Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 13 ψήφοι

BYE BYE TO INSTALLOUS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
458 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Nick79

Nick79

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 30/12/2012 - 16:20

Εγώ αναφέρομαι σε δωρεάν εφαρμογές που σημαίνει Jailbreak.
Οι εφαρμογές κάνουν χρήσιμο το Iphone.
Θες δέξου το,θες μην το δεχτείς.

Ζητάς δωρεάν εφαρμογές,αντράκι μου;
Δίνεις άκυρο παράδειγμα και περιμένεις να κάνουμε συζήτηση;

Η ΒΕΝΖΊΝΗ ΚΆΝΕΙ ΤΟ ΌΧΗΜΑ ΝΑ ΚΙΝΕΊΤΑΙ,Η ΜΠΑΤΑΡΊΑ ΤΟΥ IPHONE ΑΝΟΊΓΕΙ ΤΟ ΤΗΛΈΦΩΝΟ.
Οι εφαρμογές δεν ανοίγουν το Iphone,απλά χρησιμοποιούν όλη τη σύγχρονη τεχνολογία του.

Το φίλτρο αέρος,σε μια μηχανή,θα ήταν το σωστό παράδειγμα που θα έδινες για να το συσχετίσεις.

*Γράφε ορθογραφημένα γιατί μου βγήκαν τα μάτια έξω,για να το διαβάσω.




Αυτό κατάλαβες εσύ;Νομίζουμε ότι η Apple μας χρωστάει κ' από πάνω;
Επειδή τρως τα χρήματα των γονέων σου έχεις τέτοια άποψη.Αν πλήρωνες σαν το σκασμένο για να αγοράσεις τέτοιο κινητό με τα περισσότερα στο Φ.Π.Α και τα υπόλοιπα στην Apple και να έχεις 1 χρόνο εγγύηση χωρίς απαιτήσεις,τότε δεν θα έγραφες τέτοια χαζή απάντηση.

Γι' αυτό δεν πάμε μπροστά σαν χώρα.


Μου αρέσει π μ απαντας σαν να με γνωρίζεις. Ωστε τρώω τα λεφτά των γονέων μου? εσύ ή είσαι παντελώς καθυστερημενος ή παντελώς αμορφωτος. Πρώτον είμαι 33 και δουλεύω από τα 14 μου και αυτή τη στιγμή δουλεύω στη Νότια Αφρική ενώ οι γονείς μου, η μητέρα μου για την ακρίβεια διότι ο πατέρας μου έχει πεθάνει από τα επτά μου, ζει στην Ελλάδα. Παρεμπιπτόντως, είμαι μεταδιδακτορικος ερευνητής με πτυχίο, δυο μεταπτυχιακά και διδακτορικό. Πάμε τώρα παρακάτω, που λύσαμε το προσωπικό ζήτημα. Μήπως ήρθε η apple στο σπίτι σου, σε υποχρέωσε να χρεωθεις τόσα χρήματα και τώρα σκουζεις για τις εφαρμογές? είμαι κάτοχος iMac, MacBook, iPad Kai iPhone. Και για κακή σου τύχη, τα αγόρασα και τα συντηρω μόνος μου. Αν δεν μπορείς εσύ γιατί είσαι άνεργος, παιδί του μπαμπά ή εντελώς ανειδικευτος ή αρκετά κότα να φύγεις για το εξωτερικό και να φτιάξεις τη ζωή σου ώστε να αντέχει η τσέπη σου, τότε πάρε άλλο κινητό. Η επιλογή μιας αγοράς δεν σημαίνει ότι η εταιρία σου χρωστάει και από πάνω. Αυτά, και την επόμενη φορά που θα μ απαντήσεις, φρόντισε να σεβαστεις τόσο την ηλικία μου όσο και τη συζήτηση. Σε χαιρετώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2012 - 16:22

ε να τώρα είναι η ώρα να αλλάξω το 4s με galaxy η note. ξενέρα πια η apple

μου λέει installous will now terminate...ρε αι στα κομμάτια. samsung ρε και ξερό ψωμί.

Ειδες τι μας εκανε η παλιο apple.....?

Τελευταία επεξεργασία από: gore, 30/12/2012 - 16:22


#48   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/12/2012 - 16:27

Παιδιά γιατί κάθεστε και αναλώνεστε σε λεπτομέρειες..;

Τα πράγματα είναι απλά(για τις cracked εφαρμογές)...
Είναι κάποιοι που έχουν αγοράσει ένα iPhone με 148 άτοκες δόσεις και το χρησιμοποιούν με καρτοκινητό που ενδεχομένως δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα ή δεν θέλουν να πληρώσουν για έξτρα εφαρμογές και άλλοι που αγοράζουν 2-2 τις συσκευές(iPhone άσπρο,iPhone μαύρο-iPad άσπρο,iPad μαύρο) για να σετάρονται με τα ρούχα τους και το cabrio roadster που κυκλοφορούν και μπορούν να δώσουν και 5 και 10 και 50 και 100 για μια εφαρμογή που αύριο θα διαγράψουν! Όμως κακά τα ψέματα η πειρατεία είναι ευνοϊκη για τους δημιουργούς. Για παράδειγμα εγώ που είμαι τζαμπατζής θα κατεβάσω 5 σπασμένες εφαρμογές τις οποίες θα δει ο large φίλος μου και θα του αρέσουν και θα πάει να τις κατεβάσει επι πληρωμή! Έτσι ο δημιουργός βγαίνει έμεσα κερδισμένος απο την δική μου "διαφήμιση"! Εάν εγώ δεν είχα αυτή την δυνατότητα θα είχα ένα iPhone άδειο από εφαρμογές (ίσως δεν θα είχα και καν) και όταν θα ερχόταν ο large φίλος να του προτείνω καμιά καλή εφαρμογή δεν θα είχα να του πω τίποτα! Αποτέλεσμα; Αυτοί οι 5 παραπάνω δημιουργοί ίσως δεν θα πέρνανε ποτέ λεφτά απο τον φίλο μου για τις εφαρμογές τους... (γιατί απο μένα δεν θα πέρναν ούτος η άλλος κατά πάσα πιθανότητα)
Όσοι ξέρουν από marketing ξέρουν ότι αυτό ισχύει... Κάποιοι νομίζουν ακόμα οτι θα έχουν και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο!

ΥΓ. Όπως λέει και ένας φίλος μου τα σπασμένα προγράμματα δεν είναι καλά, μόνο τα αυθέντικα δεν θα έχουν κανένα πρόβλημα!

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 30/12/2012 - 16:32


#49   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 30/12/2012 - 16:28

Βρήκαμε καινούργια δουλειά τώρα να κλαίμε το installous..

#50   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/12/2012 - 16:28

Μου αρέσει π μ απαντας σαν να με γνωρίζεις. Ωστε τρώω τα λεφτά των γονέων μου? εσύ ή είσαι παντελώς καθυστερημενος ή παντελώς αμορφωτος. Πρώτον είμαι 33 και δουλεύω από τα 14 μου και αυτή τη στιγμή δουλεύω στη Νότια Αφρική ενώ οι γονείς μου, η μητέρα μου για την ακρίβεια διότι ο πατέρας μου έχει πεθάνει από τα επτά μου, ζει στην Ελλάδα. Παρεμπιπτόντως, είμαι μεταδιδακτορικος ερευνητής με πτυχίο, δυο μεταπτυχιακά και διδακτορικό. Πάμε τώρα παρακάτω, που λύσαμε το προσωπικό ζήτημα. Μήπως ήρθε η apple στο σπίτι σου, σε υποχρέωσε να χρεωθεις τόσα χρήματα και τώρα σκουζεις για τις εφαρμογές? είμαι κάτοχος iMac, MacBook, iPad Kai iPhone. Και για κακή σου τύχη, τα αγόρασα και τα συντηρω μόνος μου. Αν δεν μπορείς εσύ γιατί είσαι άνεργος, παιδί του μπαμπά ή εντελώς ανειδικευτος ή αρκετά κότα να φύγεις για το εξωτερικό και να φτιάξεις τη ζωή σου ώστε να αντέχει η τσέπη σου, τότε πάρε άλλο κινητό. Η επιλογή μιας αγοράς δεν σημαίνει ότι η εταιρία σου χρωστάει και από πάνω. Αυτά, και την επόμενη φορά που θα μ απαντήσεις, φρόντισε να σεβαστεις τόσο την ηλικία μου όσο και τη συζήτηση. Σε χαιρετώ.


πες τα φίλε γιατί κάποιοι εδώ την βλέπουν πολύ κάπως. εγώ δεν ξανά δίνω ούτε ένα ευρώ στην apple και αλλάζω εταιρεία γιατί είμαστε ζώα που αγοράζουμε τα προϊόντα της που το μισό είναι η εταιρεία και το άλλο μισό μια συσκευή που μας περιορίζει. μην αναφερθώ στην μεταχείριση των εργαζομένων στα εργοστάσια.

#51   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2012 - 16:30

πες τα φίλε γιατί κάποιοι εδώ την βλέπουν πολύ κάπως. εγώ δεν ξανά δίνω ούτε ένα ευρώ στην apple και αλλάζω εταιρεία γιατί είμαστε ζώα που αγοράζουμε τα προϊόντα της που το μισό είναι η εταιρεία και το άλλο μισό μια συσκευή που μας περιορίζει. μην αναφερθώ στην μεταχείριση των εργαζομένων στα εργοστάσια.


Ετσι και λιγα λες .... πες και αλλα....

#52   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 30/12/2012 - 16:33

Ρε τρωγεστε και σε αυτο το topic?

Όσοι κλαίνε που δεν μπορούν να κατεβάσουν cracked εφαρμογές είναι απλα ότι να ναι.

#53   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2012 - 16:48

εεε μην τα θέλουμε όλα δικά μας... είπαμε κατεβάζουμε εφαρμογές/παιχνίδια χωρίς jailbreak, παίζουν κανονικά... θέλεις να μπαίνουν και το itunes???

Όχι, όχι, δεν εννοούσα αυτό! Απλώς αναρωτήθηκα πώς θα μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο χωρις jb..

Άρα όταν παίρνεις 1000 μηχανή γιατί να μην πηγαίνεις με μέγιστη ταχύτητα 50 χιλιόμετρα;σωστά;

Εσύ ως καταναλωτής επειδή δεν ξέρεις τι μπορεί να κάνει το αντικείμενο που αγοράζεις,μόνο γι' αυτό δεν το κάνεις Jailbreak.
Άμα ήξερες θα το χρησιμοποιούσες στο 100% και θα σου έκανε τη ζωή 2 φορές ευκολότερη.


Τι λέτε ρε παιδιά?? Τα μάτια μου!
Αν αυτός που στην πουλούσε σου έλεγε ότι είναι για μέχρι τα 50, τότε να μην την αγόραζες αν δεν συμφωνούσες! Αν τώρα έσυ ξέρεις πως να την φτιάξεις/ρυθμίσεις/jb για να πιάνει τα 250 κάνε το, αλλά μην εμπλέκεις αυτόν που στην πουλάει! Ήξερες τι αγόραζες και με τι προϋποθέσεις.


Μαλλον εχεις μπερδευτει..Και για βα στο πω αλλιως με το δικο σου παραδειγμα ειναι σαν να εχεις αγορασει 1000αρα μηχανη και να ζητας τζαμπα βενζινη..

Πες τα χρυσόστομε!

Εγώ αναφέρομαι σε δωρεάν εφαρμογές που σημαίνει Jailbreak.
Οι εφαρμογές κάνουν χρήσιμο το Iphone.
Θες δέξου το,θες μην το δεχτείς.


Όλοι το δεχόμαστε. So? Δεν διαφώνησε κανείς σε αυτό.


Αυτό κατάλαβες εσύ;Νομίζουμε ότι η Apple μας χρωστάει κ' από πάνω;
Επειδή τρως τα χρήματα των γονέων σου έχεις τέτοια άποψη.Αν πλήρωνες σαν το σκασμένο για να αγοράσεις τέτοιο κινητό με τα περισσότερα στο Φ.Π.Α και τα υπόλοιπα στην Apple και να έχεις 1 χρόνο εγγύηση χωρίς απαιτήσεις,τότε δεν θα έγραφες τέτοια χαζή απάντηση.

Αυτά που λες είναι άκυρα. Συμφωνώ βέβαια. 1 year warranty sucks και δεν είναι και νόμιμο στην ΕΕ. Και όχι δεν μας χρωστάει ούτε της χρωστάμε!
Αλλά δεν έχουν καμία σχεσή αυτά!


Ας ηρεμήσουμε λίγο... Και εμένα με χαλάει που "ίσως" είναι πιο δύσκολο να βάζει κανείς σπασμένες. Και με χαλάει που δεν θα μπορώ να δοκιμάσω δωρεάν 10 εφαρμογές που κάνουν το ίδιο πράγμα για να αποφασίσω ποια προτιμώ/βολεύει.

Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι είναι σωστό να βάζουμε πειρατικές, ούτε είναι ""δικαίωμά"" μας

Τέλος. Όποιος δεν καταλαβαίνει την από πάνω πρόταση έχει θέμα και με την ίδιο λογική μπορεί να αρχίσει να κλέβει και μαγαζία στο δρόμο, επειδή θεωρεί ότι "έτσι πρέπει".

#54   ZisisKozani

ZisisKozani

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/12/2012 - 16:54

Παιδιά για μενα υπαρχει και άλλη χρησιμότητα απο το να κατεβαζεις σπασμενες εφαρμογες.
Ο λόγος που χρησιμοποιούσα το Ins@@@@s ηταν για να δοκιμάζω κάποιες εφαρμογες που δεν υπήρχαν σε lite ή free εκδοσεις στο AppStore. Ειναι κρίμα να πληρώσεις 10-15 ευρω για κάτι που τελικα δεν θα σου αρεσει και θα διαγραψεις αμέσως.
Εγω κατέβαζα για αρχη σπασμένες τις εφαρμογες που με ενδιέφεραν και μετα εφόσον μου άρεσαν τις αγοραζα απο το AppStore.
Και ο λόγος που τις αγόραζα ενώ θα μπορούσα να τις κρατησω σπασμενες ειναι απλός.
Προτιμώ να δώσω κάποια λεφτα και να έχω την δυνατότητα να κανω τα update μου μέσω AppStore που πιστεύω γινεται πιο γρήγορα και σωστά.
Όπως επίσης και όταν θα βγει ένα καινούριο idevice όπως το iPhone 5 το οποίο αγορασα, θα έχω την δυνατότητα να έχω τις εφαρμογες μου και στο καινούριο μου κινητο αμέσως εφόσον τις έχω ήδη αγορασμενες.
Αυτη ειναι παντως η δική μου άποψη και οποίος μπορει ας μου στείλει σε pm κάτι αντίστοιχο που υπαρχει όπως το ins@@@@s.

#55   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 30/12/2012 - 16:59

Τι κρίμα ρε γαμώτο που το σταμάτησε να λειτουργεί. Πραγματικά λυπήθηκα.

#56   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 30/12/2012 - 17:06

Ρε παιδες ψυχραιμια παρανοια σας επιασε.... :D

#57   Nick79

Nick79

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 30/12/2012 - 17:09

Παιδιά για μενα υπαρχει και άλλη χρησιμότητα απο το να κατεβαζεις σπασμενες εφαρμογες.
Ο λόγος που χρησιμοποιούσα το Ins@@@@s ηταν για να δοκιμάζω κάποιες εφαρμογες που δεν υπήρχαν σε lite ή free εκδοσεις στο AppStore. Ειναι κρίμα να πληρώσεις 10-15 ευρω για κάτι που τελικα δεν θα σου αρεσει και θα διαγραψεις αμέσως.
Εγω κατέβαζα για αρχη σπασμένες τις εφαρμογες που με ενδιέφεραν και μετα εφόσον μου άρεσαν τις αγοραζα απο το AppStore.
Και ο λόγος που τις αγόραζα ενώ θα μπορούσα να τις κρατησω σπασμενες ειναι απλός.
Προτιμώ να δώσω κάποια λεφτα και να έχω την δυνατότητα να κανω τα update μου μέσω AppStore που πιστεύω γινεται πιο γρήγορα και σωστά.
Όπως επίσης και όταν θα βγει ένα καινούριο idevice όπως το iPhone 5 το οποίο αγορασα, θα έχω την δυνατότητα να έχω τις εφαρμογες μου και στο καινούριο μου κινητο αμέσως εφόσον τις έχω ήδη αγορασμενες.
Αυτη ειναι παντως η δική μου άποψη και οποίος μπορει ας μου στείλει σε pm κάτι αντίστοιχο που υπαρχει όπως το ins@@@@s.


Αυτό μάλιστα. Βλέπω τη λογική. Συμφωνώ φίλε με αυτή την προσέγγιση. Δεν το είχα δει έτσι ποτέ. Σωστός.

#58   koustakis

koustakis

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2012 - 18:06

Το jailbreak έχει πολλές αρετές, με κυριότερη για εμένα ότι μπορείς να κάνεις τη ζωή σου πιο εύκολη με tweaks όπως το sbsettings (προφανώς για την apple είναι εξωφρενικά δύσκολο να κάνει έναν taskmanager...). Εφαρμογές έχω όσες ήθελα κατά καιρούς που βγήκαν σε προσφορά( είτε πολύ φτηνά είτε κυρίως δωρεάν). Το inst@l... είχε το σαφές πλεονέκτημα ότι μπορούσες να βάλεις την παλαιότερη έκδοση μιας εφαρμογής αν δε σου αρέσει η τελευταία (αν γίνεται και κανονικά ας μου το πει κάποιος παρακαλώ :-) ). Για όποιον το χρησιμοποιούσε πραγματικά και συνεχώς μπορεί να ψάξει απ'ευθείας στα sites από τα οποία τα έπαιρνε το inst@l...(indexing site ήταν άλλωστε).

#59   kostas6874

kostas6874

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2012 - 18:10

Εγω ουτε στο<br />Cydia μπορω να μπω..μου πεταει το κατωθι fail:Αναρτημένη εικόνα<br />Γιατιιιι;;;;

Τελευταία επεξεργασία από: kostas6874, 30/12/2012 - 18:11


#60   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 30/12/2012 - 18:11

Βγαλτο το ρεπο.Μας τελειωσε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες