Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad 5 και iPad Mini 2 τον Μάρτιο...;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
120 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 12/01/2013 - 21:47

Γιατι δεν βγαζουν ενα κινητο ανα μηνα??.παρακαλω να παρει θεση ο rallye!!,

Για το 5s εχουμε τιποτα νεοτερο???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 12/01/2013 - 21:57

Anderson εχεις απολυτο δικιο απλα η λογικα να βγαινουν 2 κινητα μεσα σε ενα χρονο μου φαινετσι λιγο παρατραβηγμενο...ισως σε μενα..απο εκει και μετα εβγαλαν το 5 με καποια αν οχι πολλα προβληματα και ισως θελουν να τα καλυψουν..τι να πω...

#18   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 12/01/2013 - 21:58

και άλλοι βγάζουν κάθε μήνα και δέν μας πειράζει !!! :D

#19   vmhawk77

vmhawk77

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/01/2013 - 21:58

Το ζόρι το τραβάνε όσοι θέλουν να έχουν το τελευταίο μοντέλο. Επιτέλους θα καταλάβουν ότι δε γίνεται να κυνηγάς την τεχνολογία! Είναι ανούσιο!! Απλά επιλέγεις με βάση την τσέπη και τις παρούσες ανάγκες σου!

Τι σε νοιάζει άμα βγάλει και ipad15? Εσύ τι χρειάζεσαι? ipad με retina. Πόσα θες να δώσεις? 400euro. Ok πάρε αυτό και τέλος.


Θα συμφωνησω. Δεν μπορεις να εισαι παντα on the top στην τεχνολογια. Εαν ειναι να περιμενεις ποτε θα βγει κατι καλυτερο δεν θα παρεις ποτέ!!!!!

#20   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 12/01/2013 - 22:02

Δηλαδη μ αυτην την λογικη εγω που θελω να παρω το 5 ακουγωντας οοολα αυτα τα προβληματα που εχει πρεπει να περιμενω το 5s με την ελπιδανα εχουν διορθωθει??

#21   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 12/01/2013 - 22:06

Θες να αλλάξεις το κάθε πότε θα βλέπουμε νέα συσκευή? Καν'το σωστά.


Πώς γίνεται σωστά?


Και πάμε πάλι στην κλασσική συζήτηση... συμμετέχουν: Αυτοί που παίρνουν συσκευές για να έχουν... μεταπωλητική αξία ένα χρόνο μετά, αυτοί που θέλουν να έχουν το τελευταίο μοντέλο αγοράζοντας μια φορά το χρόνο, αυτοί που τα βλέπουν όλα άσπρα, αυτοί που τα βλέπουν όλα μαύρα...
"ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, η συσκευή ΜΟΥ που την φυλάω σε ζελατίνες και μπάμπερς για 5 μήνες να μην είναι ό,τι καλύτερο, νεώτερο, ακριβότερο;;;; ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ Η ΑΠΛ!!!"
"Οχι ρε συ, απλώς φταίει ο Τζομπς που πέθανε... οι άλλοι είναι άσχετοι, ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΟΣ ήταν τα πάντα..."
"Μα καλά, δε βλέπετε πως έτσι υπάρχει εξέλιξη πιο γρήγορα;;;"
"Τί εξέλιξη ρε συ, δε βλέπεις που η συσκευή ΜΟΥ έχασε 100 ευρώ;"
Και ξανά, και ξανά, και ξανά...

Προσεχώς, στις οθόνες σας...


Ρε συ Anderson το θέμα προσφέρεται για τέτοια συζήτηση..

Δεν κατακρίνω τη λογική κανενός ούτε να την αλλάξω θέλω.. απλά προσπαθώ να την καταλάβω..

Εσύ τι λες?

Δηλαδη μ αυτην την λογικη εγω που θελω να παρω το 5 ακουγωντας οοολα αυτα τα προβληματα που εχει πρεπει να περιμενω το 5s με την ελπιδανα εχουν διορθωθει??


Carouzo εσύ άσε τις μαλακίες γιατί ψάχνεις αφορμή να ακυρώσεις το a1428.. ή μήπως a1429? ή μήπως το sprint model? :P

#22   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 12/01/2013 - 22:08

με αυτη την μαλακολογικη πηγα να αλλαξω και να ξεκοψω απο την απλ. αυτη ειναι η πολιτικη της εταιριας και οποιος την γουσταρει! εγω το θελω το μινι το 2

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#23   anderson

anderson

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/01/2013 - 22:15

Ρε συ Anderson το θέμα προσφέρεται για τέτοια συζήτηση..

Δεν κατακρίνω τη λογική κανενός ούτε να την αλλάξω θέλω.. απλά προσπαθώ να την καταλάβω..

Εσύ τι λες?

Δε διαφωνώ φίλε μου... απλώς σου λέω ποιές θα είναι οι απόψεις πριν καν πληκτρολογηθούν... πες το κληρονομικό χάρισμα... :P

#24   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/01/2013 - 22:21

Πώς γίνεται σωστά?


Αυτό δε το γνωρίζω. Δεν έχω απάντηση. Άλλοι είναι οι υπεύθυνοι.

Το να μη δίνεις όμως βασικά χαρακτηριστικά, λέγε με Retina, στη συσκευή σου για να έχεις δικαιολογία στην επόμενη κυκλοφορία, δεν είναι σοβαρή αντιμετώπιση.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#25   House1971

House1971

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 12/01/2013 - 22:30

Μα εγώ ρε παιδιά έχω την συσκευή μου με ζελατίνες και
μπάμπερς και την προσέχω σαν τα μάτια μου,να μην είναι
και το τελευταίο μοντέλο?

Και πάμε πάλι στην κλασσική συζήτηση... συμμετέχουν: Αυτοί που παίρνουν συσκευές για να έχουν... μεταπωλητική αξία ένα χρόνο μετά, αυτοί που θέλουν να έχουν το τελευταίο μοντέλο αγοράζοντας μια φορά το χρόνο, αυτοί που τα βλέπουν όλα άσπρα, αυτοί που τα βλέπουν όλα μαύρα...
"ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, η συσκευή ΜΟΥ που την φυλάω σε ζελατίνες και μπάμπερς για 5 μήνες να μην είναι ό,τι καλύτερο, νεώτερο, ακριβότερο;;;; ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ Η ΑΠΛ!!!"
"Οχι ρε συ, απλώς φταίει ο Τζομπς που πέθανε... οι άλλοι είναι άσχετοι, ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΟΣ ήταν τα πάντα..."
"Μα καλά, δε βλέπετε πως έτσι υπάρχει εξέλιξη πιο γρήγορα;;;"
"Τί εξέλιξη ρε συ, δε βλέπεις που η συσκευή ΜΟΥ έχασε 100 ευρώ;"
Και ξανά, και ξανά, και ξανά...

Προσεχώς, στις οθόνες σας...



#26   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 12/01/2013 - 22:41

Αυτό δε το γνωρίζω. Δεν έχω απάντηση. Άλλοι είναι οι υπεύθυνοι.

Το να μη δίνεις όμως βασικά χαρακτηριστικά, λέγε με Retina, στη συσκευή σου για να έχεις δικαιολογία στην επόμενη κυκλοφορία, δεν είναι σοβαρή αντιμετώπιση.

Μην ξεχνάμε ότι με την Retina υπάρχει θέμα και με την μπαταρία.

Το iPad 3 χρειάστηκε υπερδιπλάσια μπαταρία από το 2 για να βγάλει τους ίδιους χρόνους χρήσης...

Οπότε είναι και το πως θα την χωρέσει εκεί μέσα τόσο μεγάλη μπαταρία. Δεν ξέρω αν ήταν καθαρά θέμα marketing.

Γενικά είμαι από αυτούς που δεν πιστεύουν ότι θα βγουν νέα μοντέλα την άνοιξη ή ότι θα αλλάξει τον ετήσιο κύκλο release η Apple.

Πιστεύω, όπως έχω ξαναπεί, ότι πιο πολύ το έκανε για να μεταφέρει τις ημερομηνίες παρουςσίασης πιο κοντά στις γιορτές που είναι και η "high season" των πωλήσεων.

Μπορεί να κάνω και λάθος, εμένα απλά έτσι μου φάνηκε.

Για αυτό πιστεύω ότι έσπασε τον κύκλο του iPhone μεγαλώνοντάς τον στο 4 και για αυτό μίκρυνε τον κύκλο του iPad 3.

Ίσως βέβαια να πηγαίνει και σε λογική 2 release το χρόνο για κάποια προϊόντα. Δεν καταλαβαίνω τον όρο "απαξιώνει" ένα προϊόν ακολουθώντας αυτήν την πολιτική.

Το iPad 3 μου εξακολουθεί να δουλεύει όσο τέλεια δούλευε και πριν παρουσιάσει το 4, δεν άλλαξε κάτι.

Είμαι από τους πρώτους που υποστηρίζω και χαίρομαι για τη μεταπωλητική αξία της Apple, αλλά γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν έχω υπογράψει κανένα συμβόλαιο με την εταιρεία ώστε να βγάζει μία συσκευή το χρόνο για να μην χάνει γρήγορα την αξία της η δικιά μου...

#27   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/01/2013 - 22:43

Το χειροτερο σεναριο : αγοραζεις mini ipad το μαρτιο και αρχες φεβρουαριου ερχεται το σουπερ ντουπερ new ipad mini στην ιδια τιμη με τι αλλο πανω του?με τεχνολογια αιχμης..new ipad mini retina display κυριες και κυριοι
Δευτε λαβετε φως :P
Apple's reinvention

#28   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/01/2013 - 22:54


Είναι λίγο απ' όλα.. Όχι κάτι συγκεκριμένο. Κάπως πρέπει να χτυπήσει όταν οι υπόλοιποι βγάζουν συσκευές με το κιλό.

Για το αν βγεί τελικά, μεγάλες κουβέντες μη λέμε.. Ακόμα θυμάμαι το Topic με τις φήμες για το iPad Mini και iPad 4..

Εσένα δηλαδή σ'αρεσει η νέα κυκλοφορία ανα 4μηνο? Σε ικανοποιεί?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#29   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 12/01/2013 - 23:18

Μην ξεχνάμε ότι με την Retina υπάρχει θέμα και με την μπαταρία.

Δεν καταλαβαίνω τον όρο "απαξιώνει" ένα προϊόν ακολουθώντας αυτήν την πολιτική.

Το iPad 3 μου εξακολουθεί να δουλεύει όσο τέλεια δούλευε και πριν παρουσιάσει το 4, δεν άλλαξε κάτι.

Είμαι από τους πρώτους που υποστηρίζω και χαίρομαι για τη μεταπωλητική αξία της Apple, αλλά γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν έχω υπογράψει κανένα συμβόλαιο με την εταιρεία ώστε να βγάζει μία συσκευή το χρόνο για να μην χάνει γρήγορα την αξία της η δικιά μου...


Ν'αγιάσει το στόμα σου που έλεγε και η γιαγιά μου!

Αυτό το "απαξιώνει" δε μπορώ να καταλάβω και γω..

#30   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 12/01/2013 - 23:24

Το χειροτερο σεναριο : αγοραζεις mini ipad το μαρτιο και αρχες φεβρουαριου ερχεται το σουπερ ντουπερ new ipad mini στην ιδια τιμη με τι αλλο πανω του?με τεχνολογια αιχμης..new ipad mini retina display κυριες και κυριοι
Δευτε λαβετε φως :P
Apple's reinvention


Και τι να κάνει ρε scallywag? Να βγει το Φλεβάρη να σου φωνάξει "μην αγοράσεις το παλιό γιατί θα βγάλω καινούργιο" ? Πώς θα γίνει η μετάβαση από το ένα στο άλλο σωστά?

Πολύ απλά θα βγάζει ένα προϊόν κάθε 6 μήνες και θα αγοράζεις με βάση αυτό που χρειάζεσαι εκείνη τη δεδομένη στιγμή και όχι με βάση τις μελλοντικές σου προσδοκίες οι οποίες θα είναι ήδη ξεπερασμένες από την άφιξη

του ipad mini 3 και πάει λέγοντας..λογικό δεν είναι? Γιατί είναι "άτιμο"?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες