Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

3 νέες συσκευές μέσα στο 2013...(;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 22/01/2013 - 14:24

Σε συνέχεια των παραπάνω, με την κατασκευή ενός iPhone X με μεγαλύτερη οθόνη στις 4,8'', θα μπορούσε να καλύψει τους πελάτες όπως έκανε με το iPad mini, το οποίο εάν δεν το έβγαζε ΔΕΝ υπήρχε περίπτωση να πάρω ταμπλέτα. Έτσι λοιπόν θα μπορούσε να κρατήσει το 5αρι στην διάσταση που υπάρχει και να βγάλει μια νέα συσκευή στις 4,8'' για εμάς που θέλουμε πιο μεγάλη οθόνη. Η λογική ότι θα κόψει πωλήσεις από το 5αρι δεν έχει βάση, διότι ΔΕΝ θα χάσει πελάτες, θα έχει περισσότερους πελάτες λόγω της επιλογής στο μέγεθος της συσκευής, που τώρα δεν υπάρχει. Τώρα κάποιος θα μου πει ότι με την τάση για όλο και μεγαλύτερες οθόνες αυτό δεν έχει τέλος, η απάντηση είναι απλή, το που θα πάει το πράγμα θα το δείξει μόνη της η αγορά, δλδ οι καταναλωτές, θέτοντας τα όρια με τις επιλογές τους. Επίσης θα μου πει κάποιος ότι και τώρα που ΔΕΝ έχει τόσο μεγάλη οθόνη, με σωστές αναλογίες..., πάλι πουλάει...ναι γιατί ΔΕΝ έχει την επιλογή όπως στο iPad, για να δούμε ποια ακριβώς θα είναι τα νούμερα...
Φυσικά δεν εννοώ κανιβαλλισμό με 10 συσκευές, απλά ότι έχει κάνει και στα iPad.
Είναι μια προσωπική άποψη / επιθυμία ως καταναλωτής πελάτης, πιστεύω ότι πολλοί θα συμφωνούν μαζί μου, οι υπόλοιποι που θα διαφωνήσουν απλά τους λέω..θέλω να έχω την επιλογή και όχι μονόδρομο, ο καθένας μας ας αγοράσει ότι του καλύπτει τις ανάγκες καλύτερα, ΧΩΡΙΣ να πρέπει να αλλάξει εταιρία...
:)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   ioannouandrew

ioannouandrew

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2013 - 16:41

Ο χρόνος θα δείξει...

#63   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 04/02/2013 - 02:00

Κινητό 5,7' (η τέλεια διάσταση για κινητό!) και mini tablet στις 5,8' και θα απογειωθούν οι πωλήσεις...

Τί άλλο θα ακούσουμε και θα διαβάσουμε εδω μέσα;;;;;; Μήλο να έχει πίσω και βουρ....

Πάμε γερά apple, το 'χεις!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες