Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPad mini. Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
447 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 15:09

Στην παρουσιαση νομιζω ειπαν πως μπορεις να το κρατας με το ενα χερι και οχι να χειριστεις παντως...


you can handle with one hand...είπαν φίλε μου καλέ :huh:... B)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 24/10/2012 - 15:11

και ροτάω γιατι να μη πάρω Kindle Fire HD και να παρω το Ipad mini?


Γιατι θες να εχεις iOS,appstore με πολλες παραπανω εφαρμογες ειδικα στα pad,ποιοτητα και σχεδιασμο apple.Αν δεν σου κανει κλικ καποιο απο αυτα απλα παιρνεις οποιο αλλο θες οπως nexus,kindle κτλπ.

#168   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 15:17

και ροτάω γιατι να μη πάρω Kindle Fire HD και να παρω το Ipad mini?


Απλή η απάντηση φίλε μου, και στο λέω εγώ που τα ψιλοχώνω στην μηλιά... :P

Σχεδιασμός (Super)
Ποιότητα super
Λεπτό αλλά πολύ λεπτό...( ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ SUPER...)
IOS, διότι ΔΕΝ είναι κινητό είναι ταμπλέτα...
και Apple... ;)

Αααα...και το πιο βασικό όποιος μπορεί αγοράζει, αυτή είναι η πολιτική τους, υπάρχουν και άλλα αλλά όχι iPad... στις ταμπλέτες ΔΕΝ τους έχει βάλει χέρι κανένας, στα κινητά είναι άλλο θέμα το χέρι έχει μπει βαθειά...με την καλή έννοια πάντα... :P

#169   Michael17

Michael17

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2012 - 15:21

καλα απλα η τιμη ειναι αρκετα ψηλη ρε γαμωτο και παλι και να ρωτήσω κατι αλλο ποτε αναμένεται η Ελλάδα

#170   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 24/10/2012 - 15:24

you can handle with one hand...είπαν φίλε μου καλέ :huh:... B)


Αλλη μια μαρκετινιστικη ατακα της apple δηλαδη...προσωπικα δεν μπορω να χειριστω το note με το ενα χερι καλα καλα που ειναι και μικροτερο απο το ipad mini...

#171   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 15:46

καλα απλα η τιμη ειναι αρκετα ψηλη ρε γαμωτο και παλι και να ρωτήσω κατι αλλο ποτε αναμένεται η Ελλάδα


Νομίζω στις 8 Οκτωβρίου 3 μέρες μετά την άφιξη του iPhone 5... ???!!! Χοχοχο :) !!!!

#172   cyclops

cyclops

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Wolv3rine88

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:05

Εννοείται ότι μπορείς να κάνεις πολλά περισσότερα με το ένα χέρι στο iPad mini απ'ότι σε κάποιο άλλο android tablet ίδιου μεγέθους για τον πολύ απλό λόγο ότι το επιτρέπει το UI του iOS γιατί είναι απλό, εύχρηστο χωρίς μικροσκοπικά κουμπάκια και ιδανικό για σερφάρισμα και ανάγνωση βιβλίων! Αυτό δε σημαίνει όμως ότι θα το κρατάς διαρκώς σαν κινητό! Όσο για τη σύγκριση που κάνουν κάποιοι με το Note 2 δε θα τη σχολιάσω καν γιατί είναι 2 εντελώς διαφορετικές κατηγορίες . Η Apple ήξερε πολύ καλά για ποιό λόγο να βάλει 4'' οθόνη στο iPhone και όχι 5''-5,5''. Επρεπε η διαφορά στο μέγεθος μεταξύ iPhone και mini να είναι αρκετά ικανοποιητική ώστε κάποιος να αγοράσει και τα δύο προιόντα και να μην προτιμήσει ένα από τα δύο! Γιατί να ενώσεις δύο κατηγορίες (tablet - τηλέφωνο) σε μία όταν μπορείς να έχεις διπλάσια κέρδη πουλώντας και τα δύο! Αυτή είναι η γνώμη μου.

#173   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:10

Εννοείται ότι μπορείς να κάνεις πολλά περισσότερα με το ένα χέρι στο iPad mini απ'ότι σε κάποιο άλλο android tablet ίδιου μεγέθους για τον πολύ απλό λόγο ότι το επιτρέπει το UI του iOS γιατί είναι απλό, εύχρηστο χωρίς μικροσκοπικά κουμπάκια και ιδανικό για σερφάρισμα και ανάγνωση βιβλίων! Αυτό δε σημαίνει όμως ότι θα το κρατάς διαρκώς σαν κινητό! Όσο για τη σύγκριση που κάνουν κάποιοι με το Note 2 δε θα τη σχολιάσω καν γιατί είναι 2 εντελώς διαφορετικές κατηγορίες . Η Apple ήξερε πολύ καλά για ποιό λόγο να βάλει 4'' οθόνη στο iPhone και όχι 5''-5,5''. Επρεπε η διαφορά στο μέγεθος μεταξύ iPhone και mini να είναι αρκετά ικανοποιητική ώστε κάποιος να αγοράσει και τα δύο προιόντα και να μην προτιμήσει ένα από τα δύο! Γιατί να ενώσεις δύο κατηγορίες (tablet - τηλέφωνο) σε μία όταν μπορείς να έχεις διπλάσια κέρδη πουλώντας και τα δύο! Αυτή είναι η γνώμη μου.

Σωστός

#174   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:38

Εννοείται ότι μπορείς να κάνεις πολλά περισσότερα με το ένα χέρι στο iPad mini απ'ότι σε κάποιο άλλο android tablet ίδιου μεγέθους για τον πολύ απλό λόγο ότι το επιτρέπει το UI του iOS γιατί είναι απλό, εύχρηστο χωρίς μικροσκοπικά κουμπάκια και ιδανικό για σερφάρισμα και ανάγνωση βιβλίων! Αυτό δε σημαίνει όμως ότι θα το κρατάς διαρκώς σαν κινητό! Όσο για τη σύγκριση που κάνουν κάποιοι με το Note 2 δε θα τη σχολιάσω καν γιατί είναι 2 εντελώς διαφορετικές κατηγορίες . Η Apple ήξερε πολύ καλά για ποιό λόγο να βάλει 4'' οθόνη στο iPhone και όχι 5''-5,5''. Επρεπε η διαφορά στο μέγεθος μεταξύ iPhone και mini να είναι αρκετά ικανοποιητική ώστε κάποιος να αγοράσει και τα δύο προιόντα και να μην προτιμήσει ένα από τα δύο! Γιατί να ενώσεις δύο κατηγορίες (tablet - τηλέφωνο) σε μία όταν μπορείς να έχεις διπλάσια κέρδη πουλώντας και τα δύο! Αυτή είναι η γνώμη μου.


Πολυ σωστος αλλα δεν ειναι μονο τα κερδη καθως για μενα το κινητο πρεπει να ειναι βολικο και το tablet σαφως πιο μεγαλο.Ποτε τα tabletphone δεν θα γινουν ευχρηστα για μενα.

#175   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:01

Εννοείται ότι μπορείς να κάνεις πολλά περισσότερα με το ένα χέρι στο iPad mini απ'ότι σε κάποιο άλλο android tablet ίδιου μεγέθους για τον πολύ απλό λόγο ότι το επιτρέπει το UI του iOS γιατί είναι απλό, εύχρηστο χωρίς μικροσκοπικά κουμπάκια και ιδανικό για σερφάρισμα και ανάγνωση βιβλίων! Αυτό δε σημαίνει όμως ότι θα το κρατάς διαρκώς σαν κινητό! Όσο για τη σύγκριση που κάνουν κάποιοι με το Note 2 δε θα τη σχολιάσω καν γιατί είναι 2 εντελώς διαφορετικές κατηγορίες . Η Apple ήξερε πολύ καλά για ποιό λόγο να βάλει 4'' οθόνη στο iPhone και όχι 5''-5,5''. Επρεπε η διαφορά στο μέγεθος μεταξύ iPhone και mini να είναι αρκετά ικανοποιητική ώστε κάποιος να αγοράσει και τα δύο προιόντα και να μην προτιμήσει ένα από τα δύο! Γιατί να ενώσεις δύο κατηγορίες (tablet - τηλέφωνο) σε μία όταν μπορείς να έχεις διπλάσια κέρδη πουλώντας και τα δύο! Αυτή είναι η γνώμη μου.


Αφενος εχεις δικιο,αφετερου δεν εξεταζεις την περιπτωση οπου καποιος δεν εχει λεφτα και για τα 2,οποτε κτ ενδιαμεσο σαφως τον καλυπτει.στην περιπτωση το νοτε2...

#176   remalifrank

remalifrank

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:02

Με τέτοια τιμη ποιος ΔΕΝ θα πάρει Nexus ?

Απλά το iPad mini το έβγαλε για να μεγαλώσει την γκάμα των προϊόντων και να εχει κατι έναντι του ανταγωνισμού . Στην φάση του iPad mini ακολούθησε τον ανταγωνισμό

#177   makemono

makemono

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 19:06

Για εμένα είναι υπερβολική η τιμή και δευτερον απαράδεκτο να βάζει πράγματα στο εσωτερικό 2ετίας. Το ξέρω ότι έχει ανέκαθεν είχαν ένα θέμα με τις hardware αναβαθμίσεις (πχ. είχαν στα deskop και στα laptop τους core 2 duo όταν εμείς είχαμε i5 και i7 1,5-2 χρόνια πριν το βάλουν και στα δικά τους μηχανήματα). Άρα είναι ξεκάθαρο ότι έχουν πλέον αναλάβει τα άτομα που είχαν φέρει την εταιρία στην χρεωκοπεία και κάνουν τις ίδιες χαζές κινήσεις. Το ότι θα πουλήσει, θα πουλήσει γιατί έχει ακόμα τη δυναμική που ακολουθεί το προιόν. Το πόσο θα κρατήσει αυτή η δυναμική είναι μία άλλη ιστορία και οι ίδιοι το έχουν καταλάβει απλώς δεν μπορούν να βγουν από μία νεοτροπία και κουλτούρα που κρατάει 10ετίες. Α και η σύγκριση με το nexus φαίνεται ότι τους καιει. Σιγουρα έβγαλαν ένα πιο όμορφο προιόν αλλά μέχρι εκεί. Οποιαδήποτε άλλη σύγκριση είναι σαν να συγκρίνεις τη ferrari με τη fiat. Ιδικά όταν το nexus έχει 4πύρηνο έπεξεργαστή, είναι ανοιχτό στα πάντα, το λογισμικό του είναι άπειρα πιο όμορφο και λειτοργικό και 100+ δολάρια πιο φθηνό (νομίζω έχει 199 $ στην αμερική και 300 € στην Ελλάδα). Ενώ αυτοί συνεχίζουν να παρουσιάζουν τα ίδια και τα ίδια σε διαφορετικές διαστάσεις λες και ο κόσμος θέλει να συμπληρώσει το άλμπουμ της πανίνι και θα τα πάρνει όλα για τη συλλογή, ακούς εκεί premium προιόν που θα το πάρουν αυτοί που τους αξίζει.....Όχι θα πέρνουμε αυτά που μας χρείάζονται και μας κάνουν αυτά που θέλουμε να κάνουμε στη φθηνότερη εκδοχή.Και αν αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να επενδύσουμε σε adroid ή win8 από την αρχή θα το κάνουμε. Αν δεν ακολουθήσουν την ανάπτυξη της τεχνολογίας (είτε αυτή χρειάζεται είται όχι) και δεν κάνουν και αναβάθμιση στο λειτουργικό τους , θα γυρίσουν εκεί που ήταν κάποτε.

#178   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/10/2012 - 19:07

Πολύ καλή η τιμή θα χτύπησω ενα

#179   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 24/10/2012 - 19:16

Με τέτοια τιμη ποιος ΔΕΝ θα πάρει Nexus ?

Απλά το iPad mini το έβγαλε για να μεγαλώσει την γκάμα των προϊόντων και να εχει κατι έναντι του ανταγωνισμού . Στην φάση του iPad mini ακολούθησε τον ανταγωνισμό


Λοιπόν Ρεμάλι Frank εγώ δέν θα το πάρω , για να μήν μπώ στον κόπο να το πουλήσω... Θα πάρω κατευθείαν ένα μηχάνημα με συμβατότητα στις εφαρμογές μου που με καλύπτει σαν μέγεθος
αξιοπιστία , και μεταπωλητική αξία όταν έρθει η ώρα...

#180   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 19:29

Εννοείται ότι μπορείς να κάνεις πολλά περισσότερα με το ένα χέρι στο iPad mini απ'ότι σε κάποιο άλλο android tablet ίδιου μεγέθους για τον πολύ απλό λόγο ότι το επιτρέπει το UI του iOS γιατί είναι απλό, εύχρηστο χωρίς μικροσκοπικά κουμπάκια και ιδανικό για σερφάρισμα και ανάγνωση βιβλίων! Αυτό δε σημαίνει όμως ότι θα το κρατάς διαρκώς σαν κινητό! Όσο για τη σύγκριση που κάνουν κάποιοι με το Note 2 δε θα τη σχολιάσω καν γιατί είναι 2 εντελώς διαφορετικές κατηγορίες . Η Apple ήξερε πολύ καλά για ποιό λόγο να βάλει 4'' οθόνη στο iPhone και όχι 5''-5,5''. Επρεπε η διαφορά στο μέγεθος μεταξύ iPhone και mini να είναι αρκετά ικανοποιητική ώστε κάποιος να αγοράσει και τα δύο προιόντα και να μην προτιμήσει ένα από τα δύο! Γιατί να ενώσεις δύο κατηγορίες (tablet - τηλέφωνο) σε μία όταν μπορείς να έχεις διπλάσια κέρδη πουλώντας και τα δύο! Αυτή είναι η γνώμη μου.


Η διαφωνία με την οθόνη δεν ήταν στις 4 ίντσες αλλά στην αναλογία που έδωσε σε συνάρτηση με τον σχεδιασμό του τηλεφώνου...εάν είχε κάνει έναν διαφορετικό σχεδιασμό πιο αναλογικό, όπως κάποια σχέδια που είχαν βγει στο δίκτυο, το τηλέφωνο θα ήταν απίστευτο, πάραυτα έμεινε στον ίδιο σχεδιασμό με ένα face lift ... μην ανοίγουμε πάλι το θέμα... :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες