Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

Επίσημες τιμές πώλησης του iPhone 5 στην Ελλάδα και ημερομηνία κυκλοφορίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
319 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:35

εγω ακουσα οτι μπορει και 6/11



Παντα Παρασκευη το βγαζουν φιλαρακι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:37

Η αλήθεια είναι πως με τσάντισε και μένα η τιμή, αν και περίμενα πως θα πάρει την ανιούσα. Αλλά και τα 740 ευρώ... έλεος δηλαδή. Σκέφτηκα λοιπόν τις ενναλακτικές μου: απο τη μία το Android σαν λειτουργικό δεν μου αρέσει. Οι δε συσκευές, επίσης. Το Galaxy S3 για παράδειγμα το θεωρώ τυρόπιτα, και δεν θα μπορούσα να κρατήσω στο χέρι μου ένα τόσο μεγάλο τηλέφωνο. Τα μηχανάκια της HTC μου φαίνονται ακόμα πιο αντιαισθητικά. Το ένα και μοναδικό Sony που μου αρέσει, φοράει Android 2.3, οπότε τζίφος και εδώ. Και μετά είδα τα νέα Lumia: το 820 είναι κατ΄εμέ υπέροχη συσκευή, και τα Windows 8 πολύ ωραίο λειτουργικό. Και λαμβάνοντας υπόψη πως όταν με το καλό έρθει θα παίζει στα 500 ευρώ, είναι η καλύτερη ενναλακτική. Μετά βέβαια είδα το Windows Market και ξενέρωσα. 7-8 απόλυτα βασικές εφαρμογές που δουλεύω στο iPhone και που πλέον έχω μάθει να κάνω τα πάντα με αυτές, δεν υπάρχουν ούτε σαν υποψία στο Windows Market, το οποίο απ΄ ότι κατάλαβα είναι πιο γυμνό και απο γυμνιστή...

Οπότε το σκηνικό έχει ως εξής: είτε τα στάζω κανονικά για το iPhone 5 και είμαι up and running με τις εφαρμογές μου σε χρόνο dt, είτε γυρίζω σε Lumia 820 με κέρδος 200 ευρώ τουλάχιστον, αλλά γυμνός απο εφαρμογές. Έχει να πέσει πολλή σκέψη την εβδομάδα που έρχεται...

#168   DonJuan

DonJuan

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:41

finito la musica με τα iphone για μένα, μετά απο 4 τηλέφωνα. Είπαμε όλα έχουν τα όρια τους. Καλά τα γυαλιά, αλουμίνια κτλ αλλά δεν είμαι και τόσο λαλάκας πια, να δώσω τόσα λεφτά και ας έχω (ακόμα) την δυνατότητα να τα δώσω.
Το 4s θα το πάρει η γυναίκα μου (τι θα το πάρει, το τσίμπησε ήδη :lol: ) και εγώ πάω για galaxy Note 2 (€550) μιας και το δούλεψα για μία εβδομάδα και με βολεύει μία χαρά και στην δουλειά μου με την φανταστική πένα και σε διασκέδαση είναι το κάτι άλλο.

Καλές αγορές στα παιδιά που θα το πάρουν και εύχομαι να είναι χωρίς γρατζουνιες και λοιπά προβλήματα που ακούγονται, :)

#169   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:43

Τωρα μολις αν και ηξερα ηδη την απαντηση μιλησα με ενα φιλο και συνεργατη μου που εχει 2 καταστηματα Wind και μου ειπε για τελος Νοεμβριου

#170   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:47

Τωρα μολις αν και ηξερα ηδη την απαντηση μιλησα με ενα φιλο και συνεργατη μου που εχει 2 καταστηματα Wind και μου ειπε για τελος Νοεμβριου


Για να εβγαλαν τις φορμες ενδιαφεροντος παει να πει οτι σε μια βδομαδα θα το εχουν. Τωρα ποσες συσκευες δεν ξερω. Καθε χρονο ετσι γινονταν. Τωρα αν η wind το παρει λιγο πιο αργα, δεν ξερω

#171   Mercalis

Mercalis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:48

Είναι πλέον 100% επιβεβαιωμένο. Υπάρχει επίσημη ενημέρωση για 2 Νοεμβρίου.

Βασίλη απο που ήρθε η επιβεβαίωση?

#172   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:49

Για να εβγαλαν τις φορμες ενδιαφεροντος παει να πει οτι σε μια βδομαδα θα το εχουν. Τωρα ποσες συσκευες δεν ξερω. Καθε χρονο ετσι γινονταν. Τωρα αν η wind το παρει λιγο πιο αργα, δεν ξερω



Τι να σου πω και η wind εχει βγαλει φορμα

#173   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:50

Γενικα η wind ειναι η πιο ασχετη σε αυτα τα θεματα. Δεν βγαζεις ακρη.

#174   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:50

Η αλήθεια είναι πως με τσάντισε και μένα η τιμή, αν και περίμενα πως θα πάρει την ανιούσα. Αλλά και τα 740 ευρώ... έλεος δηλαδή. Σκέφτηκα λοιπόν τις ενναλακτικές μου: απο τη μία το Android σαν λειτουργικό δεν μου αρέσει. Οι δε συσκευές, επίσης. Το Galaxy S3 για παράδειγμα το θεωρώ τυρόπιτα, και δεν θα μπορούσα να κρατήσω στο χέρι μου ένα τόσο μεγάλο τηλέφωνο. Τα μηχανάκια της HTC μου φαίνονται ακόμα πιο αντιαισθητικά. Το ένα και μοναδικό Sony που μου αρέσει, φοράει Android 2.3, οπότε τζίφος και εδώ. Και μετά είδα τα νέα Lumia: το 820 είναι κατ΄εμέ υπέροχη συσκευή, και τα Windows 8 πολύ ωραίο λειτουργικό. Και λαμβάνοντας υπόψη πως όταν με το καλό έρθει θα παίζει στα 500 ευρώ, είναι η καλύτερη ενναλακτική. Μετά βέβαια είδα το Windows Market και ξενέρωσα. 7-8 απόλυτα βασικές εφαρμογές που δουλεύω στο iPhone και που πλέον έχω μάθει να κάνω τα πάντα με αυτές, δεν υπάρχουν ούτε σαν υποψία στο Windows Market, το οποίο απ΄ ότι κατάλαβα είναι πιο γυμνό και απο γυμνιστή...

Οπότε το σκηνικό έχει ως εξής: είτε τα στάζω κανονικά για το iPhone 5 και είμαι up and running με τις εφαρμογές μου σε χρόνο dt, είτε γυρίζω σε Lumia 820 με κέρδος 200 ευρώ τουλάχιστον, αλλά γυμνός απο εφαρμογές. Έχει να πέσει πολλή σκέψη την εβδομάδα που έρχεται...


Με ποια συσκευή είσαι τώρα?

Έχε υπόψη σου πως τα Windows Phone είναι σε πρώιμο στάδιο. Έχουν απίστευτη εξέλιξη και υποστήριξη. Αρκετοι Devs το συγκρίνουν με iOS ως προς την ευκολία.

Φυσικά υπάρχει και το 920..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#175   Jimo13

Jimo13

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:53

Βάλτο ακριβά αλλά βάλε και μία εγγύηση 2χρονάκια και το συζητάμε.Βασικά με τέτοια τιμή 5 χρόνια θα έλεγα αλλα μπα........

#176   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:56

Με ποια συσκευή είσαι τώρα?

Έχε υπόψη σου πως τα Windows Phone είναι σε πρώιμο στάδιο. Έχουν απίστευτη εξέλιξη και υποστήριξη. Αρκετοι Devs το συγκρίνουν με iOS ως προς την ευκολία.

Φυσικά υπάρχει και το 920..


Τώρα είμαι με 3GS.
Δεν διαφωνώ οτι τα Windows Phone έχουν εξέλιξη και υποστήριξη. Είπα άλλωστε οτι μου αρέσει πολύ το λειτουργικό. Το πρόβλημα μου είναι η έλλειψη εφαρμογών, και μάλιστα συγκεκριμένων εφαρμογών. Να πάρω τώρα δηλαδή συσκευή, και να περιμένω 6-8-12 μήνες μέχρι να βγούν εφαρμογές της; προκοπής;
Ναι, υπάρχει και το 920. Λοιπόν; το ίδιο λειτουργικό φοράει, η ίδια έλειψη εφαρμογών υπάρχει. Προτιμώ το 820 λόγω μεγέθους (αν μου έκανε το 920, τότε θα μου έκανε και το Galaxy S3).

#177   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:58

finito la musica με τα iphone για μένα, μετά απο 4 τηλέφωνα. Είπαμε όλα έχουν τα όρια τους. Καλά τα γυαλιά, αλουμίνια κτλ αλλά δεν είμαι και τόσο λαλάκας πια, να δώσω τόσα λεφτά και ας έχω (ακόμα) την δυνατότητα να τα δώσω.
Το 4s θα το πάρει η γυναίκα μου (τι θα το πάρει, το τσίμπησε ήδη :lol: ) και εγώ πάω για galaxy Note 2 (€550) μιας και το δούλεψα για μία εβδομάδα και με βολεύει μία χαρά και στην δουλειά μου με την φανταστική πένα και σε διασκέδαση είναι το κάτι άλλο.

Καλές αγορές στα παιδιά που θα το πάρουν και εύχομαι να είναι χωρίς γρατζουνιες και λοιπά προβλήματα που ακούγονται, :)

Πολυ μου αρεσε το ποστ. Πολιτισμος!

#178   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/10/2012 - 13:02

Τώρα είμαι με 3GS.
Δεν διαφωνώ οτι τα Windows Phone έχουν εξέλιξη και υποστήριξη. Είπα άλλωστε οτι μου αρέσει πολύ το λειτουργικό. Το πρόβλημα μου είναι η έλλειψη εφαρμογών, και μάλιστα συγκεκριμένων εφαρμογών. Να πάρω τώρα δηλαδή συσκευή, και να περιμένω 6-8-12 μήνες μέχρι να βγούν εφαρμογές της; προκοπής;
Ναι, υπάρχει και το 920. Λοιπόν; το ίδιο λειτουργικό φοράει, η ίδια έλειψη εφαρμογών υπάρχει. Προτιμώ το 820 λόγω μεγέθους (αν μου έκανε το 920, τότε θα μου έκανε και το Galaxy S3).


Θα μπορούσες να πάρεις και 4s... Απο τη στιγμή που έχεις 3GS!

#179   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/10/2012 - 13:04

Τώρα είμαι με 3GS.
Δεν διαφωνώ οτι τα Windows Phone έχουν εξέλιξη και υποστήριξη. Είπα άλλωστε οτι μου αρέσει πολύ το λειτουργικό. Το πρόβλημα μου είναι η έλλειψη εφαρμογών, και μάλιστα συγκεκριμένων εφαρμογών. Να πάρω τώρα δηλαδή συσκευή, και να περιμένω 6-8-12 μήνες μέχρι να βγούν εφαρμογές της; προκοπής;
Ναι, υπάρχει και το 920. Λοιπόν; το ίδιο λειτουργικό φοράει, η ίδια έλειψη εφαρμογών υπάρχει. Προτιμώ το 820 λόγω μεγέθους (αν μου έκανε το 920, τότε θα μου έκανε και το Galaxy S3).


Tότε για 'μενα καλύτερη επιλογή, αν σκέφτεσαι και το οικονομικό, να πας σε 4S. Ειδικά μεταχειρισμένο μπορείς να το βρείς σε καλή τιμή και γλυτώνεις και αρκετά λεφτά σε σχέση με το 5.

Στο θέμα των εφαρμογών και το πως είναι τώρα τα πράγματα στα Windows, δε μπορώ να μη συμφωνήσω..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#180   KyriakosX

KyriakosX

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:Kyriakos-X

Δημοσίευση 26/10/2012 - 13:06

Μήπως γνωρίζουμε τι τιμή θα έχει το 16αρι σε 18μηνο συμβόλαιο Cosmote Απεριόριστα 55;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες