Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Λεπτότερο και ελαφρύτερο iPad 5 τον Μάρτιο του 2013 (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   tsaki

tsaki

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Twitter:@tsaki19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:tsaki191

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:46

Η Apple πουλαει καταναλωτικα προιοντα τεχνολογιας. Οχι επενδυτικα προιοντα. Εχει αλλα μαγαζια για αυτα ...



Δεν κατάλαβα το "πρέπει" ...

υπάρχουν αρκετοί που θέλουν να εχουν Iphone και ipad τελευταιας γενιας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:49

υπάρχουν αρκετοί που θέλουν να εχουν Iphone και ipad τελευταιας γενιας.


Αρα ειναι "θέλουν" και οχι "πρέπει". Τετοιους ψάχνει η Apple ...

#33   Chris2kafr0s

Chris2kafr0s

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/12/2012 - 13:57

Ωραια, ας το κανει.αλλα να εχουν και αντιστοιχες εναλλαγες στις τιμες.
Να μην συζητησω πως θα πανε τα aftersale value αμα ξεκινησει τετοιο τροπαρι..αντε να πουλλησεις ipad 3 σε καλη τιμη του χρονουν εαν το τρεχον θα ναι το ipad 7.

#34   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/12/2012 - 14:21

Ας βγάζει όσα θέλει αν διατηρεί την ποιότητα & αξιοπιστία κατασκευής που Εχει χάσει τελευταία λόγω και των πολλών προϊόντων ενδεχομένως.

Αναρτημένη εικόνα


#35   urahara

urahara

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:Urahara

Δημοσίευση 24/12/2012 - 14:58

Ωραια, ας το κανει.αλλα να εχουν και αντιστοιχες εναλλαγες στις τιμες.
Να μην συζητησω πως θα πανε τα aftersale value αμα ξεκινησει τετοιο τροπαρι..αντε να πουλλησεις ipad 3 σε καλη τιμη του χρονουν εαν το τρεχον θα ναι το ipad 7.


Συμφωνω΄απόλυτα, αν λοιπόν θεωρεί η apple πως πρέπει να βγάλει νεο προιόν θα πρέπει και το προηγούμενο να πέσει η τιμή του ανάλωγα. Δεν μπορείς να θεωρείς το κάθε προιόν σου ναυαρχίδα, βγάζοντας καινούργιο με ελάχιστες αλλαγές και να το παρουσιάζεις σαν μια απίστευτη κίνηση που στο κάτω κάτω θα μπορούσες να την παρουσιάσεις απο πρίν χωρίς να ρίξεις την τιμή του προηγούμενου...έλεος πια το iPhone 3gs το βρήσκεις ακόμα και 350ευρώ.

#36   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2012 - 15:04

Δηλαδη για να καταλαβω...3 ipad μεσα σε ενα χρονο? (το 3αρι τοτε κλεινει 1 ετος)..ρε ψιλο γαζι μας δουλευουν?ουτε 12μηνο δεν θα κλεισει και θα μαστε 2 γενιες πισω?

για να καταλαβω θεωρεις το ipad mini φυσικη συνεχεια του 3 (retina)?
γιατι εγω το θεωρω νεα συσκευη (οπως και στα galaxy πχ)

Δε σε χαλαει καθολου δηλαδη εσενα η απαξιωση των παχυλων χρηματων σου σε χρονο ρεκορ ε?
Και η πτωση τιμων σε προηγουμενα μοντελα φυσικα δεν παιζει..
Και να πω οτι το κανει γιατι εβγαλε κατι θεαματικο και θελει να το σπρωξει στην αγορα, για τους καταναλωτες, ναι, αλλα οχι ipad3+a6x=ipad4 /facedesk.

θυμισε μου 1 εταιρια τεχνολογιας που να βγαζει κινητα και ταμπλετες και γενικα υπολογιστες και να κανει κατι διαφορετικο (να απαξιωνει τα λεφτα σου)
αν ψαχνεις για επενδυσεις κοιτα για χρυσο και διαμαντια...σταθερη αξια...

#37   sofser

sofser

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/12/2012 - 15:12

πέφτει και κάνει κινήσης απόγνωσης

#38   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2012 - 15:15

δηλαδη η sammy/lg/htc που βγαζει καμια 10ρια μοντελα κινητων και αλλα 5 tablet το χρονο
τι κινηση κανει αυτοκτονιας ?

Τελευταία επεξεργασία από: komos, 24/12/2012 - 15:15


#39   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2012 - 15:18

Είπαμε, οτι καινούργιο βγει καλό είναι, μακάρι να έβγαζε καθε μηνα και μια συσκευή, και οχι ένα τηλεκοντρόλ το χρόνο

#40   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/12/2012 - 15:25

Δε σε χαλαει καθολου δηλαδη εσενα η απαξιωση των παχυλων χρηματων σου σε χρονο ρεκορ ε?
Και η πτωση τιμων σε προηγουμενα μοντελα φυσικα δεν παιζει..

Την απαξίωση των χρημάτων μου δεν αντιλαμβάνομαι.
Κανε μια βόλτα στις τιμές των μεταχειρισμένων και θα δεις ότι δε συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Το πρόβλημα βρίσκεται στην αντίληψη ορισμένων και δεν έχει να κάνει με το οικονομικό.

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 24/12/2012 - 15:27


#41   teodore88

teodore88

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/12/2012 - 15:28

To design των ipad εχει φτασει στο μεγιστο τους! Τι να σου αλλαξουν? σε τι θα σε διευκολυνει το λεπτοτερο?!? μονο το υλικο της αλουμινενιας πλατης θα αλλαξουν κ θα βαλουν ανοδιομενη για να ναι στα 500-550 γραμμαρια.... Μικροτερο σασι συμαινει και μικροτερη μπαταρια..!

#42   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/12/2012 - 15:32

Να ερθω κ εγω με την σειρα μου μετα απο το χειρουργειο που εφαγα....οτι πλεον εχει καταντησει αηδια οκο αυτο και ισως το φορουμ να πρεπει να προστατεψει λιγο τον κοσμο του διοτι ολο αυτο με τις φημες δεν βιηθαει κανεναν.εγω θα μεινω με το 3αρι σε ipad και 5αρι iphone και πολλα εχω ξοδεψει ηδη.και οι αλλαγες που μου εχουν προσφερει απο ipad 2 & iphone 4-4s ειναι μηδεν.διοτι το λειτουργικο ειναι ολοιδιο και χωρις τρελες αλλαγες και ενταξυ απλα ειμαστε καμμενοι και τους χωνουμε.μεταξυ μας τωρα.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#43   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/12/2012 - 15:38

...εγω θα μεινω με το 3αρι σε ipad και 5αρι iphone και πολλα εχω ξοδεψει ηδη.και οι αλλαγες που μου εχουν προσφερει απο ipad 2 & iphone 4-4s ειναι μηδεν.διοτι το λειτουργικο ειναι ολοιδιο και χωρις τρελες αλλαγες και ενταξυ απλα ειμαστε καμμενοι και τους χωνουμε.μεταξυ μας τωρα.

Η οθόνη του iPad 2 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ με το iPad 3... Ελεοςςςςς
Δηλαδη τι πιο σημαντικό σε ένα tablet απο την οθόνη και τη μπαταρία... ?????????

#44   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/12/2012 - 15:51

Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω γιατί η apple "απαξιώνει" και "κοροϊδεύει" και κάνει "λάθος" και άλλα τέτοια όταν λανσάρει νέες συσκευές.
Προσωπικά χαίρομαι ιδιαιτέρως που μια εταιρία διευρύνει τη γκάμα της (με το ipad mini) και βγάζει νέα προϊόντα πλέον κάθε 6 μήνες. Μπορεί να το κάνει και στο 3μηνο? Ακόμα καλύτερα!
Δηλαδή δεν μας αρέσει η τεχνολογική πρόοδος?
Για να έχεις εσύ το τελευταίο μοντέλο και να χαίρεσαι, πρέπει η apple να περιμένει ένα χρόνο?
Και τι σημασία έχει πχ. εάν το ipad mini δεν έχει retina display και αν το επόμενο θα έχει? Το μεθεπόμενο μπορεί να έχει και λειτουργία στο siri που να κάνει και π...α . Εγώ θα πρέπει να περιμένω εκείνο το μοντέλο για να κάνω τη δουλειά μου? Εμένα πχ. το ipad mini μου κάνει 100% όπως είναι, θα το πάρω, θα το κρατήσω μέχρι να κάνει απόσβεση (δηλαδή 2-3 χρόνια) και μετά θα το χαρίσω στο χαμόγελο του παιδιού κάποια Χριστούγεννα.
Προσωπικά προτιμώ αντί να κυνηγάω την τεχνολογία και τα pixels της retina να κυνηγάω και καμιά γυναίκα, γιατί όπως τις βλέπω κοντεύουν να μας κυνηγάν αυτές όπως τα zombies στο resident evil :D

#45   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2012 - 16:17

.........
Προσωπικά προτιμώ αντί να κυνηγάω την τεχνολογία και τα pixels της retina να κυνηγάω και καμιά γυναίκα, γιατί όπως τις βλέπω κοντεύουν να μας κυνηγάν αυτές όπως τα zombies στο resident evil :D


welcome to real world....κανε μια βολτα τη νυχτα και θα τις δεις ολες πια να κυκλοφορουν μονες τους πεζες η συνηθως 3 μαζι στα αυτοκινητακια τους.Αντρες μας τελειωσαν η μαλλον μετονομαστηκαν σε "Κυνηγοι του χαμενου smartphone" :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες