Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone: 6 χρόνια μετά!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
37 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 09/01/2013 - 21:15

Ειπες πριν να γυρισεις πισω το κινητο και να παρεις τα χρηματα σου πισω..εχεις γυρισει πολλες φορες πισω ενα γρατσουνισμενο κινητο και εχεις παρει τα λεφτα σου πισω?φανταζομαι πως οχι..γιατι θα καταλαβαινες οτι κανενα καταστημα δεν εχει τετοια πολιτικη επιστροφης


Σου απάντησα: Έχει ο Κωτσόβολος για παράδειγμα. Και μάλιστα σου είπα ότι έχεις δικαίωμα επιστροφής όχι μόνο εάν είναι ελαττωματικό αλλά και ως " μη πληρούν τις ανάγκες του πελάτη". Κοινώς..γιατί έτσι σου κάπνισε!


Και επιπλεον η γκρινια και η εποικοδομητικη κριτικη δεν απεχουν και πολυ μεταξυ τους..καποιος για παραδειγμα που θα ειναι διατεθιμενος να "σταξει" το 1000αρικο (ενδεχομενως) να παρει το iphone5 θα γνωριζει διαβαζοντας το φορουμ εαν αξιζει να κανει ή οχι την αγορα..εαν καταληξει στο οχι και παραμεινει με τη παλια του συσκευη ή ακομη χειροτερα απευθυνθει στον "ανταγωνισμο" τοτε η apple θα πρεπει να δει τι εφταιξε..ετσι δεν ειναι?


Εδώ έχεις μερικό δίκιο.
Μερικό, γιατί εάν είναι προϊόν εποικοδομητικής και τεκμηριωμένης κριτικής, τότε ναι έχεις δίκιο. Είναι μια μορφή after sales report (χωρίς βέβαια να μεταφέρει στην apple τι έφταιξε και άρα να προσπαθήσει να το αλλάξει, εάν την ενδιαφέρει. Και μερικό άδικο, γιατί εφόσον είναι προϊόν παραπληροφόρησης ή γκρίνιας, τότε χάνουν όλοι. Και η apple πωλήσεις και ο υποψήφιος αγοραστής ένα τηλέφωνο που πιθανόν να του άρεσε. Επειδή όμως η συζήτηση είναι εντελώς offtopic και επειδή δεν έχω κανένα λόγο να κάνω debate μαζί σου, δεν θέλω να συνεχίσω την κουβέντα, ούτε θέλω να ανοίξω διάλογο. Σου απάντησα από ευγένεια μια φορά. Δεν θα το ξανακάνω. ( Φυσικά δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, απλά δεν θέλω να κάνω συζητήσεις χωρίς κανόνες και πάνω από όλα χωρίς κέρδος για μένα). :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/01/2013 - 21:28

Χαχαχχαχα ωραια τα λες

#33   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 09/01/2013 - 21:33

"Κυνηγαει τις εξελιξεις η apple", " εχει παρει τον κατηφορο", " μακαρι να βγαλει φθηνοτερο iphoneγια να δουμε κωλοτουμπες"... Τετοια ωραια βλεπω σημερα..Και σκεφτομαι " ρε λες να εχω παθει τιποτα και να μην βλεπω τι γινεται"; Θα αφησω τα οκονομικα- τεχνολογικα μεγεθη γιατι το να αλλαζεις θεμα δεν ειναι τεχνολογια...Θα πιασω το θεμα της κωλοτουμπας...Οι διαλαλουντες υπερμαχοι του Flash που ειναι; Τιμωρουν την Samsung που βγαζει σιγασιγα το flash? εκεινο το φοβερο χαρακτηριστικο που ζητωκραυγαζαν ως μειον του iphone....να πιασουμε τωρα το αλλο ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ επιτευγμα του ραδιοφωνου...Που ειναι ακριβως οι υπερμαχοι του; Αληθευει οτι στα samsung LTE εχει αφαιρεθει; Ειναι φημες; Μετα απ ολα αυτα μια απορια εχω; Ακομα περιμενετε φθηνο iphone για να δειτε κωλοτουμπες;

#34   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/01/2013 - 00:00

Πάντως επί του θέματος (γιατί πάλι ξέφυγε η συζήτηση), μιλάμε για το κορυφαίο με διαφορά τηλέφωνο του τότε.

Ως εκ των πραγμάτων μετά από 5 χρόνια έχει αποκτήσει ανταγωνισμό.

Τότε τους έπιασε στον ύπνο δημιουργώντας κάτι που στην ουσία δεν υπήρχε.

Τώρα πλέον λογικό είναι να την έχουν φτάσει την Apple και άλλες εταιρείες. Αν και πέρα από τη Samsung δεν βλέπω αξιόλογες προσπάθειες από κάποια άλλη.

Εγώ πάντως δεν θα ξεχάσω ποτέ την ανατριχίλα που ένιωσα όταν (πολύ αργότερα από το 2007) είδα το βίντεο της παρουσίασης του iPhone 2G.

Όσοι θέλουν να δουν τι ήταν αυτό το περίφημο showmanship του Jobs ας δουν αυτό το βίντεο. Είναι απλά μοναδικό. Ακόμα και σήμερα θα μπορούσε να σε πείσει να το αγοράσεις.

Το iPhone έφερε μία επανάσταση και αυτό δεν μπορεί να το αρνηθεί κανείς.

Εγώ έχω μπει στη διαδικασία να βρω ένα σε καλή κατάσταση για να το έχω σαν συλλεκτικό κομμάτι.

#35   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/01/2013 - 03:08

Μιας και δε το έβαλε κανείς.. Sit tight..

http://youtu.be/6uW-E496FXg



"An iPod.. A phone.. An internet communicator.. Are you getting it?"

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/01/2013 - 03:09

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#36   agelospe

agelospe

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/01/2013 - 10:43

ειναι τυχαιο που εχω γενεθλια και εγω 9 ιανουαριου??? :D

#37   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/01/2013 - 11:37

Μιας και δε το έβαλε κανείς.. Sit tight..

http://youtu.be/6uW-E496FXg



"An iPod.. A phone.. An internet communicator.. Are you getting it?"


Τι το έβαλες και εσύ τώρα...να χάσω ώρα απο την δουλειά μου για να το δω (πάλι); :P

Χρόνια πολλά στο iPhone λοιπόν και ευχομαι να δούμε πολλές τέτοιες καινοτομίες στο μέλλον απο όπου και αν προέρχονται (θα τις προτιμούσα απο apple) για να δώσουν χαρά σε όλους τους λάτρεις της τεχνολογίας και να κάνουν την ζωή μας καλύτερη!

#38   cbb1987

cbb1987

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/01/2013 - 14:43

ΛΟΙΠΟΝ,συνηθως δεν γραφω σε forum αλλα εδω δεν μπορουσα να μην γραψω! ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ!!! Σαν χτες μελετουσα ξενα forum με τις ωρες για να παρω το πρωτο iphone,το οποιο ηταν IPHONE ,το iphone 5 καμια σχεση δεν ειχε με το ερεθισμα που ενιωθες με το αλλο, το πρωτο παιδια ηταν το κατι αλλο για την εποχη,ειχα τρελαθει......το ειχα παραγγειλει απο ενα site που το ελεγαν στην πιατσα ο θειος απο την αμερικη,ειχε παρει κανας αλλος απο κει?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες