Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

iOS 6.0.2 και προβλήματα απόδοσης μπαταρίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
66 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iOS 6.0.2 και απόδοση μπαταρίας (250 μέλη έχουν ψηφίσει)

Παρατηρήσατε κάποια διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας της συσκευής σας μετά την αναβάθμιση στο iOS 6.0.2;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 22/12/2012 - 20:07

φίλος πιστεύω ότι είναι εφικτό αυτό που γράφει . αν δεν παίζεις παιχνίδια και το κανείς λογική χρήση λογικά θα σου βγάλει τέτοια αυτονομία και το δικό σου μηχανηματακι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   lukasd

lukasd

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Twitter:@daramaras
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 23/12/2012 - 12:39

Καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά....Νομίζω οτι στο poll πρέπει να βάλετε "Παρατήρησα αύξηση στην μπαταρία του iphone 5"...Από την πέμπτη βράδυ που έκανα το update σε ios 6.0.2 το φόρτισα εχθές βράδυ 23¨00 δλδ 5,3 ώρες usage και 2 μέρες και 13 ώρες standby...Ενώ με το ios 6.0.1 είχα τεραστιο πρόβλημα...Δεν κρατούσε ούτε μία μέρα..Πιστεύω οτι το όλο θέμα μετην μπαταρία, εκτός απο κάποιες μικρές εξαιρέσεις που όντως έχει πρόβλημα η μπαταρία,είναι ο ελεκτής που ελέγχει την μπαταρία για πόσο της % έχει και πόσο να φορτίσει κτλ..

#33   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 23/12/2012 - 12:48

Παιδια οσοι εχετε μειωμενη αποδοση μπαταριας στη νεα εκδοση, μην απογοητευεστε. Κι απο το 4 αρι μου θυμαμαι πως σε καθε αναβαθμιση λογισμικου ηθελε 2-3 πληρεις κυκλους για να πιασει τη σωστη αποδοση, πιθανον λογω διαφορετικης διαχειρισης της μπαταριας. Δοκιμαστε το και ξαναποσταρετε

#34   goumasgr

goumasgr

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:goumasgr

Δημοσίευση 23/12/2012 - 12:54

Ρε παιδια εγω 4 χρονια που εχω iphone(τωρα το 5) παντα μα παντα το φορτιζω αναγκαστικα καθε μερα! Βλεπω ας πουμε ο αλλος εχει 22 ωρες αναμονης, 4 ωρες χρηση και εχει 54% ακομα. Ειδικα εαν μπω με 3g ιντερνετ η μπαταρια πεφτει τραγικα! Παντα! Σε ολα τα iphone που ειχα!

Επισης το wifi μου εχει σπασει τα νευρα στην 6.0.2. Ολο το χανει. Με τις προηγουμενες εκδοσεις δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα.Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1356260106.749231.jpg   17,31KB   52 λήψεις

Συνημμένα αρχεία



#35   dafly7

dafly7

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Twitter:@Nikosdafly
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/12/2012 - 18:29

παντως κ εγω παιδια μετα απο τρεισ φορτισεις μπαταριας με το 6,0,2 εχω μεγαλο προβλημα με την μπαταρια χτες το φορτισα κ μεσα στην νυχτα με κλειστο wifi κ μου εφαγε 10% κατι που δεν γινοταν παλια κ μιλαμε με κανονικη χρση σημερα ειμαι στην μεση αλλες φορες ειχα ανοιχτα μονιμα το wifi κ ετσι δεν ητα ποτε απελπισια ειναι ευχομαι να γινει κατι γρηγορα λογικα η 6,1 να δουμε αν θα βελτιωθουν τα πραγματα

#36   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2012 - 18:31

παντως κ εγω παιδια μετα απο τρεισ φορτισεις μπαταριας με το 6,0,2 εχω μεγαλο προβλημα με την μπαταρια χτες το φορτισα κ μεσα στην νυχτα με κλειστο wifi κ μου εφαγε 10% κατι που δεν γινοταν παλια κ μιλαμε με κανονικη χρση σημερα ειμαι στην μεση αλλες φορες ειχα ανοιχτα μονιμα το wifi κ ετσι δεν ητα ποτε απελπισια ειναι ευχομαι να γινει κατι γρηγορα λογικα η 6,1 να δουμε αν θα βελτιωθουν τα πραγματα

σε αυτο κατι αλλο φταιει..δεν μπορει να σου τρωει το βραδυ 10%.

#37   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 23/12/2012 - 18:32

παντως κ εγω παιδια μετα απο τρεισ φορτισεις μπαταριας με το 6,0,2 εχω μεγαλο προβλημα με την μπαταρια χτες το φορτισα κ μεσα στην νυχτα με κλειστο wifi κ μου εφαγε 10% κατι που δεν γινοταν παλια κ μιλαμε με κανονικη χρση σημερα ειμαι στην μεση αλλες φορες ειχα ανοιχτα μονιμα το wifi κ ετσι δεν ητα ποτε απελπισια ειναι ευχομαι να γινει κατι γρηγορα λογικα η 6,1 να δουμε αν θα βελτιωθουν τα πραγματα


Δεν ειναι λογικο αυτο που λες σε καινουργιο κινητο.

Εχεις φορτωσει καποιο παλιο backup?

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 23/12/2012 - 18:32


#38   dafly7

dafly7

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Twitter:@Nikosdafly
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/12/2012 - 19:08

παλιο μπακ απ μονο τισ επαφεσ παιδια τπτ αλλο

#39   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 23/12/2012 - 19:14

Εκανες restore from backup η τις περασες με sync απο το itunes?

#40   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/12/2012 - 19:34

Ρε παιδια εγω 4 χρονια που εχω iphone(τωρα το 5) παντα μα παντα το φορτιζω αναγκαστικα καθε μερα! Βλεπω ας πουμε ο αλλος εχει 22 ωρες αναμονης, 4 ωρες χρηση και εχει 54% ακομα. Ειδικα εαν μπω με 3g ιντερνετ η μπαταρια πεφτει τραγικα! Παντα! Σε ολα τα iphone που ειχα!


ετσι ειναι ακριβως φιλε μου, αυτοι που ποσταρουν 2-3 μερες αυτονομια ειναι με κλειστα ή ελαχιστη χρηση του 3G/wifi...αν το αφησεις ετσι μπορει να σου κρατησει κ 5 μερες, το χω δει κ αυτο κ το δινει κ η αππλε επισημα 220ωρες αυτονομιας...μια χαρα ειναι, οποιος παιρνει iphone κ το φορτιζει καθε 2-3 μερες μαλλον θα πρεπει καλα να σκεφτει εκ νεου αν πραγματικα του χρειαζεται να εχει τετοιο τηλεφωνο...χαααχα κ οποιος καταλαβε καταλαβε... ;)

#41   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 23/12/2012 - 19:35

Δηλαδη να παμε το 5αρι σε 6.0.2 ή θα τραβαω τα μαλλια μου μετα;;;

Με ενδιαφερει και jb λετε να υπαρχει προβλημα;;

ή να μεινω 6.0.1 για jb;

#42   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/12/2012 - 19:52

Την επιλογή να βελτιώθηκε δεν την έβαλες

#43   John_s60

John_s60

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2012 - 20:17

Παιδιά κανένα πρόβλημα ούτε με το 5αρι ούτε και με το mini.Η μπαταρία διαρκεί το ίδιο με 601. Καμία διαφορά

#44   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 23/12/2012 - 20:20

ετσι ειναι ακριβως φιλε μου, αυτοι που ποσταρουν 2-3 μερες αυτονομια ειναι με κλειστα ή ελαχιστη χρηση του 3G/wifi...αν το αφησεις ετσι μπορει να σου κρατησει κ 5 μερες, το χω δει κ αυτο κ το δινει κ η αππλε επισημα 220ωρες αυτονομιας...μια χαρα ειναι, οποιος παιρνει iphone κ το φορτιζει καθε 2-3 μερες μαλλον θα πρεπει καλα να σκεφτει εκ νεου αν πραγματικα του χρειαζεται να εχει τετοιο τηλεφωνο...χαααχα κ οποιος καταλαβε καταλαβε... ;)

Ρε παιδια εγω 4 χρονια που εχω iphone(τωρα το 5) παντα μα παντα το φορτιζω αναγκαστικα καθε μερα! Βλεπω ας πουμε ο αλλος εχει 22 ωρες αναμονης, 4 ωρες χρηση και εχει 54% ακομα. Ειδικα εαν μπω με 3g ιντερνετ η μπαταρια πεφτει τραγικα! Παντα! Σε ολα τα iphone που ειχα!

Επισης το wifi μου εχει σπασει τα νευρα στην 6.0.2. Ολο το χανει. Με τις προηγουμενες εκδοσεις δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα.Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1356260106.749231.jpg   17,31KB   52 λήψεις


ακριβως οπως ειπε ipgpi αν δεν του κανεις βαρια χρηση και στελνεις μονο μηνυματα τοτε ανετα θα εχεις και εσυ αυτα τα νουμερα

#45   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 23/12/2012 - 20:22

τελικα το χανει το wifi η οχι ? εστρωσε τιποτα :huh:?

Τελευταία επεξεργασία από: rikos7, 23/12/2012 - 20:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες