Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

Τελικα υπάρχουν τα προβληματα που ακουγονται στο iphone 5?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1839 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1471   nikolasgrg

nikolasgrg

    iPH Member

  • 207 μηνύματα
  • Twitter:@@PsNikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:nikolasgrg

Δημοσίευση 09/02/2013 - 17:51

όχι γιατί το πήρα από παιδί από το φόρουμ και πέρασε το DOA ανάθεμα και αν ίσχυε και ποτέ DOA στην voda..τεσπα..δεν φαίνεται τόσο έντονα στην πραγματικότητα (η φώτο το μεγενθύνει). νομίζω ότι από το να μπλέξω με ανακατασκευασμένο το οποίο μπορεί να έχει και αυτό γρατσουνιές η δεν ξέρω και εγώ τι άλλο..καλύτερα μια μικρή γρατσουνίτσα και να είναι άριστο στα εσωτερικά του..με το προηγούμενο 4s που είχα 1,5 μήνα πήγαινα πέρα δώθε στο γερμανό με τα ανακατασκευασμένα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1472   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/02/2013 - 01:58

Σήμερα δεν πρόλαβα να πάω. Και εκεί που έλεγα να πάω αύριο, με το μήνυμα σου το σκέφτομαι και πάλι!

Η οθόνη εάν την πατήσεις (αρκετά δυνατά) στην επάνω δεξιά γωνία, βυθίζεται για 1 χιλιοστό και επανέρχεται όταν την αφήσεις. Χωρίς να κάνει καθόλου θόρυβο.
Το θέμα απο ότι βλέπω είναι ότι φαίνεται να είναι ένα αρκετά γενικευμένο θέμα που παρουσιάζεται σε αρκετά 5άρια...

εαν βυθιζεται αδερφε σημαινει οτι δεν εχει κολλησει απο εκεινη την πλευρα οποτε σε αυτη την περιπτωση καλυτερα να το αλλαξεις...

#1473   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 02:08

Γιατί δεν πήρα 5άρι:

Καλά, προφανώς για την τιμή - λολ!
Αλλά και να 'χα, στο 4s θα πήγαινα. Έχουμε τα πάντα από Apple στην εταιρεία - αφού φτιάχνουμε εφαρμογές/παιχνίδια για Android & Mac/iOS, οπότε είχαμε σχεδόν απ' τους πρώτους το 5άρι στα χέρια μας.
Καταρχάς, είναι πανάλαφρο σαν "ψεύτικο". Εννοώ, μια χαρά "βαριοπούλα" είναι το 4αράκι που τελικά πήρα - λίγο πιο... ελαφρύ απ' την... παντόφλα HD2 που 'χα πριν (γενικά, γουστάρω ΤΟ ΒΑΡΟΣ στα κινητά, δεν μ' αρέσουν ελαφριά).
Κατά δεύτερον, το... χάιδεψαν με αγάπη οι Apple Developers που 'χουμε και... γρατζουνίστηκε στο 5λεπτο! Πάρα πολύ ευαίσθητο είναι.
Έπειτα, απ' ό,τι είπε κι ο C.O. της εταιρείας (που το αγόρασε σχεδόν... απ' ευθείας απ' το... σόου της παρουσίασής του!)... και η μπαταρία "τρώγεται" γρηγορότερα... και με το 3G (δίκτυο) έβλεπε/βλέπει κάτι "νούμερα" που του κάνει... και γενικά, χάρηκε μεν... αλλά έχει ΚΑΙ το 4s του μαζί!!!

Οπότε, κατά την γνώμη μου - και δεν μ' άκουσε ο φίλος που μου πώλησε σήμερα το 4άρι του - καλό είναι να αναμένουν οι ενδιαφερόμενοι για το 5s, που καταφθάνει ωσονούπο.

#1474   Chico71

Chico71

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/02/2013 - 15:21

Πάντως εγώ φίλε μου απο το 4s που είχα και απο το 5 που έχω τώρα είμαι σούπερ ευχαριστημένος . Και πίστεψε με απο το πρώτο iPhone 3G που είχα μέχρι το 5 γιατί σε κάθε καινούργιο iPhone που βγαίνει αναβαθμιζω πίστεψε με το 5 που έχω τώρα είναι μακρά το καλύτερο απο όλα τα αλλά και χωρίς κανένα πρόβλημα απο αυτά που διαβάζω εδώ μέσα .

#1475   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 15:29

Τί να σου πω; Είσαι τυχερός, μάλλον. Διότι το 95% που πήγε σε 5άρι, λένε "γιατί έδωσα το 4s;"...
Επίσης, εσύ αφού συνεχώς αλλάζεις νέο "Μήλο", είσαι "φανατικός Απλάκιας", οπότε ό,τι και να σου πουν ή να δεις, θα το παραβλέψεις.
Για παράδειγμα, γνωρίζω ότι η ομάδα μου (ποδοσφαιρική) είναι για το "πέο" εδώ και 2-3 χρόνια, αλλά εξακολουθώ να φωνάζω φανατικά "YNWA" και ότι "είμαστε ομαδάρα"!

Τελευταία επεξεργασία από: lupushegemonia, 10/02/2013 - 15:31


#1476   thanos_s

thanos_s

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/02/2013 - 15:36

Τί να σου πω; Είσαι τυχερός, μάλλον. Διότι το 95% που πήγε σε 5άρι, λένε "γιατί έδωσα το 4s;"...
Επίσης, εσύ αφού συνεχώς αλλάζεις νέο "Μήλο", είσαι "φανατικός Απλάκιας", οπότε ό,τι και να σου πουν ή να δεις, θα το παραβλέψεις.
Για παράδειγμα, γνωρίζω ότι η ομάδα μου (ποδοσφαιρική) είναι για το "πέο" εδώ και 2-3 χρόνια, αλλά εξακολουθώ να φωνάζω φανατικά "YNWA" και ότι "είμαστε ομαδάρα"!


Αυτο το 95% που αναφερεις Προκυπτει απο καποια βασιμη στατιστικη ερευνα? Ή ειναι δικη σου προσωπικη εκτιμηση?

#1477   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 15:54

Αυτο το 95% που αναφερεις Προκυπτει απο καποια βασιμη στατιστικη ερευνα? Ή ειναι δικη σου προσωπικη εκτιμηση?


Δεν με απασχολούν ποτέ οι "στατιστικές". Η Στατιστική, είναι η πιο "φόλα επιστήμη", καθαρά manipulated.
Πάντα κρίνω απ' την προσωπική εμπειρία μου.
Πριν πάρω (πια, χθες) Apple, είχα μια... ποδοσφαιρική κερκίδα (σε αριθμό ατόμων, εννοώ) φίλους που και είχαν και ήταν/είναι φανατικοί "Apple-άδες" και κάνουν συνεχώς αναβαθμίσεις και αλλάζουν.
ΟΛΟΙ όσους ρώτησα, πάνω από 30 άτομα, που πήγαν από 4s σε 5, μου είπαν ότι παρατήρησαν "θεματάκια" αρκετά στο 5, που δεν τα 'χε το 4άρι.

Επίσης... και την λογική, ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ τα "απλά" απ' τα "S" είναι "κατώτερα", εννοώ ότι στις "S" εκδόσεις ουσιαστικά ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ Η APPLE τυχόν λάθη που προέκυψαν.
Και τέλος, αν θες και "στατιστικώς" που σου αρέσει, όλοι λένε πως μετά τον θάνατο του Τζομπς που ΟΥΤΕ ...ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΙΛΟ με το λογότυπο του "Μήλου" δεν άφηνε να βγει στην αγορά πριν το "περάσει κόσκινο" ο ίδιος, πλέον λένε (οι φανατικοί Apple-άδες, οι Apple Developers στην δουλειά μου), ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ όπως πριν τα προϊόντα της Apple.
Άρα...; Δεν θα ισχύει κάπως ό,τι είπα για το 5άρι; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ, αναφέρω ό,τι έχει ειπωθεί από άλλους.

Άσε δε, τον ΣΤΑΝΤΑΡ κανόνα που ΠΟΤΕ δεν παραβίασα, αφ' ότου το 'μαθα από τον θείο μου που δουλεύει στην ΙΒΜ (ΗΠΑ):

"ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ 'Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ! ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ 'ΩΡΙΜΑΣΕΙ' ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΠΡΩΤΑ, ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ/ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΚΤΛ."

Αυτό έκανα πάντα και δεν έχασα. Δεν πήρα ΠΟΤΕ πχ. κάρτα γραφικών ολοκαίνουργια, που μόλις βγήκε στην αγορά. Δεν πήρα ΠΟΤΕ ψηφιακή μηχανή που μόλις πρωτοκυκλοφόρησε κτλ.
Γιατί να 'μαι ΕΓΩ ένας από εκείνο το target-group που θα ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΥΧΟΝ ΣΦΑΛΜΑΤΑ της ολοκαίνουργιας έκδοσης του εκάστοτε προϊόντος;

Αυτό λέω. Απ' την άλλη, σεβαστή κάθε γνώμη και επιλογή.

#1478   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/02/2013 - 17:04

Δεν με απασχολούν ποτέ οι "στατιστικές". Η Στατιστική, είναι η πιο "φόλα επιστήμη", καθαρά manipulated.
Πάντα κρίνω απ' την προσωπική εμπειρία μου.
Πριν πάρω (πια, χθες) Apple, είχα μια... ποδοσφαιρική κερκίδα (σε αριθμό ατόμων, εννοώ) φίλους που και είχαν και ήταν/είναι φανατικοί "Apple-άδες" και κάνουν συνεχώς αναβαθμίσεις και αλλάζουν.
ΟΛΟΙ όσους ρώτησα, πάνω από 30 άτομα, που πήγαν από 4s σε 5, μου είπαν ότι παρατήρησαν "θεματάκια" αρκετά στο 5, που δεν τα 'χε το 4άρι.

Επίσης... και την λογική, ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ τα "απλά" απ' τα "S" είναι "κατώτερα", εννοώ ότι στις "S" εκδόσεις ουσιαστικά ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ Η APPLE τυχόν λάθη που προέκυψαν.
Και τέλος, αν θες και "στατιστικώς" που σου αρέσει, όλοι λένε πως μετά τον θάνατο του Τζομπς που ΟΥΤΕ ...ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΙΛΟ με το λογότυπο του "Μήλου" δεν άφηνε να βγει στην αγορά πριν το "περάσει κόσκινο" ο ίδιος, πλέον λένε (οι φανατικοί Apple-άδες, οι Apple Developers στην δουλειά μου), ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ όπως πριν τα προϊόντα της Apple.
Άρα...; Δεν θα ισχύει κάπως ό,τι είπα για το 5άρι; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ, αναφέρω ό,τι έχει ειπωθεί από άλλους.

Άσε δε, τον ΣΤΑΝΤΑΡ κανόνα που ΠΟΤΕ δεν παραβίασα, αφ' ότου το 'μαθα από τον θείο μου που δουλεύει στην ΙΒΜ (ΗΠΑ):

"ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ 'Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ! ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ 'ΩΡΙΜΑΣΕΙ' ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΠΡΩΤΑ, ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ/ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΚΤΛ."

Αυτό έκανα πάντα και δεν έχασα. Δεν πήρα ΠΟΤΕ πχ. κάρτα γραφικών ολοκαίνουργια, που μόλις βγήκε στην αγορά. Δεν πήρα ΠΟΤΕ ψηφιακή μηχανή που μόλις πρωτοκυκλοφόρησε κτλ.
Γιατί να 'μαι ΕΓΩ ένας από εκείνο το target-group που θα ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΥΧΟΝ ΣΦΑΛΜΑΤΑ της ολοκαίνουργιας έκδοσης του εκάστοτε προϊόντος;

Αυτό λέω. Απ' την άλλη, σεβαστή κάθε γνώμη και επιλογή.


Γι αυτο εχουν γεμισει οι αγγελιες με ατομα που ανταλλασουν τα 5αρια τους με 4S και 3GS? Πες το ετσι ρε φιλε! Ειπα κι εγω...τα "θεματακια" φταινε!!

Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 10/02/2013 - 17:11


#1479   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/02/2013 - 17:44

Γι αυτο εχουν γεμισει οι αγγελιες με ατομα που ανταλλασουν τα 5αρια τους με 4S και 3GS? Πες το ετσι ρε φιλε! Ειπα κι εγω...τα "θεματακια" φταινε!!


Έτσι ακριβώς είναι και σύμφωνα με τους δικούς μου φίλους το ποσοστό δεν είναι 95% αλλά 97,8% τα νούμερα που ανακοίνωσε η apple και σύμφωνα με αυτά το iPhone 5 πουλάει σαν ζεστό ψωμάκι είναι μπούρδες, είναι άσχετοι οι άνθρωποι, εγώ και οι φίλοι μου ξέρουμε καλύτερα! :P

#1480   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/02/2013 - 17:52

Έτσι ακριβώς είναι και σύμφωνα με τους δικούς μου φίλους το ποσοστό δεν είναι 95% αλλά 97,8% τα νούμερα που ανακοίνωσε η apple και σύμφωνα με αυτά το iPhone 5 πουλάει σαν ζεστό ψωμάκι είναι μπούρδες, είναι άσχετοι οι άνθρωποι, εγώ και οι φίλοι μου ξέρουμε καλύτερα! :P

ΤΑ παιδια απο το Kentucky και συ ετσι....!!! :D :D

#1481   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 10/02/2013 - 19:16

Δεν με απασχολούν ποτέ οι "στατιστικές". Η Στατιστική, είναι η πιο "φόλα επιστήμη", καθαρά manipulated.
Πάντα κρίνω απ' την προσωπική εμπειρία μου.
Πριν πάρω (πια, χθες) Apple, είχα μια... ποδοσφαιρική κερκίδα (σε αριθμό ατόμων, εννοώ) φίλους που και είχαν και ήταν/είναι φανατικοί "Apple-άδες" και κάνουν συνεχώς αναβαθμίσεις και αλλάζουν.
ΟΛΟΙ όσους ρώτησα, πάνω από 30 άτομα, που πήγαν από 4s σε 5, μου είπαν ότι παρατήρησαν "θεματάκια" αρκετά στο 5, που δεν τα 'χε το 4άρι.

Επίσης... και την λογική, ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ τα "απλά" απ' τα "S" είναι "κατώτερα", εννοώ ότι στις "S" εκδόσεις ουσιαστικά ΔΙΟΡΘΩΝΕΙ Η APPLE τυχόν λάθη που προέκυψαν.
Και τέλος, αν θες και "στατιστικώς" που σου αρέσει, όλοι λένε πως μετά τον θάνατο του Τζομπς που ΟΥΤΕ ...ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΙΛΟ με το λογότυπο του "Μήλου" δεν άφηνε να βγει στην αγορά πριν το "περάσει κόσκινο" ο ίδιος, πλέον λένε (οι φανατικοί Apple-άδες, οι Apple Developers στην δουλειά μου), ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ όπως πριν τα προϊόντα της Apple.
Άρα...; Δεν θα ισχύει κάπως ό,τι είπα για το 5άρι; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ, αναφέρω ό,τι έχει ειπωθεί από άλλους.

Άσε δε, τον ΣΤΑΝΤΑΡ κανόνα που ΠΟΤΕ δεν παραβίασα, αφ' ότου το 'μαθα από τον θείο μου που δουλεύει στην ΙΒΜ (ΗΠΑ):

"ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ 'Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ! ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ 'ΩΡΙΜΑΣΕΙ' ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΠΡΩΤΑ, ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ/ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΚΤΛ."

Αυτό έκανα πάντα και δεν έχασα. Δεν πήρα ΠΟΤΕ πχ. κάρτα γραφικών ολοκαίνουργια, που μόλις βγήκε στην αγορά. Δεν πήρα ΠΟΤΕ ψηφιακή μηχανή που μόλις πρωτοκυκλοφόρησε κτλ.
Γιατί να 'μαι ΕΓΩ ένας από εκείνο το target-group που θα ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΥΧΟΝ ΣΦΑΛΜΑΤΑ της ολοκαίνουργιας έκδοσης του εκάστοτε προϊόντος;

Αυτό λέω. Απ' την άλλη, σεβαστή κάθε γνώμη και επιλογή.


Φασκεις και αντιφασκεις, αν ισχυαν ολα αυτα που λες θα αγοραζες το 4s και οχι το 4αρι.

Για μενα η σημαντικοτερη παραμετρος ειναι η τιμη. Αν πχ το 5αρι ειχε 450ε τοτε ολοι θαχαμε 5αρια, τα υπολοιπα ειναι αλλα λογια ναγαπιομαστε.

You'll Never Walk Alone


#1482   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 10/02/2013 - 19:44

Το 4 με το 5 ειναι η μερα με την νυχτα, το μονο αρνητικο ειναι η τιμη.
Προβλημα εγω δεν εχω κανενα παρολο που ειναι j/b με καργα tweaks, σε hardware επισης δεν εχω δει τιποτα αρνητικο.
Απλα καθε χρονο τα ιδια παντελακι μου.
Η μεταβαση απο 4s σε 5 αξιζει με 1000 κατα την γνωμη μου, απο κει και περα ο καθενας πρατει οπως νομιζει.

#1483   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/02/2013 - 19:47

αυτο που εχω διαπιστωσει με το δικο μου τουλαχιστον ειναι οτι το wifi του εχει σιγουρα μικροτερο range απ το 4ς. δε γνωριζω αν αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα..σ εμενα παντως ισχυει...και καποιες φορες με ξενερωνει.

#1484   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 11/02/2013 - 13:04

Το βράδυ μου "τρώει" μπαταρία 9-10% με ανοιχτό wi-fi και 3G (αφού πλέον δεν απενεργοποιείται),κλειστά δεδομένα και κλειστό bluetooth.

Είναι καλά ή πρέπει να κάνω κάτι;

#1485   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 11/02/2013 - 13:06

Βλέπετε; Διχάζονται οι γνώμες...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες