Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iPhone 5 στην Ελλάδα: Κυκλοφορία στις 2 Νοεμβρίου με ΕΛΑΧΙΣΤΑ κομμάτια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1184 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 02/11/2012 - 20:45

Εγώ γιατι φταίω. Δεν ηξερα οτι την δεσμευει στο καταστημα του. Νομιζα οτι την δεσμευει γενικα και μπορω να την χρησιμοποιησω σε οποιοδηποτε κατάστημα. Για την Βοντα δεν ειπα τίποτα! Απλα οτι ειναι φτιαχτο το σκηνικο με τα λιγα κομμάτια (οχι μονο απο τη Βοντα αλλα και απο τις αλλες εταιρίες). Θεωρώ πως εδω μεσα ειναι πολυ λιγοι αυτοι που δεν το πήραν. Ενω μεχρι προχθες ημασταν στο 0-1 κομματια το καθε κατάστημα, μονο μαυρα κτλ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 02/11/2012 - 20:45

Τα πήρα και τα δύο για να έχω μεγάλο σκληρό δίσκο!!!!!!!!!

Παίζει να είναι ο πιο ακριβός 128αρης σκληρός που υπάρχει. Ούτε SSD τόσο! :P

#678   djdog

djdog

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/11/2012 - 20:52

edit..λαθος thread.. :)

Τελευταία επεξεργασία από: djdog, 02/11/2012 - 20:55


#679   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 02/11/2012 - 20:57

Οποιο πηραν το 5 και βρουν προχειρο και ενα 4s,ας κανουν το εξης απλο πειραμα που εκανα κι εγω.
Ανοιξτε τη καμερα σε ενα δωματιο με χαμηλο φωτισμο και βαλτε τα διπλα...ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΠΛΑΚΑ...
Η καμερα του 5 σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα.. :o


Φίλε πρόσεχε με τον χαμηλό φωτισμό μην το μπερδέψεις με το τηλεκοντρολ...ΚΑΙ ΠΑΘΕΙΣ ΠΛΑΚΑ... :lol: :P !!!

Υ.Γ
Μην παρεξηγηθείς, χιούμορ...

#680   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 02/11/2012 - 20:58

Παίδες, να πω κ εγώ την εντύπωση που μου έκανε το iPhone5... ΚΑΚΗ!!! Και εξηγώ.....

Δεν το αγόρασα κ δεν θα το αγοράσω -αν κ το χρειάζομαι απαραιτήτως για τις εφαρμογές μου- καθώς φράγκα γιοκ! Δεν είμαι όμως κακοπροαίρετος κ είχα πει όταν ανακοινωθεί ότι θα πω την ακριβή μου άποψη όταν το πιάσω στα χέρια μου κ το δω. Το λοιπόν, το είδα σήμερα συνολικά για κανα τέταρτο σε δυο μαγαζιά που το είχαν φέρει.

Πολύ ελαφρύ όντως αλλά στο χέρι αφήνει μια αίσθηση ψεύτικου θα έλεγα, σχεδόν πλαστικούρας. Καμία σχέση με το iPhone4 κ το γυαλι. Πολύ καλύτερο ήταν το 4άρι, πιο ποιοτικό πιο "με πείθει ότι αγόρασα κάτι ακριβό".

Η οθόνη καλύτερη από του 4 φυσικά σε ευκρίνεια αλλά όχι κάτι το τρομερα καλύτερο. Το ότι είναι πιο μακρόστενη δεν με χάλασε όπως είχα πει στην αρχή όταν πρωτοπαρουσιάστηκε κ γενικά αισθητικά είναι όμορφο.

Φωτο κ βίντεο λίγο που έπαιξα μαζί τους είναι ίδια με του iphone 4s που έχω αλλά άνοιγε γρηγορότερα η εφαρμογή.

Στο ιντερνετ ΚΑΙ στα δύο μαγαζιά ήτανε off οπότε εικόνα για το σερφάριμα δεν έχω.

Συνοψίζοντας, αν έχεις 3GS ή 4άρι και πρν αξίζει να το αγοράσεις. Αν έχεις 4S σίγουρα όχι. Δυστυχώς το αλουμίνιο δεν με ενθουσίασε κ προτιμώ το γυαλί του 4.


Κάτί άλλο τώρα.... Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να λες "το φέρνουμε πρώτοι στις 2/11" κ στην Αθήνα να μην υπάρχουν κομμάτια σε δύο πολυκαταστηματα που έτυχε να βρεθώ σημερα (τα δύο μεγαλύτερα malls) ρωτώντας για τον αδερφό μου που θέλει να το αγοράσει. Σε premium κατ/μα μάλιστα η κοπέλα που ρώτησα (να σημειωθεί ότι σήμερα στις 10:00 ξεκίναγαν να το πουλάνε. εγώ πήγα στις 12) μου είπε ότι θα το φέρουν σε 6 βοδμάδες μάλλον κ μόνο μέσω παραγγελίας!!!!!!!! Δηλαδή Χριστούγεννα!!!!!! Σε άλλο κατ/μα κινητής (όχι παρόχου) λίγο παρακάτω στο άλλο πολ/μα είχανε οι ανθρωποι εκείνοι την στιγμή που ρώτησα. Ζήτησα το 32αρι σε μαύρο κ μου είπε η κοπέλα ότι σίγουρα έχουνε 16αρια κ αν ήθελα να ρώταγε. Της είπα όχι καθώς ο άμεσα ενδιαφερόμενος είναι ο αδερφός μου κ θα το ψάξει εκείνος όταν θέλει. Με ενόχλησε ότι κοροϊδεύουν τον πελάτη οι κύριοι αυτοί (φυσικά όχι όλοι) λέγοντάς του "το έφερα πρώτος, έλα να το αγοράσεις" κ όταν εκείνος πάει "ναι, σε 6 βδομάδες".

#681   venetixristina

venetixristina

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:06

Εμένα μου το πήγαν 450€ με τα πολλα χωρίς ΦΠΑ και το έκανα έκπτωση παγιου...Δε θέλω δεσμεύσεις περαιτέρω.. Αν θελησω να το αγοράσω θα το αγοράσω μόνος μου...


Τι πάγιο δίνεις το μήνα?

#682   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:07

Παιδια το καλωδιο ειναι πιο μακρυ τελικα απο το προηγουμενο;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#683   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:15

Σε 2-3 καταστήματα που κοίταξα λευκά υπήρχαν ακόμα και χωρίς συμβόλαιο. Αν ψάξεις λίγο βρίσκεις. Στη vodafone δίνουνε μόνο σε ανανεώσεις ή νέα συμβόλαια ή με αλλαγή καρτοκινητού σε σύνδεση. Δεν είχανε όμως και θέλανε σωνει και καλά να κάνω σήμερα την αλλαγή καρτοκινητού και συσκευή απο βδομάδα!

#684   RIOTSHIELD

RIOTSHIELD

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:25

9 παρα 5 με πηραν απο vodafone να παραλαβω 1 ασπρο 16αρι μεσω επιδοτησης απο ανανεωση των 9 εταιρικων γραμμων. Εκκρεμει να παραλαβω και ενα μαυρο το οποιο ο ανθρωπος εκει δεν ηξερε ποτε θα παραλαβει.

#685   tsitsibau

tsitsibau

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:35

Αν βρει κανεις μαυρο σε Πατρα ας πει καμια κουβεντα

#686   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:46

Παιδια το καλωδιο ειναι πιο μακρυ τελικα απο το προηγουμενο;


οχι, αλλα δεδομενου οτι ειναι η οθονη 1ιντσα πιο ψηλη φτανει πιο κοντα στο αφτι!

ξερετε οτι με 2 ευρω αγοραζεις προεκταση usb???

#687   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:49

οχι, αλλα δεδομενου οτι ειναι η οθονη 1ιντσα πιο ψηλη φτανει πιο κοντα στο αφτι!

ξερετε οτι με 2 ευρω αγοραζεις προεκταση usb???

Εγω ετσι το εχω παντα.με μια προεκταση γυρω στα 2,5 μετρα

#688   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:52

Αν βρει κανεις μαυρο σε Πατρα ας πει καμια κουβεντα

δευτερα θα υπαρχουν σιγουρα. και σε μερικα μπορει και αυριο. ριξε μια ματια το πρωι.

πηγα και το ειδα και εγω... λουλουδι το ασπρο!!!!! οσοι λενε για τηλεκοντρολ απορω με ποια λογικη το ελεγαν!! κραταγα το 5, βγαζω και το 4s το δικο μου........ τελικα εναι μικρο το 4s..... :P
χρωματα καλυτερα... αφη ιδια(και εχω και ζελατινα ματ!!!!), καμερα λιιιγο καλυτερη.. αυτα...

#689   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:53

εγω παλι ημουν ατυχος αν και δευερος στην λιστα στη βοντα στην περιοχη μου δεν με πηραν μεχρι τωρα τηλ και το πρωι που πηρα εγω τηλ μου ειπαν οτι δεν ειχαν παραλαβει και οτι ολοκληρη η βοντα εχει παραλαβει 1000 κομματια οπου πρεπει να τα διαμιρασει σε 350 καταστηματα αναλογα με τις παραγγελεις αλλα στιν πειοχη μου τπτ εκτως αν μου πουλησε μουφαρα τι να πω. Ξερει κανεισ αν αυριο σαββατο κανουν αποστολες σε καταστηματα ετσι ωστε να εχω ελπιδες?

#690   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:54

Παίδες, να πω κ εγώ την εντύπωση που μου έκανε το iPhone5... ΚΑΚΗ!!! Και εξηγώ.....

Δεν το αγόρασα κ δεν θα το αγοράσω -αν κ το χρειάζομαι απαραιτήτως για τις εφαρμογές μου- καθώς φράγκα γιοκ! Δεν είμαι όμως κακοπροαίρετος κ είχα πει όταν ανακοινωθεί ότι θα πω την ακριβή μου άποψη όταν το πιάσω στα χέρια μου κ το δω. Το λοιπόν, το είδα σήμερα συνολικά για κανα τέταρτο σε δυο μαγαζιά που το είχαν φέρει.

Πολύ ελαφρύ όντως αλλά στο χέρι αφήνει μια αίσθηση ψεύτικου θα έλεγα, σχεδόν πλαστικούρας. Καμία σχέση με το iPhone4 κ το γυαλι. Πολύ καλύτερο ήταν το 4άρι, πιο ποιοτικό πιο "με πείθει ότι αγόρασα κάτι ακριβό".


Μια από τα ίδια ρε φίλε το 4s μου φαίνεται πολύ πιο ποιοτικό
Νόμιζα ότι είχα κινέζικο κιν

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες