Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Λεπτότερο και ελαφρύτερο iPad 5 τον Μάρτιο του 2013 (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:00

Ελπίζω μονο να μην κανουν κανά τέτοιο και με το κινητο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:01

ελεεεοοος!!

#18   cbpiaa

cbpiaa

    iPH Addict

  • 666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:ΚΩΣΤΑΣ ST200

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:07

Ελπίζω μονο να μην κανουν κανά τέτοιο και με το κινητο

Ναι σιγουρα.... Το 5s δοκιμαζεται ηδη ειχαν ανακοινωσει....

#19   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:10

Η αύξηση στο βαρος και τις διαστάσεις που έγινε απο iPad 2 σε 3 , σε συνεχόμενη χρήση είναι εμφανής.
Ακόμα και η αλληλεπίδραση με το smart cover δεν είναι τόσο αρμονική, λογω βαρους, όσο ήταν με το iPad 2.
Παρόλα αυτα η retina με κάνει να ξεχναω ολα τα προβλήματα:)

Οπότε εάν έρθουν αυτές οι αλλαγές καλοδεχούμενο το next gen iPad ;)

Σχέδιο δράσης: παραμονή με jailbroken ipad3 μέχρι το release του JB για ipad5 :P

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 24/12/2012 - 13:11


#20   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:12

Ελα πάμε γερα ... Κατάθεση κάθε εξη μήνες στην Apple Bank με ενδιαμεσες επισκεψεις για ipods και mac-ακια

#21   urahara

urahara

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:Urahara

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:16

Ο σεχεδιασμός του mini μπορώ να πώ οτι με ιντριγκάρει...είναι πολύ όμορφο και μου την έσπασε οτι μετά το 2 όλα ήταν ίδια, πανέμορφα αλλά ίδια. πήρα το 4 και στην αρχή δεν μου φάνηκε οτι πήρα κάτι καινούργιο.

Πστεύω όμως στο deisgn της apple, ελπίζω μόνο να μην μου σερβείρει το New New New iPad με τον A6xx στο ίδιο design...ικανή την έχω...

#22   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:24

Ο σεχεδιασμός του mini μπορώ να πώ οτι με ιντριγκάρει...είναι πολύ όμορφο και μου την έσπασε οτι μετά το 2 όλα ήταν ίδια, πανέμορφα αλλά ίδια. πήρα το 4 και στην αρχή δεν μου φάνηκε οτι πήρα κάτι καινούργιο.

Πστεύω όμως στο deisgn της apple, ελπίζω μόνο να μην μου σερβείρει το New New New iPad με τον A6xx στο ίδιο design...ικανή την έχω...


Το design παντως δεν ειναι αυτοσκοπος στην Apple. Καποια στιγμη το προιον ωριμαζει φτανοντας σε μια μορφη που μεγιστοποιει (η φτανει πολυ κοντα) καποιες παραμετρους αισθητικης και λειτουργικοτητας. Απο εκεινο το σημειο και μετα γινονται μονο incremental αλλαγες/βελτιωσεις και οχι ριζικο redesign (βλ. Macbook pro) . To μονο προιον στο product portfolio της Apple ποθ δεν ακολουθει αυτη την λογικη ειναι το iPod nano που ειναι ελευθερο να αλλαζει ριζικα απο γενια σε γενια (και το χει κανει). Πολλοι λενε πως ειναι το playground του Ive ..

#23   Chris2kafr0s

Chris2kafr0s

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:26

Δηλαδη για να καταλαβω...3 ipad μεσα σε ενα χρονο? (το 3αρι τοτε κλεινει 1 ετος)..ρε ψιλο γαζι μας δουλευουν?ουτε 12μηνο δεν θα κλεισει και θα μαστε 2 γενιες πισω?

#24   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:29

Δηλαδη για να καταλαβω...3 ipad μεσα σε ενα χρονο? (το 3αρι τοτε κλεινει 1 ετος)..ρε ψιλο γαζι μας δουλευουν?ουτε 12μηνο δεν θα κλεισει και θα μαστε 2 γενιες πισω?


Λογικα αν συνεχισει με αυτον τον ρυθμο στο τελος του 2013 θα εισαι 17 γενιες πισω :P

#25   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:29

...ρε ψιλο γαζι μας δουλευουν?ουτε 12μηνο δεν θα κλεισει και θα μαστε 2 γενιες πισω?

Ε και λοιπόν;

#26   tsaki

tsaki

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Twitter:@tsaki19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:tsaki191

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:33

Επειδή όπως το βλέπω αυτοί στην Apple δεν έχουν το θεό τους και μας κοροιδευουν. Δηλαδή κάθε έξι μήνες πρέπει να δίνουμε χρήματα για καινούριο ipad και καινουριο iphone ? Τόσα χρόνια fan της Apple αλλα αυτο παραπάει. Που θα πάει, θα το συνηθίσουμε και το Android. Εξαλου ολα μια συνήθεια είναι και την δουλεια τους την κανουν.

#27   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:34

Επειδή όπως το βλέπω αυτοί στην Apple δεν έχουν το θεό τους και μας κοροιδευουν. Δηλαδή κάθε έξι μήνες πρέπει να δίνουμε χρήματα για καινούριο ipad και καινουριο iphone ? Τόσα χρόνια fan της Apple αλλα αυτο παραπάει. Που θα πάει, θα το συνηθίσουμε και το Android. Εξαλου ολα μια συνήθεια είναι και την δουλεια τους την κανουν.

??

#28   Chris2kafr0s

Chris2kafr0s

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:37

Ε και λοιπόν;

Δε σε χαλαει καθολου δηλαδη εσενα η απαξιωση των παχυλων χρηματων σου σε χρονο ρεκορ ε?
Και η πτωση τιμων σε προηγουμενα μοντελα φυσικα δεν παιζει..
Και να πω οτι το κανει γιατι εβγαλε κατι θεαματικο και θελει να το σπρωξει στην αγορα, για τους καταναλωτες, ναι, αλλα οχι ipad3+a6x=ipad4 /facedesk.

#29   tsaki

tsaki

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Twitter:@tsaki19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:tsaki191

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:38

??

Εννοώντας οτι ίσως βαδίσω προς Galaxy μερια. Εγω προσωπικά αισθάνομαι μ@λ@κ@ς να δινω τόσα χρηματα και το επόμενο 6μηνο να ειμαι μια γενια πίσω.

#30   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:42

Δε σε χαλαει καθολου δηλαδη εσενα η απαξιωση των παχυλων χρηματων σου σε χρονο ρεκορ ε?
Και η πτωση τιμων σε προηγουμενα μοντελα φυσικα δεν παιζει..
Και να πω οτι το κανει γιατι εβγαλε κατι θεαματικο και θελει να το σπρωξει στην αγορα, για τους καταναλωτες, ναι, αλλα οχι ipad3+a6x=ipad4 /facedesk.


Η Apple πουλαει καταναλωτικα προιοντα τεχνολογιας. Οχι επενδυτικα προιοντα. Εχει αλλα μαγαζια για αυτα ...

Εννοώντας οτι ίσως βαδίσω προς Galaxy μερια. Εγω προσωπικά αισθάνομαι μ@λ@κ@ς να δινω τόσα χρηματα και το επόμενο 6μηνο να ειμαι μια γενια πίσω.


Δεν κατάλαβα το "πρέπει" ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες