Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Η κυκλοφορία του iPhone 5S προγραμματίζεται για τον Ιούνιο/Ιούλιο του 2013 (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/01/2013 - 22:52

Ιουνιο θα ανακοινωθει, τελη Αυγουστου θα το λανσαρουν. Τελος.😜

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Bitlord

Bitlord

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/01/2013 - 13:30

γιατι παρακαλω εχεις αλλους 6 μηνες να το χορτασεις το 5αρι ? ξερεις οτι υπαρχουν παιδια που αγοραζουν τωρα το 4σ η και το 4 ? τι σημαινει οτι επειδη θα βγει το νεο το παλιο θα σταματησει να κανει το 99/100 οσων κανει το νεο ? για μενα πια οι αναβαθμισεις θα γινονται με μονο γνομωνα το design το οποιο οσο νεοτερο τοσο καλυτερο. αλλα μην γελιομαστε και μεταξυ μας τωρα αν το 5 ηταν εξωτερικα σαν το 4 κανεις δεν θα το παιρνε.. επισης το οτι θα βγει νωριτερα κατι ειναι καλο για ολους εκτος απο τα κομπλεξικα ανθρωπακια που θελουν το νεοτερο . με το να βγει ενα 5σ ιδιο με το 5 η πολυ κοντα σ αυτο θα φερει το 5 πιο κοντα στον μεσο ανθρωπο των 1000 ευρω το μηνα στην ελλαδα (αλλο αμερικη που παιρνεις φθηνα ισυσκευες) οπως θα πρεπε να γινει απ την αρχη δλδ και οχι μ αυτη την υπεραξια. κι εγω θελω το 5αρι και το 6αρι μη σου πω αλλα με 730 δεν το παιρνω . οταν πηρα το 4αρι επαιρνα 2000 το μηνα και το πηρα 600.. γτ τωρα που παιρνω 1000 να μην παρω το 5 με 300 η εστω 400 αντε 500 αντε 600 αλλα 700 ? και γτ να πληρωσω για το 4σ 400 μεταχειρισμενο ενω ειναι ιδιο με το 4 με την διαφορα οτι ΔΕΝ κολλαει ? και γιατι να ΠΡΕΠΕΙ να συνιθισω το σαπιο αντροιντ για να εχω κινητο της προκοπης στα 500 ευρω και οχι το ''γερασμενο'' 4αρι που κολλαει( μην δινει αναβαθμισεις αμα δεν τισ σηκωνει ελεος πια ) ? και γιατι να πρεπει να παρω ενα 5αρι μπασταρδεμενο με πλαστικο και μη ρετινα λες και ειμαι στο 2000 και να χασω την εμπειρια αππλε ? και γιατι να πρεπει να βαζω θηκες στο κινητο των 700 ευρω για να μην το γρατσουνισω-απολαυσω επειδη ειναι υπερβολικα ευαισθητο ? και γιατι να παιζει ακομα και τωρα 4 μηνεσ μετα την ανακοινωση να ανοιξω καινουριο 5αρι με γρατσουνιες ετοιμεσ απο αλλον οχι απο μενα παντως ?
για ολα αυτα τα γιατι η μονη λυση ειναι η κυκλοφορια πολλων μοντελων σε συχνοτητα ωστε ο φραγκατος να εχει το νεο και ο φτωχος το προηγουμενο και οχι κατι ενδιαμεσο=φθηνοτερο=συμβιβασμενο αλλιως θα μεινουμε στο παρον σημειο δλδ ολοι με 4αρια λιγοι με 4σ αρια και ακομη λιγοτεροι με 5αρια..


Φιλε μου η πολιτικη ολων των μεσαζοντων στο ελλαντα σε εκανε απλα να παρεις το καινουριο(τσεκαρε λιγο στο skroytz και θα με καταλαβεις).Διαφωνω καθετως με την αγορα με γνωμονα το design,διοτι αν η apple κατ εμε χασει τον μινιμαλισμο της πατωσε για τα καλα.(θυμαμαι χαρακτιριστικα κατι παλιες κουβεντες για την apple που ελεγαν πος θα αφαιρεσει και τα κουμπια ακομα B) ).Εμπας η περιπτωση αφτος ο ΜΙΝΙΜΑΛΙΣΜΟΣ ειναι για μενα ο καλυτερος.
Τωρα το αν θα κρατησει καποιος ενα μοντελο η οχι ειναι καθαρα επιλογη του(και οχι γνωμονα του πορτοφολιου του).Διοτι στο ελλαντα δεν υπηρχε ποτε αυτη η διακριση(πορτοφολι)Πχ 4.000.000 δεν εχουν να φανε και περισοτερα cayenne κυκλοφορουν οπως επισης iphone(xωρις να περνουνε 2000 το μηνα).Τα iphone δεν εχουν να κανουν τοσο με το πορτοφολι, οσο με την μοδα και ειδικα στο ελλαντα πουλαει....

Τωρα οσον αφορα το θεμα του topic,η apple αλλαζει παιδες το αν θα ειναι κακο η καλο ειδομεν...
Το σιγουρο καλο ειναι οτι αφου θα στραφει το ενδιαφερον πλεον στις αναπτυσσομενες χωρες,ειμαστε κωλοφαρδοι B)

#33   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/01/2013 - 02:24

Ο Jeremy Horwitz του iLounge δίνει περισσότερα στοιχεία σχετικά με το iPhone 5S αλλά και την αναβαθμισμένη έκδοση το iPad Mini. Πιο συγκεκριμένα, καλύτερη πίσω κάμερα με σένσορα της Sony 12MP αλλά και νέο επεξεργαστή.

The iPhone 5S is still months away from mass production, but our source suspects that the star feature will be an upgraded rear camera—perhaps featuring Sony’s 13-Megapixel sensor, plus the aforementioned flash upgrade—along with a processor bump. Current prototypes are codenamed N51 and N53, with July mentioned as the target date.


iLounge
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#34   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/01/2013 - 10:46

Εγώ πάλι γιατί πιστεύω πως δε θα δούμε τίποτα από αυτά που ακούγονται? Κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια διαβάζουμε. Ας χαρούμε τα 5άρια μας (ευτυχής κάτοχος μιας βδομάδας :) ) και τα ξαναλέμε πάλι από φθινόπωρο χειμώνα για το καινούριο.

#35   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/01/2013 - 11:51

Εγώ πάλι πιστευω πως κάτι θα δούμε, δεν ξέρω τι θα είναι αυτό αλλά όλη αυτή η φασαρία δεν νομίζω να γίνεται για το τίποτα.
Καλό είναι να βλέπουμε καινούργια πράγματα και ας μην μπορούμε/χρειάζεται να τα έχουμε όλα. :)

#36   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/01/2013 - 12:06

Εγώ πάλι πιστευω πως κάτι θα δούμε, δεν ξέρω τι θα είναι αυτό αλλά όλη αυτή η φασαρία δεν νομίζω να γίνεται για το τίποτα.
Καλό είναι να βλέπουμε καινούργια πράγματα και ας μην μπορούμε/χρειάζεται να τα έχουμε όλα. :)


Δε νομίζω ότι πάει ακριβώς έτσι. Εννοείται ότι δε χρειάζεται να τα έχεις όλα και να έχεις πάντα το τελευταίο αλλά το βρίσκω μεγάλη κοροϊδία να πάω ν'αφήνω τα ωραία μου λεφτάκια (739€ για την ακρίβεια) για να πάρω το ωραίο μου κινητάκι και μετά από μισό χρόνο να μου βγάζει καινούριο μοντέλο και καλύτερο. Είναι σα να μου λέει "καλός μακάκας είσαι που πήγες και το πήρες". Είναι σα να παίρνεις αυτοκίνητο και κάθε χρόνο μετά να βγάζουν καινούριο μοντέλο. Άντε πούλα το εσύ μετά!

Τελευταία επεξεργασία από: fANis, 26/01/2013 - 12:06


#37   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/01/2013 - 12:20

Έχει αναλυθεί αρκετά το συγκεκριμένο θέμα και πιστεύω πως εξαρτάται πως το βλέπει ο καθένας, δεν υπάρχει σωστό και λάθος.
Δεν βλέπω το εργαλείο αυτό ως επένδυση αλλά ως κάτι που θα ευχαριστηθώ, θα κάνω την δουλειά μου και αν μπορώ και θέλω να το αντικαταστήσω κάποια στιγμή θα το κάνω χωρίς να έχω προγραμματίσει 1 χρόνο νωρίτερα πόσα θα το πουλήσω και πόσα πρέπει να σκάσω για να πάρω το καινούργιο.
Άσε που αν υπάρχει το μικρόβιο χαμένος θα βγαίνεις συνέχεια οπότε δεν σκοτίζομαι αν θα το πουλήσω 50-70 ευρώ πάνω ή κάτω.

#38   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/01/2013 - 12:44

Σωστό και λάθος υπάρχει για τον καθένα ξεχωριστά! Εγώ σου είπα πως το βλέπω. Το να κυκλοφορήσει ας πούμε μία "τσεκουρεμένη" έκδοση το βρίσω απολύτως φυσιολογικό αλλά όχι κάθε μισό χρόνο να μου βγάζει καινούριο high end μοντέλο. Εννοείται ότι δεν το παίρνεις με γνώμονα το πόσο θα το πουλήσεις αλλά εσένα δε θα σου φαινόταν κοροϊδία να έπαιρνες το καινούριο και μετά ας πούμε από 4 μήνες να κυκλοφορούσαν καινούριο?

#39   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/01/2013 - 12:50

Με τις φήμες των τελευταίων μήνων να βγάινουν πάντα αληθινές, θεωρώ πως θα δούμε 5S.

Η πολιτική εκεί στο Cupertino έχει αλλάξει και φαίνεται.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#40   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/01/2013 - 12:51

Που είσαι ρε Steve Jobs?

#41   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/01/2013 - 12:57

γιατι παρακαλω εχεις αλλους 6 μηνες να το χορτασεις το 5αρι ? ξερεις οτι υπαρχουν παιδια που αγοραζουν τωρα το 4σ η και το 4 ? τι σημαινει οτι επειδη θα βγει το νεο το παλιο θα σταματησει να κανει το 99/100 οσων κανει το νεο ? για μενα πια οι αναβαθμισεις θα γινονται με μονο γνομωνα το design το οποιο οσο νεοτερο τοσο καλυτερο. αλλα μην γελιομαστε και μεταξυ μας τωρα αν το 5 ηταν εξωτερικα σαν το 4 κανεις δεν θα το παιρνε.. επισης το οτι θα βγει νωριτερα κατι ειναι καλο για ολους εκτος απο τα κομπλεξικα ανθρωπακια που θελουν το νεοτερο . με το να βγει ενα 5σ ιδιο με το 5 η πολυ κοντα σ αυτο θα φερει το 5 πιο κοντα στον μεσο ανθρωπο των 1000 ευρω το μηνα στην ελλαδα (αλλο αμερικη που παιρνεις φθηνα ισυσκευες) οπως θα πρεπε να γινει απ την αρχη δλδ και οχι μ αυτη την υπεραξια. κι εγω θελω το 5αρι και το 6αρι μη σου πω αλλα με 730 δεν το παιρνω . οταν πηρα το 4αρι επαιρνα 2000 το μηνα και το πηρα 600.. γτ τωρα που παιρνω 1000 να μην παρω το 5 με 300 η εστω 400 αντε 500 αντε 600 αλλα 700 ? και γτ να πληρωσω για το 4σ 400 μεταχειρισμενο ενω ειναι ιδιο με το 4 με την διαφορα οτι ΔΕΝ κολλαει ? και γιατι να ΠΡΕΠΕΙ να συνιθισω το σαπιο αντροιντ για να εχω κινητο της προκοπης στα 500 ευρω και οχι το ''γερασμενο'' 4αρι που κολλαει( μην δινει αναβαθμισεις αμα δεν τισ σηκωνει ελεος πια ) ? και γιατι να πρεπει να παρω ενα 5αρι μπασταρδεμενο με πλαστικο και μη ρετινα λες και ειμαι στο 2000 και να χασω την εμπειρια αππλε ? και γιατι να πρεπει να βαζω θηκες στο κινητο των 700 ευρω για να μην το γρατσουνισω-απολαυσω επειδη ειναι υπερβολικα ευαισθητο ? και γιατι να παιζει ακομα και τωρα 4 μηνεσ μετα την ανακοινωση να ανοιξω καινουριο 5αρι με γρατσουνιες ετοιμεσ απο αλλον οχι απο μενα παντως ?
για ολα αυτα τα γιατι η μονη λυση ειναι η κυκλοφορια πολλων μοντελων σε συχνοτητα ωστε ο φραγκατος να εχει το νεο και ο φτωχος το προηγουμενο και οχι κατι ενδιαμεσο=φθηνοτερο=συμβιβασμενο αλλιως θα μεινουμε στο παρον σημειο δλδ ολοι με 4αρια λιγοι με 4σ αρια και ακομη λιγοτεροι με 5αρια..


Είσαι ΘΕΟΣ!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες