Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δημιουργία Pay Pal


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
100 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/12/2012 - 16:25

Όταν είχα αγροτικη δεν το είχα κάνει και δεν είχα κάποιο πρόβλημα !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 19:19

Η πειραιως δεν στέλνει .. μια φορα μόνο που το ζήτησα εγω ..τον κωδικο τον είδα απο το winbank αλλα και να μην το βάλει δεν έγινε και τίποτα .. νομίζω εχει όριο τα 1000€ αν δεν τον βάλεις


Αν δεν βάλει τον 4ψήφιο κωδικό που θα του στείλει το Paypal όταν θα πάει να κάνει την σύνδεση της κάρτας δεν θα μπορέσει να την χρησιμοποιήσει ποτέ.

Τον κωδικό θα τον δει λογικά μετά από 24ώρες είτε μέσω internet banking είτε αν θα καλέσει στην τράπεζα να ρωτήσει για τις συναλλαγές του.
Once You Go Mac You Never Go Back

#33   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/12/2012 - 19:22

Όταν είχα αγροτικής prepaid ( ούτε χαρτιά στο τέλος του μήνα ούτε τίποτα ) το είχα κάνει για πλάκα και νου πήρε τα λεφτα αλλα ποτε δεν έμαθα το 4ψηφιο κωδικο και έκανα αγορές χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα ..

#34   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 19:27

Όταν είχα αγροτικής prepaid ( ούτε χαρτιά στο τέλος του μήνα ούτε τίποτα ) το είχα κάνει για πλάκα και νου πήρε τα λεφτα αλλα ποτε δεν έμαθα το 4ψηφιο κωδικο και έκανα αγορές χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα ..


Μα το θέμα είναι ότι θα πρέπει να επιβεβαιώσει το Paypal ότι η κάρτα είναι δική σου. Αλλιώς όποιος έβρισκε μια κάρτα θα την σύνδεε με το Paypal και θα έκανε ότι αγορές ήθελε.

Κάτι δεν θυμάσαι καλά, αποκλείεται να μην έβαλες στο Paypal τον 4ψήδιο κωδικό.
Once You Go Mac You Never Go Back

#35   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/12/2012 - 19:33

Μα το θέμα είναι ότι θα πρέπει να επιβεβαιώσει το Paypal ότι η κάρτα είναι δική σου. Αλλιώς όποιος έβρισκε μια κάρτα θα την σύνδεε με το Paypal και θα έκανε ότι αγορές ήθελε.

Κάτι δεν θυμάσαι καλά, αποκλείεται να μην έβαλες στο Paypal τον 4ψήδιο κωδικό.


Αν κάποιος την χάσει θα πάρει τηλέφωνο στην τράπεζα του , το PayPal δεν εχει σχέση αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω ..
Δεν τον έβαλα και ποτε δεν ασχολήθηκα να το βρω για να το βάλω και μου έλεγε μόνο ότι δεν ειναι verified

#36   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 19:41

Αν κάποιος την χάσει θα πάρει τηλέφωνο στην τράπεζα του , το PayPal δεν εχει σχέση αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω ..
Δεν τον έβαλα και ποτε δεν ασχολήθηκα να το βρω για να το βάλω και μου έλεγε μόνο ότι δεν ειναι verified


Τώρα στην καινούργια σου κάρτα τον πέρασες τον κωδικό στο Paypal?

Επιμένω πως δεν μπορείς να κάνεις αγορές μέσω Paypal αν δεν επιβεβαιώσεις την κάρτα με τον 4ψήφιο κωδικό.
Once You Go Mac You Never Go Back

#37   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/12/2012 - 19:48

ναι τωρα στην καινουργια το εκανα ετσι για να δω τι γινεται και να ειμαι οκ..τι να πω μπορει να εχει αλλαξει κατι γιατι τις prepaid αγροτικης (2 ειχα τελικα) τις εβαλα πριν 2 περιπου χρονια

#38   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/12/2012 - 20:09

Δεν χρειάζεται να έχεις λογαριασμό για να σου βγάλουν prepaid αλλά πραγματικά είναι πεταμένα λεφτά και σας πιάνουν κορόιδα όσοι έχετε τέτοια.
Να βγάλεις μία χρεωστική debit όπως σου είπανε από την Πειραιώς, Κύπρου, Eurobank, HSBC ή Alpha Bank.

#39   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 20:14

Δεν χρειάζεται να έχεις λογαριασμό για να σου βγάλουν prepaid αλλά πραγματικά είναι πεταμένα λεφτά και σας πιάνουν κορόιδα όσοι έχετε τέτοια.
Να βγάλεις μία χρεωστική debit όπως σου είπανε από την Πειραιώς, Κύπρου, Eurobank, HSBC ή Alpha Bank.


Κοίτα Alex επειδή έχω στο κεφάλι μου πάρα πάρα πολλά για να έχω να σκέφτομαι και τους λογαριασμούς he he με έχει βολέψει εμένα. Την γεμίζω μια φορά με 200 ευρώ, μου παίρνει 1 ευρώ και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Με τις χρεωστικές δεν ξέρω αλλά δεν θα το έκανα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#40   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/12/2012 - 20:16

Κοίτα Alex επειδή έχω στο κεφάλι μου πάρα πάρα πολλά για να έχω να σκέφτομαι και τους λογαριασμούς he he με έχει βολέψει εμένα. Την γεμίζω μια φορά με 200 ευρώ, μου παίρνει 1 ευρώ και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Με τις χρεωστικές δεν ξέρω αλλά δεν θα το έκανα.


1 ευρώ σε κάθε γέμισμα οκ (άλλες τράπεζες χρεώνουν και 5 ευρώ για μεγάλα ποσά) αλλά πες οκ... Βάλε και άλλα 5 ευρώ για ανανέωση κάρτας και έκδοση... Βάλε ότι σε χρεώνουν και σε περιπτώσεις που θες να κάνεις ανάληψη και να πάρεις κάποια λεφτά (πχ να παίξεις στοίχημα και να κερδίσεις )
Για ποιο λόγο όχι χρεωστική; Βρες μου έναν σοβαρό λόγο.

#41   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 20:18

1 ευρώ σε κάθε γέμισμα οκ (άλλες τράπεζες χρεώνουν και 5 ευρώ για μεγάλα ποσά) αλλά πες οκ... Βάλε και άλλα 5 ευρώ για ανανέωση κάρτας και έκδοση... Βάλε ότι σε χρεώνουν και σε περιπτώσεις που θες να κάνεις ανάληψη και να πάρεις κάποια λεφτά (πχ να παίξεις στοίχημα και να κερδίσεις )
Για ποιο λόγο όχι χρεωστική; Βρες μου έναν σοβαρό λόγο.


Καταλαβαίνω πως το εννοείς και έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν αντιλέγω.

Προσωπικά την έχω μόνο για αγορές από App Store & Mac app store + eBay. Οπότε δεν έχω αντιμετωπίσει αυτά τα φαινόμενα που μου λες.
Once You Go Mac You Never Go Back

#42   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/12/2012 - 20:20

Καταλαβαίνω πως το εννοείς και έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν αντιλέγω.

Προσωπικά την έχω μόνο για αγορές από App Store & Mac app store + eBay. Οπότε δεν έχω αντιμετωπίσει αυτά τα φαινόμενα που μου λες.


Ε και αυτό το 1 ευρώ σε κάθε γέμισμα + 5 ευρώ ανά δύο χρόνια που λήγει η κάρτα όμως γιατί να το δίνεις; Δεν ξέρω αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω

#43   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/12/2012 - 20:32

Ε και αυτό το 1 ευρώ σε κάθε γέμισμα + 5 ευρώ ανά δύο χρόνια που λήγει η κάρτα όμως γιατί να το δίνεις; Δεν ξέρω αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω


Από Eurobank πάντως πριν 2 εβδομάδες έκανα την ανανέωση της κάρτας και δεν πλήρωσα ούτε ευρώ και μου μετέφεραν το υπόλοιπό που είχα στην προηγούμενη κανονικά.
Once You Go Mac You Never Go Back

#44   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/12/2012 - 20:39

Στη συγκεκριμένη τράπεζα όχι.. αλλά χρεώνουν 1 ευρώ σε κάθε γέμισμα μέχρι 100 ευρώ, 2 ευρώ για ποσά από 100 - 500 και 500 και πάνω 5 ευρώ
Εντάξει τι να πω. εγώ τα θεωρώ απλά χαμένα λεφτά.. Ενώ θα μπορούσες να ανοίξεις ένα απλό λογαριασμό με μηδενικό αρχικό ποσό και να τον χρησιμοποιείς όπως την προπληρωμένη. Κάθε φορά που θες να βάλει κάτι.. πας στο ΑΤΜ και βάζεις.. 5 ευρώ.. 10 ευρώ.. 20 ευρώ.. ό,τι ποσό θέλεις.. χωρίς καμία προμήθεια.. Οπότε τι έχεις να φοβηθείς εκεί;
Δεν σου είπα να συνδέσεις την χρεωστική με έναν αποταμιευτικό που έχεις πολλά λεφτά μέσα. Ξεκίνα έναν με μηδενικό υπόλοιπο και προσθέτεις.. όπως ακριβώς γεμίζεις και την prepaid που έχεις τώρα.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 12/12/2012 - 20:39


#45   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 12/12/2012 - 20:41

Εγώ πάντως prepaid έχω enter της alpha και δεν κρατάει προμήθειες. Είναι ανάλογα την τράπεζα φαντάζομαι.
Με τραπεζικό λογαριασμό την έχω συνδέσει που δεν έχω μέσα λεφτά παρά μόνον όταν θέλω να αγοράσω κάτι.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες