Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/11/2012 - 16:41

καλά άσε και εμενα μου έχει κάνα 2 σημάδια από τον τόρνο στο φινίρισμα και είχα παθε ψύχωση και το κοίταγα συνεχεια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   man5

man5

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/11/2012 - 16:43

μάλλον πρέπει να το αφήσουμε γιατί οσο το κοιτάμε και το προσέχουμε κάτι θα βρίσκουμε και θα τρελαθουμε στο τέλος.

#303   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/11/2012 - 16:44

σωστός...

#304   tseloni

tseloni

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/11/2012 - 01:07

η δόνηση είναι τότε, σε 5 διαφορετικά iPhone 5 που δοκίμασα ακουγόταν, αλλά και σε 4/4S.
Δεν είναι κάτι ανησυχητικό

και εμενα το κάνει και στο 5αρι και στο 4ς και στο 4 είναι τα κουμπάκια που είναι χαλαρά


Παιδιά δεν είναι ούτε η δόνηση, ούτε τα κουμπάκια, είναι ο φακός της κάμερας. Έχει κομμάτια μέσα που κινούνται μπρος πίσω, για να μπορεί να γίνει zoom, focus, κλπ, και είναι φυσιολογικό να τρίζει. Αυτό γινόταν και στο 4 και στο 4s όντως. Και μου φαίνεται πως στο 5 ακούγεται πιο πολύ, κρίνοντας από το δικό μου.

#305   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 12:42

Καλημέρα σε όλους. Πρόσφατα απέκτησα το iPhone 5 32gb λευκό αψεγαδιαστο απο χτυπήματα,γρατζουνιες κτλ. Ειναι 43 εβδομάδας αλλα παρατηρώ μια ελαφριά κιτρινη απόχρωση σε όλη την οθονη σε σχέση με το iPhone 4!!! Αυτο ειναι προβλημα; Το αντιμετωπίζει κανένας απο εσάς;; Έχω ξενερωσει λίγο γιατί δεν έχει κανένα άλλο προβλημα! Ευχαριστω.

#306   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/11/2012 - 13:02

Καλημέρα σε όλους. Πρόσφατα απέκτησα το iPhone 5 32gb λευκό αψεγαδιαστο απο χτυπήματα,γρατζουνιες κτλ. Ειναι 43 εβδομάδας αλλα παρατηρώ μια ελαφριά κιτρινη απόχρωση σε όλη την οθονη σε σχέση με το iPhone 4!!! Αυτο ειναι προβλημα; Το αντιμετωπίζει κανένας απο εσάς;; Έχω ξενερωσει λίγο γιατί δεν έχει κανένα άλλο προβλημα! Ευχαριστω.

λέγεται ότι όλα τα iPhone 5 έχουν πιο θερμά χρώματα απο αυτά του 4/4S, το επιβεβαιώνω μετά από 3 iPhone 5 που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

#307   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 13:10

Δηλαδή να μην ασχοληθώ για αλλαγή κτλ κανένα iPhone 5 δεν έχει κατα λευκή οθονη; Λέω πάντως αύριο να παω σε καταστηματα να το συγκρινω side by side με τα demo. Έχει κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ παρόμοιο θέμα με την οθονη;

#308   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/11/2012 - 13:12

Μπορείς να ποσταρεις φωτό να το δούμε;

#309   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 15:43

Πως πόσταρω φωτό παταω δίπλα στο ποστ επιπλέον επιλογές και η επισυναψη αρχείο ειναι γκρίζο δεν μπορώ να το επιλέξω sorry!!!!!

#310   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 18/11/2012 - 15:45

Πως πόσταρω φωτό παταω δίπλα στο ποστ επιπλέον επιλογές και η επισυναψη αρχείο ειναι γκρίζο δεν μπορώ να το επιλέξω sorry!!!!!

Ανέβασε την σε κανένα photobucket

#311   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/11/2012 - 15:46

Καλημέρα σε όλους. Πρόσφατα απέκτησα το iPhone 5 32gb λευκό αψεγαδιαστο απο χτυπήματα,γρατζουνιες κτλ. Ειναι 43 εβδομάδας αλλα παρατηρώ μια ελαφριά κιτρινη απόχρωση σε όλη την οθονη σε σχέση με το iPhone 4!!! Αυτο ειναι προβλημα; Το αντιμετωπίζει κανένας απο εσάς;; Έχω ξενερωσει λίγο γιατί δεν έχει κανένα άλλο προβλημα! Ευχαριστω.

Δεν ειναι προβλημα φιλε μου αυτο...τα 5αρια εχουν πιο warm οθονη απο το 4 κ 4ς...γι'αυτο σου φαινεται πιο κιτρινη...εαν αυτο ειναι το μονο προβλημα που βλεπεις στο μηλαρακι σου τοτε δεν εχεις κανενα απολυτως προβλημα...εαν μπορουσες να ποσταρεις και μια φωτο της οθονης σου εδω θα μπορουσαμε να σου πουμε αν οντως εχει προβλημα η' οχι...

#312   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 15:50

Απο το iphonehellas κατευθείαν δεν μπορω να πόσταρω;

#313   konstagio

konstagio

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:01

Καλημέρα σε όλους. Πρόσφατα απέκτησα το iPhone 5 32gb λευκό αψεγαδιαστο απο χτυπήματα,γρατζουνιες κτλ. Ειναι 43 εβδομάδας αλλα παρατηρώ μια ελαφριά κιτρινη απόχρωση σε όλη την οθονη σε σχέση με το iPhone 4!!! Αυτο ειναι προβλημα; Το αντιμετωπίζει κανένας απο εσάς;; Έχω ξενερωσει λίγο γιατί δεν έχει κανένα άλλο προβλημα! Ευχαριστω.

Αντιμετωπισα το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ προβλημα.Το ζητημα ειναι πως το τσεκαρα και με το 4αρι μου, αλλα πηγα και στο golden-i και σε vodafone,για να το τσεκαρω και με καποιο αλλο 5αρι.Το αποτελεσμα εδειξε πως τα αλλα 2 5αρια ειχαν καταλευκη οθονη, ενω το δικο μου ειχε την κιτρινη / ζαχαρι αποχρωση. Κατι το οποιο μου επιβεβαιωσαν και τα παιδια στα καταστηματα.Γιαυτο και εχει ηδη φυγει απο την Πεμπτη για Arvato. Η γνωμη μου ειναι πως δεν ειναι φυσιολογικο και πρεπει να το ψαξεις και εσυ φιλε μου.

#314   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:03

Αντιμετωπισα το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ προβλημα.Το ζητημα ειναι πως το τσεκαρα και με το 4αρι μου, αλλα πηγα και στο golden-i και σε vodafone,για να το τσεκαρω και με καποιο αλλο 5αρι.Το αποτελεσμα εδειξε πως τα αλλα 2 5αρια ειχαν καταλευκη οθονη, ενω το δικο μου ειχε την κιτρινη / ζαχαρι αποχρωση. Κατι το οποιο μου επιβεβαιωσαν και τα παιδια στα καταστηματα.Γιαυτο και εχει ηδη φυγει απο την Πεμπτη για Arvato. Η γνωμη μου ειναι πως δεν ειναι φυσιολογικο και πρεπει να το ψαξεις και εσυ φιλε μου.

Τα ιδια Παντελακη μου τα ιδια Παντελη μου, ποσα χρονια θα κρατησει η κολωνια με τις κιτρινες οθονες, ποσα...? Μας κουρασαν οι εταιριες με αυτα τα τερτιπια και το μετριοτατο quality control, πραγματικα...

Τελευταία επεξεργασία από: vagreek, 18/11/2012 - 16:03


#315   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 16:09

Να και φωτό (επιτέλους!!!)

Να η φωτο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)