Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 5 και iPad Mini 2 τον Μάρτιο...;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
120 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/01/2013 - 13:02

Αναρτημένη εικόνα


Οι αναβαθμισμένες εκδόσεις των iPad ίσως τελικά να έρθουν πιο γρήγορα απ'όσο νομίζουμε. Ο αναλυτής Brian White σε πρόσφατη δήλωση του αναφέρει πως η Apple καταλήγει πως η ημ/νια παρουσιάση θα 'ναι τον Μάρτιο. Με το iPad 5 να είναι ακόμα πιο ελαφρύ και λεπτό προφανώς ακολουθώντας το σκεπτικό της σχεδιάσης του iPhone 5. Όσο για το iPad Mini 2 τα πράγματα δεν είναι και τόσο ξεκάθαρα.. Φαίνεται ξεκάθαρα, πως η Apple θέλει να ελαχιστοποιήσει τoυς χρόνους παρουσίασης νέων συσκευών ξεφεύγοντας απο το "συσκευή ανα χρόνο", κάτι που είδαμε με το iPad 4. Αν οι φήμες βγουν αληθινές (και αυτές) μένει να το δούμε.

Our checks at CES indicate Apple will release the iPad 5 and the second-generation iPad mini this March. The iPad 5 is expected to be lighter and thinner than the iPad 4 that was released in October, while the form factor of the iPad mini should be similar to the first generation iPad mini that debuted in October.



via | MacRumors


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kefalonitis7

kefalonitis7

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2013 - 14:36

ακομα καλα καλα δεν βγηκαν και στο καπακι παμε σταν επομενα μοντελαα???ημαρτον τι κανουν στη apple επιτελους????

#3   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/01/2013 - 14:42

ακομα καλα καλα δεν βγηκαν και στο καπακι παμε σταν επομενα μοντελαα :huh:ημαρτον τι κανουν στη apple επιτελους :huh:?

Εγω δεν αγοραζω απο apple ξανα αν δεν μου υπογραφει συμβολαιο οτι θα βγαλει το επομενο μοντελο μετα απο 1 με 2 χρονια.....

#4   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 12/01/2013 - 14:51

Μακάρι!! Έτσι θα έχουμε περισσότερες επιλογές, καλύτερα προϊόντα και γρηγορότερα χαμηλότερες τιμές (αντί να περιμένουμε ένα χρόνο να βγει το επόμενο για να πέσει η τιμή του προηγούμενου).

Το ζόρι το τραβάνε όσοι θέλουν να έχουν το τελευταίο μοντέλο. Επιτέλους θα καταλάβουν ότι δε γίνεται να κυνηγάς την τεχνολογία! Είναι ανούσιο!! Απλά επιλέγεις με βάση την τσέπη και τις παρούσες ανάγκες σου!

Τι σε νοιάζει άμα βγάλει και ipad15? Εσύ τι χρειάζεσαι? ipad με retina. Πόσα θες να δώσεις? 400euro. Ok πάρε αυτό και τέλος.

#5   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/01/2013 - 14:53

Το iPad σηκώνει εύκολα μια αναβάθμιση σε θέμα βάρους και πάχους.

Όσοι έχουν δουλέψει το ipad2 για καιρό, και δεν το ειχαν κλεισμενο σε θήκη, σίγουρα αντιλαμβάνονται τη διάφορα προς το χειρότερο που επέφερε η retina και οι ανάγκες της.

#6   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/01/2013 - 15:50

Υπάρχει όντως διαφορά, αλλά τα συγχωρείς όλα απ'τη στιγμή που κοιτάς την retina.. Ήταν ένα μικρό πισωγύρισμα όμως.

Αν πάντως ισχύει κάτι τέτοιο, με βλέπω να το στέλνω το ipad 3 και να πηγαίνω σε ipad mini 2... Αν φυσικά μπει retina και εκεί.

#7   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/01/2013 - 15:56

Λογικά το θέμα με το Mini έχει να κάνει με τη προσθήκη Retina.. Δε μπορώ να σκετφώ κάτι άλλο..

Και θα ακυρώσει ξανά μέσα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα όλους αυτούς που λίγους μήνες πρίν προχώρησαν σε αγορά.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#8   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 12/01/2013 - 21:03

Λογικά το θέμα με το Mini έχει να κάνει με τη προσθήκη Retina.. Δε μπορώ να σκετφώ κάτι άλλο..

Και θα ακυρώσει ξανά μέσα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα όλους αυτούς που λίγους μήνες πρίν προχώρησαν σε αγορά.


Τι σημαίνει θα τους ακυρώσει? Μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό σε παρακαλώ γιατί το ακούω από πολλούς αλλά δε μπορώ να καταλάβω τη λογική του.

#9   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 12/01/2013 - 21:06

οτι να ναι πλεον

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#10   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/01/2013 - 21:12

Τι σημαίνει θα τους ακυρώσει? Μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό σε παρακαλώ γιατί το ακούω από πολλούς αλλά δε μπορώ να καταλάβω τη λογική του.

Κοίτα άλλους τους ξενίζει πολύ, άλλους λιγότερο, κάποιους άλλους καθόλου. Σίγουρα κανένας όμως νομίζω δεν θέλει να πάρει κάτι και σε 1-2 μήνες να θεωρείται ήδη αυτό το κάτι "παλιό". Πέρα από το αν και πόσο τον ικανοποιεί.
Επίσης υπάρχει και το θέμα της μεταπωλητικής αξίας. Θα είχε μεγαλύτερη αξία η συσκευή μου (new ipad) σήμερα αν δεν υπήρχε το 4, αυτή θα πέσει ακόμα χαμηλότερα αν μέσα σε 6 μήνες μόλις που το έχω είναι ήδη 2 γενιών πίσω.

#11   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 12/01/2013 - 21:17

Νέα εποχή !!! Αλλαγή συνηθειών .....

#12   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 12/01/2013 - 21:18

Κοίτα άλλους τους ξενίζει πολύ, άλλους λιγότερο, κάποιους άλλους καθόλου. Σίγουρα κανένας όμως νομίζω δεν θέλει να πάρει κάτι και σε 1-2 μήνες να θεωρείται ήδη αυτό το κάτι "παλιό". Πέρα από το αν και πόσο τον ικανοποιεί.
Επίσης υπάρχει και το θέμα της μεταπωλητικής αξίας. Θα είχε μεγαλύτερη αξία η συσκευή μου (new ipad) σήμερα αν δεν υπήρχε το 4, αυτή θα πέσει ακόμα χαμηλότερα αν μέσα σε 6 μήνες μόλις που το έχω είναι ήδη 2 γενιών πίσω.


Ρε συ Σπύρο το καταλαβαίνω το θέμα της μεταπωλητικής αξίας αλλά δεν το συμμερίζομαι γιατί φθηνά πουλάς φθηνά αγοράζεις. Επίσης αυτό ισχύει σε επενδυτικές αξίες όχι σε τηλέφωνα και ταμπλέτες.

Όσο για το θέμα της παλαιότητας αυτό είναι που δεν καταλαβαίνω και εξακολουθώ..Τι με νοιάζει εμένα εάν βγάζει 10 μοντέλα το χρόνο. Εγώ θα πάρω αυτό που μπορώ, θέλω και μου κάνει τη δουλειά μου.

Καταλαβαίνεις πως το λέω ή το γράφω λάθος?

#13   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/01/2013 - 21:18

Τι σημαίνει θα τους ακυρώσει? Μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό σε παρακαλώ γιατί το ακούω από πολλούς αλλά δε μπορώ να καταλάβω τη λογική του.


Προσωπικά θα με χάλαγε και θα αισθανόμουν κορόιδο να έχω πάρει το Mini και λίγους μήνες μετά να δω το 2 και με Retina.

Θυμίζει αυτο που έγινε με το iPad 3 και τη κυκλοφορία του 4. Τα ίδια θα έχουμε.

Θες να αλλάξεις το κάθε πότε θα βλέπουμε νέα συσκευή? Καν'το σωστά.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#14   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 12/01/2013 - 21:33

Ε μην ξεχναμε και iphone5s!!! B)

#15   anderson

anderson

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/01/2013 - 21:47

Και πάμε πάλι στην κλασσική συζήτηση... συμμετέχουν: Αυτοί που παίρνουν συσκευές για να έχουν... μεταπωλητική αξία ένα χρόνο μετά, αυτοί που θέλουν να έχουν το τελευταίο μοντέλο αγοράζοντας μια φορά το χρόνο, αυτοί που τα βλέπουν όλα άσπρα, αυτοί που τα βλέπουν όλα μαύρα...
"ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, η συσκευή ΜΟΥ που την φυλάω σε ζελατίνες και μπάμπερς για 5 μήνες να μην είναι ό,τι καλύτερο, νεώτερο, ακριβότερο;;;; ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ Η ΑΠΛ!!!"
"Οχι ρε συ, απλώς φταίει ο Τζομπς που πέθανε... οι άλλοι είναι άσχετοι, ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΟΣ ήταν τα πάντα..."
"Μα καλά, δε βλέπετε πως έτσι υπάρχει εξέλιξη πιο γρήγορα;;;"
"Τί εξέλιξη ρε συ, δε βλέπεις που η συσκευή ΜΟΥ έχασε 100 ευρώ;"
Και ξανά, και ξανά, και ξανά...

Προσεχώς, στις οθόνες σας...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες