Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

Επίσημες τιμές πώλησης του iPhone 5 στην Ελλάδα και ημερομηνία κυκλοφορίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
319 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   Mercalis

Mercalis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:25

Απ'οσο γνωριζω και η ιστορια εχει δείξει, οι φόρμες εκδήλωσης ενδιαφέροντος το μόνο σκοπό που εξυπηρετούν είναι να δώσουν την δυνατότητα στους παρόχους να παραγγείλουν ένα αρχικό ικανοποιητικό στοκ. Πως γίνεται λοιπόν να βγάζουν σήμερα τις φόρμες και να το έχουν σε μια εβδομάδα?! όταν το ίδιο είχε γίνει με το 4αρι και ηρθε μετα απο ενα μηνα. (Ασχετα οτι εξαντλήθηκαν σε μια μερα!). Πρεπει λοιπον να έχουν ένα ικανοποιητικό χρονικο διάστημα να συλλέξουν τις φόρμες, να κάνουν τις παραγγελίες τους και κατοπιν να παραλάβουν. Πόσο μαλλον οταν οι συσκευες είναι με το σταγονομετρο σε όλο τον κόσμο (Ευρωπη-Καναδα) και υπάρχουν ελάχιστες μόνο για συμβόλαια! Κι αυτο μπορούν να το επιβεβαιώσουν πολλά μέλη του φορουμ που εκαναν την σχετική ερευνα τους. Και το γεγονος οτι κατα καποιους θα ερθουν μόνο 5000 συσκευές στις 2/11 με κάνει να αναρωτιεμαι ακομα περισσότερο για την χρήση της σχετικής φόρμας. Αφου είναι αποφασισμένη η αρχική παραγγελία και διαθεσιμοτητα.

Τι να σας πω! Κάπως δεν μου δενουν όλα αυτά.

Ολα αυτά σχετικα με την ημερομηνια 2/11.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:29

θα δουλευουν ολημερις και οληνυκτις φιλε οι κινεζοι γιαυτο πλερωνονται!!!!να βρουν τροπο!εμεις θα πρεπει να αγχωθουμε και γιαυτο;;προβλημα της apple και των παροχων...εμεις πλερωνουμε!!χαχα:!!!!πλακα κανω...φυσικα....αλαλ οντως τωρα το προβλημα δεν ειναι δικο μας.να βρουν τροπο να καλυψουν την ζητηση...και τελευταιοι και αργοπορημενοι;εμ νοεμβρη εμ και λιγα κομματια;ελεος!ενταξει μην του μαμαμε την αδερφη πια!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#198   M4DnesS

M4DnesS

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:40

Ερώτηση...
Αυτο που κανουν με το iphone, που το δινουν μονο με συμβόλαιο και οχι σαν συσκευή ειναι Νόμιμο ?????
Γιατι εμεις που δε θελουμε συμβόλαιο αλλα σκέτη συσκευη να μην μπορούμε να την παρουμε ???

#199   Mercalis

Mercalis

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:40

Εχει

θα δουλευουν ολημερις και οληνυκτις φιλε οι κινεζοι γιαυτο πλερωνονται!!!!να βρουν τροπο!εμεις θα πρεπει να αγχωθουμε και γιαυτο;;προβλημα της apple και των παροχων...εμεις πλερωνουμε!!χαχα:!!!!πλακα κανω...φυσικα....αλαλ οντως τωρα το προβλημα δεν ειναι δικο μας.να βρουν τροπο να καλυψουν την ζητηση...και τελευταιοι και αργοπορημενοι;εμ νοεμβρη εμ και λιγα κομματια;ελεος!ενταξει μην του μαμαμε την αδερφη πια!

Εχεις απολυτο δικιο!!! Το θεμα που καίγομαι (αν και δεν θα επρεπε) τοσο για την πραγματική ημερομηνια κυκλοφοριας ειναι οτι μαλλον καποιος κινεζος συναρμολογεί αυτο που εχω παραγγειλει online απο το Καναδικο site (θειος). Αν είναι να έρθει όντως 2/11 να το ακυρωσω και να μην έχω τα κοστη μεταφορικών και άλλης αναμονης! Αν είναι να έρθει τέλος του Νοέμβρη να μην την ακυρωσω. Anyway! Sunday sort feast !!

#200   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:42

Ερώτηση...
Αυτο που κανουν με το iphone, που το δινουν μονο με συμβόλαιο και οχι σαν συσκευή ειναι Νόμιμο :huh:??
Γιατι εμεις που δε θελουμε συμβόλαιο αλλα σκέτη συσκευη να μην μπορούμε να την παρουμε :huh:


Αν δεις συσκευή σε stock και δεν στην πουλήσει μπορείς να κάνεις μήνυση. Είναι υποχρεωμένος να πουλήσει.
Απλά λένε δεν έχουν στοκ και δίνουν σε δικούς τους.

Αναρτημένη εικόνα


#201   M4DnesS

M4DnesS

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:45

Εδω μου ειπανε πως τα δινουν μονο με συμβολαια και οχι σαν συσκευη ελεος.
Επισης δε μπορουμε να ξερουμε αν εχουν stock γτ εξω βγαζουν μονο το demo. σε λαθος χωρα ζουμε :D

#202   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:47

Μπορείς να πεις ότι θα κάνεις νέα σύνδεση αν υπάρχει συσκευή. Μετά δεν κάνεις γιατί το μετάνιωσες. Αν δεν σου δώσει τη συσκευή του το λες ευγενικά ότι είναι υποχρεωμένος και τελείωσε.

Αναρτημένη εικόνα


#203   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:49

Εδω μου ειπανε πως τα δινουν μονο με συμβολαια και οχι σαν συσκευη ελεος.
Επισης δε μπορουμε να ξερουμε αν εχουν stock γτ εξω βγαζουν μονο το demo. σε λαθος χωρα ζουμε :D




Στο πλαισιο μπορεις να βλεπεις το στοκ τους τα ντουλαπια που τα τοποθετουν ειναι με τζαμια..

#204   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:16

παιδια εγω πηγα σημερα στην Cosmote και ειπα στον υπαλληλο οτι ενδιαφερομαι για το iPhone 5 με συμβολαιο και φορητοτητα αριθμου απο τη Vodafone και μου ειπε οτι ακομα τιμες συμβολαιου δεν υπαρχουν και να ξαναπαω στις 2 Νοεμβρη...οταν το ρωτησα σχετικα με τη διαθεσιμοτητα της συσκευης μου ειπε οτι λογικα θα υπαρχουν διαθεσιμα κομματια τη μερα εκεινη...

Τελευταία επεξεργασία από: darko, 26/10/2012 - 17:22


#205   EMPire1990

EMPire1990

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:21

Προσωπικά μόνο απο Αμερική πιστεύω οτι αξίζει. Μαζι μετα μεταφορικά απο άλλη χώρα της Ευρώπης μια η άλλη έρχεται πιστεύω. Για 20 ευρώ τωρα δεν μπαίνεις στην διαδικασία. Απο Αμερική έχεις και το τελωνείο εντομεταξύ που είναι πολυ πιθανόν να περάσει οπότε καλύτερα απο εδώ κατα την άποψή μου, Εκτός αν έχεις γνωστό σε Αμερική, οπού εκεί κολολέει.


πουλάνε όμως στην Αμερική το ευρωπαικό μοντέλο; το LTE της συσκευής θα είναι συμβατό στην Ελλάδα;

#206   xasan16

xasan16

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:23

Παιδια, εγω βρισκομαι αγγλια για σπουδες, και οι τιμες εδω ειναι ακριβως οσο του 4s περυσι και οσο του 4 προπερσι! η αυξηση στην ελλαδα μου μυριζει αισχροκερδια!! η τιμες επρεπε να ειναι στο 32αρι 750 ευρω το πολυ!

#207   djdog

djdog

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:28

Παιδια, εγω βρισκομαι αγγλια για σπουδες, και οι τιμες εδω ειναι ακριβως οσο του 4s περυσι και οσο του 4 προπερσι! η αυξηση στην ελλαδα μου μυριζει αισχροκερδια!! η τιμες επρεπε να ειναι στο 32αρι 750 ευρω το πολυ!

Μαλλον δε θυμασαι καλα... :rolleyes:

#208   TasosCp

TasosCp

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:44

Παιδιά θέλω να το παραγγείλω από το apple/site της Αγγλίας . Υπάρχει περίπτωση να τα δίνω με δώσεις μέσω κάρτας...σόρυ αν είναι χαζή ερώτηση αλλά τα μόνα ψώνια που έχω κάνει είναι από ebay με pay pal και κάτω των 100 ευρώ...

#209   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:50

Παιδιά θέλω να το παραγγείλω από το apple/site της Αγγλίας . Υπάρχει περίπτωση να τα δίνω με δώσεις μέσω κάρτας...σόρυ αν είναι χαζή ερώτηση αλλά τα μόνα ψώνια που έχω κάνει είναι από ebay με pay pal και κάτω των 100 ευρώ...



Εαν δεν εισαι στην Αγγλια δεν μπορεις να το παραγγειλεις μονο μεσω aramex και δοσεις δεν γινονται

#210   TasosCp

TasosCp

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:55

Οκ, ευχαριστώ πολύ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες