Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPad mini. Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
447 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 19:35

Για εμένα είναι υπερβολική η τιμή και δευτερον απαράδεκτο να βάζει πράγματα στο εσωτερικό 2ετίας. Το ξέρω ότι έχει ανέκαθεν είχαν ένα θέμα με τις hardware αναβαθμίσεις (πχ. είχαν στα deskop και στα laptop τους core 2 duo όταν εμείς είχαμε i5 και i7 1,5-2 χρόνια πριν το βάλουν και στα δικά τους μηχανήματα). Άρα είναι ξεκάθαρο ότι έχουν πλέον αναλάβει τα άτομα που είχαν φέρει την εταιρία στην χρεωκοπεία και κάνουν τις ίδιες χαζές κινήσεις. Το ότι θα πουλήσει, θα πουλήσει γιατί έχει ακόμα τη δυναμική που ακολουθεί το προιόν. Το πόσο θα κρατήσει αυτή η δυναμική είναι μία άλλη ιστορία και οι ίδιοι το έχουν καταλάβει απλώς δεν μπορούν να βγουν από μία νεοτροπία και κουλτούρα που κρατάει 10ετίες. Α και η σύγκριση με το nexus φαίνεται ότι τους καιει. Σιγουρα έβγαλαν ένα πιο όμορφο προιόν αλλά μέχρι εκεί. Οποιαδήποτε άλλη σύγκριση είναι σαν να συγκρίνεις τη ferrari με τη fiat. Ιδικά όταν το nexus έχει 4πύρηνο έπεξεργαστή, είναι ανοιχτό στα πάντα, το λογισμικό του είναι άπειρα πιο όμορφο και λειτοργικό και 100+ δολάρια πιο φθηνό (νομίζω έχει 199 $ στην αμερική και 300 € στην Ελλάδα). Ενώ αυτοί συνεχίζουν να παρουσιάζουν τα ίδια και τα ίδια σε διαφορετικές διαστάσεις λες και ο κόσμος θέλει να συμπληρώσει το άλμπουμ της πανίνι και θα τα πάρνει όλα για τη συλλογή, ακούς εκεί premium προιόν που θα το πάρουν αυτοί που τους αξίζει.....Όχι θα πέρνουμε αυτά που μας χρείάζονται και μας κάνουν αυτά που θέλουμε να κάνουμε στη φθηνότερη εκδοχή.Και αν αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να επενδύσουμε σε adroid ή win8 από την αρχή θα το κάνουμε. Αν δεν ακολουθήσουν την ανάπτυξη της τεχνολογίας (είτε αυτή χρειάζεται είται όχι) και δεν κάνουν και αναβάθμιση στο λειτουργικό τους , θα γυρίσουν εκεί που ήταν κάποτε.


Τα είπες όλα καμάρι μου... ;) ΚΑΙ μην ξεχνάτε κάτι ΠΟΤΕ, οι εταιρίες ΕΜΑΣ τα πελατάκια έχουν ανάγκη ΚΑΙ όχι εμείς ΑΥΤΟΥΣ... ΔΕΝ μας κάνουν ΧΑΡΗ, ΕΜΕΙΣ τους ΚΑΝΟΥΜΕ... :o

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 19:44

Τα είπες όλα καμάρι μου... ;) ΚΑΙ μην ξεχνάτε κάτι ΠΟΤΕ, οι εταιρίες ΕΜΑΣ τα πελατάκια έχουν ανάγκη ΚΑΙ όχι εμείς ΑΥΤΟΥΣ... ΔΕΝ μας κάνουν ΧΑΡΗ, ΕΜΕΙΣ τους ΚΑΝΟΥΜΕ... :o

Διαβασαμε μια αντικειμενικοτατη αναλυση....τα αλλα ολα ειναι πολυ πιο ομορφα,επιπεδου Ferrari.Αλλοιμονο μας δηλαδη

#183   Simos

Simos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 21:07

Εγώ πάντως πήρα nexus σήμερα. Και σπάστηκα ΠΑΡΑ πολύ με το iPad 4 όταν το 3 άρι μου δεν έχει κλείσει 3 μήνες. Επίσης η τραγική έλλειψη καινοτομίας στο iPhone 5 είναι δείγμα για μένα ότι το μήλο έφτασε στην κορυφή και τώρα πια ξεκίνησε η κατρακύλα.

#184   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 21:11

Το iPad mini σε λευκό τα σπάει. Περιμένω το μεθαύριο για παραγγελία.

#185   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 24/10/2012 - 21:14

η αληθεια ειναι οτι το iphone 5 οντως ειναι κινηταρα αλλα πραματικα δεν εδειξε ουτε μια καινοτομια και πριν πει καποιος τι να κανει ας δει π.χ. το note 2 και τον τροπο που τρεχουν δυο εφαρμογες ταυτοχρονα.διαβασα σε ενα αρθρο οτι φετος και η apple και η google ξοδεψαν πιο λευτα σε δικηγορους και στο νομικο τμημα παρα στο τμημα για νέες τεχνολογιες πραγματικά τραγικό

#186   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 21:17

Το iPad mini σε λευκό τα σπάει. Περιμένω το μεθαύριο για παραγγελία.

Oντως το λευκο δειχνει ωραιο.

#187   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 21:17

Προσωπικά δε με νοιάζει στο ίδιο παράθυρο να βλέπω 2 εφαρμογές ταυτόχρονα. Ποτέ δε θέλησα κάτι τέτοιο. Η μοναδική φορά ήταν όταν ήθελα να ηχογραφώ και να γράφω ταυτόχρονα σημειώσεις, όμως πλέον υπάρχουν δεκάδες εφαρμογές που το κάνουν. ΕΞ' άλλου με ένα 4 finger gesture βρίσκομαι από τη μία fullscreen εφαρμογή στην άλλη σε 0.3sec.

Aλλά και πάλι όλα είναι θέμα γούστου...

#188   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 24/10/2012 - 21:19

δεν το ανεφερα αυτο ειναι ενα παράδειγμα πραγματικα ακομα και με το mini δεν δινει τιποτα καινουργιο εγώ ας πουμε που εχω ipad δεν ειδα τιποτα πρωτη φορα μετα απο keynote για ipad

Τελευταία επεξεργασία από: phoenixgrg, 24/10/2012 - 21:20


#189   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 21:25

δεν επιλέγω προϊόντα τεχνολογίας για να μαθαίνω εξαρχής τα λειτουργικά, ούτε για τη χαρά της ανακάλυψης. Τα αγοράζω επειδή με εξυπηρετούν. Εσύ μπορεί να μην είδες, όμως εγώ είδα ένα μικρό organizer, μία φορητή πηγή γνώσης, ένα αρχεία ιατρικών ιστορικών που μπορώ να το έχω ΣΥΝΕΧΕΙΑ πάνω μου χωρίς να με κουράζει όπως το iPad 3 που έχω τώρα. 4 συμφοιτητές μου έχουν iPad και μόνο εγώ το κουβαλάω μαζί γιατί λένε πως είναι βαρύ και η όλη διαδικασία να πηγαίνεις από θάλαμο σε θάλαμο με αυτό κουραστική. Αυτό χωρά "τσουπ!" μέσα στην ιατρική ρόμπα και έφυγες. Το μέγεθός του είναι ιδανικό για φορητότητα αλλά και για ξεκούραστη ανάγνωση (θέλω να πιστεύω το τελευταίο).

Έχω καταλάβει πως ο κόσμος θέλει αλλαγές. Να μεταπηδά από λειτουργικό σε λειτουργικό και κάτι που τον ιντριγκάρει. Έχω προ πολλού φύγει από αυτήν την φάση. Πρώτα Kinder έκπληξη, μετά p900, μετά HTC και iPhone. Φτάνει.

Δουλεύει; Μου κάνει.

#190   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 24/10/2012 - 21:28

Οπως έγραψα και σε άλλη ενότητα αν πάρουμε ένα s3 και το μεγαλώσουμε πολυ λιγο θα εχουμε ένα iPad mini :D

#191   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 24/10/2012 - 21:35

Οπως έγραψα και σε άλλη ενότητα αν πάρουμε ένα s3 και το μεγαλώσουμε πολυ λιγο θα εχουμε ένα iPad mini :D

πολυ αστείο κ στις δυο ενότητες.

#192   mitsakos123

mitsakos123

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Twitter:@Dimitris_Panagi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/10/2012 - 21:46

Ρε παιδια θα φοραει a6x ?



A5 πιστεύω όμως οτι είναι πολύ γρήγορο.

Ρε παιδια θα φοραει a6x ?



A5 πιστεύω όμως οτι είναι πολύ γρήγορο.

#193   mitsakos123

mitsakos123

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Twitter:@Dimitris_Panagi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/10/2012 - 22:13

Δεν βρίσκω το λόγο για τον οποίο γίνονται τόσα παράπονα,εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ που η apple έβγαλε τοσα προϊόντα.Οποιοσδήποτε έχει την ευκαιρία να αγοράσει μια συσκευή για τα μέτρα του.Χάρηκα πολύ με τις κινήσεις τις apple αυτον το μήνα και δεν βλέπω την ώρα να πάρω μια απο τις νέες συσκευές στα χέρια μου!

#194   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 22:47

Δεν βρίσκω το λόγο για τον οποίο γίνονται τόσα παράπονα,εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ που η apple έβγαλε τοσα προϊόντα.Οποιοσδήποτε έχει την ευκαιρία να αγοράσει μια συσκευή για τα μέτρα του.Χάρηκα πολύ με τις κινήσεις τις apple αυτον το μήνα και δεν βλέπω την ώρα να πάρω μια απο τις νέες συσκευές στα χέρια μου!

Πιπερι στο στομα...δεν ξερεις εσυ. :D

#195   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2012 - 22:52

Δεν βρίσκω το λόγο για τον οποίο γίνονται τόσα παράπονα,εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ που η apple έβγαλε τοσα προϊόντα.Οποιοσδήποτε έχει την ευκαιρία να αγοράσει μια συσκευή για τα μέτρα του.Χάρηκα πολύ με τις κινήσεις τις apple αυτον το μήνα και δεν βλέπω την ώρα να πάρω μια απο τις νέες συσκευές στα χέρια μου!

μαλλον εισαι νεος στο φορουμ..το βγαζω τοοοσες συσκευες καποτε εδω μεσα το ειχαμε απαραδεκτο και κινηση που αρμοζει μονο σε κορεατες ;). Τωρα ειμαστε στη κωλοτουμπα..λιγο ακομη και θα προσγειωθουμε :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες