Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
164 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#151   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/06/2013 - 11:21

Για το αλλο περι 'κατασκευης και ποιοτητας', ρωτα αυτους που τους εχει ξεφτισει το αλουμινιο, αυτους που εχουν σκονη στον φακο, αυτους που 'τριζει' το τζαμακι κλπ
Βλεπω θεματα που παιδια τρεμουν να πανε πισω το Iphone τους, μην ξεροντας τι θα παρουν πισω.


Προσεχε γιατι ο τιτλος του πιο γραφικου του φορουμ σε περιμενει...

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 09/06/2013 - 11:38

Mηπως εχεις δει το BlackBerry Z10; (κοιτα το ασπρο)
Μαλλον οχι, οποτε μην λες οτι δεν ειναι high end, το τι πωλησεις κανει ειναι αλλο θεμα.

Για το αλλο περι 'κατασκευης και ποιοτητας', ρωτα αυτους που τους εχει ξεφτισει το αλουμινιο, αυτους που εχουν σκονη στον φακο, αυτους που 'τριζει' το τζαμακι κλπ
Βλεπω θεματα που παιδια τρεμουν να πανε πισω το Iphone τους, μην ξεροντας τι θα παρουν πισω.


Ρε gordito, μην γινεσαι σαν τους htcακηδες που μετα απο τοσο καιρο ειπαν να βγαλουν ενα σωστο κινητο κ ξαφνικα κατεκτησαν ολον τον πλανητη... τι θα πει αλλο θεμα το τι πωλησεις κανει?? Δεν υπαρχει στον χαρτη το blackberry... αν εσενα σου αρεσει το Z10, πηγαινε παρε καμια δεκαρια.. δεν πλησιασει την apple σε ποιοτητα κατασκευης... αυτες οι περιπτωσεις που αναφερεις, συμβαινουν σε παρα πολλες συσκευες... και σε android συσκευες, γιατι εκει θα καταληξεις στο τελος, το ξερω που το πας...

#153   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/06/2013 - 11:57

Για το BlackBerry, εγω θα διαφωνησω σφοδρα. Μου αρεσε πολυ σαν συσκευη, θα ηθελα να το δω και παραπανω.

Oσο για την ποιοτητα κατασκευης, σορυ αλλα εισαι φαουλ. Μια χαρα ηταν ανεκαθεν τα blacberry, ειδικα στον τομεα της ποιοτητας κατασκευης.

Τελευταία επεξεργασία από: gordito, 09/06/2013 - 11:57


#154   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/06/2013 - 12:01

Προσεχε γιατι ο τιτλος του πιο γραφικου του φορουμ σε περιμενει...


It's too late...

#155   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/06/2013 - 14:18

Για το BlackBerry, εγω θα διαφωνησω σφοδρα. Μου αρεσε πολυ σαν συσκευη, θα ηθελα να το δω και παραπανω.

Oσο για την ποιοτητα κατασκευης, σορυ αλλα εισαι φαουλ. Μια χαρα ηταν ανεκαθεν τα blacberry, ειδικα στον τομεα της ποιοτητας κατασκευης.

Sorry αλλά όταν η Blackberry έκανε το μεγάλο μπάσιμο και στην Ευρωπαϊκή/Ελληνική αγορά και πούλησε κάποιες παραπάνω συσκευές (πριν 4-5 χρόνια), αναπόφευκτα η ποιότητα κατασκευής της έπεσε κατά πολύ.

Να μην θυμηθώ τα μοντέλα με το trackball που στους δύο μήνες το έπαιρνες στο χέρι...

#156   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/06/2013 - 14:36

Λογικο να υπαρχουν προβληματα, εδω εχει η Apple και το Iphone που βγαζει μια συσκευη το χρονο.

#157   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/06/2013 - 14:41

Είναι ανούσιο το να αντιπαρατεθώ μαζί σου τρέφοντας απλά την (αδικαιολόγητη) εμπάθειά σου προς την Apple.

Αλλά ακόμα και όταν γινόταν αυτό που σου περιέγραψα, η Apple με τα πρώτα iPhone πούλαγε ίσως περισσότερες συσκευές από ολόκληρη την Blackberry των πολλών "ποιοτικών" τηλεφώνων... Οπότε μην λέμε ότι έβγαζε μόνο ένα τηλέφωνο...

#158   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/06/2013 - 14:49

Δεν ειναι θεμα εμπαθειας.

Για καθε εταιρια εκει εξω εχω παραδειγματα προβληματικων συσκευων να σου αναφερω.
Να μου πεις λοιπον το ταδε μοντελο της ταδε εταιριας ειχε το ταδε προβλημα, δεν ειναι επιχειρημα.

Θεωρω λοιπον τρισμεγιστο πλεονεκτημα της Apple οτι βγαζει μονο μια συσκευη τον χρονο, ελεγχει καλυτερα το manufacturing process και πιθανον να εχει κιολας τις λιγοτερες, αναλογικα, επιστροφες για service.

Kαι εκει ομως εχεις προβληματα, τα βλεπεις εδω καθημερινα.

#159   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 09/06/2013 - 14:52

Τέλεια συσκευή και τέλεια παραγωγική διαδικασία δεν θα υπάρξει ποτέ αν αυτό ψάχνεις.

#160   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 09/06/2013 - 15:27

Δεν ειναι θεμα εμπαθειας.

Για καθε εταιρια εκει εξω εχω παραδειγματα προβληματικων συσκευων να σου αναφερω.
Να μου πεις λοιπον το ταδε μοντελο της ταδε εταιριας ειχε το ταδε προβλημα, δεν ειναι επιχειρημα.

Θεωρω λοιπον τρισμεγιστο πλεονεκτημα της Apple οτι βγαζει μονο μια συσκευη τον χρονο, ελεγχει καλυτερα το manufacturing process και πιθανον να εχει κιολας τις λιγοτερες, αναλογικα, επιστροφες για service.

Kαι εκει ομως εχεις προβληματα, τα βλεπεις εδω καθημερινα.


Μην ξεχνας ομως οτι η apple δεν εφτιαξε ονομα απο τα iphone... το brand name της που για σχεδον ολο τον κοσμο συμβαδιζει με την απροβληματιστη ποιοτητα, προηλθε απο αλλες συσκευες... με τα iphone απλα εβγαλε πολυ καλα φραγκακια γιατι δεν υπηρχε αντιπαλλος το 2007... και ηταν μαγκας ο steve jobs....

#161   Thessalos

Thessalos

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/10/2014 - 21:17

Μόλις διαβασα όλη την ενότητα.... όπου φαίνεται ευκολα μια δυσαρεσκεια απο τα μοντελα 4s kai 5... 

τα δεδομενα έχουν αλλάξει με την έλευση του 6αριου, ειτε απο τις αυξημένες πωλήσεις, ειτε απο μετρησεις benchmarks κτλ

Πολλές φορες σκεφτηκα να παω σε ανδροιντ και μάλιστα σε καμιά κινεζιά βλέπε xiaomi, thl, meizu mx4, κτλ... όπου τελευταία τα βλέπω αρκετα να εισβάλλουν!

(ευτυχώς δεν έκανα την μαμακία!)

 

Εσπρωξα το 5αρι και περιμενω το 5σ τελη του μηνα. Δεν την πάλεψα ουτε 2 μερες χωρις αηφον! Πηρα ενα μτχ 4σ το οποιο θα το δωσω στην γυναικα μολις παρω το 5σ. Αυτό δεν σημαινει οτι τα σαμσουκ htc κτλ ειναι άχρηστα ή υποδεέστερα, απλά δεν ειναι του γούστου μου! Ακομα και αυτη η απλότητα στα εικονίδια μιας ios συσκευης (πχ στοιχιμενα ζυγιμένα!) με προδιαθετει θετικά! Το οτι το 6αρι έχει 1.4ghz διπύρηνο me 1gb ram ενώ στην αντιπερα όχθη βλέπεις oktacore και 3gb ram, με κάνει να πιστευω οτι το ios είναι έτη φωτός μπροστά! Επειδή όμως και τα κινητα ειναι θεμα marketing, θα βγει ο ανδροιντ owner και θα πει: ναι καλό το αηφόνι αλλά το δικο μου ειναι 4πηρυνο, εχει 13μεγκαπιχτσελ κτλ ... δηλαδή να χαμε να λέγαμε ποιος την έχει μακρύτερη! Σαν εμπειρια χρησης ειναι τα ίδια απο κριτικές που διαβάζω, αλλά θα συνεχίσω με απλ!

 

Δεν ειναι δυνατόν να παιρνω 4σ και να το κοιτάζω σαν να πηρα το 6αρι.... ναι, πολλές φορες βαρεθηκα το ιδιο μοτιβο και πλαισιο τόσα χρόνια, αλλά όταν σου λείπει κατι καταλαβαίνεις την αξία του!

 

ΥΓ: συσκευές που ειχα: 3g / 3gs / 4 / 5 / 4s / εν αναμονή 5s / 6 το 2015 /



#162   jimisv

jimisv

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/10/2014 - 21:29

Άλλαξα το 4 με ένα htc 8x που μου έκανε δώρο ένας φίλος μου. Το κινητό γρήγορο όλα μια χαρά οθόνη κτλ αλλά σαν λογισμικό απογοήτευση δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα εντάξει δεν είναι και τόσο άσχημο αλλά πολύ μεγάλη απώλεια απο εφαρμογές στο store η Microsoft...

 

Με την πρώτη ευκαρία λέω να γυρίσω σε iPhone 5s



#163   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2014 - 10:36

Ούτε για πλάκα δεν αλλάζω το iOS (άρα iPhone).
Τα android, ακόμα και τα πανάκριβα κινητά με android, τα θεωρώ κινητά για πιτσιρικάδες να ξεσκιστούν στο optimizing και τις custom roms. Εγώ βαρέθηκα, δεν θέλω ν' ασχολούμαι καθόλου μ' αυτά (παλιά το 'κανα). Τώρα θέλω ένα "τούμπανο" βαρβάτο smartphone κινητό/λειτουργικό, που απλά να πατώ κουμπί και να κάνει ό,τι του λέω - τίποτα παραπάνω.
Και σαν το iOS (ή το MacOS) δεν έχω σε εκτίμηση άλλο λειτουργικό, οπότε...παραμένω σταθερά στην Apple.



#164   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 13/10/2014 - 10:40

Ούτε για πλάκα δεν αλλάζω το iOS (άρα iPhone).
Τα android, ακόμα και τα πανάκριβα κινητά με android, τα θεωρώ κινητά για πιτσιρικάδες να ξεσκιστούν στο optimizing και τις custom roms. Εγώ βαρέθηκα, δεν θέλω ν' ασχολούμαι καθόλου μ' αυτά (παλιά το 'κανα). Τώρα θέλω ένα "τούμπανο" βαρβάτο smartphone κινητό/λειτουργικό, που απλά να πατώ κουμπί και να κάνει ό,τι του λέω - τίποτα παραπάνω.
Και σαν το iOS (ή το MacOS) δεν έχω σε εκτίμηση άλλο λειτουργικό, οπότε...παραμένω σταθερά στην Apple.

 

Ουτε με ενα Leo HD2??  :P


You'll Never Walk Alone


#165   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2014 - 10:57

Σε καμία περίπτωση.
Apple or nothing - θα γύριζα στο... ΝΟΚΙΑ 6210!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες