Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   socratis84

socratis84

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 19:12

pou to exete dei re to galaxy sIII me 400 euro???egw opou to exw dei exei 669!!!


Το s3 στο σκρουτζ το βρίσκεις σε πολλά μαγαζιά απο 449 τώρα γιατί η Vodafone Cosmote και wind το δίνουν 600+ δεν το έχω καταλάβει..

pou to exete dei re to galaxy sIII me 400 euro???egw opou to exw dei exei 669!!!


Το s3 στο σκρουτζ το βρίσκεις σε πολλά μαγαζιά απο 449 τώρα γιατί η Vodafone Cosmote και wind το δίνουν 600+ δεν το έχω καταλάβει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   socratis84

socratis84

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 19:22

το οτι ξεβαφει το bezel δεν ειναι αστοχια υλικου ε? λες μορε σιγα κ τι εγινε ε?

εγω για αυτο δε το παιρνω ..

αλλα ατομα το παιρνουν με σημαδι απο σφραγισμενο και λενε δε τρεχει τπτ αχχαχααχχα...

εγω προσωπικα αυτο με το bezel με κανει να μη το παρω καθομαι με το 4ς

τα κοροιδα πεθαναν 740 δε τα δινω για να ξεβαψει


Τι εννοείς ξεβαφει; Το βάζεις στο πλυντήριο και φεύγει το χρώμα; Η εννοείς περνεις ένα εχμυρο αντικείμενο και το τριβεις με πολύ δύναμη πάνω του; Ελεος δηλαδή...


Παει ο κάθε χαζος στα καταστήματα για scratch test και βανδαλιζει τα demo με κερματα μαχαίρια δαχτυλιδια και μετά παει κάποιος να το δει και βλέπει ένα καταγρατζουνισμενο iPhone και τι να σκέφτη ο άνθρωπος ; Θα πει αν έγινε έτσι το demo φαντασου τι θα γίνει αν το βάζω στην τσέπες σε κανά μήνα ..

#228   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 19:28

Εννοείται οτι ένα κινητό 740ευρω! δε θα το βάζεις στη τσέπη χύμα με κλειδιά και κέρματα, αλλά σε θηκούλα! Αλλοιώς σίγουρα θα ξεβάψει, θα γδαρθεί και θα γίνει χάλια!

#229   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/11/2012 - 19:30

ναι και τι σχεση εχει αυτο με αυτο που λεμε? λεει πουθενα οτι νομος ειναι να ανοιχτει μεσα στο μαγαζι? στα λογια μου ερχεσαι.. αν το δεχονται το κανουν... ;)
δεν ξερω αν ψωνιζεις συχνα.. παντως για γρατσουνιες κλπ απο μανα... δεν ειναι και ευκολη υποθεση... αρα ενα αρθρο δε σε καλαυπτει που λες.. τοσα λαμογια κυκλοφορουν.

αν δεν δεχτούν από πριν να το ανοίξω και να ελεγχθεί απλα πάω αλλου....αυτο σημαίνει ελεύθερη αγορα.αλλα και να μη δεχτούν εγω σου λέω,αγορασε το και ανοιξε το στο καπάκι εκει μεσα.αν εχει χτυπήματα δεν ειναι υποχρεωμενος να στο αλλάξει?μη τρελλαθουμε

#230   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/11/2012 - 19:36

Το θέμα είναι ότι πολλοί συμβιβάζονται με αυτο και δίνουν 800 ευρω για μία συσκευή η οποία έχει πρόβλημα ΚΑΙ με την κάμερα της..
Ηλίθιος καταναλωτισμός!
5 νά´ναι κι ο,τι νάναι..

αντε παλι με τη κάμερα....παρε με dslr κοντρα ηλιο και άμα δε σου βγάλει αποχρώσεις διαφορες......

#231   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/11/2012 - 19:36

Το θέμα είναι ότι πολλοί συμβιβάζονται με αυτο και δίνουν 800 ευρω για μία συσκευή η οποία έχει πρόβλημα ΚΑΙ με την κάμερα της..
Ηλίθιος καταναλωτισμός!
5 νά´ναι κι ο,τι νάναι..


5 ομως .. Αν ειναι λιγότερα θα το γυρίσω πίσω ...

1. Γρατζουνιές
2 Purple haze
3 Green Glow
4 Παιζεις κλακετεσ με την οθόνη
5 Scrollgate

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 11/11/2012 - 19:37


#232   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/11/2012 - 19:39

Το s3 στο σκρουτζ το βρίσκεις σε πολλά μαγαζιά απο 449 τώρα γιατί η Vodafone Cosmote και wind το δίνουν 600+ δεν το έχω καταλάβει..



Το s3 στο σκρουτζ το βρίσκεις σε πολλά μαγαζιά απο 449 τώρα γιατί η Vodafone Cosmote και wind το δίνουν 600+ δεν το έχω καταλάβει..

Υπάρχει αυτή η διαφορά γιατί τα μαγαζιά στο σκρουτζ το φέρνουν από έξω που το βρίσκουν σε χαμηλότερες τιμές και το φέρνουν εδώ.
Τα 600+ είναι η επίσημη τιμή, είναι συσκευές δηλαδή που προορίζονται για να πουληθούν στην Ελλάδα (χωρίς καμία ουσιαστική διαφορά όμως)
Για αυτό ακόμα και σε κάποια από αυτά τα μαγαζιά αν τύχει και κοιτάξεις, θα δεις ότι μπορεί την ίδια συσκευή να την έχουν σε 2 τιμές, 450 & 600+ παράδειγμα, γιατί η μια έχει έρθει απέξω, ενώ στην δεύτερη θα γράφει "GR"..

#233   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/11/2012 - 13:04

Το s3 στο σκρουτζ το βρίσκεις σε πολλά μαγαζιά απο 449 τώρα γιατί η Vodafone Cosmote και wind το δίνουν 600+ δεν το έχω καταλάβει..



Το s3 στο σκρουτζ το βρίσκεις σε πολλά μαγαζιά απο 449 τώρα γιατί η Vodafone Cosmote και wind το δίνουν 600+ δεν το έχω καταλάβει..

aderfe k sto plaisio exei 570 twra...twra gia ta genikotera magazia pou mporei na to dinoun 449 mporei na einai anakataskevasmena h' ek8esiaka...h kanonikh timh tou einai 570...

#234   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/11/2012 - 13:17

aderfe k sto plaisio exei 570 twra...twra gia ta genikotera magazia pou mporei na to dinoun 449 mporei na einai anakataskevasmena h' ek8esiaka...h kanonikh timh tou einai 570...


Ούτε ανακατασκευασμένα είναι, ούτε εκθεσιακά.

Προεισαγωγής είναι. Συσκευές που προορίζονταν για άλλες ευρωπαικές χώρες. Σφραγισμένα, καινούργια.

Τα οποία έχουν και 2ετή εγγύηση αντιπροσωπείας εδώ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#235   iGchris13

iGchris13

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 15:38

Λοιπόν πήγα στο mall στην cosmote σήμερα. Οπως το περίμενα ούτε το τσέκαραν να δούνε το πρόβλημα. Μου είπαν ότι πέρασαν οι τρείς μέρες και δεν μπορεί να αλλαχτεί με καινούργια συσκευή! Αλλά για σίγουρα θα κάνουν ένα αίτημα στα καιντρικά και θα μου πούνε σε τρείς μέρες. Δεν περιμένω κάτι καλό από αυτό! Λέω δεν πάω και στο Γερμανό στο mall που ξέρει ήδη το πρόβλημα από άλλο συνφουρμήτη που πήρε και τα λεφτά του πίσω. Μόνο που δεν με βγάζανε τρελό!!! Ούτε βλέπανε πουθενά πρόβλημα ούτε τριξίματα ούτε βύθιση οθόνης. Μου λέει σε άλλο κινητό είχε μεγάλη βύθιση. Σου λέει θα μπλξω και με άλλον τώρα; Η μου το δείνεις να το στείλω στο service ή το πας ο ίδιος στα κεντρικά στον Αγιο Στέφανο! Το άκουσα και αυτό. Τέλος πάντων και σε δύο άλλους Γερμανούς που πήγα μου είπαν αμέσως για τις τρείς μέρες και θα γίνει service του κινητού! Τουλάχιστον ο δεύτερος είδε τη βύθιση της οθόνης. Πήγα σπίτι και άρχισα να ξαναπαίζω κλακέτες. Αυτά!

#236   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 12/11/2012 - 21:22



Να ρε πως θα λύσεις το πρόβλημα με τις γρατζουνιες .

Θα μοιάζει σαν το 3GS μου. .
Είδες ποσο απλό ειναι

Τελευταία επεξεργασία από: Voidioan, 12/11/2012 - 21:27


#237   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2012 - 21:25

εγω ειδα σημερα το μαυρο στο πλαισιο ηρακλειου
μου φανηκε πιεζοντας την οθονη σε μια γωνια
σα να κουνουσε-βουλιαζε λιγακι , ελαχιστα
αλλα δεν ηταν συμπαγες σαν το 4-4s

#238   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 21:27

εγω πλεον μετα απο 2 μηνες χρήσης περίπου απέκτησα δυο φίλους σε όλες μου τις φωτογραφίες... μια θαμπάδα και μια κουκίδα!

ευτυχως που θα γινει αμεση αντικατασταση.... φτου κακα!

#239   Katana

Katana

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 21:30

Σήμερα παρέλαβα ένα 32άρι iPhone5, σε μαύρο. Είναι άριστο, χωρίς γρατζουνιές ή σημάδια...

#240   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 12/11/2012 - 21:44

Σήμερα παρέλαβα ένα 32άρι iPhone5, σε μαύρο. Είναι άριστο, χωρίς γρατζουνιές ή σημάδια...

Απο που φίλε μου απο έξω ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες