Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:46

Παιδια,δεν ξερω αν μονο εγω το βλεπω ετσι,αλλα πιστευω οτι ειναι μια διαφορετικη κατηγορια το ipad mini,που απλα ισως υπαρχει αστοχια στην ονομασια του.Εγω προσωπικα και να το ηξερα οτι θα βγει παλι το 3 θα αγορασα καθως εχει retina,ειναι κατ'εξοχην tablet(Μου αρεσει να εχει μεγαλη οθονη) κ.α. Αντιθετα πιστευω οτι προσπαθει με αυτην την κινηση να χτυπησει ισως το note.Για μενα δεν ξερω αν επρεπε ή οχι να το βγαλει τωρα,αλλα αυτο ειναι κατι διαφορετικο απο το ipad κατα την γνωμη μου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   PhoenixV23

PhoenixV23

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:47

δεν ειναι 10 μερες που πηρα το 3 απλα απογοητευτηκα, νομιζω πως σιγα σιγα θα εγκαταλειψω την apple


Αδερφε, κυκλοφορουσαν ομως ηδη φημες οτι θα βγει αναβαθμιση του iPad 3. Και οπως ολοι παρατηρησαμε, μαλλον απο εδω και περα θα ισχυουν ολες οι φημολογιες των προιοντων της Apple, και οσον αφορα το design και οσον αφορα την παρουσιαση νεων προιοντων.

#63   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:47

Με όλο τον σεβασμό και ειλικρινά αυτο που θα πω είναι προσωπική μου άποψη....Γιατί μια φορά έστω μια να τους την κάνει ο κόσμος και να μην δείξει αυτό το τεράστιο ενδιαφέρον?? Να μην βγάλουν τα δις που περιμένουν ....Να στείλεις ένα μήνυμα βρε αδερφέ οτι τέτοια μικρά upgrades είναι το λιγότερο ασέβεια προς τον πιστό σου καταναλωτή έως ξεφτίλα για μια εταιρεία με το κύρος της μαμάς apple..και το λέω εγώ που προσωπικά ήμουν τρελαμένος με τα προιόντα της....
ΥΓ: Με όλο τον σεβασμό προς τον καθένα και τις προσωπικές του αντιλήψεις...

Συμφωνώ 1000% ότι μόνο έτσι θα πάρει ένα μήνυμα...Η δυναμική που έχει προς το παρόν δεν την αφήνει να καταλάβει(ή μάλλον έχουν σκοπό το πρόσκαιρο κέρδος,σίγουρα καταλαβαίνουν). Αν πριν πέσει η δυναμική κάνει κάτι και αναστρέψει την πτώση ίσως σώσει την παρτίδα αλλιώς θα έχουν κερδίσει έδαφος οι ανταγωνιστές που θα είναι μη αναστρέψιμο. ΌΤαν δεν σέβεσαι τον πελάτη σου, δεν θα σε ξαναπροτιμήσει εφόσον είναι συνειδητοποιημένος. Θα κοιτάξει αλλού.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 23/10/2012 - 22:49

Αναρτημένη εικόνα


#64   PhoenixV23

PhoenixV23

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:50

Με όλο τον σεβασμό και ειλικρινά αυτο που θα πω είναι προσωπική μου άποψη....Γιατί μια φορά έστω μια να τους την κάνει ο κόσμος και να μην δείξει αυτό το τεράστιο ενδιαφέρον?? Να μην βγάλουν τα δις που περιμένουν ....Να στείλεις ένα μήνυμα βρε αδερφέ οτι τέτοια μικρά upgrades είναι το λιγότερο ασέβεια προς τον πιστό σου καταναλωτή έως ξεφτίλα για μια εταιρεία με το κύρος της μαμάς apple..και το λέω εγώ που προσωπικά ήμουν τρελαμένος με τα προιόντα της....
ΥΓ: Με όλο τον σεβασμό προς τον καθένα και τις προσωπικές του αντιλήψεις...


Φιλαρακι μου και χωρις καμια παρεξηγηση, εδω αυτα δεν συμβαινουν στα σοβαρα και βαρια προβληματα της καθε χωρας (ποσο μαλλον στη δικη μας), περιμενεις καποια αντιδραση σε τετοια ζητηματα? Σαν τα προβατακια θα τρεξουμε ολοι και θα το παρουμε, γιατι ειναι καινουργιο..

#65   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:51

Δεν λέω και εγω απογοητευτηκα με το νέο iPad...αλλα μην ξεχνάμε την ατάκα του Tim cook "foot to the medal" και με δεδομένη την έλευση την Παρασκευή αυτή του windows surface...3 μέρες πριν βγει λοιπόν κάνει ακόμα πιο τούμπανο το iPad και με καλύτερο starting price... Με λίγα λόγια κοιτάει όσο ποτέ αλλωτε τον ανταγωνισμό και θέλει να τον σκοτώσει, δεν θυσιάζει κανένα μερίδιο αγοράς σε καμμιά κατηγορία που δραστηριοποιείται κάνει το καλό καλύτερο... Οι μόνοι που δυσαρεστηθηκαν είναι οι πρόσφατου κάτοχοι iPad 3 απο την σημερινή εκδήλωση αλλα σε τελική ανάλυση εάν είσαι ευχαριστημένος απλά δεν σε αφορά το νέο iPad... Τωρα εάν αυτή η επιθετική της πολιτική της γυρίσει μακροπρόθεσμα σε μπούμερανγκ πράγμα που νου φαίνεται αρκετά δύσκολο γιατί τα προϊόντα της ειναι και θα ειναι σημείο αναφοράς σε όλα τα επίπεδα... Θα το δειξεινο χρόνος...

#66   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:52

Αδερφε, κυκλοφορουσαν ομως ηδη φημες οτι θα βγει αναβαθμιση του iPad 3. Και οπως ολοι παρατηρησαμε, μαλλον απο εδω και περα θα ισχυουν ολες οι φημολογιες των προιοντων της Apple, και οσον αφορα το design και οσον αφορα την παρουσιαση νεων προιοντων.

Αλλο και αυτο!Τοσα χρονια δεν ηξερες τι θα δεις μεχρι το επισημο και τωρα βγαινουν ολα στη φορα!Πεθανε και τα κανανε σαν τα μουτρα τους!

#67   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:54

Συμφωνώ 1000% ότι μόνο έτσι θα πάρει ένα μήνυμα...Η δυναμική που έχει προς το παρόν δεν την αφήνει να καταλάβει(ή μάλλον έχουν σκοπό το πρόσκαιρο κέρδος,σίγουρα καταλαβαίνουν). Αν πριν πέσει η δυναμική κάνει κάτι και αναστρέψει την πτώση ίσως σώσει την παρτίδα αλλιώς θα έχουν κερδίσει έδαφος οι ανταγωνιστές που θα είναι μη αναστρέψιμο. ΌΤαν δεν σέβεσαι τον πελάτη σου, δεν θα σε ξαναπροτιμήσει εφόσον είναι συνειδητοποιημένος. Θα κοιτάξει αλλού.

Συμφωνώ επίσης απόλυτα ...Για να μην βγούμε οφ τοπικ ας το αφήσουμε εδώ αλλά οι ανταγωνιστές ήδη κερδίζουν καίριο έδαφος στην αγορά και η Apple μένει στην εποχή Steve Jobs (γνώστη αλλά σωστή αυτή η καραμέλα) που τότε ότι έβγαινε ήταν όντως κάτι ανώτερο και σε ποιότητα και σε όλα σε σχέση με τους ανταγωνιστές της...και τότε η Αpple έκανε το πρώτο βήμα δεν ακολουθούσε τους άλλους αλλά η πρωτιά χωρίς δουλειά δεν κρατιέται τόσο εύκολα....
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#68   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:54

Some Apple Retail Stores Offering 30-Day Window to Exchange iPads for New Model

http://www.macrumors...-for-new-model/

#69   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:55

H φιλοσοφία της Apple έχει αλλάξει. Αυτο που έγινε σήμερα με το "περίφημο" iPad 4 επιβεβαιώνει τον όρο κοροιδία που ξεκίνησε με το iOS 6 και το πετσόκομμα δυνατοτήτων όπως στο 4άρι.

Έχει αλλάξει απο τις διαρροές που παρατήρουμε τελευταία. Κάτι που άλλους καιρούς δε θα βλέπαμε ουτε τη βίδα. Πλέον όλα στη φορά.

Σεβασμός το κοινό που ακολουθεί δεν μπορεί να υπάρξει όταν το κοινό στη πλειοψηφία του είναι πρόβατα και ακολουθούν με κλειστά τα μάτια. Όταν το κοινό αρχίσει να αντιλαμβάνεται και να έχει απαιτήσεις, τότε ίσως και η Apple να αναθεωρήσει την υπεροψία της.

Μέχρι τότε χαίρομαι που όλο και περισσότεροι πλέον σκέφτονται λογικά, αναθεωρούν, και κοιτάνε και άλλες συσκευές κοιτάζοντας το συμφέρον τους..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#70   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:56

Φιλαρακι μου και χωρις καμια παρεξηγηση, εδω αυτα δεν συμβαινουν στα σοβαρα και βαρια προβληματα της καθε χωρας (ποσο μαλλον στη δικη μας), περιμενεις καποια αντιδραση σε τετοια ζητηματα? Σαν τα προβατακια θα τρεξουμε ολοι και θα το παρουμε, γιατι ειναι καινουργιο..

Αυτό ακριβώς λέω να πει ο κόσμος ΜΠΑΣΤΑ ή κάνεις ουσιαστικές αλλαγές και σου τα σκάμε τα χουμε δεν τα χουμε γιατί το αξίζεις ή αραιώνεις τις κυκλοφορείες και βγάζεις κάτι μαματο!!!
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#71   PhoenixV23

PhoenixV23

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:57

Αλλο και αυτο!Τοσα χρονια δεν ηξερες τι θα δεις μεχρι το επισημο και τωρα βγαινουν ολα στη φορα!Πεθανε και τα κανανε σαν τα μουτρα τους!


Αυτο ειναι το μεγαλυτερο ξενερωμα απ'ολα. Ειδικα οσον αφορα το iPhone 5, τα παντα ειχανε βγει στη φορα, απο το design της πλατης μεχρι και τα ακουστικα! Ημαρτον δηλαδη! Φυσικα το ιδιο ισχυει και για τα καινουργια iPod και iPad mini, ουτε αυτα γλιτωσαν.. Για το αγοραστικο κοινο πρεπει να το κανουν, για να μην το κρατανε σε αγωνια..

#72   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:59

Ηθικά, η κυκλοφορία του βελτιωμένου στα σημεία ipad είναι λάθος! Αλλά είναι δυνατόν μια εταιρεία, και δη η Apple να έχει γνώμονα το ήθος; Σαφώς όχι! -_-
Η Apple πατάει στα νούμερα και τις πωλήσεις που κάνει και παίζει τους καταναλωτές στα δάχτυλα, διαμορφώνοντας τάσεις με το μερίδιο της αγοράς που κατέχει.

Με όλο τον σεβασμό και ειλικρινά αυτο που θα πω είναι προσωπική μου άποψη....Γιατί μια φορά έστω μια να τους την κάνει ο κόσμος και να μην δείξει αυτό το τεράστιο ενδιαφέρον?? Να μην βγάλουν τα δις που περιμένουν ....Να στείλεις ένα μήνυμα βρε αδερφέ οτι τέτοια μικρά upgrades είναι το λιγότερο ασέβεια προς τον πιστό σου καταναλωτή έως ξεφτίλα για μια εταιρεία με το κύρος της μαμάς apple..και το λέω εγώ που προσωπικά ήμουν τρελαμένος με τα προιόντα της....
ΥΓ: Με όλο τον σεβασμό προς τον καθένα και τις προσωπικές του αντιλήψεις...

Κι εδώ έρχεται η τοποθέτησή σου. Το αγοραστικό κοινό είναι χαοτικό, δεν νοείται μια μαζική κίνηση χαστούκι σε μια εταιρεία κολοσσό. Για μένα βέβαια η λύση είναι απλή. Θες να μείνεις πιστός στα μηλοπροϊόντα; Τα ανανεώνεις κάθε 2-3 χρόνια, τουλάχιστον, ξέροντας βέβαια ότι έχουν πεπερασμένη διάρκεια ζωής, αλλά ικανοποιώντας τις ανάγκες σου για πολύ περισσότερο. Τα υπόλοιπα είναι απλά επιρροές από το marketing και η δικιά σου επιθυμία να λες στον εαυτό σου και τους άλλους, ότι έχεις το τελευταίας κυκλοφορίας προϊόν.

#73   kapamarou

kapamarou

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2012 - 23:06

Παιδιά εμένα πάντως το iPad 3gen μου το ίδιο έμεινε και μετά την ανακοίνωση του 4gen

#74   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2012 - 23:08

Πηρα το νεο iPad μόλις κυκλοφόρησε στην Ελλαδα.Το πηρα για την ρετινα οθονη πουλώντας το 2. Προσωπικα η κινηση της Apple δεν μου προκαλεσε κανενα αρνητικο συναισθημα,πρωτον γιατι το εχω ηδη 7 μηνες και δευτερον γιατι ουτως ή αλλως δεν θα αλλαζα και τον Απριλιο να εβγαινε. Παρολα αυτα η εξηγηση μου για την κινηση αυτη της Apple ειναι οτι εχει αρχισει να ΦΟΒΑΤΑΙ τον ανταγωνισμο και τρεχει να προλαβει πλεον τις εξελιξεις αντι να τις δημιουργεί. Υπαρχει σαφη μεταστροφη της Apple και διαφορετικη στρατηγική στην μετα Jobs εποχη και αυτο φαινεται και απο το iPhone 5.

Υ.Γ Αν ειχα παρει το iPad 3 πριν κανα μηνα ή μερες δεν ξερω αν θα αισθανομουν το ιδιο...
Υ.Γ2 Να δουμε τωρα με τοσους διαφορετικους επεξεργαστες ποτε θα βγει jb και σε ποιες συσκευες...

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 23/10/2012 - 23:10


#75   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2012 - 23:09

Παιδιά τώρα που καταργήσανε το ipad 3 σε περίπτωση που μας χαλάσει θα μας δώσουν το 4? Έτσι δεν είναι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες