Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 12 ψήφοι

iPhone 4s VS Samsung Galaxy SIII


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
807 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   kardin

kardin

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2012 - 15:52

Παιδιά είμαι κάτοχος iphone από το 2008 και το 3g και έχω αγοράσει κατά σειρά τα 3gs και πριν από 2 χρόνια το 4. Πάντα μιλούσα και εγώ για ποιότητα κατασκευής και περιφρονούσα τα android γιατί ήταν χοντροκομμένα και κολλούσαν . Έχω δώσει πολλά λεφτά στην apple όπως όλοι φαντάζομαι και είμαι χρήστης ipod , ipod shuffle ,ipad kai macbook pro . Πριν από έναν μήνα ήθελα να αλλάξω το κινητό μου και πραγματικά απογοητεύτηκα βλέποντας το iphone 5 . Ένα τηλέφωνο το οποίο σχεδιαστικά δεν θυμίζει σε τίποτα apple καθώς είναι μακρόστενο και λάθος σχεδιαστικά . Και αυτό που λέω είναι αντικειμενικό . Όταν αποφάσισα να αγοράσω τηλέφωνο και είδα το s3 με εντυπωσίασε . Όμως ήμουν ιδιαίτερα επιφυλακτικός για τους γνωστούς λόγους που αναφέρεται όλοι σας όντας και εγώ οπαδός του iphone από τους λίγους . Πήρα την απόφαση να αγοράσω το s3 μόνο και μόνο από αντίδραση σε μία εταιρία που κατά την γνώμη μου σταμάτησε να καινοτομεί όταν έφυγε ο jobs . Τα αποτελέσματα είναι εκπληκτικά το s3 είναι φανταστικό τηλέφωνο . Την επόμενη μέρα από εμένα αγόρασε ο κολλητός μου φίλος το 5ρι και τα βάλαμε δίπλα δίπλα και ο ίδιος μου είπε ότι το s3 είναι πολύ γρηγορότερο σε όλα . Εντυπωσιάστηκα πραγματικά με αυτό που έβλεπα γιατί εγώ το πήρα με σκέψη στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι θα γυρίσω σε iphone . Το s3 είναι πολύ γρηγορότερο και πιο άμεσο σε όλα αυτό είναι γεγονός . Καταλαβαίνω την αγάπη σας για την apple όμως ας δείξουμε εμείς οι πελάτες της μία αντίδραση η οποία να απορέει από κάπου για να βελτιώσει τα λάθη της . Ο torter έχει δίκιο σε ό,τι γράφει τα έχω δει και εγώ με τα μάτια μου και επαναλαμβάνω είμαι και δηλώνω iphonάκιας .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 26/12/2012 - 15:52

Samsavas εννοώ ότι θέλω ένα app για video recording που να μην κάνει τόσο πολύ ζουμ στο βίντεο. Το ενσωματωμένο κάνει πολύ εστίαση με αποτέλεσμα να πρέπει να τραβάω από τα 3 μέτρα για να φαίνονται όλες οι συσκεύες... Δεν βολεύει καθόλου...

αααα εγω τα ενσωματομενα χρησιμοποιω!
δεν ξερω!

#48   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 26/12/2012 - 15:54

Η πραγματική απόσταση είναι η φώτο ενώ στο βίντεο κοιτάξτε τι κάνει...

Συνημμένα αρχεία



#49   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 26/12/2012 - 15:56

Το μόνο σας επιχείρημα είναι η ποιότητα κατασκευής... Την οποία κοιτάω τελευταία σε μία συσκευή ! 2GB ελεύθερα έχω στο S2 και τρέχει 10 φορές πιο γρήγορα από το 5άρι. Πόσο μάλλον το S3...

Τώρα που περιμένω το Nexus θα είναι ακόμη καλύτερο!


εχμ συγνωμη ρε φίλε, αλλά πως γίνεται στο S2 σου να χεις 2GB RAM την στιγμή που έχει 1GB απ την μάνα του?

Σε λίγο θα μας πείς ότι παίρνει κ DIMM όπως τα PC και αναβαθμίζεται!! :P

Για του λόγου το αληθές,
Samsung Galaxy S2 I9100 Specs:
http://www.gsmarena....y_s_ii-3621.php

#50   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/12/2012 - 15:58

εχμ συγνωμη ρε φίλε, αλλά πως γίνεται στο S2 σου να χεις 2GB RAM την στιγμή που έχει 1GB απ την μάνα του?

Σε λίγο θα μας πείς ότι παίρνει κ DIMM όπως τα PC και αναβαθμίζεται!! :P

Για του λόγου το αληθές,
Samsung Galaxy S2 I9100 Specs:
http://www.gsmarena....y_s_ii-3621.php


Δεν μιλαει για RAM ρε γατακι ...

#51   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 26/12/2012 - 15:58

εχμ συγνωμη ρε φίλε, αλλά πως γίνεται στο S2 σου να χεις 2GB RAM την στιγμή που έχει 1GB απ την μάνα του?

Σε λίγο θα μας πείς ότι παίρνει κ DIMM όπως τα PC και αναβαθμίζεται!! :P

Για του λόγου το αληθές,
Samsung Galaxy S2 I9100 Specs:
http://www.gsmarena....y_s_ii-3621.php

Δεν μιλησε για ραμ φιλε μ!
Για μνημη τηλεφωνου μιλησε! :)

#52   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 26/12/2012 - 15:59

Μιλάω για μνήμη αποθηκευτική... Όχι Ram....

#53   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2012 - 15:59

εχμ συγνωμη ρε φίλε, αλλά πως γίνεται στο S2 σου να χεις 2GB RAM την στιγμή που έχει 1GB απ την μάνα του?

Σε λίγο θα μας πείς ότι παίρνει κ DIMM όπως τα PC και αναβαθμίζεται!! :P

Για του λόγου το αληθές,
Samsung Galaxy S2 I9100 Specs:
http://www.gsmarena....y_s_ii-3621.php


Για αποθηκευτικό χώρο μίλησε ο φίλος..Δεν αναφέρει πουθενά RAM... Εννοείται ότι το s2 έχει 1GB Ram αλλά λέει για αποθήκευση..

#54   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:00

my bad then!

(ρε αφήστε να τρολλάρω κ γω λίγο, τσάτσοι) :P

Τελευταία επεξεργασία από: darklordvader77, 26/12/2012 - 16:01


#55   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:00

Κάτι για την κάμερα ξέρουμε;

#56   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:01

Eγω παντως οπου παω και οπου σταθω βλεπω κοσμο να κραταει ενα iPhone!!Τωρα απο που συμπεραινουν μερικοί οτι πουλαει περισσοτερο το s3 δεν μπορω να το καταλάβω!


Πες τα ρε χρυσοστομε!!!Εδω οπου βρισκομαι εγω στην Αυστρια,κανει παταγο η Apple!!Στο Ξενοδοχειο οπου εργαζομαι κ βλεπω καθημερινα τα Devices των πελατων μας..μπορω να πω με σιγουρια οτι 85 % ειναι iDevices ...5αρια,κ 4s στο Φουλ!!
Χωρια που σχεδον καθε δωματιο εχει iPad κ iPad Mini μαζι...S3 ειδα μερικα αλλα χανονται μεσα στα iDevices!!

Οταν βγαινω,ολοι τιγκα στα αιφονια ειναι!!Παντου...τι Αντροιντ κ φουτσες μπλε!!
Δεν δουλευεται με καμια παναγια το software τους,ειναι πολυ περιπλοκο ..ασε που τα κινητα της σαμμυ ειναι κακασχημα τιγκα στα πολυκαρμπονατ(πλαστικουρες)!!

Once you go iOS you never go back!!

#57   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:02

Πες τα ρε χρυσοστομε!!!Εδω οπου βρισκομαι εγω στην Αυστρια,κανει παταγο η Apple!!Στο Ξενοδοχειο οπου εργαζομαι κ βλεπω καθημερινα τα Devices των πελατων μας..μπορω να πω με σιγουρια οτι 85 % ειναι iDevices ...5αρια,κ 4s στο Φουλ!!
Χωρια που σχεδον καθε δωματιο εχει iPad κ iPad Mini μαζι...S3 ειδα μερικα αλλα χανονται μεσα στα iDevices!!

Οταν βγαινω,ολοι τιγκα στα αιφονια ειναι!!Παντου...τι Αντροιντ κ φουτσες μπλε!!
Δεν δουλευεται με καμια παναγια το software τους,ειναι πολυ περιπλοκο ..ασε που τα κινητα της σαμμυ ειναι κακασχημα τιγκα στα πολυκαρμπονατ(πλαστικουρες)!!

Once you go iOS you never go back!!

+1!!!!!!!!!!!!!
Δεν μπορω να δωσω και αλλα λαικ! ! φτουυυ!
Πραγματικα εγω μονο μηλα βλεπω παντου..!
ακουσε κει περισσοτερες πωλησεις η σαμσουνγκ!
ΧαΧαΧα!

#58   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:04

Παιδιά είμαι κάτοχος iphone από το 2008 και το 3g και έχω αγοράσει κατά σειρά τα 3gs και πριν από 2 χρόνια το 4. Πάντα μιλούσα και εγώ για ποιότητα κατασκευής και περιφρονούσα τα android γιατί ήταν χοντροκομμένα και κολλούσαν . Έχω δώσει πολλά λεφτά στην apple όπως όλοι φαντάζομαι και είμαι χρήστης ipod , ipod shuffle ,ipad kai macbook pro . Πριν από έναν μήνα ήθελα να αλλάξω το κινητό μου και πραγματικά απογοητεύτηκα βλέποντας το iphone 5 . Ένα τηλέφωνο το οποίο σχεδιαστικά δεν θυμίζει σε τίποτα apple καθώς είναι μακρόστενο και λάθος σχεδιαστικά . Και αυτό που λέω είναι αντικειμενικό . Όταν αποφάσισα να αγοράσω τηλέφωνο και είδα το s3 με εντυπωσίασε . Όμως ήμουν ιδιαίτερα επιφυλακτικός για τους γνωστούς λόγους που αναφέρεται όλοι σας όντας και εγώ οπαδός του iphone από τους λίγους . Πήρα την απόφαση να αγοράσω το s3 μόνο και μόνο από αντίδραση σε μία εταιρία που κατά την γνώμη μου σταμάτησε να καινοτομεί όταν έφυγε ο jobs . Τα αποτελέσματα είναι εκπληκτικά το s3 είναι φανταστικό τηλέφωνο . Την επόμενη μέρα από εμένα αγόρασε ο κολλητός μου φίλος το 5ρι και τα βάλαμε δίπλα δίπλα και ο ίδιος μου είπε ότι το s3 είναι πολύ γρηγορότερο σε όλα . Εντυπωσιάστηκα πραγματικά με αυτό που έβλεπα γιατί εγώ το πήρα με σκέψη στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι θα γυρίσω σε iphone . Το s3 είναι πολύ γρηγορότερο και πιο άμεσο σε όλα αυτό είναι γεγονός . Καταλαβαίνω την αγάπη σας για την apple όμως ας δείξουμε εμείς οι πελάτες της μία αντίδραση η οποία να απορέει από κάπου για να βελτιώσει τα λάθη της . Ο torter έχει δίκιο σε ό,τι γράφει τα έχω δει και εγώ με τα μάτια μου και επαναλαμβάνω είμαι και δηλώνω iphonάκιας .

ελα να μας πεις τη γνωμη σου μετα απο 8 μηνες με το galaxy.

αν λειτουργει ακομα βεβαια.

#59   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:05

ελα να μας πεις τη γνωμη σου μετα απο 8 μηνες με το galaxy.

αν λειτουργει ακομα βεβαια.

Σας εχω πει εγω την γνωμη μου μετα απο 2 μηνες!
Ηθελα να αυτοκτονησω..!

#60   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:05

+1!!!!!!!!!!!!!
Δεν μπορω να δωσω και αλλα λαικ! ! φτουυυ!
Πραγματικα εγω μονο μηλα βλεπω παντου..!
ακουσε κει περισσοτερες πωλησεις η σαμσουνγκ!
ΧαΧαΧα!


Εχει περισσότερες πωλήσεις η Sammy.

Αλλά δεν αφορούν στο S3 και το μεγαλύτερο ποσοστό τους ειναι στην Κίνα ...

Στον υπόλοιπο δυτικό κόσμο τα πράγματα σφίγγουν ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες