Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
164 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#121   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 15/01/2013 - 12:09

Σε τρεις μέρες έλα να το ξανά πεις αυτό που θα το έχεις παρκάρει το πεντάρι όπως έκανα και εγώ και μετά το πούλησα...

Το Note2 είναι ότι καλύτερο έχει βγει μέχρι στιγμής σε τεχνολογία .Δεν καταλαβαίνει τίποτα όσο και αν το έχω πιέσει.Η μπαταρία του για να το φορτίσεις σε μια μέρα όπως έκανα στο iphone 5 απλά πρέπει να έχεις την οθόνη όλη μέρα ανοικτή και να το σκαλίζεις αλλιώς πάει 2 μέρες min.

Το μεταλλικό που έχει γύρω γύρω επειδή κάποιοι και δεν αντιλέγω μαζί και εγώ λέγαμε για πλαστικούρες και τέτοια δεν μασάει όπως του iPhone 5 που το έχεις σε θήκη και φοβάσαι να το βγάλεις μετά από 10 μέρες από την θήκη μην τυχόν και δεις γραντζουνιές και ξενερώσεις.

Απλά μπορώ να σας πω ότι μου έφυγε από το ένα μέτρο έσκασε κάτω σύρθηκε και είπα πάει δεν θέλει τελικά να έχω android αυτό ήταν.Και με το που το σηκώνω ώς δια μαγείας δεν είχε όχι γρατζουνιά στο καπάκι αλλά καν στο μεταλλικό που και αυτό όπως μπορείτε να δείτε εδώτο αγοράζεις τσάμπα και το αλλάζεις και μόνος σου με 8 βίδες .

Η Αpple καλή χρυσή αλλά σε υπολογιστές άντε και τα iPad όχι το mini αλλά το 2 που δεν καταλαβαίνει τίποτα .Για να ξανά γυρίσω σε iPhone θα πρέπει να κάνει κάτι δυνατό όπως τα παρακάτω όπου όλα τα forum Ελληνικά και ξένα περιμένουν :

1) 4 πύρηνο επεξεργαστή

2) 4.3 οθόνη τουλάχιστον ώστε να είναι λίγο πιο πλατύ

3) 2gb ram

4) 12mp καμερα οπίσθια

5) 3mp καμερα εμπρόσθια

6) Ανανεωμένο iOS 7 γιατί ο κόσμος το έχει σκυλοβαρεθεί.


Και εγω με το Note βρηκα την υγεια μου.
Απλα επειδη εψαχνα την μεγαλη οθονη την βρηκα εκει και αλλαξα στρατοπεδο.Επισης ηθελα και μια αλλαγη.

Δεν το μετανιωσα καθολου.
Βεβαια ο χρονος θα δειξει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 15/01/2013 - 12:15

sure για ποιες εφαρμογες χρησιμοποιεις την εξτρα ισχυ εσυ..


Τα γνωστα μωρε... κανενα CFD, κανενα Autocad ... αυτα ... :P

Ελπίζω μονο να μην παρασυρθει η Apple απο αυτες τις παπαριες. Χρειαζομαι ενα βολικο, σταθερο, γρηγορο, απολαυστικο και μικρο εργαλειο επικοινωνιας ακριβως οπως ειναι το iphone τωρα (και μικροτερο να ηταν δεν θα με χαλαγε).

#123   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 15/01/2013 - 12:24

Ρε παιδια απλα καθημερινα πραγματα, παω σημερα στο καφε με 2 φιλες, λεει θα μας βγαλεις μια φωτο να ανεβασουμε στο φασεβοοκ, εχεις android LG, μπαινει στο application tou fb κ κανεις check in, τραβαω τη φωτο με το πλαι κ την ανεβαζει...παω μετα στο facebook κ την ειχε βαλει στο πλαι...που σε ρε IOS που εχεις μια στοιχειωδη τουλαχιστον νοημασυνη....

γι αυτο αγαπαμε apple γιατι εχει πιασει το σφυγμο της αγορας, ξερει τι θελει να χρησιμοποιει ο χρηστης, 5-10 πραγματακια κ τα κανει σωστα κ απλα...τελος..


Λιγο offtopic επειδη τα ακουγα αυτα για το fb στο android δεν εχω δει καμια διαφορα και ειναι και πιο γρηγορο.

Αν θες να πεις για αλλα πραγματα και μην κοτσαρεις καθημερινο το να ανεβασεις μια photo στο fb.
Φιλικα το λεω παντα.Απλα δεν το παω το fb και δεν μου αρεσει να μιλαμε για high end τηλεφωνα και να το κοτσαρουμε μεσα λες και αν δεν υπαρξει θα πεθανουμε ή για να ανεβαζει σωστα μια φωτογραφια θα πρεπει να εχουμε iphone.

#124   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/01/2013 - 12:25

Τα γνωστα μωρε... κανενα CFD, κανενα Autocad ... αυτα ... :P

Ελπίζω μονο να μην παρασυρθει η Apple απο αυτες τις παπαριες. Χρειαζομαι ενα βολικο, σταθερο, γρηγορο, απολαυστικο και μικρο εργαλειο επικοινωνιας ακριβως οπως ειναι το iphone τωρα (και μικροτερο να ηταν δεν θα με χαλαγε).


ξεχασες το να βγαζει σωστες φωτογραφιες για το facebook....

#125   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 15/01/2013 - 12:30

ξεχασες το να βγαζει σωστες φωτογραφιες για το facebook....


facebook ??

Σοβαρα τωρα παραφρονα, πιστευω στο καταλληλο εργαλειο για την καθε δουλεια ... Αλλιως αναγκαστικα κανεις συμβιβασμους (πχ, το Note σου δεν ειναι τοσο καλο οσο ενα tablet και επισης ουτε τοσο φορητο οσο ενα iphone).

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 15/01/2013 - 12:31


#126   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 15/01/2013 - 12:31

facebook ??

Σοβαρα τωρα παραφρονα, πιστευω στο καταλληλο εργαλειο για την καταλληλη δουλεια ... Αλλιως αναγκαστικα κανεις συμβιβασμους (πχ, το Note σου δεν ειναι τοσο καλο οσο ενα tablet και επισης ουτε τοσο φορητο οσο ενα iphone).

Νομιζω πως απλα το ειπε για πλακα! :P

#127   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/01/2013 - 12:41

facebook ??

Σοβαρα τωρα παραφρονα, πιστευω στο καταλληλο εργαλειο για την καθε δουλεια ... Αλλιως αναγκαστικα κανεις συμβιβασμους (πχ, το Note σου δεν ειναι τοσο καλο οσο ενα tablet και επισης ουτε τοσο φορητο οσο ενα iphone).


ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες.... εγω θελω κινητο με οσο μεγαλυτερη οθονη γινετε που θα χωραει στις τσεπες του μπουφαν η του σακακιου....απο εκει και περα τι κανει ο καθενας με τη συσκευη του και τι ζηταει απο μια συσκευη ειναι υποκειμενικο 100%

Νομιζω πως απλα το ειπε για πλακα! :P


το ειπα με βαση το παρακατω σχολιο

Ρε παιδια απλα καθημερινα πραγματα, παω σημερα στο καφε με 2 φιλες, λεει θα μας βγαλεις μια φωτο να ανεβασουμε στο φασεβοοκ, εχεις android LG, μπαινει στο application tou fb κ κανεις check in, τραβαω τη φωτο με το πλαι κ την ανεβαζει...παω μετα στο facebook κ την ειχε βαλει στο πλαι...που σε ρε IOS που εχεις μια στοιχειωδη τουλαχιστον νοημασυνη....

γι αυτο αγαπαμε apple γιατι εχει πιασει το σφυγμο της αγορας, ξερει τι θελει να χρησιμοποιει ο χρηστης, 5-10 πραγματακια κ τα κανει σωστα κ απλα...τελος..



#128   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/01/2013 - 15:00

Τα γνωστα μωρε... κανενα CFD, κανενα Autocad ... αυτα ... :P

Ελπίζω μονο να μην παρασυρθει η Apple απο αυτες τις παπαριες. Χρειαζομαι ενα βολικο, σταθερο, γρηγορο, απολαυστικο και μικρο εργαλειο επικοινωνιας ακριβως οπως ειναι το iphone τωρα (και μικροτερο να ηταν δεν θα με χαλαγε).

Λιγο offtopic επειδη τα ακουγα αυτα για το fb στο android δεν εχω δει καμια διαφορα και ειναι και πιο γρηγορο.

Αν θες να πεις για αλλα πραγματα και μην κοτσαρεις καθημερινο το να ανεβασεις μια photo στο fb.
Φιλικα το λεω παντα.Απλα δεν το παω το fb και δεν μου αρεσει να μιλαμε για high end τηλεφωνα και να το κοτσαρουμε μεσα λες και αν δεν υπαρξει θα πεθανουμε ή για να ανεβαζει σωστα μια φωτογραφια θα πρεπει να εχουμε iphone.


το θεμα ειναι οτι απο καποιες μικρες λεπτομερειες βλεπεις την ολη φιλοσοφια του σχεδιασμου, ξεκολλατε...
επισης για το αλλο θεμα των σοβαρων εφαρμογων δεν ακουσα ακομα κατι...εγω τρεχω πλατφορμες διαπραγματευσης πραγματικου χρονου κ θελω αξιοπιστια μια κ το καθε κλικ εχει εκατομμυρια απο πισω κ σιγουρα δεν θελω να κρασαρει η εφαρμογη την κρισιμη στιγμη που θελω να κανω πραξη...οποιος ασχολειτε με τον χωρο αυτο, θα γνωριζει οτι οι αντιστοιχες εφαρμογες βγηκαν πολυ αργοτερα για android, πχ bloomberg, τεσπα, η εξτρα υπολογιστικη ισχυς ειναι καθαρα κ μονο για παιχνιδια, οποτε εκει παμε σε ipad μη γελιομαστε, πιος καθεται να παιξει σε 4-4,5"...τεσπα..

#129   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/01/2013 - 00:59

Σαν να παίρνει χαμπάρι η apple τον κορεσμό της.
http://www.protothem...cle/?aid=250583

#130   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/01/2013 - 09:23

Το αφησα μια φορα για samsung galaxy s το πρωτο και μετα απο 1 μηνα γυρισα τρεχατος σε νεοφερμενο iphone 4! Ξερω οτι το android εχει εξελιγχτει απιστευτα απο τοτε και οντως το βλεπω σε android φιλων μου αλλα δεν αλλαζω το ios με κανενα γιατι ο τροπος που τα κανει ολα ειναι μοναδικος.

#131   panosgr

panosgr

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 17/01/2013 - 14:55

συνήθως είναι δύσκολο να μια τέτοια μετάβαση, αλλά ειδικά το αντίθετο πιο δύσκολο.

πχ. εγώ που είχα αφήσει ένα iphone και πήγα σε αρκετά android η μετάβαση ήταν ευκολή. ειδικά μιας και τα έκανα όλα root και έβαζα custom rom με την πρώτη. τώρα που γύρισα σε 4αρι χωρίς jb (μαμιμένο 6.0.1) το iphone μου φαίνεται άχρηστο

off topic

δεν ανοιγω διαμάχη, οπότε μην αρχίσετε πάλι. γνώμη λέμε

Τελευταία επεξεργασία από: panosgr, 17/01/2013 - 14:55


#132   loudaki

loudaki

    iPH Member

  • 251 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 17/01/2013 - 15:09

To iphone το προτιμώ για την απλότητα του λειτουργικού του αλλά αν δεν βγει jailbreak δεν θα αγοράσω το iphone 5 και θα φύγω για android.

#133   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/01/2013 - 15:24

Για το επόμενο μοντέλο ίσως.

#134   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/01/2013 - 14:25

συνήθως είναι δύσκολο να μια τέτοια μετάβαση, αλλά ειδικά το αντίθετο πιο δύσκολο.

πχ. εγώ που είχα αφήσει ένα iphone και πήγα σε αρκετά android η μετάβαση ήταν ευκολή. ειδικά μιας και τα έκανα όλα root και έβαζα custom rom με την πρώτη. τώρα που γύρισα σε 4αρι χωρίς jb (μαμιμένο 6.0.1) το iphone μου φαίνεται άχρηστο

off topic

δεν ανοιγω διαμάχη, οπότε μην αρχίσετε πάλι. γνώμη λέμε


Γιατι να κανουμε διαμαχη την γμωμη σου λες οπως εγω την δικη μου. Παντως εμενα παιδια τοσο καιρο με το iphone 5 χωρις jailbreak το συνηθισα και δεν μου λειπει πια. Ασε που ειναι το σπασιμο να τα φτιαχνεις ολα απο την αρχη με το νεο jailbreak!

#135   kopoylos

kopoylos

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Twitter:@@kopoylos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:kostugos

Δημοσίευση 22/01/2013 - 07:31

Γιατι να κανουμε διαμαχη την γμωμη σου λες οπως εγω την δικη μου. Παντως εμενα παιδια τοσο καιρο με το iphone 5 χωρις jailbreak το συνηθισα και δεν μου λειπει πια. Ασε που ειναι το σπασιμο να τα φτιαχνεις ολα απο την αρχη με το νεο jailbreak!

εμενα παλι μου άρεσει να το ξανά στρώνω απο την αρχη...δεν παιρνω ουτε καν μπακ απ φαντασου...χοχο αρωστιαααααα :P:lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες