Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

iOS 6.0.2 και προβλήματα απόδοσης μπαταρίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
66 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iOS 6.0.2 και απόδοση μπαταρίας (250 μέλη έχουν ψηφίσει)

Παρατηρήσατε κάποια διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας της συσκευής σας μετά την αναβάθμιση στο iOS 6.0.2;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 21/12/2012 - 12:56

Μετά την κυκλοφορία του iOS 6.0.2 για το Phone 5 και iPad mini που ως κύριο σκοπό είχε την βελτίωση της συνδεσιμότητας με τα δίκτυα WiFi, αρκετές φωνές διαμαρτυρίας περί μείωσης της απόδοσης της μπαταρίας άρχισαν να κάνουν την εμφάνιση τους στο διαδίκτυο αλλά και στο επίσημο forum της Apple.

Εσείς παρατηρήσατε κάποια διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας της συσκευής σας μετά την αναβάθμιση στο iOS 6.0.2;
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/12/2012 - 12:58

καμια διαφορα νομιζω λιγο καλυτερα

#3   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 21/12/2012 - 13:10

παραθέτω τα παρακάτω

σε iphone 5 9:30 51% , 10:31 50% , 11:26 50% , 12:26 46% με 3g , internet και 10' ομηλία , 13:10 46% ..... Tίποτα περίεργο, άρα σταματουνε και οι μετρήσεις..

#4   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 21/12/2012 - 13:27

Νομίζω ότι έχει μία μικρή πτώση. Όχι κάτι τραγικό. Δεν έκανα πολλές φορτίσεις μετά το update για να είμαι απόλυτος

#5   ZisisKozani

ZisisKozani

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/12/2012 - 13:36

Λοιπον παιδιά έχω κάνει μέχρι στιγμής περίπου 6 φορτίσεις το iPhone 5 και οι χρόνοι μου απο την τελευταία πλήρη φόρτιση αυτη τη στιγμή ειναι:
Χρηση: 4 ώρες, 3 λεπτά (απο τις οποίες οι 3 ώρες ειναι με ανοιχτό wifi, βίντεο σε YouTube, μουσική μέσω tunein radio και μισή ώρα με 3G)
Αναμονή: 15 ώρες, 41 λεπτα
Το ποσοστό της μπαταρίας μου ειναι στο 46%
Πιστεύω πως ήδη ειναι πολυ καλα αν και ειναι ακόμα νωρίς και θα στρώσει πολυ περισσότερο η μπαταρία σε κανένα μήνα.

#6   manosioa

manosioa

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Twitter:@manosioa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:manosi0a

Δημοσίευση 21/12/2012 - 13:50

2 φορτίσεις στο iPad mini wifi και εχω να πω οτι 48 ώρες μετα την τελευταία φόρτιση ειναι στο 42% με αρκετό gaming iBooks χρήση wifi βίντεο utube και μουσική απο tunein.
Ολα ειναι μια χαρά.

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   188,29KB   34 λήψεις


#7   mrmojo

mrmojo

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2012 - 13:51

Βελτιωμένη μου φαίνεται η αυτονομία της μπαταρίας με την 6.0.2 σε iPhone 5.

#8   ZisisKozani

ZisisKozani

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/12/2012 - 13:53

Πάντως πιστεύω πως ακόμα και να υπαρχει μια μικρή μείωση στην ζωή της μπαταρίας ειναι φυσιολογικό απο την στιγμή που υπαρχει καλύτερη λειτουργία του wifi.
Με καλύτερο το wifi και με πλήρη λειτουργία των ειδοποιησεων ενώ ειναι κλειδωμενο το κινητο και μένει στην αναμονή λογικό να υπαρχει μια μείωση της μπαταρίας.

#9   antoinegr

antoinegr

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:AntoineGr

Δημοσίευση 21/12/2012 - 14:10

κάνω τώρα το update σε iphone 5. Κι άλλη μείωση της διάρκειας φόρτισης της μπαταρίας δε νομίζωνα δω (πόσο πιο χάλια να γίνει; Το μεγαλύτερό μου παράπονο) I ll report in a while...

#10   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 21/12/2012 - 14:43

Φορτισμενο 100% και σε λειτουργια πτησης μετα απο 6 ωρες 97%
Απο τις 9 το πρωι τωρα ειμαι 65% με λιγοτερο απο 20 λεπτα 3G και wifi μια ωρα...

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#11   kpol

kpol

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2012 - 14:57

οτι και να λεμε αν η apple ηταν εταιρεια αυτοκινητων και παρηγαγε ενα απο τα τοπ αυτοκινητα αυτη τη στιγμη ηδη θα ειχε κλεισει απο τα παραπονα .
Για μενα ειναι ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ..
πρεπει να κινηθουμε μαζικα καπως μηπως κερδισουμε κατι απο ολ αυτο.
Απατη κοντευει να θεωρηθει για κατι που κοστιζει 700 ευρω....

#12   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2012 - 15:27

Εμενα ειχε battery leak απο την 6.01 οποτε δεν ξερω τι να πω για την νεα εκδοση. Μια μερα απλα παρατηρησα πως επεφτε δραματικα γρηγορα η μπαταρια το φορτισα πληρως και το επομενο πρωι ηταν κλειστο! Το τραγικοτερο ολων ειναι η εξυπηρετηση απο την Cosmote μου ειπαν για να με καθυσηχασουν οτι σε 3 μερες το πολυ θα το εχω με πληρη αντικατασταση και αυτες ενω εχουν περασει προ πολου, δεν εχω καμια ενημερωση. Τους πηρα και τηλ. και μου ειπαν θα με παρουν πισω σε 10 λεπτα αυτο πριν 2 μερες και ακομα παιρνουν!!! Εχω εκνευριστει ειναι απαραδεκτοι και οχι μονο αυτο ως τηλ αντικαταστασης μου εδωσαν ενα αρχαιο LG οτιναναι και δεν εχω πλεον μαζι μου ολα τα εργαλεια που χρησιμοποιω καθημερινα - messages/email/contacts/files(google drive etc) με αποτελεσμα να μην μπορω να εργαστω σωστα. Και ακομα χειροτερο ειναι πως δεν ξερω ποτε θα μου ερθει. Δεν ξερω εαν εχει συμβει και σε αλλους αυτο παντως απο σερβις το χειροτερο που εχω συναντησει ποτε.

Δεν ειναι κατι σημαντικο το βαζουν να φορτισει το ελενχουν μετα απο λιγη ωρα βλεπουν πως πεφτει η μπαταρια και τελειωνει εκει η υποθεση τωρα με ταλαιπωρουν τοσες μερες για κατι που θα επρεπε να το ειχαν λυσει απο την πρωτη κιολας μερα.

#13   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/12/2012 - 15:44

προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει καμία δραματική αλλαγή τις απόδοσης τις μπαταρίας αυτό μου μου την σπάει είναι που συνεχίζει και κλείνει το wifi όπως στην 6.0.1

#14   alexpsilos

alexpsilos

    iPH User

  • 110 μηνύματα

Δημοσίευση 21/12/2012 - 15:45

Μετά το update έχω παρατηρήσει μείωση διάρκειας της μπαταρίας δυστυχώς και αρκετά μάλιστα...

#15   grim_gr

grim_gr

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/12/2012 - 15:58

Σχετικά νωρίς για τελικά συμπεράσματα, αλλά έκανα χρήση του iphone 5 @6.0.1 για 9 ημέρες και η απόδοση της μπαταρίας μου φάνηκε λίγο χειρότερη από το 2 χρόνων 4άρι: με ίδια καθημερινότητα, ρυθμίσεις και χαμηλότερη φωτεινότητα (η οθόνη του 5 μου φαίνεται αρκετά πιο φωτεινή από του 4), η μπαταρία έφτανε γύρω στο 10% στις 8 το βράδυ. Από προχθές που έκανα την OTA αναβάθμιση, είμαι στο 10% από τις 6. Χρήση μικτή: αρκετές κλήσεις, gmail app notifications, no maps, apple mail off, bluetooth off, browsing της τάξεως της μιας ώρας μέσα σε όλη την ημέρα, αρκετό whatsapp, sms και imessages. Είδομεν...

Footnote: Δεν είχα ποτέ θέμα με το WiFi

Τελευταία επεξεργασία από: grim_gr, 21/12/2012 - 16:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες