Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1426   Homer

Homer

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 28/01/2013 - 20:38

Υπαρχει ανταπτορας για την sim αν θες.


Ευχαριστώ! Θα ρωτήσω στο πλαίσιο αύριο..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1427   Homer

Homer

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 28/01/2013 - 20:55

Ακόμια μια ερώτηση. Θα πρέπει να πάω όλο το κουτί με φορτιστή/handsfree κλπ ή μόνο το κινητό με την απόδειξη;

#1428   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.545 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2013 - 21:01

Τη συσκευή σου θα πας.

Την απόδειξη και να τη ξεχάσεις το βλέπουν απο το IMEI.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1429   Homer

Homer

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 28/01/2013 - 21:12

Τη συσκευή σου θα πας.

Την απόδειξη και να τη ξεχάσεις το βλέπουν απο το IMEI.


ΟΚ, και πάλι ευχαριστώ!

#1430   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/01/2013 - 14:10

7-8 ημέρες είναι καλά! Φοβάμαι μην με αφήσουν για κανένα 20ήμερο χωρίς τηλέφωνο! Είναι και η ρημάδα η nanosim που δεν μπαίνει αλλού...

Μίλησα με το πλαίσιο στη Θεσσαλονίκη από όπου αγόρασα το κινητό και μάλλον αύριο θα το επιστρέψω

εαν το πηρες απο πλαισιο φιλε μου ειναι 20 ημερες στο νερο...σου μιλαω εκ πειρας!

εαν το πηρες απο πλαισιο φιλε μου ειναι 20 ημερες στο νερο...σου μιλαω εκ πειρας!

και εαν αυτο που βλεπω ειναι το μονο προβλημα που εχει το τηλεφωνο και μαλιστα στο σημειο που εχει την διαφορα δεν παιζει η οθονη και ειναι απλα στραβοκωλημενη τοτε σε συμβουλευω να ΜΗΝ πας να το δωσεις γιατι το ανακατασκευασμενο που θα παρεις μπορει να εχει αλλα πιο σοβαρα προβληματα...(γρατσουνιες,green glow και αλλα πολλα...)παντως ειναι 20 μερες σιγουρα...

#1431   retinas

retinas

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/01/2013 - 16:48

Παιδια τωρα που βγαινει το jailbreak ηρθε η ωρα μ να τσιμπησω το μαυρακι!!θελω να ρωτησω απο ποιο καταστημα εινα καλο να το παρω για να ειμαι απολυτα διασφαλισμενος σε περιπτωση εκδρορων(και τα συναφη ..) και κιτρινων οθονων??πηρα τηλεφωνο στα media markt και μ ειπαν οτι επιστροφη για 14 μερες ισχυει μονο σε περιπτωση που το τηλεφωνο δεν ενεργοποιηθει!! παρακαλω τις γνωμες-συμβουλες!!!!!!!!!!

#1432   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/01/2013 - 18:52

Απ' ότι έχω καταλάβει, απόλυτα διασφαλισμένος δεν είσαι από πουθενά

#1433   Homer

Homer

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/01/2013 - 21:50

εαν το πηρες απο πλαισιο φιλε μου ειναι 20 ημερες στο νερο...σου μιλαω εκ πειρας!


και εαν αυτο που βλεπω ειναι το μονο προβλημα που εχει το τηλεφωνο και μαλιστα στο σημειο που εχει την διαφορα δεν παιζει η οθονη και ειναι απλα στραβοκωλημενη τοτε σε συμβουλευω να ΜΗΝ πας να το δωσεις γιατι το ανακατασκευασμενο που θα παρεις μπορει να εχει αλλα πιο σοβαρα προβληματα...(γρατσουνιες,green glow και αλλα πολλα...)παντως ειναι 20 μερες σιγουρα...


Σήμερα δεν πρόλαβα να πάω. Και εκεί που έλεγα να πάω αύριο, με το μήνυμα σου το σκέφτομαι και πάλι!

Η οθόνη εάν την πατήσεις (αρκετά δυνατά) στην επάνω δεξιά γωνία, βυθίζεται για 1 χιλιοστό και επανέρχεται όταν την αφήσεις. Χωρίς να κάνει καθόλου θόρυβο.
Το θέμα απο ότι βλέπω είναι ότι φαίνεται να είναι ένα αρκετά γενικευμένο θέμα που παρουσιάζεται σε αρκετά 5άρια...

#1434   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/02/2013 - 15:45

Εχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με την ταχύτητα του internet όταν το κινητό δεν έχει σήμα 3G?
Εγώ είμαι στην Cosmote όπως ήμουν και με το τεσσάρι μου αλλά έχω πολύ μεγάλο πρόβλημα όταν δεν υπάρχει 3G δίκτυο και η ένδειξη του σήματος είναι στο "E".
Δεν μπορώ να ανοίξω σελίδες ή αν καταφέρω να ανοίξω ανοίγουν απελπιστικά αργά.
Το ίδιο συμβαίνει και με τα mail μου σε σημείο που μερικές φορές δεν μπορώ καν να κάνω refresh στα εισερχόμενο. Να μην μιλήσω δε για το AppStore μετά απο μια ώρα και δεν είχε καταφέρει να συνδεθεί.
Επειδή λοιπόν δεν θυμάμαι με το τεσσάρι να είχα τέτοιου είδους προβλήματα δοκίμασα με το τεσσάρι ενός φίλου να δω τι συμβαίνει αν προσπαθήσω να σερφάρω έχοντας δίκτυο με "E" και όχι με 3G.
Το αποτέλεσμα ήταν ότι το τεσσάρι ακόμη και με δυο γραμμές δίκτυο Ε δεν κωλωσε πουθενά και άνοιγε κανονικά όλες τις σελίδες που προσπάθησα να επισκεφθώ ενώ το πεντάρι μου δεν κατάφερε να μπει ούτε στο google!!!
Να προσθέσω εδώ ότι αν το σήμα είναι 3G το πεντάρι είναι παρά πολύ πιο γρήγορο στο άνοιγμα και στο φόρτωμα των σελίδων απο το τεσσάρι.
Τι να το κανείς όμως αν δεν μπορεί να μπει ούτε στο google όταν το σήμα είναι E?
Πίστευα ότι αυτό θα λύνονταν με την 6.1 αλλά τίποτα ...πάλι τα ίδια χάλια είναι.
Μήπως το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό ?
Υπάρχει κάποια λυση?
Ευχαριστώ για την οποία βοήθεια σας.

#1435   cbpiaa

cbpiaa

    iPH Addict

  • 666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:ΚΩΣΤΑΣ ST200

Δημοσίευση 01/02/2013 - 16:37

Το Ε ή ο δεν ειναι για να σερφαρεις στο διαδικτυο.
Απλα σε εχει σε μια ip συνδεδεμενο για να λαμβανεις mail, notification's... Κτλ κτλ.
Για συνδεση με το διαδικτυο θελει απαραιτητα 3G. Δεν σου λεω οτι δεν ανοιγεις σελιδες με το Ε απλα αργει πολυ περισσοτερο και εχει να κανει με τη ποιοτητα και την ενταση του σηματος.

Τελευταία επεξεργασία από: cbpiaa, 01/02/2013 - 16:38


#1436   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/02/2013 - 23:28

Το Ε ή ο δεν ειναι για να σερφαρεις στο διαδικτυο.
Απλα σε εχει σε μια ip συνδεδεμενο για να λαμβανεις mail, notification's... Κτλ κτλ.
Για συνδεση με το διαδικτυο θελει απαραιτητα 3G. Δεν σου λεω οτι δεν ανοιγεις σελιδες με το Ε απλα αργει πολυ περισσοτερο και εχει να κανει με τη ποιοτητα και την ενταση του σηματος.

Πάντως με το τεσσάρι σερφάρεις κανονικότατα με Ε.Στο λέω επειδή στο χωριό τα καλοκαίρια πάντα με Ε ήμουν και ήταν ικανοποιητικός ο τρόπος σερφαρίσματος. Με το πεντάρι δεν μπορείς να ανοίξεις σελίδες όχι να σερφάρεις.

#1437   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/02/2013 - 23:43

H σειρά από το πιο αργό προς το πιο γρήγορο είναι:

Ο (GPRS)>E (EDGE)>3G>LTE.

Όλα κάνουν για πλοήγηση στο δίκτυο, με άλλη ταχύτητα το καθένα.

#1438   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 01/02/2013 - 23:56

λολλ εχουμε κανα προβληματακι? :P

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 01/02/2013 - 23:58


#1439   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/02/2013 - 07:45

H σειρά από το πιο αργό προς το πιο γρήγορο είναι:

Ο (GPRS)>E (EDGE)>3G>LTE.

Όλα κάνουν για πλοήγηση στο δίκτυο, με άλλη ταχύτητα το καθένα.

Σαφώς και όλα κάνουν για πλοήγηση στο δίκτυο αυτό που λέω εγώ είναι ότι το 4 αλλά και το 4s είναι πιο γρήγορα κατά πάρα πάρα πολύ όταν δεν υπάρχει 3g σήμα.Αν θέλετε δοκιμάστε το και εσείς να μου πείτε εντυπώσεις παρακαλώ γιατί πιστεύω ότι είναι ένα μειονέκτημα του 5 έναντι των προηγούμενων εκδόσεων πόσο μάλλον σε μια χώρα σαν και την Ελλάδα όπου το σήμα Ε είναι αρκετά συχνό.

#1440   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/02/2013 - 09:01

Σαφώς και όλα κάνουν για πλοήγηση στο δίκτυο αυτό που λέω εγώ είναι ότι το 4 αλλά και το 4s είναι πιο γρήγορα κατά πάρα πάρα πολύ όταν δεν υπάρχει 3g σήμα.Αν θέλετε δοκιμάστε το και εσείς να μου πείτε εντυπώσεις παρακαλώ γιατί πιστεύω ότι είναι ένα μειονέκτημα του 5 έναντι των προηγούμενων εκδόσεων πόσο μάλλον σε μια χώρα σαν και την Ελλάδα όπου το σήμα Ε είναι αρκετά συχνό.

Το δοκίμασα από περιέργεια και μπαίνει μια χαρά και γρήγορα για τα δεδομένα του Edge πάντα... Μη σου πω πιο γρήγορα κι απ´το 4s που είχα. Καλό θα ήταν να δοκίμαζες ένα reset network settings...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες