Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#541   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/11/2012 - 19:32

Δηλαδη ακους πιο δυνατα ε; Οχι ομως με το μεγαφωνο , απλα να το εχεις στο αυτι σου.
Κ κατι αλλο εχεις κανονικη νανο σιμ η κομμενη ;
Επειδη διαβαζω κ σε ξενα φορα κ το χουν πολλοι αυτο κ μηπως παιζει ρολο ο παροχος για την ποιοτητα ηχου κ οχι το τηλεφωνο :(


Ειναι τοσοι πολλοι οι παράγοντες που επηρρεάζουν τη ποιοτητα του ηχουν σε μια κληση που ειναι πολύ δυσκολο να βγάλεις συμπεράσματα για το ακουστικο της συσκευης. Παρατηρω μεγαλύτερη ενταση απο οτι εχω συνηθισει αλλα αυτο δεν σημαινει κάτι ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#542   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 30/11/2012 - 19:34

Παιδια false alarm!
Sorry πετροβολιστε με :)
Ειχα ενα 5αρι πριν μια εβδομαδα αλλα ειχε σαν σκονη κατω απο την οθονη κ το ατειλα για αλλαγη στην infoquest μιας κ ηταν απο εξωτερικο!
Σημερα λοιπον μου εστειλαν το "νεο" κ μου φαινοταν πιο χαμηλος ο ηχος!
Τελικα ειμαι πολυ στοκος , καθως εψαχνα στο google διαβασα καπου οτι ισως φταιει το μικροφωνο με το noise cancelation!
Κατευθεαν μου ηρθε η ιδεα στο μυαλο οτι απλα δεν εχω βγαλει τις ζελατινες απο το τηλεφωνο!!!!!
Μολις την εβγαλα κ κατευθειαν ακουω πολυ δυνατα, καλυτερα κ απο το 4αρι μου :) χεχε τι χαρα!
Για πλα βεβαια φταει η spg που δεν ηρθε η θηκη ακομα :)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#543   iBoss

iBoss

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:crush070

Δημοσίευση 30/11/2012 - 20:11

Παιδια false alarm!
Sorry πετροβολιστε με :)
Ειχα ενα 5αρι πριν μια εβδομαδα αλλα ειχε σαν σκονη κατω απο την οθονη κ το ατειλα για αλλαγη στην infoquest μιας κ ηταν απο εξωτερικο!
Σημερα λοιπον μου εστειλαν το "νεο" κ μου φαινοταν πιο χαμηλος ο ηχος!
Τελικα ειμαι πολυ στοκος , καθως εψαχνα στο google διαβασα καπου οτι ισως φταιει το μικροφωνο με το noise cancelation!
Κατευθεαν μου ηρθε η ιδεα στο μυαλο οτι απλα δεν εχω βγαλει τις ζελατινες απο το τηλεφωνο!!!!!
Μολις την εβγαλα κ κατευθειαν ακουω πολυ δυνατα, καλυτερα κ απο το 4αρι μου χεχε τι χαρα!
Για πλα βεβαια φταει η spg που δεν ηρθε η θηκη ακομα :)


Ε δεν σε πιστεύω χαχαχαχαχαχα :P :P πάρε μια belkin μέχρι να σου έρθει η spg.

#544   philman21

philman21

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 30/11/2012 - 20:33

Παιδια καλησπέρα.. έχω πάρει κι εγω το iPhone 5 μου 10 μερες περίπου τωρα. έχω iOS 6.0.1 πάνω και τον τελευταιο καιρο είχα παρατηρήσει το εξής αξιοπερίεργο.. σε κάποιες στιγμές και ενω τον κινητο δειχνει να εχει φουλ σημα με καλούν και ειναι σα να το έχω κλειστό.. "η κλήση σας προωθείται" το επιβεβαιωσα κι εγω κάνοντας μου κλήση απο το δεύτερο κινητο μου. έπρεπε να κανω flight mode και ξανά μετα στο carrier για να "ξεμπλοκαρει" Δεν το είχω δει στα αναφερφθέντα προβλήματα των iPhone 5. (έχω την υποψία οτι το πάθαινε οταν έχανε το σημα και το ξαναβρησκε τότε εεχνε οτι εχει σημα αλλα επι της ουσίας λειτουργούσε σαν να ειναι απενεργοποιημενο).. Μιλάω παρελθοντικά γιατί εχθές το βρ'αδυ σκέφτηκα να κάνω restore τις ρυθμίσεις δυκτίου και μόνο και όχι όλο το τηλέφωνο και απο χθές να χτυπήσω ξύλο όλα ΤΕΛΕΙΑ! ...έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να συναίβει?

#545   philman21

philman21

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 30/11/2012 - 21:21

τελικα το προβλημα υπαρχει ακομα.. τωρα μου το ξανακανε

#546   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/11/2012 - 21:24

Δοκιμάζεις επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου (θα χάσεις τους αποθηκευμένους κωδικούς από WiFi).

Αν το συνεχίσει κάνεις restore & set up as new.

Αν πάλι το συνεχίσει, το πας για service. Εκεί τα πράγματα θα είναι ζόρικα καθώς θα πρέπει να συμβεί μπροστά τους για να πειστούν να στο αλλάξουν.

#547   philman21

philman21

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 01/12/2012 - 18:18

Δοκιμάζεις επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου (θα χάσεις τους αποθηκευμένους κωδικούς από WiFi).

Αν το συνεχίσει κάνεις restore & set up as new.

Αν πάλι το συνεχίσει, το πας για service. Εκεί τα πράγματα θα είναι ζόρικα καθώς θα πρέπει να συμβεί μπροστά τους για να πειστούν να στο αλλάξουν.

αν το κάνω restore & set up as new... πως θα ανακτήσω επαφές, εφαρμογές, photos κτλ κτλ????

#548   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/12/2012 - 18:20

My contacts back up appstore....ifunbox για τις φωτο....googlαρε το
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#549   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 02/12/2012 - 00:34

Model introduced: 2012
Serial number: C39JP*******
Production year: 2012
Production week: 46 (November)
Name: iPhone 5
ModelCode: iphone_5
Model Number: MD300
Group1: iPhone
Group2:
Generation: 7
Machine Model: iPhone5,1
CPU speed: 1.3GHz
Family name: Become a pro user to see this information. (sorry)
Screen size: 4 inch
Screen resolution: 1136x640 pixels
Colour: White
Capacity: 32GB
Factory: C3 (China)

Παρελαβα σημερα παιδες...απο athens heart(γερμανος) ολα καθαρα...μια μικρη μονο υποψια κιτρινισματος οθονης....το εβαλα διπλα-διπλα σε iphone4 κ σαν να φαινοταν η οθονη μου πιο θερμη και του iphone4 πιο ψυχρη...να το παω την δευτερα για doa ή ετσι ειναι :huh: Εν το μεταξυ...παω εκει κ του λεω του υπαλληλου....καλημερα σας...εχετε iphone5 32gb λευκο....μου λεει μαλιστα....ποσα κομματια εχετε αρκετα??μαλιστα αρκετα...μου τα φερνεται ολα :huh:?χαχαχαχαχαχαχα...σκαλωσε....μου λεει θα τα αγορασετε ολα....οχι του λεω...απλα θελω να διαλεξω ημερομηνια κατασκευης...χαχαχαχαχαχαα....μου λεει τι ειναι αυτο....να ειναι απο τις τελευταιεσ παρτιδες που φτιαχτηκαν....αν κ δεν καταλαβαινω μου λεει....οριστε...κ μου εφερε 22 κουτια....χαχαχαχαχα...εξθπηρετικοτατος μπορω να πω...προς τιμην του...!!!!


Επισης το εβαλα κ εδω ( http://iphoneimei.info ) κ μου εβγαλε....
Γιατι αυτον τον παροχο κ κλειδωμενο??

ΙMEI: **************
Serial Number *************
Activated: Yes
Telephone Technical Support: March 15, 2013
Repairs & Service Coverage: November 30, 2013
Firmwere Version: 6.0.1
Country: Greece
Carrier: T Mobile GRC
SIM Lock: Locked


#550   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 02/12/2012 - 01:25

Model introduced: 2012
Serial number: C39JP*******
Production year: 2012
Production week: 46 (November)
Name: iPhone 5
ModelCode: iphone_5
Model Number: MD300
Group1: iPhone
Group2:
Generation: 7
Machine Model: iPhone5,1
CPU speed: 1.3GHz
Family name: Become a pro user to see this information. (sorry)
Screen size: 4 inch
Screen resolution: 1136x640 pixels
Colour: White
Capacity: 32GB
Factory: C3 (China)

Παρελαβα σημερα παιδες...απο athens heart(γερμανος) ολα καθαρα...μια μικρη μονο υποψια κιτρινισματος οθονης....το εβαλα διπλα-διπλα σε iphone4 κ σαν να φαινοταν η οθονη μου πιο θερμη και του iphone4 πιο ψυχρη...να το παω την δευτερα για doa ή ετσι ειναι :huh: Εν το μεταξυ...παω εκει κ του λεω του υπαλληλου....καλημερα σας...εχετε iphone5 32gb λευκο....μου λεει μαλιστα....ποσα κομματια εχετε αρκετα??μαλιστα αρκετα...μου τα φερνεται ολα :huh:?χαχαχαχαχαχαχα...σκαλωσε....μου λεει θα τα αγορασετε ολα....οχι του λεω...απλα θελω να διαλεξω ημερομηνια κατασκευης...χαχαχαχαχαχαα....μου λεει τι ειναι αυτο....να ειναι απο τις τελευταιεσ παρτιδες που φτιαχτηκαν....αν κ δεν καταλαβαινω μου λεει....οριστε...κ μου εφερε 22 κουτια....χαχαχαχαχα...εξθπηρετικοτατος μπορω να πω...προς τιμην του...!!!!


Επισης το εβαλα κ εδω ( http://iphoneimei.info ) κ μου εβγαλε....
Γιατι αυτον τον παροχο κ κλειδωμενο??

ΙMEI: **************
Serial Number *************
Activated: Yes
Telephone Technical Support: March 15, 2013
Repairs & Service Coverage: November 30, 2013
Firmwere Version: 6.0.1
Country: Greece
Carrier: T Mobile GRC
SIM Lock: Locked


OMG 22 κομμάτια. Κάθισες και τα έβλεπες ένα ένα; :P
Όσο για την οθόνη μια χαρά είναι. Προσπάθισε να την δεις άμα σε ενοχλεί χωρίς το iPhone 4 δίπλα. Άμα σε ενοχλεί ή επιμένεις να το αλλάξεις πήγαινε μιας και είχε ΤΟΣΑ κομμάτια και πάρε άλλο και άνοιξε το καινούργιο εκεί και δες Side by side ποιο έχει πιο λευκή.

Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 02/12/2012 - 01:28


#551   konstagio

konstagio

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/12/2012 - 15:49

Παιδια καλησπερα.
Την Πεμπτη 29/11, παρελαβα το 5αρι μου απο arvato, μιας και το προηγουμενο 5αρι μου, ειχς θεμα με την περιφημη "κιτρινη οθονη".Επειδη οταν το συζητουσαμε, διαβασα πως δεν δινουν καινουριες συσκευες, αλλα ανακατασκευασμενες, εβαλα το ΙΜΕΙ του για να δω ημερομηνια παραγωγης και μου εβγαλε τα παρακατω:
Model introduced: 2012
Serial number: C9KJPAHZDTWD (cleaned up from 'c9kjpahzdtwd')
Production year: 2012
Production week: 46 (November)
Name: iPhone 5
ModelCode: iphone_5
Model Number: MD297
Group1: iPhone
Group2:
Generation: 7
Machine Model: iPhone5,1
CPU speed: 1.3GHz
Family name: Become a pro user to see this information. (sorry)
Screen size: 4 inch
Screen resolution: 1136x640 pixels
Colour: Black
Capacity: 16GB
Factory: C9 (China)
Ειναι λοιπον δυνατον να ειναι ανακατασκευασμενη (αρα χρησιμοποιημενη), μια συσκευη η οποια παρηχθη ΜΕΤΑ ΤΙΣ 12/11/2012????Εκτος και αν ειναι περιπτωση οπου ηταν προβληματικη απο κατασκευης και την αλλαξαν μεσα σε 2 μερες στον προηγουμενο.Παντως, αυτη η συσκευη, δεν εχει καμμια σχεση με την προηγουμενη που εδωσα για αλλαγη

#552   killbill13

killbill13

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/12/2012 - 15:53

Καλησπέρα κ από εμένα παιδιά…χθές μπήκα σε λίστα και εγω για ένα λευκό 5αρι 16αρι από κοσμοτε ( μου είπαν δεν ξέρουν πότε θα έρθει και ελπίζω να μην αργήσει γιατί πούλησα το 4αρι μου κα δεν θα την παλέψω και πολύ χωρίς ΙΡΗΟΝΕ !!! )

Είναι η πρώτη φορά που αποχωρίζομαι το μαύρο και πηγαίνω σε λευκό καθώς ήθελα μία αλλαγή αλλά ο κυριότερος λόγος είναι ότι το μαύρο κάνει σημάδια και ξεβάφει το βαμμένο μαύρο αλουμίνιο !!


Αυτό που θέλω να ρωτήσω από κάποιους που έχουν το λευκό είναι εάν όντως ισχύει ότι το λευκό ΔΕΝ ξεβάφει όπως το μαύρο , και αυτό μου ακούγεται λογικό καθώς το λευκό δεν είναι βαμμένο το αλουμίνιο του.


Οφείλω να ομολογήσω ότι μπήκα αρκετές μέρες σε σκάψεις να πάρω το galaxy S III αλλά τελικά πιστεύω ότι πήρα την σωστή απόφαση να παραμείνω με συσκευή της μαμάς apple

#553   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/12/2012 - 16:00

Κ στο λευκό είναι βαμμένο. Σαμπάνιζε χρώμα.

#554   killbill13

killbill13

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/12/2012 - 16:02

Άρα και το λευκό ξεβάφει ??

#555   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/12/2012 - 16:06

Μην μπερδεύεσαι. Δεν ξεβαφει κανένα από τα δυο. Απλά στο μαύρο φαίνονται τα σημάδια. Εγώ τα είχα κ τα δυο χρώματα. Πίστεψε με.

Τελευταία επεξεργασία από: akiszaki, 02/12/2012 - 16:07


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες