Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Customer Loyalty: Πτώση για πρώτη φορά στην ιστορία της


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 07/11/2012 - 20:59

Δε γίνεται η Apple έτσι απλά να καταποντιστεί όπως θέλουν μερικοί. Έχει κάνει τόσο τρελά αποθεματικά που για να πέσει έξω θέλει πολλές δεκαετίες.

Το ότι δεν θα παίζει κάποια στιγμή κυρίαρχο ρόλο, είναι σίγουρο. Τα πάντα έχουν ακμή και παρακμή. Αυτό που αλλάζει είναι η περίοδος μεταξύ τους.

Αυτό που μετράει για τον απλό χρήστη είναι να παίρνει αυτό που τον βολεύει και να αφήνει τους διθυράμβους για εταιρίες που δεν τον ωφελούν σε τίποτα.

Ο κόσμος γιγαντώνει τις εταιρίες με το υστέρημά του και οι εταιρίες γιγαντώνονται από τον κόπο των υπαλλήλων τους.

Ούτε οικονομικά μεγέθη πρέπει να αφορούν τον απλό χρήστη(όχι μέτοχο) ούτε τίποτα. Αυτά είναι χαρακτηριστικά έπαρσης και αλαζονείας κατά τη γνώμη μου.

Όλα αυτά είναι προσωπικές μου απόψεις και δεν περιμένω να τα ενστερνιστεί κανείς. Απλά δε θεωρώ υγιές νέα παιδιά να πίνουν νερό στο όνομα της Apple λες και τους δίνει ψωμί.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/11/2012 - 21:50

Ολα καλα και ολα ωραια για την αππλ.προφανως και το apple customer loyalty παιρνει την κατιουσα.τους λογους δε θα τους αναφερω.οσοι δε θελουν να τους καταλαβουν,δε προκειται να τους καταλαβουν οσο και αν προσπαθω να τους το εξηγησω εγω..υπαρχουν ομως πολλα πραγματα που θα μπορουσε να κανει για να ξανακερδισει η εταιρια τους πελατες της.αναφερομαι κυριως στους ηλιθιους περιορισμους της.απο την αλλη σε πολλες περιπτωσεις θα χρειαστει να ακολουθησει και τον ανταγωνισμο.βλεπω για παραδειγμα στο note να μπορεις να εχεις ανοιχτα 2 παραθυρα ταυτοχρονα στο "προσκηνιο" πραγμα με το οποιο αληθεια μπορεις να κανεις παπαδες (για να χρησιμοποιησω και γω αυτο τον ορο) και απο την αλλη εχουμε ταμπελακια ξενοδοχειου...μην ενοχλειτε.στις ταμπλετες βγαινει το surface με φρεσκο λειτουργικο,usb,καρτα μνημης,ρηξικελευθο πληκτρολογιο και απο την αλλη βγανει το ipad4 που ειναι μια απο τα ιδια (ας αρπαξουμε οσα πιο πολλα μπορουμε με το λιγοτερο δυνατο κοπο)

#33   baudII

baudII

    iPH Addict

  • 654 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 07/11/2012 - 22:08

Η αποψη μου ειναι πως η Apple πρεπει να φτιαξει κατι καινουριο και δυνατο ωστε να ανεβει σε ολους τους τομεις!

#34   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 08/11/2012 - 14:24

Διαβάζω κάποιους να λένε, "Επιτέλους μπας και βάλει μυαλό η Apple και συμορφωθεί".

Καρφάκι δε της καίγεται, για να το πω απλά.

Βαδίζει σε ένα δικό της κόσμο. Βαράει τις δικές της τιμές. Ο ανταγωνισμός προχωράει και εκείνη έχει σχοινί κορδόνι την καλή ποιότητα των συσκευών και το ios.
Ποια καλή ποιότητα; Επειδή δεν είναι πλαστικούρα? Ποια υλικά που όταν το έπιασα το 5άρι στο Appstore, ήταν φαγωμένο το μαύρο παντού γύρω γύρω? Απαράδεκτο. Κατ' εμέ απαράδεκτο για μια τόσο φινετσάτη και ακριβή συσκευή.

Είπαμε μια χαρά το ios, αλλά ξεκλείδωσε και 2-3 πραγματάκια να γίνει πιο customize η συσκευή, γιατί εγώ δεν είμουν ποτέ του JB, όπως και εκατομμύρια άλλοι.

#35   applakias24

applakias24

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2012 - 15:46

Μη τσακονεσετε ρε παιδια ειναι αππλο η apple πεφτει η samsung ανεβαινει οσο και αν δεν αρεσει στους apple fan boys αυτο....το galaxy s3 ειναι τουμπανο μπροστα στο iphone 5 ενταξει ασ τα δουμε τα πραγματα οπως ειναι οριστε και αυτο http://www.techgear....artphone-56437/

#36   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2012 - 15:49

Μη τσακονεσετε ρε παιδια ειναι αππλο η apple πεφτει η samsung ανεβαινει οσο και αν δεν αρεσει στους apple fan boys αυτο....το galaxy s3 ειναι τουμπανο μπροστα στο iphone 5 ενταξει ασ τα δουμε τα πραγματα οπως ειναι οριστε και αυτο http://www.techgear....artphone-56437/

ο ακριβης τιτλος ειναι αυτος....βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιττα



Samsung Galaxy S III world’s most popular smartphone in Q3 (but iPhone 5 will change that)

#37   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 08/11/2012 - 15:51

Μη τσακονεσετε ρε παιδια ειναι αππλο η apple πεφτει η samsung ανεβαινει οσο και αν δεν αρεσει στους apple fan boys αυτο....το galaxy s3 ειναι τουμπανο μπροστα στο iphone 5 ενταξει ασ τα δουμε τα πραγματα οπως ειναι οριστε και αυτο http://www.techgear....artphone-56437/


Ελα applakia, παραδέξου οτι ειδες μονο τις εικονες και διαβασες μονο τον τίτλο :D

EDIT:
@rromeodim: Με πρόλαβες

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 08/11/2012 - 15:52


#38   applakias24

applakias24

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2012 - 15:55

οχι οχι

Ελα applakia, παραδέξου οτι ειδες μονο τις εικονες και διαβασες μονο τον τίτλο :D

EDIT:
@rromeodim: Με πρόλαβες

οχι οχι το διαβασα αλλα πες μου ποτε ενα galaxy ανεβηκε τοσο ψηλα....γενικα περα απο αυτα εχει αρχησει να χανει εδαφος και στεναχωριεμε γιατι κι εγς apple ειμαι αλλα απο τοτε που πειρα galaxy s3 δυσκολα να γυρησω πισω μονο και μονο για τους περιορισμους γιατι θέλω file system ρε αδερφε να βαλω τα song μου οπου θελω εγω να τα καταταξω σε δικους μου φακελους πως να το κανουμε

#39   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 08/11/2012 - 15:57

οχι οχι
οχι οχι το διαβασα αλλα πες μου ποτε ενα galaxy ανεβηκε τοσο ψηλα....γενικα περα απο αυτα εχει αρχησει να χανει εδαφος και στεναχωριεμε γιατι κι εγς apple ειμαι αλλα απο τοτε που πειρα galaxy s3 δυσκολα να γυρησω πισω μονο και μονο για τους περιορισμους γιατι θέλω file system ρε αδερφε να βαλω τα song μου οπου θελω εγω να τα καταταξω σε δικους μου φακελους πως να το κανουμε


Ενταξει τοτε, μεινε εκεί. Δεν χρειάζεται να γυρίσεις πίσω... Και κράτα και το 'applakias' να δεις οτι δεν κρατάμε κακία ...

#40   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2012 - 15:59

οχι οχι
οχι οχι το διαβασα αλλα πες μου ποτε ενα galaxy ανεβηκε τοσο ψηλα....γενικα περα απο αυτα εχει αρχησει να χανει εδαφος και στεναχωριεμε γιατι κι εγς apple ειμαι αλλα απο τοτε που πειρα galaxy s3 δυσκολα να γυρησω πισω μονο και μονο για τους περιορισμους γιατι θέλω file system ρε αδερφε να βαλω τα song μου οπου θελω εγω να τα καταταξω σε δικους μου φακελους πως να το κανουμε

εσυ καλα κανεις...δεν ειναι κακο να παιρνουμε αυτο που μας ταιριαζει.Και σιγουρα θα ανεβει ψηλα και η samsung και η nokia σε λιγο καιρο και πολλες αλλες.
Αλλα η πλακα ειναι οτι για την ανθηση των πωλησεων τοσο σε smarts οσο και σε tablets και για τις πωλησεις που κανουν ξερεις που πρεπει να αναψουν καμμια λαμπαδα

#41   applakias24

applakias24

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2012 - 15:59

αυ

Ενταξει τοτε, μεινε εκεί. Δεν χρειάζεται να γυρίσεις πίσω... Και κράτα και το 'applakias' να δεις οτι δεν κρατάμε κακία ...

φυσικα και θα το κρατισω ειπαμε μονο το iphone αλλαξα




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες