Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 12 ψήφοι

iPhone 4s VS Samsung Galaxy SIII


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
807 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:36

Κρίνεσαι από αυτά που γράφεις αγόρι μου . Συγκρίνεις 2 συσκευές αφήνοντας διαρκώς υπονοούμενα για αυτούς που υποστηρίζουν την αντίθετη άποψη . Αυτό δείχνει το επίπεδο σου . Μην γίνεστε παιδάκια εδώ μέσα

αναφερθηκα σε σενα? :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:37

Οχι φραγκο ... AAPL θες ?


Ναι θέλω. Να το πουλήσω σε κανεναν απο δω μέσα και να φτιάξω το desktop που θέλω!

#123   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:38

νομιζω οτι μετα απο αυτο, τα εχουμε δει ολα. <_< <_<

στο ειπα και πριν: σταματα εκτιθεσαι...δεν ακους.

Συνεχίζεις να λες "ατάκες" χωρίς να υποστηρίζεις την άποψή σου...

#124   darklordvader77

darklordvader77

    iPH Contributor

  • 1.117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:darklordvader77

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:40

Πολύ περισσότερα κενά ασφαλείας έχουν τα iPhone. Και το jailbreak σε αυτά οφείλεται... Αλλά δεν τα κράζουμε, γιατί κάποιους μας εξυπηρετούν...


Δε νομίζω Τάκη... έχουν βγεί πολλά παραπάνω!!

Βέβαια μιλάμε για μαμίσιες συσκευές! Μαμά-Android με μαμά-iOS.. Γιατί αν είναι να μου βάλεις κινδύνους jailbreak να σου βάλω κ γω με root και su scripts τι ζημια μπορούν να κάνουν.. απο over-heating μέχρι όπως αναφέρει η πηγη μου corruption του kernel. Λάθος OOM Ram management που "ψήνει" την Ram της συσκευης σου σιγα σιγα. Πράγματα που δεν εχουν γίνει ποτέ σε iOS.. ;)

Στα λεω όλα αυτα όντας πρωην χρήστης Android που είχε ασχοληθεί αρκετά με όλες τις πτυχές του λειτουργικού..

#125   kardin

kardin

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:41

Φίλε kardin. Θα προτιμούσα να απαντήσει ο torter και όχι εσύ.
Εγώ δεν προκαλώ κανέναν σε σχέση με εσένα. Δεν έχω να αποδείξω τίποτα.
Δεν έχω λόγο να αποδείξω ότι τα iPhone είναι κατά πολύ καλύτερα. Εννοείται αυτό.
Αν ήθελα να αποδείξω κάτι θα πήγαινα σε android forum και θα τους επρηζα τα π@π@ρι@.
Όπως ακριβώς κάνεις εσύ εδώ και πολλοί άλλοι.
Αλλά δεν το κάνω γιατί είμαι σίγουρος για την συσκευή που έχω.
Καλές γιορτές σου εύχομαι για σένα και την οικογένεια σου.

Παιδιά το θέμα στο οποίο γράφουμε έχει τίτλο s3 vs iphone . Στο αρχικό ποστ υπάρχει ένα παληκάρι το οποίο συγκρίνει τα 2 τηλέφωνα . Και μπαίνω και εγώ και λέω την άποψη μου . Δεν ήρθα σε ένα φόρουμ να σας πρήξω τα ... όπως λες . Μπήκα στο φόρουμ που είμαι μέλος πολλά χρόνια και απάντησα σε μία συζήτηση που είδα . Και εγώ είμαι σίγουρος για την επιλογή μου και την υποστηρίζω δεν κάνω τίποτα άλλο . Ούτε μαγαζί με android κινητά έχω ούτε θα πλουτίσω από αυτό . Συγχαρητήρια για τις δικές σας επιλογές . Εύχομαι και εγώ η αγαπημένη μου apple να μου παρουσιάσει τον επόμενο καιρό ένα iphone το οποίο θα με αναγκάσει να πετάξω στα σκουπίδια το s3 . Όμως αυτή τη στιγμή είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί . Καλές γιορτές και καλή ξεκούραση σε όλους εύχομαι . Πάντα ό,τι λέμε το λέμε με καλή καρδιά και χωρίς να θέλουμε να προσβάλουμε επί προσωπικού κανέναν .

#126   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:41

Πολύ περισσότερα κενά ασφαλείας έχουν τα iPhone. Και το jailbreak σε αυτά οφείλεται... Αλλά δεν τα κράζουμε, γιατί κάποιους μας εξυπηρετούν...

Συνεχίζεις να λες "ατάκες" χωρίς να υποστηρίζεις την άποψή σου...

αυτο τα λεει ολα.

#127   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:43

Παιδιά το θέμα στο οποίο γράφουμε έχει τίτλο s3 vs iphone . Στο αρχικό ποστ υπάρχει ένα παληκάρι το οποίο συγκρίνει τα 2 τηλέφωνα . Και μπαίνω και εγώ και λέω την άποψη μου . Δεν ήρθα σε ένα φόρουμ να σας πρήξω τα ... όπως λες . Μπήκα στο φόρουμ που είμαι μέλος πολλά χρόνια και απάντησα σε μία συζήτηση που είδα . Και εγώ είμαι σίγουρος για την επιλογή μου και την υποστηρίζω δεν κάνω τίποτα άλλο . Ούτε μαγαζί με android κινητά έχω ούτε θα πλουτίσω από αυτό . Συγχαρητήρια για τις δικές σας επιλογές . Εύχομαι και εγώ η αγαπημένη μου apple να μου παρουσιάσει τον επόμενο καιρό ένα iphone το οποίο θα με αναγκάσει να πετάξω στα σκουπίδια το s3 . Όμως αυτή τη στιγμή είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί . Καλές γιορτές και καλή ξεκούραση σε όλους εύχομαι . Πάντα ό,τι λέμε το λέμε με καλή καρδιά και χωρίς να θέλουμε να προσβάλουμε επί προσωπικού κανέναν .


Οχι στα σκουπιδια ... Τ παλιοπλαστικα του δεν διασπωνται και ευκολα ...

#128   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:43

Το jailbreak σε exploit δεν οφείλεται;
Τι να είναι άραγε ένα exploit;

Σύμφωνα με το wikipedia:

An exploit (from the verb to exploit, in the meaning of using something to one’s own advantage) is a piece of software, a chunk of data, or sequence of commands that takes advantage of a bug, glitch or vulnerability in order to cause unintended or unanticipated behaviour to occur on computer software, hardware, or something electronic (usually computerised). Such behavior frequently includes such things as gaining control of a computer system or allowing privilege escalation or a denial-of-service attack.


#129   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:44

Το jailbreak σε exploit δεν οφείλεται;
Τι να είναι άραγε ένα exploit;

Σύμφωνα με το wikipedia:

An exploit (from the verb to exploit, in the meaning of using something to one’s own advantage) is a piece of software, a chunk of data, or sequence of commands that takes advantage of a bug, glitch or vulnerability in order to cause unintended or unanticipated behaviour to occur on computer software, hardware, or something electronic (usually computerised). Such behavior frequently includes such things as gaining control of a computer system or allowing privilege escalation or a denial-of-service attack.


Ωραια, βρες τωρα και ποιο απο τα δυο εχει τα μεγαλυτερα προβληματα με malware ...

#130   ivivaz

ivivaz

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:45

torter10

ε
πισημα ειναι το iphone 5 πιο γρηγορο και απο το S3 φιλε androit troller....

οσο για την καμερα δεν ειναι καλυτερη για να συγκρινεις τις βαζεις σε υπολογιστη,,,,



Στο μονο που ειναι καλο το S3 απο το 4ς ειναι η μεγαλυτερη οθονη.... παρε ταμπλετ αν θες τοσο μεγαλη οθονη οχι κινητο .......


Οτι νανε ο καθενας....




#131   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:46

Σε web browsing, το S3 ειναι γρηγοροτερο του 4S και σχεδον ισοδυναμο του 5. Το 4αρι ειναι αρκετα πιο αργο. Πιο αργο και απο το S2.
Το ανοιγμα των εφαρμοφων ειναι σχετικο. Αναλογο με το ποσο καλογραμμενες ειναι σε καθε πλατφορμα.
Αυτα λεει η μεχρι τωρα εμπειρια μου με τα παραπανω κινητα.

#132   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:47

Ωραια, βρες τωρα και ποιο απο τα δυο εχει τα μεγαλυτερα προβληματα με malware ...


Έχω δεκάδες φίλους με rooted ακόμη συσκευές και ποτέ δεν είχαν πρόβλημα.


Θα προσπαθήσω να ετοιμάσω ένα συγκριτικό σήμερα για να δείτε τι εστί S3... αλλά και S2 !

#133   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:47

Το jailbreak σε exploit δεν οφείλεται;
Τι να είναι άραγε ένα exploit;

Σύμφωνα με το wikipedia:

An exploit (from the verb to exploit, in the meaning of using something to one’s own advantage) is a piece of software, a chunk of data, or sequence of commands that takes advantage of a bug, glitch or vulnerability in order to cause unintended or unanticipated behaviour to occur on computer software, hardware, or something electronic (usually computerised). Such behavior frequently includes such things as gaining control of a computer system or allowing privilege escalation or a denial-of-service attack.


Τουλάχιστον αστείο είναι ότι το android os είναι πιο ασφαλές για πολλούς λόγους. Το ότι βρίσκουν exploit είναι λογικό λόγω της μη τελειότητας κανενός κώδικα. Ότι κλειδώνει-ξεκλειδώνει.
Το android os είναι ανοιχτό λογισμικό σε queries με συνέπεια να μην είναι τοσο ασφαλές αν κάποιος θέλει να κάνει κάποιο intrusion.
To ios και σπασμένο ακόμα είναι απείρως πιο ασφαλές.
Χωρίς αυτά που λέω να απαξιώνουν το android,απλά το επιχείρημά σου περί ασφάλειας δεν ισχύει.

Αναρτημένη εικόνα


#134   valantisritsa

valantisritsa

    iPH Addict

  • 837 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:48

Έχω δεκάδες φίλους με rooted ακόμη συσκευές και ποτέ δεν είχαν πρόβλημα.


Θα προσπαθήσω να ετοιμάσω ένα συγκριτικό σήμερα για να δείτε τι εστί S3... αλλά και S2 !


Το S2 θέλω περισσότερο. Το κατατάσεις 2ο.
Γιαυτό εκτίθεσαι.

#135   kardin

kardin

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:48

torter10

ε
πισημα ειναι το iphone 5 πιο γρηγορο και απο το S3 φιλε androit troller....

οσο για την καμερα δεν ειναι καλυτερη για να συγκρινεις τις βαζεις σε υπολογιστη,,,,



Στο μονο που ειναι καλο το S3 απο το 4ς ειναι η μεγαλυτερη οθονη.... παρε ταμπλετ αν θες τοσο μεγαλη οθονη οχι κινητο .......


Οτι νανε ο καθενας....



Από την πόλη έρχομαι ....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες