Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εγγύηση iPhone 5 από Αμερική! Που να απευθυνθείτε!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/05/2013 - 17:49

Αυτά που αναφέρω ίσχυαν σίγουρα αρχές έτους και μάλιστα έλειπε μόνο ένα ΟΚ μου για να έρθει κουριερ και να παραλάβει το 5αρι που ειχα τοτε από Αμερική (βεβαια επειδη ζουμε στην Ελλαδαρα μπορει στη συνεχεια να εβρισκαν κατι αλλο να μου πουνε και να μη το παραλαμβαναν ποτε!).

Προφανώς τώρα, όπως αναφέρουν και τα παιδια και όπως σου ειπε και η Vodafone, δεν ισχυει κατι τετοιο.

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   spiroskoli

spiroskoli

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/05/2013 - 10:22

Αυτά που αναφέρω ίσχυαν σίγουρα αρχές έτους και μάλιστα έλειπε μόνο ένα ΟΚ μου για να έρθει κουριερ και να παραλάβει το 5αρι που ειχα τοτε από Αμερική (βεβαια επειδη ζουμε στην Ελλαδαρα μπορει στη συνεχεια να εβρισκαν κατι αλλο να μου πουνε και να μη το παραλαμβαναν ποτε!).

Προφανώς τώρα, όπως αναφέρουν και τα παιδια και όπως σου ειπε και η Vodafone, δεν ισχυει κατι τετοιο.

σε ενα καταστημα vodafone μου ειπαν να τους το παω και αν το δεχτουν το δεχτηκαν... διαφορετικα μου το επιστρεφουν πισω χωρις καποιο δικο μου κοστος.

#18   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 10/05/2013 - 10:33

σε ενα καταστημα vodafone μου ειπαν να τους το παω και αν το δεχτουν το δεχτηκαν... διαφορετικα μου το επιστρεφουν πισω χωρις καποιο δικο μου κοστος.


Κανε την προσπαθεια σου τοτε, δε χανεις τιποτα.

Εγω το Γεναρη που μιλουσα μαζι τους, τους τονιζα οτι ειναι απο Αμερικη το κιν, και που ελεγαν, ΝΑΙ ΝΑΙ το καλυπτουμε απο Αμερικη.

You'll Never Walk Alone


#19   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/11/2013 - 19:20

Το δικό μου το 4s  ήταν από Αμερική

Το έστειλα στην infoquest.

το ήλεγξαν, είδαν ότι είχε εγγύηση και μου το αντικατέστησαν κανονικά. Εντός 3 εργασίμων ημερών το είχα πάλι στα χέρια μου.

Εξαιρετικό σερβις, μπράβο τους



#20   Georgiboy

Georgiboy

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2013 - 21:08

καλησπερα! εχω ενα iphone 5 Α1429 που ομως πρεπει να ειναι απο αμερικη. το κινητο ειναι ενως χρονου και ενως μηνα περιπου και μου εβγαλε προβλημα στο power button. τι μπορω να κανω? σας ευχαριστω!



#21   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/11/2013 - 20:31

καλησπερα! εχω ενα iphone 5 Α1429 που ομως πρεπει να ειναι απο αμερικη. το κινητο ειναι ενως χρονου και ενως μηνα περιπου και μου εβγαλε προβλημα στο power button. τι μπορω να κανω? σας ευχαριστω!


Infoquest

#22   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 24/11/2013 - 20:41

Infoquest


Και για το 5; Τοχεις ρωτησει;

You'll Never Walk Alone


#23   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/11/2013 - 20:59

Ναι ρε και για το 5. Όλα τα καλύπτει πλέον από εξωτερικό η infoquest.Για να αγοράζουμε από εξωτερικό αβίαστα..:D

...

...

...

....

....

 

 

Όπως εσύ με το 5S.;)


Αναρτημένη εικόνα


#24   Georgiboy

Georgiboy

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2013 - 21:04

αποδειξη δεν εχω και το κινητο ειναι ενα χρονο και ενα μηνα.δεν θα εχω θεμα πιστευεις? το τηλεφωνο τους ειναι αυτο 2119991260?



#25   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/11/2013 - 21:06

Αν είναι Αμερικάνικο τότε δεν ισχύει η Ευρωπαϊκή οδηγία για τα 2 χρόνια εγγύηση. Είσαι εκτός εγγύησης δυστυχώς.


Αναρτημένη εικόνα


#26   Georgiboy

Georgiboy

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2013 - 21:13

μοντελο A1429 γραφει απο πισω και στις ρυθμισεις md667ll/a ειναι απο αμερικη?



#27   arma1

arma1

    iPH Contributor

  • 1.414 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 25/11/2013 - 00:45

A1429 δεν είναι μόνο από Αμερική , το δικό μου με αυτό το νούμερο είναι από Γερμανία

#28   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/11/2013 - 00:48

μοντελο A1429 γραφει απο πισω και στις ρυθμισεις md667ll/a ειναι απο αμερικη?

Απο Αμερική το συγκεκριμένο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#29   delta.xi

delta.xi

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/11/2013 - 01:46

Μου δινεται η ευκαιρια να αναφερω ενα ευτυχες περιστατικο που συνεβη πριν περιπου 1,5 μηνα

Κατοχος τοτε ενος iphone 5 αγορασμενου απο appstore αμερικης,  και αφου το ειχα στα χερια μου περιπου 11 μηνες μου παρουσιασε προβλημα στο power button (για να λειτουργησει ηθελε εντονη πιεση απο την αριστερη μερια ενω απο την δεξια δεν ανταποκρινοτανε καθολου). Εχοντας λοιπον την εντυπωση πως απο αμερικη δεν μπορω να κανω τιποτα στην ελλαδα θεωρησα φυσιολογικο σε μια στιγμη εμπευσης να επικοινωνησω με την apple ρωτοντας το απολυτα φυσιολογικο,για το που δηλαδη θα μπορουσα να απευθυνθω στην ελλαδα και η απαντηση ηταν

infoquest!Να μην τα πολυλογω λοιπον πηγαινω τεταρτη στην infoquest πηραν το τηλεφωνο για ελεγχο (να σημειωσω πως κρατησαν μονο το τηλεφωνο χωρις το κουτι ,ενω δεν κοιταξαν ουτε καν την αποδειξη αγορας.....λεγοντας μου μαλιστα οτι η αποδειξη ειναι ουσιαστικα αχρηστη,οτι θελει να δει το βλεπει απο το IMEI) τεταρτη λοιπον μεσημερι μου ηρθε μηνυμα οτι ξεκινησε η διαδικασια ελεγχου της συσκευης,την επομενη ημερα μου ηρθε μηνυμα που εγραφε οτι διαγνωστηκε προβλημα στην συσκευη και οτι θα γινει αντικατασταση και την παρασκευη δεχτηκα τηλεφωνημα απο την ACS οτι μπορω να περασω να παραλαβω απο το πιο κοντινο μου καταστημα βαση της διευθυνσης οπου ειχα δηλωσει για εδρα.Να σημειωσω πως ενω διαβαζουμε στο forum για τις αντικαταστασεις και πανω κατω κατω ξερουμε οτι το τηλεφωνο που θα παρουμε ειναι σε πολυ καλη κατασταση....πραγματικα δεν το πιστευα,το τηλεφωνο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ σε ζελατινα οπως οταν το αγοραζουμε....Αυτα τα ολιγα και πραγματικα ενα μεγαλο ευχαριστω στην ολη εξυπηρετηση που ειχα απο την infoquest 

 

(Συγνωμη για την πολυλογια αλλα θεωρω πως επρεπε να καταθεσω την εμπειρια μου)



#30   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 25/11/2013 - 01:52

Αυτή ακριβώς είναι και η δική μου εμπειρία με το 4s που μου αντικατέστησαν με ολοκαίνουργιο..

Μπορεί βέβαια, τελικά να το πουλάω το συγκεκριμένο, αλλά σίγουρα όχι γιατί μου έδωσαν ή μου το επισκεύασαν..

Προσυπογράφω...

 

ΥΓ Δεν ξέρω βέβαια, τι γίνεται σε περίπτωση που η εγγύηση ΔΕΝ ισχύει.... εκει τι παίζει σε επίπεδο κόστους ΔΕΝ ξέρω..

Με ένα τηλέφωνο θα σε διαφωτίσουν πλήρως. είναι ευγενέστατοι στην επικοινωνία και... δεν βιάζονται όπως μερικοί...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες