Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 12 ψήφοι

iPhone 4s VS Samsung Galaxy SIII


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
807 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:19

Ας προσευχηθώ στο θεό που στο καθημερινό ξεζούμισμα το S3 εδώ και 6 μηνες μου δεν παρουσίασε τις μαλακίες που γράφει ο καθένας για "ξαφνικό θάνατο". Γιουπιιιιιιιιιι αισθάνομαι τυχερός...Θα το πατήσω και στο Google!!!


Μμμμ 6 μήνες ... 6x30=180 ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   kardin

kardin

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:20

Εκτίθεσαι. Στο είπανε και πριν.
Μην παρασύρεσαι από κάποιους.

Σας προκαλώ και εγώ με την σειρά μου όλους να του αποδείξετε το αντίθετο από αυτά που λέει . Η έκφραση "εκτίθεσαι" που βλέπω δεν μου λέει τίποτα και είναι συνηθισμένη από ανθρώπους που πιστεύουν κάτι που δεν ξέρουν να το υποστηρίξουν . Συγχαρητήρια στο παληκάρι που μπαίνει και γράφει την αλήθεια όπως αυτή είναι .

#93   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:21

Φυσικό είναι..Συντάκτες περιοδικού είναι σκεπτόμενοι σαν εσένα! Εγώ σου έδωσα αποτελέσματα εταιρείας αναλύσεων και όχι συντακτών περιοδικών..Εκδίδω κι εγώ ένα περιοδικό και γράφω ότι θέλω..Φυσικό δεν είναι? Let it snow για σένα τώρα ;) οι πληροφορίες σου για το και καλα top gadget δεν έχουν βάση και στηρίζονται σε απόψεις συντακτών που θα μπορούσαμε να είμαστε εσύ κι εγώ σε ένα περιοδικό!



Οι Times γραψανε το αρθρο φιλτατε,οχι το Νιτρο κ το Κλικ....
Εσυ μου εκανες κοπι πειστ 3/5 οτι η σαμμυ εχει καλυτερες πωλησεις στο Ηνωμενο Βασιλειο..αλλα οπου κ εαν εχω ταξιδεψει στην Ευρωπη τα ματια μου αλλα μαρτυρανε!!


#94   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:21

Εγώ ξέρω πως πολλά από τα "δυνατά" μέλη του φόρουμ, με πολλά χρόνια iphone, που ξέρουν κυριολεκτικά τα πάντα, στρέφονται προς Android σιγά σιγά και αφήνουν τα iphone. Αυτό μόνο τυχαίο δεν είναι..
Όλα τα άλλα για πωλήσεις και μετοχές που κοιτάνε είναι ότι να ναι για τους κοινούς ανθρώπους

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 26/12/2012 - 16:22


#95   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:22

Καλά σχετικά με το ότι το S3 νεκρώνει ας μην συζητήσω το τι πρόβλημα έχει βγάλει το κάθε προχειροφτιαγμένο iPhone και η Apple έκανε το πρόβλημα του κανονική συμπεριφορά για να μην το αντικαταστήσει ( βλέπε μωβ απόχρωση στο 5άρι στην κάμερα ) . Τα S3 τα αντικαθιστούν ακόμα και όταν έχουν πάθει brick λόγω root και το iPhone πρέπει να τσακωθείς με όλη την αντιπροσωπία που το αγόρασες για να το αντικαταστήσουν...

σε αυτο ευθυνεται ο ελληναρας καταστηματαρχης, οχι η apple. γιατι στα apple store αντικαθιστουν ακομα και συσκευες με σπασμενες οθονες;

Φίλε μου βλέπω ότι έχεις ένα ύφος στις απαντήσεις σου . Προφανώς αδυνατείς να κάνεις μία πολιτισμένη συζήτηση και αυτός είναι ο λόγος που δεν μπορεί κάποιος να πει την γνώμη του . Όλα τα κινητά έχουν προβλήματα εγώ έχω δει χιλιάδες βιντεάκια με κάθε τηλέφωνο να κλείνει ή να χαλάει . Όμως το θέμα με το home button του iphone ειδικά στο 4ρι είναι τεράστιο και ξεπερνάει το φυσικό ποσοστό λάθους. Σε όλα τα iphone 4 μετά από κάποια χρήση το home button χαλάει μπαίνει μέσα και δεν ανταποκρίνεται . Το έχω δει με τα μάτια μου σε πάνω από 15 τηλέφωνα . Αυτό εγώ το θεωρώ απαράδεκτο για κάποιον χρήστη που έχει δώσει 650 ευρώ για να το αγοράσει . Δεν είδα σε κανένα άλλο smartphone να μπαίνουν μέσα τα κουμπιά . Όταν βγήκε το iphone4 ήμουν από τους πρώτους που το αγόρασα και τότε είχα κάνει ολόκληρη εκστρατεία για να αποδείξω ότι αυτά που έλεγαν με την κεραία είναι ψέματα . Το σήμα ήταν μία χαρά και βγήκα και το είπα . Έτσι όμως τώρα βγαίνω και λέω την πραγματικότητα . Αυτή είναι και δεν αλλάζει είτε μας αρέσει είτε όχι . Απόδειξη της όλο το φόρουμ που κάθε μέρα γεμίζει με παράπονα για το home button .

δεν εχω κανενα υφακι και απανταω οπως μου απαντουν. αν θελεις να κανουμε πολιτισμενη συζητηση να την κανουμε πολυ ευχαριστως. εγω δεν ειμαι κολλημενος με καμια μαρκα και ισα ισα πριν παρω το 5αρι γλυκοκοιταζα τον γαλαξια. απλα μου τη δινει στα νευρα οτι καποιοι μπαινουν εδω και προσπαθουν σωνει και καλα να μας πεισουν οτι το galaxy ειναι καλυτερο. το "καλυτερο" ειναι θεμα καθαρα υποκειμενικο, οποτε οταν καποιος επιδιδεται σε μια προπαγανδα σαν αυτη οφειλω να απαντησω με καυστικο υφος. δεν ειμαστε παιδια πλεον.

#96   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:23

πως λενε το φορουμ?
iphonehellas!
τι σημαινει αυτο!?!
ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜΑΚΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΗΛΟΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ.
ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΑΝΔΡΟΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΟΥΚΕΤΟΚΙΝΗΤΑΚΙ ΣΑΣ ΜΕ ROMS ΜΑΣ ΣΠΑΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑΣ ΜΑΣ ΝΕΥΡΑ ΜΕ ΜΠΟΥΡΔΕΣ.
Aντε γτ πολυ αερα εχουμε παρει εδω μεσα.

#97   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:23

Εγώ ξέρω πως πολλά από τα "δυνατά" μέλη του φόρουμ, με πολλά χρόνια iphone, που ξέρουν κυριολεκτικά τα πάντα, στρέφονται προς Android σιγά σιγά και αφήνουν τα iphone. Αυτό μόνο τυχαίο δεν είναι..
Όλα τα άλλα για πωλήσεις και μετοχές που κοιτάνε είναι ότι να ναι

Είπαμε δεν ειναι τυχαίο. Πριν μερικά χρόνια cool ήταν η apple. Τώρα cool ειναι να φεύγεις από την apple ψελλιζοντας ασυναρτησίες για απαρχαιωμένο ios. Πρόκειται περί fashion victims ..

#98   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:25

Φίλε Jimmy08 αναφέρομαι στην ελληνική αγορά γιατί στην Ελλάδα ζούμε. Και η εμπειρία service σε σχέση με την Samsung Hellas είναι τραγική... Σε γνωστό μου με χαλασμένο Home Button ( τι περίεργο ! ) έκαναν 1μιση μήνα να το αλλάξουν... Σε άλλο φίλο με iPad 3 αγορασμένο τον Αύγουστο το Home Button 4/5 φορές δεν πιάνει , έχει πάει πολύ μέσα και κουνιέται...

#99   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:26

Είπαμε δεν ειναι τυχαίο. Πριν μερικά χρόνια cool ήταν η apple. Τώρα cool ειναι να φεύγεις από την apple ψελλιζοντας ασυναρτησίες για απαρχαιωμένο ios. Πρόκειται περί fashion victims ..


Δεν είναι κουλ. Είναι τι βολεύει και πως προχωράει η τεχνολογία. Αν είναι να έχω το ίδιο ios από το 2007 με προσθήκη passbook και notification center τι να το κάνω;;

πως λενε το φορουμ?
iphonehellas!
τι σημαινει αυτο!?!
ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜΑΚΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΗΛΟΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ.
ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΑΝΔΡΟΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΟΥΚΕΤΟΚΙΝΗΤΑΚΙ ΣΑΣ ΜΕ ROMS ΜΑΣ ΣΠΑΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑΣ ΜΑΣ ΝΕΥΡΑ ΜΕ ΜΠΟΥΡΔΕΣ.
Aντε γτ πολυ αερα εχουμε παρει εδω μεσα.


Υπάρχει το xda.. Και μόνο "φορουμακι" δεν μπορείς να το πεις :D

#100   kardin

kardin

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:27

σε αυτο ευθυνεται ο ελληναρας καταστηματαρχης, οχι η apple. γιατι στα apple store αντικαθιστουν ακομα και συσκευες με σπασμενες οθονες;


δεν εχω κανενα υφακι και απανταω οπως μου απαντουν. αν θελεις να κανουμε πολιτισμενη συζητηση να την κανουμε πολυ ευχαριστως. εγω δεν ειμαι κολλημενος με καμια μαρκα και ισα ισα πριν παρω το 5αρι γλυκοκοιταζα τον γαλαξια. απλα μου τη δινει στα νευρα οτι καποιοι μπαινουν εδω και προσπαθουν σωνει και καλα να μας πεισουν οτι το galaxy ειναι καλυτερο. το "καλυτερο" ειναι θεμα καθαρα υποκειμενικο, οποτε οταν καποιος επιδιδεται σε μια προπαγανδα σαν αυτη οφειλω να απαντησω με καυστικο υφος. δεν ειμαστε παιδια πλεον.

Αν δεις την συζήτηση από την αρχή και διαβάσεις τα post θα διαπιστώσεις ότι λέω την γνώμη μου και ότι στην αρχή αναφέρω ότι με "πόνο καρδιάς " πήρα το s3 όντας και εγώ iphonάκιας από τους λίγους . Το να λέει κάποιος την άποψη του σε μία συζήτηση η οποία έχει την μορφή σύγκρισης είναι αυτό ακριβώς που πρέπει να κάνει . Το καυστικό ύφος σου προέρχεται αποκλειστικά και μόνο επειδή δεν μπορείς να μου βρεις επιχειρήματα για αυτά που λες . Πες μου γιατί ένας χρήστης να μην δώσει 450 ευρώ για να πάρει το s3 και να δώσει 739 για να πάρει το iphone5 ? Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος ... Αυτή είναι η αλήθεια παιδιά είτε το θέλουμε είτε όχι .

#101   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:28

πως λενε το φορουμ?
iphonehellas!
τι σημαινει αυτο!?!
ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜΑΚΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΗΛΟΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ.
ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΑΝΔΡΟΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΟΥΚΕΤΟΚΙΝΗΤΑΚΙ ΣΑΣ ΜΕ ROMS ΜΑΣ ΣΠΑΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑΣ ΜΑΣ ΝΕΥΡΑ ΜΕ ΜΠΟΥΡΔΕΣ.
Aντε γτ πολυ αερα εχουμε παρει εδω μεσα.


Και μόνο το ύφος και ο τρόπος που γράφεις υποδηλώνουν το επίπεδό σου και το πόσο αδύνατον είναι για εσένα να κάνεις μία πολιτισμένη συζήτηση, υποστηρίζοντας με ωραίο- ευγενικό τρόπο και με εύστοχα επιχειρήματα την γνώμη σου!

#102   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:29

Φίλε Jimmy08 αναφέρομαι στην ελληνική αγορά γιατί στην Ελλάδα ζούμε. Και η εμπειρία service σε σχέση με την Samsung Hellas είναι τραγική... Σε γνωστό μου με χαλασμένο Home Button ( τι περίεργο ! ) έκαναν 1μιση μήνα να το αλλάξουν... Σε άλλο φίλο με iPad 3 αγορασμένο τον Αύγουστο το Home Button 4/5 φορές δεν πιάνει , έχει πάει πολύ μέσα και κουνιέται...

τοτε δεν θα πηγε σε σωστους..?
Γτ εγω π χρειαστηκε να αλλαξω home button και power button σε 3τζι μια χαρα μου το αλλαξαν και το βασικοτερο..
το πηγα το πρωι και το απογευμα το ειχα..
Τωρα εσενα πως εκαναν 1μιση για αλλαγη δεν ξερω..
μπορει τ μηλο του να ειχε δοντια και να μν τους αφηνε να τ ακουμπησουν..

Δεν είναι κουλ. Είναι τι βολεύει και πως προχωράει η τεχνολογία. Αν είναι να έχω το ίδιο ios από το 2007 με προσθήκη passbook και notification center τι να το κάνω;;



Υπάρχει το xda.. Και μόνο "φορουμακι" δεν μπορείς να το πεις :D

ασχοληθηκα με το xda οσο ειχα το σ3..
αναφερομαι σε ελληνικο φορουμ ομως.

#103   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:29

Είπαμε δεν ειναι τυχαίο. Πριν μερικά χρόνια cool ήταν η apple. Τώρα cool ειναι να φεύγεις από την apple ψελλιζοντας ασυναρτησίες για απαρχαιωμένο ios. Πρόκειται περί fashion victims ..


Αναρτημένη εικόνα

:D :rolleyes:

#104   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:29

...


Υπάρχει το xda.. Και μόνο "φορουμακι" δεν μπορείς να το πεις :D


Κανε μου μια χάρη. Πήγαινε στο xda και άνοιξε ένα poll τι χρώμα iPhone 5 να πάρεις άσπρο η μαύρο.

Ελα μετά να μας πεις τι έγινε ...

#105   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 26/12/2012 - 16:30

Και μόνο το ύφος και ο τρόπος που γράφεις υποδηλώνουν το επίπεδό σου και το πόσο αδύνατον είναι για εσένα να κάνεις μία πολιτισμένη συζήτηση, υποστηρίζοντας με ωραίο- ευγενικό τρόπο και με εύστοχα επιχειρήματα την γνώμη σου!

φιλε μμ ειλικρινα εχεις καταντησει κουραστικος...
εδω συγκρινουμε 2 συσκευες και συ λες για το επιπεδο μμ και το υφος μμ
Ποιος εισαι που θα κρινεις το επιπεδο μου αγορι μμ?
Με ξερεις και απο χθες?
Αντε μπραβο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)