Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 5 και iPad Mini 2 τον Μάρτιο...;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
120 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 12/01/2013 - 23:34

Για το αν βγεί τελικά, μεγάλες κουβέντες μη λέμε..
Εσένα δηλαδή σ'αρεσει η νέα κυκλοφορία ανα 4μηνο? Σε ικανοποιεί?

Μα είπα, μπορεί και να βγάλει. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι αυτό το πλάνο στο οποίο βασίστηκε και "έσπασε" τον ετήσιο κύκλο του iPad.

Όσο για το αν μου αρέσει, ειλικρινά, όσο η συσκευή μου με καλύπτει δεν βλέπω λόγο να είμαι δυσαρεστημένος.

Αν κάποιος με το mini κοιμηθεί ένα βράδυ ικανοποιημένος με τη συσκευή του, γιατί να αλλάξει γνώμη το πρωί αν μάθει ότι βγήκε μία καλύτερη?

ΟΚ, το παιδί που κρύβουμε μέσα μας πάντα θέλει το καλύτερο παιχνίδι το καταλαβαίνω, αλλά δεν το έχει πάντα ανάγκη.

Γιατί να πουλήσεις το iPad 3 για το 4? αν θες να το κάνεις, κάντο και κανείς δεν μπορεί να σου πει το αντίθετο, αλλά δεν μπορείς να ισχυρίζεσαι ότι το είχες ανάγκη, όταν μέχρι χθες έλεγες ότι σε κάλυπτε και ότι ήταν super...

Μήπως τελικά ακόμα και τώρα η Apple εξακολουθεί να δημιουργεί (καταναλωτικές) ανάγκες?

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 12/01/2013 - 23:34


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/01/2013 - 00:23

Κι εγώ μέχρι πρότινος ήμουν της ιδεολογίας να μη βγάζει τόσο κοντά συσκευές γιατί ακυρώνει κάποιους που έδωσαν λεφτά στους 4 μήνες πχ και στους 6 βγάζει νέο μοντέλο.
Εν μέρει έχω αλλάξει τρόπο σκέψης γιατί ένα ipad,iPhone δεν είναι επένδυση, το παίρνεις κυρίως γιατί σε καλύπτει αλλά και για την διασκέδασή σου κακά τα ψέματα.

Για μένα το μείζον θέμα πλέον είναι να βγάζει κάτι ΕΦΟΣΟΝ το έχει ελέγξει επαρκώς και δεν έχει τεχνικά προβλήματα στην παραγωγή. Το κομμάτι αυτό το έχει χάσει λίγο η Apple τελευταία και πιστεύω είναι λίγο αδιαμφισβήτητο.
Δηλαδή για μένα ας βγάζει 1 συσκευή/μήνα αρκεί να είναι σε καλό επίπεδο και να μην έχει προβλήματα.

Αναρτημένη εικόνα


#33   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2013 - 13:04

Προσωπικά θα με χάλαγε και θα αισθανόμουν κορόιδο να έχω πάρει το Mini και λίγους μήνες μετά να δω το 2 και με Retina.

Θυμίζει αυτο που έγινε με το iPad 3 και τη κυκλοφορία του 4. Τα ίδια θα έχουμε.

Θες να αλλάξεις το κάθε πότε θα βλέπουμε νέα συσκευή? Καν'το σωστά.

Κοροϊδία δεν είναι το ipad3 με το ipad4 σε ε΄να 7μηνο, να πω τη μαύρη αλήθεια δεν προβληματίστηκα ιδιαίτερα . Είναι τελείως όμοιο, ένας επεξεργαστής και μια εμπρόσθια κάμερα δεν είναι ουσιαστική διαφορά, πρέπει να είσαι πολύ βαρεμένος για να κάθεσαι να κοιτάς τη λεγόμενη χ2 γρηγορότερη ανταπόκριση στις εφαρμογές, ή να σε χαλάει αν στο facetime ο άλλος σε βλέπει καθαρότερα. Ολόιδια συσκευή με μια lightning υποδοχή που πρέπει να μπλέκεις με άλλους ανταπτορες αν για παράδειγμα χρησιμοποιείς την υποδοχή για κάτι άλλο πλην φόρτισης/συγχρονισμού.
Η μέγιστη κοροίδια για μένα ήταν το 2011. Που έφτασε στην ελλάδα το ipad τέλη Ιανουαρίου και ένα μήνα μετά αρχές Μαρτίου κυκλοφόρησε το νέο μοντέλο ελαφρύτερο λεπτότερο γρηγορότερο και με κάμερες. Πραγματικά φάνηκε σε όλο το μεγαλείο ότι δεν υπήρχε κανένας προγραμματισμός και σεβασμός για τους Έλληνες καταναλωτές , πραγματικά κατάλαβα ότι μας έχουν για πολυυυυυυύ μ@λ@@ες

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 13/01/2013 - 13:08


#34   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 13/01/2013 - 13:36

Παλαιότερα αγοραζαμε apple γιατί ξέραμε πως για 1-2 χρόνια θα είχαμε την κορυφή στο προϊόν που αγοραζαμε, τωρα αν καταντήσει να βγάζει κάθε 5-6 μήνες νέα μοντέλα, σταδιακά θα χαθεί η μεταπωλητικη αξία και η apple θα καταντήσει σαν κάτι άλλες εταιρίες που κάθε τρεις και λίγο να ένα νέο μοντέλο με λίγες βελτιώσεις εδώ και λίγες εκεί! Μάρτιος 2012 iPad 3 Οκτώβριος iPad 4 και iPad mini Μάρτιος 2013 iPad 5???? και new iPad mini???? ότι να ναι!

#35   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/01/2013 - 13:40

Παλαιότερα αγοραζαμε apple γιατί αυτο-παραμυθιαζομασταν πως για 1-2 χρόνια θα είχαμε την κορυφή στο προϊόν που αγοραζαμε, τωρα αν καταντήσει να βγάζει κάθε 5-6 μήνες νέα μοντέλα, σταδιακά θα χαθεί η μεταπωλητικη αξία και η apple θα καταντήσει σαν κάτι άλλες εταιρίες που κάθε τρεις και λίγο να ένα νέο μοντέλο με λίγες βελτιώσεις εδώ και λίγες εκεί! Μάρτιος 2012 iPad 3 Οκτώβριος iPad 4 και iPad mini Μάρτιος 2013 iPad 5? :huh: και new iPad mini? :huh: ότι να ναι!


Αυτο ηθελες να πεις μάλλον. Στο διόρθωσα.

Οποιος πιστευει οτι για 2 χρονια εχει κατι κορυφαιο τεχνολογικα παραμυθιαζεται...

#36   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 13/01/2013 - 14:02

Εγω που θελω η επομενη αγορα μου να ειναι iPad θα περιμενω 2-3 μηνες μετα την κυκλοφορια μην γινει καμια και τρεχουμε....

Θα παρουν φωτιες οι αγγελιες αν γινει κατι τετοιο

#37   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/01/2013 - 15:08

Δηλαδή έλεος πια....δεν προλαβαίνουμε να παραγγείλουμε από Αμερική και όταν έρχεται είναι προηγούμενο μοντέλο...(με αρκετή δόση χιούμορ) !!!

#38   gasgion

gasgion

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:gasgion

Δημοσίευση 13/01/2013 - 15:27

λιγο παρατραβηγμενο και ipad 5 το μαρτιο . το καλοκαιρι μια κυκλοφορια ipad 5 θα ταν πιο διοκαιολογημενη ειναι η αποψη μου.

#39   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2013 - 15:35

Εγω αν δεν βγει μοντέλο λεπτό και ελαφρύ σαν το ipad2 με retina, δεν το αλλάζω το 2. Ελπίζω να βγει το Μάρτιο, άλλως στην αναμονή.

#40   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 13/01/2013 - 16:04

Προσωπικά βαρέθηκα πότε θα αλλάξει, τι, και σε ποια συσκευή της η μηλιά...ΔΕΝ ΠΑΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΑΧΛΑΔΙΑ...:P , για να αλλάξω συσκευή θα πρέπει αυτή που έχω για κάποιο λόγω να μην μου κάνει, και εφόσον μπορώ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ θα την αλλάζω. Πχ το 5αρι ειναι ένα εξαιρετικό τηλέφωνο αλλά δεν έχει αυτό το παραπάνω που θα ήθελα για να αλλάξω το 4...(μην αρχίσει η γκρίνια ειναι προσωπική μου άποψη), ενώ ταμπλετα έλεγα ότι δεν θα αγοράσω ποτέ λόγω φορητοτητας, έβγαλε το mini και απο τότε που το αγορασα το iPhone έχει μπει σε 2ρη μοίρα, όπως επίσης εάν ΔΕΝ ήταν τόσο ελαφρύ και τόσο λεπτό ΔΕΝ θα το αγόραζα, οπότε και retina να έχει το mini 2 και 4 πυρήνες εμπρός και άλλους 4 πίσω, αλλά σύγχρονος αλλάξει το βάρος και το πάχος ΔΕΝ θα το αγοράσω...
Οπότε βαρέθηκα το ποτέ και πόσο συχνά, ας τα αλλάζει και κάθε τρίμηνο, όπως οι εποχές....:P. :)


#41   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 13/01/2013 - 21:11

Πραγματικά φάνηκε σε όλο το μεγαλείο ότι δεν υπήρχε κανένας προγραμματισμός και σεβασμός για τους Έλληνες καταναλωτές , πραγματικά κατάλαβα ότι μας έχουν για πολυυυυυυύ μ@λ@@ες


Αφού είμαστε :P

Κατά τα άλλα συμφωνώ σε όλα!!

#42   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2013 - 21:35

Οπως ειχα πει, ερχεται και η επιβεβαιωση, τον Μαρτιο θα εχουμε την παρουσιαση των νεων iPad retina 5 gen και iPad mini retina 2 gen! Η τεχνολογια προχωρα και η Apple θα συνεχισει να την οδηγει!!! Αναμενουμε λοιπον με αγωνια τα νεα προιοντα του 2013...

#43   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 13/01/2013 - 21:36

Αν το ipad 5 είναι όσο λεπτό ή λεπτότερο από το 2, μπορεί να αποχωριστό το 2 μου...

#44   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2013 - 10:59

Ν'αγιάσει το στόμα σου που έλεγε και η γιαγιά μου!

Αυτό το "απαξιώνει" δε μπορώ να καταλάβω και γω..


Το απαξιωνει ηταν κουβεντα των apple followers για τις συσκευες της samsung.
Οποτε ρωτα τους, ξερουν καλα γιατι χρησιμοποιουσαν αυτον τον ορο σαν καραμελα εδω και 3-4 χρονια.
Απλα τωρα, δεν αισθανονται ουτε απαξιωμενοι ουτε πουλημενοι γιατι το κανει η apple... Κοινως, γαργαρα, κολοτουμπες κλπ...

Εγω και για την samsung που βγαζει 4 μοντελα το χρονο παρομοια και για την apple που εβγαζε 1 ειχα την ιδια αποψη.
Η τεχνολογια ΠΡΕΠΕΙ να απαξιωνεται γοργα, για την εξελιξη και μονο. Ουτε τοτε το εκραζα, ουτε τωρα. Φυσικη ροη ειναι.
DEAL WITH IT! Αν ψαχνετε για επενδυση, παρτε κανενα χωραφι τωρα που εχουν πεσει...

#45   makemono

makemono

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/01/2013 - 18:49

Εμ βασικά το θέμα είναι πολύ πιο "σοβαρο" από ότι συζητάτε μέχρι τώρα. Σίγουρα ένα μεγάλο κομμάτι είναι το θέμα μεταπώλησης, και καλώς ή κακως, κάποιους τους ενδιαφέρει και μία εταιρία πρεπει να το σέβεται αυτο. Δεν χρειάζεται να σου υπογράψει ένα συμβόλαιο ούτε είναι υποχρεωμένη να το κάνει , απλως δείχνει σεβασμό για την "επένδυση" που κάνει το αγοραστικό κοινό της. Αλλά το μεγαλύτερο θέμα ειναι το κομμάτι των αναβαθμίσεων πιστευω και εκει ειναι που πρεπει να παει η κουβέντα. Θυμίζω τι έγηνε με το ipad,το οποιο βγήκε με υποδιεστερα χαρακτηρηστικα ( είτε γιατι δεν υπηρχε κάτι άλλο είτε για να είναι μια φθηνή βολιδισκόπηση ρπτης αγορας) και αφαίθηκε τελείως εκτός από τις αναβαθμίσεις στο ιος 6. Τώρα βάλτε πχ τι θα γίνει με το ipad mini που έχει χαρακτηριστικά ipad 2. Όταν αποφασήσουν να σταματήσουν να υποστηρίζουν το ipad 2 πιθανότατα θα κόψουν και το ipad mini και αυτό δεν θα αργήσει να γίνει. Άρα αυτός που το πήρε τώρα θα νιώθει κάπως να του πει του χρόνου ή λίγο πιο μετα ότι η καινούρια του συσκευή δεν θα υποστηριχτεί γιατί "δεν αντέχει" επειδή της βάλαμε πράγματα διετιας και το ξαναπακεταραμε σαν νεο προιον. Άρα ναι το να κάνεις σειρα παρα σειρα τον κόσμο πειραματόζωο το βλέπω λάθος (ipad1 για να βγει σωστο το ipad2, ipad3 για το 4, ipad mini για το ipad mini 2, ipad 5 για το ipad6;;;;; Και αντοίστοιχα με τα iphone και τις s εκδοσεις τους).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες