Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Google maps ios 6 πλεον στο appstore!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
122 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 13/12/2012 - 17:10

Λαθος δευτερο...Συμφωνα με την google δεν μενω πλεον εκει που εμενα καθως η περιοχη μου μεταφερθηκε 1 χλμ μακρια...χααχαχα

Λαθος τριτο...Ονομα δρομου που καταληγει σε χωριο με διαφορετικο ονομα..
Και εκτος αυτου δν υπαρχει Λουτροπος αλλα Λουτροτοπος το οποιο χωριο βρισκεται στην αλλη ακρη γυρω στα 20 χλμ

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: Panos1985, 13/12/2012 - 17:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   cgkr

cgkr

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 13/12/2012 - 17:24

Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση σχετικά με το γιατί δεν υπάρχει turn-by-turn στην Ελλάδα; Διαδρομές μπορεί να υπολογίσει και να προτείνει ανάλογα με το που είμαι, τους δρόμους τους ξέρει, τί τους λέιπει / δυσκολεύει και δεν βάζουν turn-by-turn; Είμαι σίγουρος οτι υπάρχει κάποιος καλός λόγος αλλά δεν μου έρχεται τίποτα αυτή τη στιγμή!

#78   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/12/2012 - 17:29

υπαρχει τροπος να δοκιμασουμε τις φωνητικες εντολες στο turn by turn?

?

#79   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/12/2012 - 17:42

Η apple έχει βγάλει έκδοση για android των χαρτών της;;; Η google γιατί ήταν υποχρεωμένη να το κάνει;;;;


Ειναι πολυ απλή η απάντηση...γιατι στην προκειμένη περίπτωση η google έχει ανάγκη την apple και αυτο αποδεικνύεται πολυ απλα με μια αναζητηση στο AppStore την λέξη google και κάντε μετα το ανάποδο...
Το ίδιο ισχύει και για την Microsoft με το office που πιέζει την apple για ειδική συμφωνία στα ποσοστά των κερδών του AppStore που η apple απάντησε οτι ισχύει για όλους τους developers.

Το θέμα ειναι οτι βόλευει τον καθένα ειναι σχετικό και υποκειμενικό και αυτή την στιγμή είμαστε όλοι ευχαριστημένοι...

#80   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 13/12/2012 - 17:47

Εμένα πάλι μου φαίνεστε των άκρων και οι δύο μεριές...

Οι μεν τρέξατε να ανάψετε κερί στην άγια Google λες και ανακάλυψε τον τροχό, οι δε να την αφορίσετε και να φτάσετε στο εκπληκτικό συμπέρασμα ότι αυτή φταίει ακόμα και για το φιάσκο των Google maps!!!

Αλλά το να μπλεχτώ σε αντιπαράθεση είτε με τους μεν είτε με τους δε μάλλον ανούσιο θα είναι.

Εμένα προσωπικά από την πρώτη μέρα μου έκανε εντύπωση όλος αυτός ο ντόρος με τους χάρτες. Όχι γιατί τους δοκίμασα και μου άρεσαν.

Το αντίθετο. Δεν είχα σκοπό να αναβαθμίσω σε iOS 6 για αρχή λόγω της έλλειψης του jb. Αλλά και να αναβάθμιζα η χρήση των χαρτών που έχω κάνει τα 4 χρόνια που έχω iPhone είναι λιγότερη από 1-2 ώρες στο σύνολο...

Και ήθελα να ήξερα όλοι εσείς που γκρινιάζετε για τους χάρτες, χρησιμοποιείτε ΤΟΣΟ πολύ πια αυτήν την εφαρμογή?
Σας είναι ΤΟΣΟ απαραίτητη?
Πριν το iOS 6 τους χρησιμοποιούσατε?
Και με το turn to turn τι κάνατε?

Ή μήπως απλά σας ενοχλεί γιατί δεν έχετε ακόμα jb να περάσετε το σπασμένο TOMTOM ή Navigon?

Προφανώς είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ φάουλ της Apple και πρώτος την κατηγορώ, αλλά στο κάθε σφάλμα να δίνουμε και το μέγεθος που του αρμόζει.
Όχι να κάνουμε σαν να ήρθε το τέλος του κόσμου...

Για να πάμε λίγο και στην Άγια Google...
Έβγαλε χάρτες.
Congrats.
Αλλά δεν έπαιξε και τέρμα δίκαια ως προς τον τελικό χρήστη...
Σαν default στους χάρτες της είναι ενεργοποιημένη η συλλογή & καταγραφή δεδομένων τοποθεσίας του χρήστη!!!

Γιατί?
Τι τα χρειάζεται?
(Καλύτερα να μη σκεφτούμε τι θα γινόταν σε περίπτωση που αυτό το είχε κάνει η Apple όπως παλιότερα...)

Όποιος θέλει να απαλλαγεί να η λύση:


Πολύ σωστα τα λες! :)

Στο google maps τωρα, με το που το κατεβασα πηγα στις ρυθμισεις απορρήτου κ στη συλλογη δεδομενων θέσης κ ηταν απενεργοποιημένη η επιλογή που λες.. σε σενα ηταν ενεργοποιημενη;

#81   StavrosA

StavrosA

    iPH Enthousiast

  • 396 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/12/2012 - 17:50

Οταν πρωτοανοιγεις την εφαρμογή, χωρίς να πατησεις τίποτα, απο μόνο του (ντεφοου) ήταν τικαρισμενο η όχι το τετραγωνακι;;

Τι δεν κατάλαβες στην ερώτηση;


εσυ μάλλον δεν κατάλαβες

παραπάνω τσακώνονται γιατι σε κάποιους μεσα στις ρυθμίσεις (και οχι στο πρώτο άνοιγμα της εφαρμογής ) ειναι τσεκαρισμενο και σε άλλους δεν ειναι
και είπε ένας στον άλλο οτι το λέει επίτηδες και οτι λέει ψέμματα



#82   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/12/2012 - 17:54

ειμαι απο κυπρο και οι φωνητικες εντολες στο turn by turn navigation δεν υποστηριζονται ουτε απο google ουτε απο apple. υπαρχει τροπος να τις δοκιμασω να δω πως δουλευουν?

#83   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/12/2012 - 18:37

εσυ μάλλον δεν κατάλαβες

παραπάνω τσακώνονται γιατι σε κάποιους μεσα στις ρυθμίσεις (και οχι στο πρώτο άνοιγμα της εφαρμογής ) ειναι τσεκαρισμενο και σε άλλους δεν ειναι
και είπε ένας στον άλλο οτι το λέει επίτηδες και οτι λέει ψέμματα


Φίλε μου εμενα το ερωτημα μου στην αρχή ήταν ξεκάθαρο.

Τώρα τι κατάλαβε ο καθένας, και αν άρχισαν να τσακώνονται για αλλα πράματα, αυτο είναι αλουνου παπά ευαγγέλιο.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#84   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 14/12/2012 - 01:29

αν βαλετε μια διαδρομη π.χ στην αμερικη εσας λειτουργει η φωνητικη turn by turn?

#85   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 14/12/2012 - 03:13

εγω απλα γελαω....διοτι ειναι ηδη ξεκλικαρισμενη η συλλογη δεδομενων by default...και δευτερον ολοι το παιζουν οτι ολα εινα υποπτα υποκινουμενα και με δολο...α ρε γατακι nsxbass....εσυ που παραπλανεις τις μαζες εδω μεσα και εισαι κριτης των παντων και οφος γεροντας τι πρεπει να κανουμε για εσενα;;;

Αρκετά δε νομίζεις ότι είπες?

Ανέχομαι μέρες τώρα τις προσβολές σου σε κάθε τόπικ σε ότι και αν γράψω ακόμα και αν δεν απευθύνομαι σε εσένα.

Ποιός ο stevobmw, ο άρχοντας της κωλοτούμπας!!!

Ο "το κινητό μου θέλω να είναι τέλειο" και μόλις το πήρε "ντάξει μωρέ ένα κινητό είναι δε θα κάτσω να σκάσω".

Αν έχεις κάποιο πρόβλημα μαζί μου έλα με πμ και πες το μου (που ξέρω ότι δεν έχεις τα επιχειρήματα να το κάνεις) και σταμάτα να κάνεις ανόητες επιθέσεις εντυπωσιασμού.

Όσο για το ποιός παραπλανεί τις μάζες και τρομοκρατεί τον κόσμο εδώ μέσα, να μην θυμηθώ ποιός Νοστράδαμος άνοιγε καταστροφολογικά τόπικ περί των άπειρων ελαττωμάτων του 5...

Meow...

#86   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/12/2012 - 03:16

Σε δοκιμες που κανω σε Αθηνα και Πατρα πανω κατω τα ιδια βγαζουν...καπου μου βγαζει πιο καλες επιλογες της apple και καπου της google.Δεν χρησιμοποιω κανενα απο τα 2 γιατι εχω ξεχωριστη συσκευη αν και οποτε χρειαστω και βασικα μονο Ευρωπη.
Διαδρομες μεγαλες δεν εχω τεσταρει πχ Πατρα-Αλεξανδρουπολη αλλα με βαση αυτα που εχω διαβασει εδω δεν τα πανε και τοσο καλα οι apple χαρτες.Καποια στιγμη ολα θα γινουν οπως πρεπει αλλα navigation μεσα απο τηλ θα χρησιμοποιησω μονο σε πολυ μεγαλη αναγκη.

by default ειναι τικαρισμενο και δεν σε ρωταει ναι η οχι αλλα σου δινει μια επιλογη "επομενο" οποτε πρεπει να το ξετικαρεις.Σε μενα αν θυμαμαι καλα ετσι ηταν

#87   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 14/12/2012 - 03:21

μπορεις να το ξετικαρεις και μετα να πατησεις επομενο

#88   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/12/2012 - 03:50

Αυτο εκανα και εγω Στελιο...ξετικαρα και πατησα επομενο.Απλα το εγραψα γιατι καπου πριν σε ενα ποστ ενας φιλος εγραψε οτι σε ρωταει.Εγω δεν θυμαμαι ερωτηση αλλα μπορει και να κανω λαθος γιατι δεν εδωσα και τοση σημασια αφου αυτα πια τα κανω μηχανικα

#89   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/12/2012 - 03:51

Εγώ το έβαλα πριν λίγο και έχει ερώτηση αλλά και να μην είχε το αλλάζεις...Η google μπορεί να σε καπελώσει από 1002, τα maps δεν είναι τίποτα μπροστά στα άλλα.;)

Αναρτημένη εικόνα


#90   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/12/2012 - 03:56

Δεν το θυμαμαι....ερωτηση με απαντηση ναι-οχι η επιλογη να το ξετικαρεις?Εγω το δευτερο νομιζα.
Ναι το φακελωμα της google μας μαρανε,εδω τα δινουμε ολα φορα παρτιδα στο βωμο της κοινωνικης δικτυωσης :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες