Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεγαλα Bet sites εγκαταλειπουν την χωρα μας Why?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
196 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2012 - 23:52

αλλαξε ο νομος και δεν θα μπορουμε να παιζουμε οπουδηποτε.
παιζει το σεναριο να φορολογησουν απο το πρωτο ευρω τα κερδη του στοιχηματος,και τοτε σιγα μην πεζω για να πλουτισω το κωλοκρατος μας.
οταν κερδιζω να μου παρει,οταν χανω θα μου βαζει το 10%?
ας φορολογησουν τις ετερειες επι των κερδων και ΟΤΑΝ εχω κερδη ανω των 1500 ευρω σενα δελτιο ας με φορολογησει.
αντε γιατι και την κλανια θα μας φορολογησουν τα λαμογια για να κανουν σικατα ταξιδια τα βοδια.

Δηλ παει κ η Bet365 και unibet?όχι ρε παιδια κ μόλις είχα ανοίξει λογαριασμο :(

bet365 αγορασε την αδεια της goalbet οποτε μπορεις κανονικα.αχταρμα τακανε το κρατος για να βρει εσοδα.εν αναμονη ειμαστε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 03/12/2012 - 23:55

Μεχρι της 18/12 ειναι κ η γκολμπετ!!
Οπως ειπα κ πιο πριν,υπαρχει τροπος να συνεχιζεις να παιζεις με αλλαγη IP κ Λογαριασμο Moneybookers,οπου στης συναλλαγες σου δεν φαινοντε οι πανε σε τυχερα παιχνιδια!

#93   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2012 - 01:57

Μεχρι της 18/12 ειναι κ η γκολμπετ!!
Οπως ειπα κ πιο πριν,υπαρχει τροπος να συνεχιζεις να παιζεις με αλλαγη IP κ Λογαριασμο Moneybookers,οπου στης συναλλαγες σου δεν φαινοντε οι πανε σε τυχερα παιχνιδια!


Αυτό που περιγράφεις καλό θα είναι να μην το κάνει κανείς διότι :

1. Παραβαίνεις τους όρους χρήσης της εταιρίας που παίζεις τα λεφτά σου με αποτέλεσμα να ρισκάσεις να σου κάνουν block τα λεφτά σου και να μη μπορεί να σε βοηθήσει κανείς. Κάνε μια έρευνα κατά google μεριά να δεις τι έγινε σε άλλες χώρες με παρόμοια νομοθεσία και θα καταλάβεις πόσο τραγικό είναι αυτό που προτείνεις.

2. Η moneybookers είναι θέμα χρόνου να κόψει συναλλαγές οι οποίες πλέον είναι παράνομες. Το ίδιο έχει κάνει και σε άλλες χώρες με παρόμοια νομοθεσία...

Αλλαγή διεύθυνσης σε άλλη χώρα στην οποία δεν υπάρχει νομικό πρόβλημα είναι η μόνη ασφαλής λύση ή επιλογή εταιριών οι οποίες δεν χαμπαριάζουν.

Pinnaclesports από εμένα , Αμερικάνικη , χωρίς όρια στοιχηματισμού και με την μικρότερη γκανιότα για να πιάνουν τόπο τα λεφτά σου...

#94   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 04/12/2012 - 09:45

Ποιο ειναι τραγικο χριστιανε μου?Εισαι με τα καλα σου?Τπτ απολυτως δεν θα κοψει η Moneybookers,εδω ειμαστε κ θα το δεις!!
Ακου τραγικο λεει,ΤΡΑΓΙΚΟ ειναι το νομοθεσιακο σας Κρατος που με τα νταβατζιλικια του μας φερνει σε αυτην εδω την θεση!!


#95   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 04/12/2012 - 11:34

Εγω έχω : williamhill , bet365, bwin. Betfair, tipico. Και δεν θυμάμαι ποια άλλη ... Μόνο απο bwin και bet365 δεν έχω πάρει ακόμα email αποχωρήσεις .
Πάντως στο ΟΠΑΠ δεν επρόκειτο να πατάω τα πόδια μου. Σου έχει επιλεγμένα μονά.. Ορια στα bet σου διπλά να παίζεις η τριπλά . Με τέτοιους περιορισμούς που να πιάσεις κουπόνι . Και συγκεκριμένα πρωταθλήματα .
Σε στέλνει κουβά με άριστα .!!!!


#96   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/12/2012 - 11:39

Με λύπη μας σας πληροφορούμε ότι η William Hill έχει αποφασίσει να αποσύρει πλήρως την παροχή υπηρεσιών στοιχήματος και παιχνιδιών από την Ελληνική αγορά και τους κατοίκους της.

Θα θέλαμε να απολογηθούμε για τυχόν προβλήματα που ίσως προκληθούν και να τονίσουμε ότι η απόφαση πάρθηκε για νομικούς λόγους πέρα από τον έλεγχό μας.

Οι λογαριασμοί των κατοίκων Ελλάδας θα διακοπούν από τις 23:59 (Ελλάδας) της Τρίτης 4 Δεκεμβρίου 2012. Μετά από τη διακοπή, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον λογαριασμό σας για πρόσβαση στο αθλητικό στοίχημα ή οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία παιχνιδιών ή τζόγου της ιστοσελίδας μας.

Θα έχετε τη δυνατότητα να δείτε την κατάσταση λογαριασμού σας και να κάνετε ανάληψη τυχόν υπολοίπου οποτεδήποτε το επιθυμείτε. Σε περίπτωση αλλαγής αυτών των όρων θα επικοινωνήσουμε μαζί σας. Για να κάνετε ανάληψη επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας, συνδεθείτε στον λογαριασμό σας και κάντε κλικ στην επιλογή «Ο λογαριασμός μου» και «Ανάληψη» για να δώσετε την εντολή ανάληψης.

Αν έχετε ξεχάσει τα στοιχεία σας, μπορείτε να τα ανακτήσετε μέσω της επιλογής «Χάσατε τα στοιχεία σύνδεσης;» στο πάνω μέρος της ιστοσελίδας μας.

Παρακαλώ σημειώστε:

Για τυχόν μπόνους τα οποία εκκρεμούν, οι απαιτήσεις στοιχήματος πρέπει να εκπληρωθούν πριν να ζητήσετε ανάληψη και πριν τις 23:59 (Ελλάδας) της Τρίτης 4 Δεκεμβρίου 2012. Σε περίπτωση που ζητήσετε ανάληψη χωρίς να εκπληρώσετε τους όρους του μπόνους, διατηρούμε το δικαίωμα να αφαιρέσουμε το μπόνους πριν την ολοκλήρωση της ανάληψης.
Οι Βαθμοί Πόκερ πρέπει να εξαργυρωθούν πριν τις 23:59 (Ελλάδας) της Τρίτης 4 Δεκεμβρίου 2012, ενώ οι εναπομείναντες βαθμοί μετά από αυτή την ημερομηνία θα αφαιρούνται.
Στοιχήματα ΑΝΤΕ που καταγράφονται πριν τις 23:59 (Ελλάδας) της Τρίτης 4 Δεκεμβρίου 2012 θα ισχύουν και θα διευθετηθούν σύμφωνα με τους συνήθεις κανόνες της αγοράς. Σε περίπτωση κέρδους, θα πρέπει να συνδεθείτε στον λογαριασμό σας και να προβείτε σε ανάληψη.
Αν αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την πρόσβαση στον λογαριασμό σας ή για ανάληψή σας, επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στο support.el@willhill.com.

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση που έχετε δείξει στη William Hill μέχρι τώρα. Σε περίπτωση αλλαγής των παρόντων συνθηκών, θα ενημερωθείτε αντίστοιχα.

Μετά τιμής,
William Hill

#97   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 04/12/2012 - 11:42

Εξάλλου στο ΟΠΑΠ είναι και χωρίς εχεμυθεια πχ για κάποιους που θέλουν να παίζουν μεγάλα ποσά αξία 500€ η 1000€ και παραπάνω .
Γιατι πρέπει να ξέρει ο κάθε προποτζης τι ποσό θέλω να πονταρω .;;;

#98   mpak

mpak

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2012 - 12:25

οι προποτζηδες ειναι αλητες και θα ερθουν να σε βρουν μετα και να σου παρουν και οτι αλλο χρημα εχεις, ενω οσα χιλιαρικα περνας απ την τραπεζα στο εξωτερικο σε εταιριες με εδρα στο γιβραλταρ και στη μαλτα ειναι ασφαλη και δεν τα βλεπει κανενας.Επισης μην ξεχνατε οτι στις ιντερνετικες κερδιζετε παντα ολα τα δελτια γιατι ειναι μονα τα παιχνιδια, πληρωνεστε αμεσως και βεβαια εχουν καλυτερες αποδοσεις και οι 15 αγωνες που ισως παιξεις τελικα (αφου τελειωσε το μπονους που για να το παρεις επρεπε να παιξεις παραπανω απο οσα σου εδινε πρωτα) στα 0,30 λεπτα θα πληρωθουν με 20% καλυτερη αποδοση.Αν τα πιασεις ποτε.
Οταν τωρα θα ερθει και θα σου ξαναχωσει φορους στο εισοδημα σου μην σε ακουσω να γκρινιαξεις γιατι εσυ ηθελες τοσα χρονια την ιντερνετικη που δεν πληρωνε ουτε ενα ευρω στο ελληνικο κρατος μολις της επεβαλε να δινει 30% απο τον τζιρο φορο, την εκανε.Αν βαλεις καμια δεκαετια που λειτουργουν αυτες οι εταιριες με τα 5 δις το χρονο που παιζονται στο ιντερνετ μιλαμε για 15 δις ευρω.Μπορει και να γλυτωνε το κουρεμα στην συνταξη ο παππους σου αν υπηρχαν αυτα τα λεφτα.Τους προποτζηδες μαμισε τους που ειναι 4000-5000 οικογενειες (ητοι μια μικρη πολη) και ολο και κατι θα ξοδευουν και αυτοι κανα φαι καμια βολτα καμια αγορα ολο και καπου θα ακουμπαει
και εσενα η αγοραστικη ισχυ τους.Τωρα που θα παρει την οπαπ ιδιωτης και θα δινουν ολοι το 30αρι στο κρατος να δω τι θα γραφεται.Οτι δεν παιζω για να μην παιρνει τα χρηματα ο ξενος ενω πρωτα εδινε δουλεια και χορηγιες ( διαφημισεις - γηπεδα - συλλογους - κοινωνικες δρασεις και πολλα αλλα). Ασε θα ερθει ο Εβραιος της sportingbet να στα φτιαξει αυτα και μετα θα ριξει και δυο μπομπες σε κανενα παιδακι.
τσιου

#99   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 04/12/2012 - 14:59

οι προποτζηδες ειναι αλητες και θα ερθουν να σε βρουν μετα και να σου παρουν και οτι αλλο χρημα εχεις, ενω οσα χιλιαρικα περνας απ την τραπεζα στο εξωτερικο σε εταιριες με εδρα στο γιβραλταρ και στη μαλτα ειναι ασφαλη και δεν τα βλεπει κανενας.Επισης μην ξεχνατε οτι στις ιντερνετικες κερδιζετε παντα ολα τα δελτια γιατι ειναι μονα τα παιχνιδια, πληρωνεστε αμεσως και βεβαια εχουν καλυτερες αποδοσεις και οι 15 αγωνες που ισως παιξεις τελικα (αφου τελειωσε το μπονους που για να το παρεις επρεπε να παιξεις παραπανω απο οσα σου εδινε πρωτα) στα 0,30 λεπτα θα πληρωθουν με 20% καλυτερη αποδοση.Αν τα πιασεις ποτε.
Οταν τωρα θα ερθει και θα σου ξαναχωσει φορους στο εισοδημα σου μην σε ακουσω να γκρινιαξεις γιατι εσυ ηθελες τοσα χρονια την ιντερνετικη που δεν πληρωνε ουτε ενα ευρω στο ελληνικο κρατος μολις της επεβαλε να δινει 30% απο τον τζιρο φορο, την εκανε.Αν βαλεις καμια δεκαετια που λειτουργουν αυτες οι εταιριες με τα 5 δις το χρονο που παιζονται στο ιντερνετ μιλαμε για 15 δις ευρω.Μπορει και να γλυτωνε το κουρεμα στην συνταξη ο παππους σου αν υπηρχαν αυτα τα λεφτα.Τους προποτζηδες μαμισε τους που ειναι 4000-5000 οικογενειες (ητοι μια μικρη πολη) και ολο και κατι θα ξοδευουν και αυτοι κανα φαι καμια βολτα καμια αγορα ολο και καπου θα ακουμπαει
και εσενα η αγοραστικη ισχυ τους.Τωρα που θα παρει την οπαπ ιδιωτης και θα δινουν ολοι το 30αρι στο κρατος να δω τι θα γραφεται.Οτι δεν παιζω για να μην παιρνει τα χρηματα ο ξενος ενω πρωτα εδινε δουλεια και χορηγιες ( διαφημισεις - γηπεδα - συλλογους - κοινωνικες δρασεις και πολλα αλλα). Ασε θα ερθει ο Εβραιος της sportingbet να στα φτιαξει αυτα και μετα θα ριξει και δυο μπομπες σε κανενα παιδακι.
τσιου

τι ειναι αυτα που λες.; Εισαι με τα καλα σου.; Η μηπως εχεις κανα προπατζιδικο.; Διαφωνω με αυτα που λες. Δημοκρατεια οχι μονοπολειο και στους χειροτερους ορους. Και κοροιδια του οπαπ. Ασε μας . Την ειδαν ολοι καθαροι και να πληρωνουν φορους.

Δεν ειπα εγω οτι θα μας την πεσει ο προποτζης. Θεμα εχεμυθειας λεω.
Και στο ιντερνετ εχεις και λιβε αγωνες οποτε θελεις οσο θελεις.. Οχι τα ανοιγουν και τα κλεινουν οπως στο οπαπ.

#100   Minko

Minko

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:SmartPad Android 4.0.3

Δημοσίευση 04/12/2012 - 16:40

Εγω παντός δεν πάω στο ΟΠΑΠ για να παίξω στοίχημα...το πολυ να παίξω κανένα τζοκερ :)

Παντός εμενα δεν μ εχει έρθει ακόμα κανένα e-mail ότι θα σταματήσουν η Bet365 κ Unibet....δεν ξέρω!!

#101   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 04/12/2012 - 17:06

οι προποτζηδες ειναι αλητες και θα ερθουν να σε βρουν μετα και να σου παρουν και οτι αλλο χρημα εχεις, ενω οσα χιλιαρικα περνας απ την τραπεζα στο εξωτερικο σε εταιριες με εδρα στο γιβραλταρ και στη μαλτα ειναι ασφαλη και δεν τα βλεπει κανενας.Επισης μην ξεχνατε οτι στις ιντερνετικες κερδιζετε παντα ολα τα δελτια γιατι ειναι μονα τα παιχνιδια, πληρωνεστε αμεσως και βεβαια εχουν καλυτερες αποδοσεις και οι 15 αγωνες που ισως παιξεις τελικα (αφου τελειωσε το μπονους που για να το παρεις επρεπε να παιξεις παραπανω απο οσα σου εδινε πρωτα) στα 0,30 λεπτα θα πληρωθουν με 20% καλυτερη αποδοση.Αν τα πιασεις ποτε.
Οταν τωρα θα ερθει και θα σου ξαναχωσει φορους στο εισοδημα σου μην σε ακουσω να γκρινιαξεις γιατι εσυ ηθελες τοσα χρονια την ιντερνετικη που δεν πληρωνε ουτε ενα ευρω στο ελληνικο κρατος μολις της επεβαλε να δινει 30% απο τον τζιρο φορο, την εκανε.Αν βαλεις καμια δεκαετια που λειτουργουν αυτες οι εταιριες με τα 5 δις το χρονο που παιζονται στο ιντερνετ μιλαμε για 15 δις ευρω.Μπορει και να γλυτωνε το κουρεμα στην συνταξη ο παππους σου αν υπηρχαν αυτα τα λεφτα.Τους προποτζηδες μαμισε τους που ειναι 4000-5000 οικογενειες (ητοι μια μικρη πολη) και ολο και κατι θα ξοδευουν και αυτοι κανα φαι καμια βολτα καμια αγορα ολο και καπου θα ακουμπαει
και εσενα η αγοραστικη ισχυ τους.Τωρα που θα παρει την οπαπ ιδιωτης και θα δινουν ολοι το 30αρι στο κρατος να δω τι θα γραφεται.Οτι δεν παιζω για να μην παιρνει τα χρηματα ο ξενος ενω πρωτα εδινε δουλεια και χορηγιες ( διαφημισεις - γηπεδα - συλλογους - κοινωνικες δρασεις και πολλα αλλα). Ασε θα ερθει ο Εβραιος της sportingbet να στα φτιαξει αυτα και μετα θα ριξει και δυο μπομπες σε κανενα παιδακι.
τσιου

Τι λες άνθρωπέ μου; Βατοπέδια siemens βωβός τσοχατζόπουλος ζαχόπουλος βουλγαράκης λίστα λαγκάρντ κι εσύ βρήκες τον υπαίτιο της μείωσης συντάξεων στο ιντερνετικό στοίχημα; Τι παραλύρημα ήταν αυτό;

Εγω παντός δεν πάω στο ΟΠΑΠ για να παίξω στοίχημα...το πολυ να παίξω κανένα τζοκερ :)Παντός εμενα δεν μ εχει έρθει ακόμα κανένα e-mail ότι θα σταματήσουν η Bet365 κ Unibet....δεν ξέρω!!

Ούτε εμένα αλλά κι εγώ έτσι λέω. Πως δεν πάω οπαπ. Όμως "αναγκαστικά" θα πάμε στην γκανιότα για μελοθάνατους μ φαίνεται...

#102   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 04/12/2012 - 17:46

Εγω παντός δεν πάω στο ΟΠΑΠ για να παίξω στοίχημα...το πολυ να παίξω κανένα τζοκερ :)

Παντός εμενα δεν μ εχει έρθει ακόμα κανένα e-mail ότι θα σταματήσουν η Bet365 κ Unibet....δεν ξέρω!!


Η ΒΕΤ 365 εξαγορασε την Γκολμπετ κ μπαινει γερα στο κολπο αλλα με προσωρινη αδεια μεχρι της 17/12!!
Γενικα υπαρχει ενα ψιλομπαχαλο!!Σημερα μου ειρθε κ η επιβεβαιωση αποχωρησης στην εταιρεια που παιζω,αλλα δεν με αγγιζει μιας κ ειμαι κατοικος Αυστριας!

Αναλυτικα!

Γεια σας Ioannis,

Σας γράφουμε για να σας ενημερώσουμε ότι από τις 5 Δεκεμβρίου 2012, δεν θα μπορούμε να παρέχουμε τις υπηρεσίες μας σε πελάτες που βρίσκονται στην Ελλάδα. Αυτή η απόφαση έχει παρθεί λόγω της πρόσφατης τροπολογίας της Επιτροπής Εποπτείας και Ελέγχου Παιγνίων σύμφωνα με την οποία θα υπάρξουνε κυρώσεις για τις εταιρείες που θα συνεχίσουνε να δέχονται στοιχήματα και να προσφέρουνε τις υπηρεσίες τους σε πελάτες που βρίσκονται στην Ελλάδα από τις 5 Δεκεμβρίου ακόμη και όταν οι εταιρείες έχουνε αδειοδοτηθεί από άλλη χώρα-μέλος της Ευρωπαικής Ένωσης.
Η Expekt θεωρεί ότι οι περιορισμοί που επιβάλλονται από τις Ελληνικές αρχές παραβαίνουνε τη νομoθεσία της ΕΕ και θα συνεχίσουμε τις προσπάθειές μας έτσι ώστε η Ελλάδα να εναρμονίσει τη νομοθεσία της με τη νομοθεσία της ΕΕ. Παρόλα αυτά, με τους υπάρχοντες περιορισμούς είμαστε αναγκασμένοι να σταματήσουμε να προσφέρουμε τις υπηρεσίες μας σε πελάτες με Ελληνική IP.
Απολογούμαστε για οποιαδήποτε αναστάτωση αυτό προκαλέσει και ελπίζουμε να είμαστε σε θέση να συνεργαστούμε ξανά στο μέλλον.

Παρακαλούμε βρείτε παρακάτω μερικές χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με το λογαριασμό σας.
Τι θα συμβεί στο λογαριασμό μου;
Από 5 Δεκεμβρίου 2012 οι πελάτες από Ελλάδα δεν θα μπορούνε να τοποθετήσουνε στοιχήματα και να χρησιμοποιήσουνε κάποια από τα άλλα προϊόντα και υπηρεσίες μας. Παρόλα αυτά, ο λογαριασμός σας θα παραμείνει ανοιχτός μέχρι νεωτέρας για να μπορέσετε να πραγματοποιήσετε ανάληψη των χρημάτων σας.
Τι θα συμβεί με τις καταθέσεις μου;
Οι καταθέσεις σας είναι ασφαλείς. Θα μπορείτε ακόμη να εισέλθετε στο λογαριασμό σας ακόμη και μετά τις 5 Δεκεμβρίου αλλά μόνο για ανάληψη των κεφαλαίων σας.

Τι θα συμβεί με τα ανοιχτά στοιχήματά μου;
Στοιχήματα τα οποία αφορούνε γεγονότα που θα πραγματοποιηθούνε μετά τις 5 Δεκεμβρίου θα διευθετηθούνε κανονικά μόλις κριθεί το αποτέλεσμα.

Με ποιον θα πρέπει να επικοινωνήσω για περισσότερες πληροφορίες;
Μπορείτε να επικοινωνήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών όπως συνήθως εάν έχετε περισσότερες ερωτήσεις ή απορίες.


Με εκτίμηση,
Expekt.com


Ενα ειναι σιγουρο για Ελλαδα,οτι με 10% φορο στα κερδη τα παρανομα γραφεια στοιχηματων θα ανθιζουνε σαν μπουμπουκια!
Επισης μιλησα πριν λιγο με bet365 και μου παν οτι δεν υπαρχει θεμα για τη συγκεκριμενη εταιρεια κ οτι θα συνεχισουν στην ελληνικη αγορα αφου θεωρουν οτι η ελληνικη νομοθεσια ειναι λαθος σχετικα με την ΕΕ!!

Αυτο ειναι σχετικη παγιδα για τον παιχτη!!

Κοιταξτε τι λεει ο κανονιςμος!!

Επίσης, αν κάποιος χρήστης του Ιντερνετ ποντάρει μετά τις 5 Δεκεμβρίου, απειλείται με πρόστιμο 1.000 ευρώ, ακόμη κι αν ποντάρει μόνο ένα (1) ευρώ για να παίξει!

Βέβαια, για να γίνει αυτό πρέπει να εντοπιστεί η IP address του, κάτι που δεν μοιάζει και πολύ εύκολο τεχνικά.




#103   Minko

Minko

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:SmartPad Android 4.0.3

Δημοσίευση 04/12/2012 - 17:53

Υπομονή κ βλέπουμε ...!!!

#104   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 04/12/2012 - 17:55

Ποια υπομονη,απο σημερα τα μεσανυχτα οποιος στοιχηματισει εστω κ ενα ευρω απο ελληνικη IP( σε εταιρεια που λογικα θα δεχεται ακομα στοιχηματα) παιζει με τον νομο κορονα γραμματα!!

#105   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 04/12/2012 - 19:19

Η ΒΕΤ 365 εξαγορασε την Γκολμπετ κ μπαινει γερα στο κολπο αλλα με προσωρινη αδεια μεχρι της 17/12!!
Γενικα υπαρχει ενα ψιλομπαχαλο!!Σημερα μου ειρθε κ η επιβεβαιωση αποχωρησης στην εταιρεια που παιζω,αλλα δεν με αγγιζει μιας κ ειμαι κατοικος Αυστριας!

Αναλυτικα!

Γεια σας Ioannis,

Σας γράφουμε για να σας ενημερώσουμε ότι από τις 5 Δεκεμβρίου 2012, δεν θα μπορούμε να παρέχουμε τις υπηρεσίες μας σε πελάτες που βρίσκονται στην Ελλάδα. Αυτή η απόφαση έχει παρθεί λόγω της πρόσφατης τροπολογίας της Επιτροπής Εποπτείας και Ελέγχου Παιγνίων σύμφωνα με την οποία θα υπάρξουνε κυρώσεις για τις εταιρείες που θα συνεχίσουνε να δέχονται στοιχήματα και να προσφέρουνε τις υπηρεσίες τους σε πελάτες που βρίσκονται στην Ελλάδα από τις 5 Δεκεμβρίου ακόμη και όταν οι εταιρείες έχουνε αδειοδοτηθεί από άλλη χώρα-μέλος της Ευρωπαικής Ένωσης.
Η Expekt θεωρεί ότι οι περιορισμοί που επιβάλλονται από τις Ελληνικές αρχές παραβαίνουνε τη νομoθεσία της ΕΕ και θα συνεχίσουμε τις προσπάθειές μας έτσι ώστε η Ελλάδα να εναρμονίσει τη νομοθεσία της με τη νομοθεσία της ΕΕ. Παρόλα αυτά, με τους υπάρχοντες περιορισμούς είμαστε αναγκασμένοι να σταματήσουμε να προσφέρουμε τις υπηρεσίες μας σε πελάτες με Ελληνική IP.
Απολογούμαστε για οποιαδήποτε αναστάτωση αυτό προκαλέσει και ελπίζουμε να είμαστε σε θέση να συνεργαστούμε ξανά στο μέλλον.

Παρακαλούμε βρείτε παρακάτω μερικές χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με το λογαριασμό σας.
Τι θα συμβεί στο λογαριασμό μου;
Από 5 Δεκεμβρίου 2012 οι πελάτες από Ελλάδα δεν θα μπορούνε να τοποθετήσουνε στοιχήματα και να χρησιμοποιήσουνε κάποια από τα άλλα προϊόντα και υπηρεσίες μας. Παρόλα αυτά, ο λογαριασμός σας θα παραμείνει ανοιχτός μέχρι νεωτέρας για να μπορέσετε να πραγματοποιήσετε ανάληψη των χρημάτων σας.
Τι θα συμβεί με τις καταθέσεις μου;
Οι καταθέσεις σας είναι ασφαλείς. Θα μπορείτε ακόμη να εισέλθετε στο λογαριασμό σας ακόμη και μετά τις 5 Δεκεμβρίου αλλά μόνο για ανάληψη των κεφαλαίων σας.

Τι θα συμβεί με τα ανοιχτά στοιχήματά μου;
Στοιχήματα τα οποία αφορούνε γεγονότα που θα πραγματοποιηθούνε μετά τις 5 Δεκεμβρίου θα διευθετηθούνε κανονικά μόλις κριθεί το αποτέλεσμα.

Με ποιον θα πρέπει να επικοινωνήσω για περισσότερες πληροφορίες;
Μπορείτε να επικοινωνήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών όπως συνήθως εάν έχετε περισσότερες ερωτήσεις ή απορίες.


Με εκτίμηση,
Expekt.com


Ενα ειναι σιγουρο για Ελλαδα,οτι με 10% φορο στα κερδη τα παρανομα γραφεια στοιχηματων θα ανθιζουνε σαν μπουμπουκια!
Επισης μιλησα πριν λιγο με bet365 και μου παν οτι δεν υπαρχει θεμα για τη συγκεκριμενη εταιρεια κ οτι θα συνεχισουν στην ελληνικη αγορα αφου θεωρουν οτι η ελληνικη νομοθεσια ειναι λαθος σχετικα με την ΕΕ!!

Αυτο ειναι σχετικη παγιδα για τον παιχτη!!

Κοιταξτε τι λεει ο κανονιςμος!!

Επίσης, αν κάποιος χρήστης του Ιντερνετ ποντάρει μετά τις 5 Δεκεμβρίου, απειλείται με πρόστιμο 1.000 ευρώ, ακόμη κι αν ποντάρει μόνο ένα (1) ευρώ για να παίξει!

Βέβαια, για να γίνει αυτό πρέπει να εντοπιστεί η IP address του, κάτι που δεν μοιάζει και πολύ εύκολο τεχνικά.

Δεν έχω καταλάβει κάτι ... Δηλαδή ας πούμε ότι πονταρω 1€ αύριο ,
Θα φάω προστημο εγω 1000€.; Τι κομμουνισμός είναι αυτός .;;;


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)