοιχη δυνατοτητα και απορω πως γινεται στο μήλο η δουλεια.
Μαλλον πρεπει να δω βιντεακια γιατι δεν εχω βρει υπαλληλο που να ξερει να μου απαντησει ενω για το samsung μου εχουν κανει πληρη παρουσιαση.
Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Και γιατί να πας στο x και να δώσεις τόσα λεφτά όταν το Xs βγαίνει σε 1 μισή μήνα και θα είναι καλύτερο από το τωρινό χ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες