Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Η κυκλοφορία του iPhone 5S προγραμματίζεται για τον Ιούνιο/Ιούλιο του 2013 (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/01/2013 - 14:38

Δεν νομίζω να δούμε παρουσίαση Iphone και ipad μαζί στο μέλλον. Θα διαφέρουν χρονικά για να μένει η apple στην επικαιρότητα καθώς και να μην μπαίνει σε δίλημμα ο καταναλωτής "το ένα ή το άλλο". Πιστεύω ότι θα έχουν 4-6 μήνες διαφορά μεταξύ τους. Σύμφωνα με το άρθρο έχω άλλους 6 μήνες να χορτάσω το 5άρι μου (και άλλους πολλούς για την επόμενη επιδότησή μου :P :P ) !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 16/01/2013 - 14:48

Με αυτή τη λογική στο iPhone 6S θα ξαναχάσουν τον "συγχρονισμό"...

Άσε που από ότι φαίνεται προσπαθεί να εγκαταλείψει τα νούμερα στις ονομασίες.

Δεν υπάρχει iPad 3 ή iPad 4 για την Apple.

Είναι απλά το iPad με οθόνη Retina.


Κι εγώ κάτι παρόμοιο έλεγα πριν την παρουσίαση του iPhone 5 αλλά διαψεύστηκα. Έλεγα ότι δε γίνεται να ονομαστεί iPhone 5 διότι απλά... δεν είναι η 5η γενιά iPhone. Η 6η είναι. Τελικά, ονομάστηκε iPhone 5. Οπότε μη σου κάνει εντύπωση εάν επαναληφθεί κάποιο περίεργο σκηνικό με την ονοματολογία, ή αν αποκτήσει ξανά "αριθμό" το iPad, κλπ.

#18   gzisis69

gzisis69

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/01/2013 - 15:10

Δεν νομίζω να δούμε παρουσίαση Iphone και ipad μαζί στο μέλλον. Θα διαφέρουν χρονικά για να μένει η apple στην επικαιρότητα καθώς και να μην μπαίνει σε δίλημμα ο καταναλωτής "το ένα ή το άλλο". Πιστεύω ότι θα έχουν 4-6 μήνες διαφορά μεταξύ τους. Σύμφωνα με το άρθρο έχω άλλους 6 μήνες να χορτάσω το 5άρι μου (και άλλους πολλούς για την επόμενη επιδότησή μου :P :P ) !

γιατι παρακαλω εχεις αλλους 6 μηνες να το χορτασεις το 5αρι ? ξερεις οτι υπαρχουν παιδια που αγοραζουν τωρα το 4σ η και το 4 ? τι σημαινει οτι επειδη θα βγει το νεο το παλιο θα σταματησει να κανει το 99/100 οσων κανει το νεο ? για μενα πια οι αναβαθμισεις θα γινονται με μονο γνομωνα το design το οποιο οσο νεοτερο τοσο καλυτερο. αλλα μην γελιομαστε και μεταξυ μας τωρα αν το 5 ηταν εξωτερικα σαν το 4 κανεις δεν θα το παιρνε.. επισης το οτι θα βγει νωριτερα κατι ειναι καλο για ολους εκτος απο τα κομπλεξικα ανθρωπακια που θελουν το νεοτερο . με το να βγει ενα 5σ ιδιο με το 5 η πολυ κοντα σ αυτο θα φερει το 5 πιο κοντα στον μεσο ανθρωπο των 1000 ευρω το μηνα στην ελλαδα (αλλο αμερικη που παιρνεις φθηνα ισυσκευες) οπως θα πρεπε να γινει απ την αρχη δλδ και οχι μ αυτη την υπεραξια. κι εγω θελω το 5αρι και το 6αρι μη σου πω αλλα με 730 δεν το παιρνω . οταν πηρα το 4αρι επαιρνα 2000 το μηνα και το πηρα 600.. γτ τωρα που παιρνω 1000 να μην παρω το 5 με 300 η εστω 400 αντε 500 αντε 600 αλλα 700 ? και γτ να πληρωσω για το 4σ 400 μεταχειρισμενο ενω ειναι ιδιο με το 4 με την διαφορα οτι ΔΕΝ κολλαει ? και γιατι να ΠΡΕΠΕΙ να συνιθισω το σαπιο αντροιντ για να εχω κινητο της προκοπης στα 500 ευρω και οχι το ''γερασμενο'' 4αρι που κολλαει( μην δινει αναβαθμισεις αμα δεν τισ σηκωνει ελεος πια ) ? και γιατι να πρεπει να παρω ενα 5αρι μπασταρδεμενο με πλαστικο και μη ρετινα λες και ειμαι στο 2000 και να χασω την εμπειρια αππλε ? και γιατι να πρεπει να βαζω θηκες στο κινητο των 700 ευρω για να μην το γρατσουνισω-απολαυσω επειδη ειναι υπερβολικα ευαισθητο ? και γιατι να παιζει ακομα και τωρα 4 μηνεσ μετα την ανακοινωση να ανοιξω καινουριο 5αρι με γρατσουνιες ετοιμεσ απο αλλον οχι απο μενα παντως ?
για ολα αυτα τα γιατι η μονη λυση ειναι η κυκλοφορια πολλων μοντελων σε συχνοτητα ωστε ο φραγκατος να εχει το νεο και ο φτωχος το προηγουμενο και οχι κατι ενδιαμεσο=φθηνοτερο=συμβιβασμενο αλλιως θα μεινουμε στο παρον σημειο δλδ ολοι με 4αρια λιγοι με 4σ αρια και ακομη λιγοτεροι με 5αρια..

#19   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 16/01/2013 - 15:24

Αντε με το καλό να βγάλει καινούργιο κινητο ποιο γρήγορα και απο τον Ιούνιο για να μπορέσω να πάρω ενα 4S με 350€ σφραγισμένο για την κόρη μου να παιζει
iTunes Link :P

#20   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2013 - 15:37

Το 5s θα είναι η ταφόπλακα.Άμα δεν ανανεώσει το design νομίζω πως θα έχει πρόβλημα με τις πωλήσεις.Άντε και ios 7 με jb μετά από 2 χρόνια ή μάλλον καλύτερα ποτέ.

#21   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/01/2013 - 15:54

Το 5s θα είναι η ταφόπλακα.Άμα δεν ανανεώσει το design νομίζω πως θα έχει πρόβλημα με τις πωλήσεις.Άντε και ios 7 με jb μετά από 2 χρόνια ή μάλλον καλύτερα ποτέ.

περιμενε ευκολα 5 ιντσες και διαφορετικο design..επισης πιστευω οτι και το ios7 θα εχει πολλες αλλαγες.

#22   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/01/2013 - 15:56

Το 5s θα είναι η ταφόπλακα.Άμα δεν ανανεώσει το design νομίζω πως θα έχει πρόβλημα με τις πωλήσεις.Άντε και ios 7 με jb μετά από 2 χρόνια ή μάλλον καλύτερα ποτέ.


Η λογική λέει ότι το 5S θα είναι το ίδιο με το 5άρι και δεν έχει άδικο για τις πωλήσεις. Απλά ελπίζω ότι το μπαπ το καλοκαίρι θα είναι το Software-ios 7...
Once You Go Mac You Never Go Back

#23   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 16/01/2013 - 16:11

Η λογική λέει ότι το 5S θα είναι το ίδιο με το 5άρι και δεν έχει άδικο για τις πωλήσεις. Απλά ελπίζω ότι το μπαπ το καλοκαίρι θα είναι το Software-ios 7...


Ιδιο μπαμ με αυτο του ios 5 κ 6 θαγινει!

Το πολυ πολυ νακουσεις κανα μπαμ απο κανα 3gs η 4αρι! :P

You'll Never Walk Alone


#24   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 16/01/2013 - 16:15

παιζει ηδη σε galaxy..με αυτη τη λογικη το λεω..

ηδη υπαρχει η ανταγωνιστικη προταση της apple στο nfc, το passbook. Πιστευω οτι θα προσπαθησει να το υποστηριξει πολυ και βαζοντας nfc θα ειναι σα να το σαμποταρει.

#25   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 16/01/2013 - 16:27

εγω θα μεινω με το 4s μεχρι να βγει κινητο διαφορετικο απο το 5.τοσο ευαισθητο κινητο δεν αγοραζω.το 5s θα ειναι σιγουρα ιδιο σασι με το 5αρι οποτε βλεπω να ειναι ενα τραγικο λαθος για την apple και προβλεπω φουντο στις πωλησεις!!!

#26   afanoulis

afanoulis

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:nikiforosvin

Δημοσίευση 16/01/2013 - 17:09

περιμενε ευκολα 5 ιντσες και διαφορετικο design..επισης πιστευω οτι και το ios7 θα εχει πολλες αλλαγες.


απ οτι μας εδειξε και φετος η apple δεν κανει τοσο μεγαλα βηματα σε κανενα τομεα..
τι σε κανει να πιστευεις σε τοσο θετικες εξελιξεις για το 2013?

#27   MartheGreat

MartheGreat

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Mar-the-great

Δημοσίευση 16/01/2013 - 17:22

Αντε πάλι τα ιδια.. πάνω που έλεγα να πάρω ένα iphone 5 (αυτόν τον καιρο που εχω και άτομο στην Αμερική...) άρχισαν οι φημες για το 5s...Το έχει η μοιρα μου τελικα οποτε παιρνω ενα iphone λιγο καιρο μετα να βγαινει το επόμενο.... :P :P :P

#28   Rosbou

Rosbou

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Twitter:@Rosbou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:Rosbou

Δημοσίευση 16/01/2013 - 22:24

δυστηχως ετσι οπως το παει η apple σε λιγο καιρο θα μας κοροιδευει "οικονομικος" & γενικως μα καθε χρονο iphone???? ipad??????? ipod????? τι εγινε samsung?o συχωρεμενος τα κοροδευε αυτα τα πραγματα και οταν ανακοινωνε κατι παντα φανταζε σε ολους σαν εκπληξη και παντα ολοι λεγανε "πω ρε #%$στη και γαμω" τωρα ακους γκρινια και ξερω κοσμο που φευγει δυστηχως απο την apple.......... χωρις να ειμαι φαν των android γιατι θελει πολυυυυυυ φτιαξιμο ακομα σε ορισμενα σημεια (σημαζεμα αλλα istore) το μονο κινητο που ειπα πω ρε #$#$στη μου φοβερο (δυστηχως για εμενα που ειμαι fun apple) ειναι αυτο ....... http://www.techgear....n=24mediaWidget (πριν φαω πετρες απλα ξαναλεω δεν ειμαι φαν android αλλα παιδες μη μου πειτε πως ειναι μουφα θα τρελαθουμε............)

#29   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 16/01/2013 - 22:39

δυστηχως ετσι οπως το παει η apple σε λιγο καιρο θα μας κοροιδευει "οικονομικος" & γενικως μα καθε χρονο iphone???? ipad??????? ipod????? τι εγινε samsung?o συχωρεμενος τα κοροδευε αυτα τα πραγματα και οταν ανακοινωνε κατι παντα φανταζε σε ολους σαν εκπληξη και παντα ολοι λεγανε "πω ρε #%$στη και γαμω" τωρα ακους γκρινια και ξερω κοσμο που φευγει δυστηχως απο την apple.......... χωρις να ειμαι φαν των android γιατι θελει πολυυυυυυ φτιαξιμο ακομα σε ορισμενα σημεια (σημαζεμα αλλα istore) το μονο κινητο που ειπα πω ρε #$#$στη μου φοβερο (δυστηχως για εμενα που ειμαι fun apple) ειναι αυτο ....... http://www.techgear....n=24mediaWidget (πριν φαω πετρες απλα ξαναλεω δεν ειμαι φαν android αλλα παιδες μη μου πειτε πως ειναι μουφα θα τρελαθουμε............)


Σε πληροφορώ οτι θα πουλήσει σαν τρελό το νέο Sony Xperia Z

#30   Rosbou

Rosbou

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Twitter:@Rosbou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:Rosbou

Δημοσίευση 16/01/2013 - 22:50

ναι σιγουρα αυτο λεω και εγω το κινητο ειναι α π ι σ τ ε υ τ ο δες μονο τα βιντεακια στην σελιδα που εβαλα πριν...... η οθονη αμα ηταν πχ 4,3 αντι για 5 θα ηταν τελειο....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες