Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#706   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 06/12/2012 - 17:51

παιδια πειτε μου λιγο αν το παρατηρειτε και σεις. με το που παταω το lock button και αναβει η οθονη, λειτουργει και ο proximity sensor.

ειναι φυσιολογικο αυτο;


Είναι φυσιολογικό. Μετά την iOS 6, έτσι γίνεται.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#707   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:30

Καλησπέρα παιδιά .Ηθελα να ρωτήσω η μπαταρία την γέμισα το πρωί και το βράδυ 9 ήταν 4 % . Με τουλάχιστον 5 ωρεσ χρήση με όλα ανοιχτά . Blootouth 3G . Είναι το δεύτερο γέμισμα του τηλεφώνου .
Το βλέπετε λογικό

#708   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:38

Ακόμα δεν έστρωσε η μπαταρία... Και εγώ έτσι τα έχω όλα ανοιχτά.. κατά μέσο όρο μου κρατάει περίπου 2 μέρες με 7 ώρες χρήση τουλάχιστον. Καλό είναι να το αφήσεις να σβήσει μόνο του από μπαταρία τις πρώτες 2-3 φορές. και μετά να το φορτίσεις φουλ.

#709   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:41

Είναι φυσιολογικό. Μετά την iOS 6, έτσι γίνεται.

Πες το ρε αδερφές και με έχουν ζωσει τα φίδια :P

Οι περισσότεροι λένε για πρόβλημα στον σενσορα πάντως.
Ξέρεις γιατι γίνεται αυτο;

#710   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:43

Είναι φυσιολογικό. Μετά την iOS 6, έτσι γίνεται.

εγω οσα εχω δει παντος δεν ειναι ετσι.

#711   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:45

Είναι φυσιολογικό. Μετά την iOS 6, έτσι γίνεται.

Το έχεις παρατηρήσει και εσυ στο δικο σου;

εγω οσα εχω δει παντος δεν ειναι ετσι.

Εγω ειδα 3 εκθεσιακα και το παρατηρησα.

#712   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:46

Το έχεις παρατηρήσει και εσυ στο δικο σου;

Εγω ειδα 3 εκθεσιακα και το παρατηρησα.

δεν ξερω jimmy τη παιζει εγω δυο περασαν απο τα χερια μου και αλλα 2 που ειδα ηταν οκ δεν αναβε ο αισθητηρας.

#713   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:47

Το έχεις παρατηρήσει και εσυ στο δικο σου;

Εγω ειδα 3 εκθεσιακα και το παρατηρησα.

Φιλε jimmy, να σε ρωτήσω: Τα εκθεσιακα που ειδες και παρατηρησες τον proximity sensor τα ειδαν και άλλοι και μπορούσαν και αυτοι να τον δουν ?

#714   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:47

Πες το ρε αδερφές και με έχουν ζωσει τα φίδια :P

Οι περισσότεροι λένε για πρόβλημα στον σενσορα πάντως.
Ξέρεις γιατι γίνεται αυτο;


Πιστεύω ότι δεν είναι πρόβλημα.. Οκ κάποιοι μπορεί να είχαν πρόβλημα και με την αλλαγή αυτή στο iOS 6 να νόμιζαν ότι το έχουν όλοι..
Επειδή είχα περάσει και στο 4S την αναβάθμιση σε iOS 6... άλλαξαν λίγο τον τρόπο της φωτεινότητας..

Δηλαδή στις παλιότερες εκδόσεις ο σένσορας λειτουργούσε όταν ξεκλείδωνες το iphone μόνο και εκεί κάπως "κλείδωνε".. δηλαδή αν το ξεκλείδωνες κάτω από μία λάμπα .. η φωτεινότητα όπως είναι λογικά θα πήγαινε αμέσως στο φουλ.. Με ενεργοποιημένη την οθόνη αν πήγαινες στο σκοτάδι.. θα συνέχιζε να είναι πάλι στο φουλ ( ή να μειωνόταν όχι απότομα).. Θα έπεφτε μόνο όταν το έβαζες σε sleep και το ξεκλείδωνες στο σκοτάδι.. Η ενημέρωση ας πούμε δεν ήταν ακριβώς live.. Δεν ξέρω αν τα είπα λίγο μπερδεμένα αλλά κ΄παως έτσι ήταν ...

Με την iOS 6 ο σένσορας της φωτεινότητας δουλεύει συνέχεια... με το που πατάς το home button ... και αν μετακινείσαι σε φωτεινές ή σκοτεινές περιοχές.. αυτόματα μεταβάλλεται και η φωτεινότητα όσο είναι σε λειτουργεία η οθόνη.. Επίσης έχουν μειώσει νομίζω κάπως την φωτεινότητα να είναι κάπως πιο χαμηλή (ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται)

#715   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:48

Ακόμα δεν έστρωσε η μπαταρία... Και εγώ έτσι τα έχω όλα ανοιχτά.. κατά μέσο όρο μου κρατάει περίπου 2 μέρες με 7 ώρες χρήση τουλάχιστον. Καλό είναι να το αφήσεις να σβήσει μόνο του από μπαταρία τις πρώτες 2-3 φορές. και μετά να το φορτίσεις φουλ.

Απλός την έβαλα για γέμισμα στο 4 . ;Δηλαδή την έβαλα για γέμισμα 9 το πρωί και έφτασε 4 το βράδυ 9 με 5 ώρες χρήση . Ετσι ήταν και σε σένα ;
Θα την αφήσω να αδειάσει ;

Τελευταία επεξεργασία από: Voidioan, 06/12/2012 - 21:53


#716   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:50

δεν ξερω jimmy τη παιζει εγω δυο περασαν απο τα χερια μου και αλλα 2 που ειδα ηταν οκ δεν αναβε ο αισθητηρας.

Ίσως φιλε μου δεν το παρατηρησες. Πρέπει να εισαι σε σκοτεινό χώρο για να το δεις.

Και αν βλεπεις μέσα απο κάμερα αλλου κινητου, αυτη πρέπει να μην ειναι απο smartphone.

#717   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:50

Πιστεύω ότι δεν είναι πρόβλημα.. Οκ κάποιοι μπορεί να είχαν πρόβλημα και με την αλλαγή αυτή στο iOS 6 να νόμιζαν ότι το έχουν όλοι..
Επειδή είχα περάσει και στο 4S την αναβάθμιση σε iOS 6... άλλαξαν λίγο τον τρόπο της φωτεινότητας..

Δηλαδή στις παλιότερες εκδόσεις ο σένσορας λειτουργούσε όταν ξεκλείδωνες το iphone μόνο και εκεί κάπως "κλείδωνε".. δηλαδή αν το ξεκλείδωνες κάτω από μία λάμπα .. η φωτεινότητα όπως είναι λογικά θα πήγαινε αμέσως στο φουλ.. Με ενεργοποιημένη την οθόνη αν πήγαινες στο σκοτάδι.. θα συνέχιζε να είναι πάλι στο φουλ ( ή να μειωνόταν όχι απότομα).. Θα έπεφτε μόνο όταν το έβαζες σε sleep και το ξεκλείδωνες στο σκοτάδι.. Η ενημέρωση ας πούμε δεν ήταν ακριβώς live.. Δεν ξέρω αν τα είπα λίγο μπερδεμένα αλλά κ΄παως έτσι ήταν ...

Με την iOS 6 ο σένσορας της φωτεινότητας δουλεύει συνέχεια... με το που πατάς το home button ... και αν μετακινείσαι σε φωτεινές ή σκοτεινές περιοχές.. αυτόματα μεταβάλλεται και η φωτεινότητα όσο είναι σε λειτουργεία η οθόνη.. Επίσης έχουν μειώσει νομίζω κάπως την φωτεινότητα να είναι κάπως πιο χαμηλή (ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται)


Μα δεν λεει για τον ambient light sensor ο φιλος αλλα για τον proximity sensor. Ο πρώτος ειναι ενα απλό φωτομετρο ο αλλος ειναι μια συστοιχια υπέρυθρου LED και δεκτη ..

#718   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:51

Απλός την έβαλα για γέμισμα στο 4 . ;Δηλαδή την έβαλα για γέμισμα 9 το πρωί και έφτασε 4 το βράδυ 9 με 5 βρέχει χρήση . Ετσι ήταν και σε σένα ;
Θα την αφήσω να αδειάσει ;


Δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα από τη στιγμή που δεν έχει στρώσει η μπαταρία.. Κάνε 2-3-4 πλήρεις φορτίσεις και μετά θα μπορείς να πεις

Μα δεν λεει για τον ambient light sensor ο φιλος αλλα για τον proximity sensor. Ο πρώτος ειναι ενα απλό φωτομετρο ο αλλος ειναι μια συστοιχια υπέρυθρου LED και δεκτη ..


Οκ ίσως να μην κατάλαβα την ερώτηση τότε..

#719   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:53

Φιλε jimmy, να σε ρωτήσω: Τα εκθεσιακα που ειδες και παρατηρησες τον proximity sensor τα ειδαν και άλλοι και μπορούσαν και αυτοι να τον δουν ?

Ναι ημουν με άλλο άτομο και το βλέπαμε μαζι. Και στη μια απο τις 6 περιπτώσεις ήταν και μια πωλητρια του μαγαζιού που ημουν.

Πιστεύω ότι δεν είναι πρόβλημα.. Οκ κάποιοι μπορεί να είχαν πρόβλημα και με την αλλαγή αυτή στο iOS 6 να νόμιζαν ότι το έχουν όλοι..
Επειδή είχα περάσει και στο 4S την αναβάθμιση σε iOS 6... άλλαξαν λίγο τον τρόπο της φωτεινότητας..

Δηλαδή στις παλιότερες εκδόσεις ο σένσορας λειτουργούσε όταν ξεκλείδωνες το iphone μόνο και εκεί κάπως "κλείδωνε".. δηλαδή αν το ξεκλείδωνες κάτω από μία λάμπα .. η φωτεινότητα όπως είναι λογικά θα πήγαινε αμέσως στο φουλ.. Με ενεργοποιημένη την οθόνη αν πήγαινες στο σκοτάδι.. θα συνέχιζε να είναι πάλι στο φουλ ( ή να μειωνόταν όχι απότομα).. Θα έπεφτε μόνο όταν το έβαζες σε sleep και το ξεκλείδωνες στο σκοτάδι.. Η ενημέρωση ας πούμε δεν ήταν ακριβώς live.. Δεν ξέρω αν τα είπα λίγο μπερδεμένα αλλά κ΄παως έτσι ήταν ...

Με την iOS 6 ο σένσορας της φωτεινότητας δουλεύει συνέχεια... με το που πατάς το home button ... και αν μετακινείσαι σε φωτεινές ή σκοτεινές περιοχές.. αυτόματα μεταβάλλεται και η φωτεινότητα όσο είναι σε λειτουργεία η οθόνη.. Επίσης έχουν μειώσει νομίζω κάπως την φωτεινότητα να είναι κάπως πιο χαμηλή (ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται)

Ισχύει αυτο που λες με τη φωτεινοτητα, το εχω παρατηρήσει αλλα εγω λεω για τον αισθητήρα εγγυτητας όχι φωτός.

#720   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 06/12/2012 - 22:00

Ναι ημουν με άλλο άτομο και το βλέπαμε μαζι. Και στη μια απο τις 6 περιπτώσεις ήταν και μια πωλητρια του μαγαζιού που ημουν.


Ισχύει αυτο που λες με τη φωτεινοτητα, το εχω παρατηρήσει αλλα εγω λεω για τον αισθητήρα εγγυτητας όχι φωτός.


Κατάλαβα τι λες.. Το siri - raise to speak το έχεις στο on μήπως;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες