Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

3 νέες συσκευές μέσα στο 2013...(;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   lgeorge

lgeorge

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2013 - 23:35

3 νέες συσκεύες ?! καλά, πλάκα μας κάνουνε εκεί στην Κίνα ? :Ρ
ένα 5S θα βγει και αυτό , τίποτα άλλο , ούτε φτηνό iphone ούτε μεγαλύτερο ούτε τίποτα..

Τελευταία επεξεργασία από: lgeorge, 21/01/2013 - 23:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2013 - 23:48

Καλώς η κακώς οι ανάγκες μας προσαρμόστηκαν στις εκάστοτε τεχνολογίες.
Άλλοι πλέον κάνουν ολόκληρες δουλείες γραφείου μέσω smartphone κτλ.
Ο ανταγωνισμός πλέον και για την apple πολυ δύσκολος.
Κατ εμε πρεπει και έπρεπε καιρό να εχει βγάλει 2 συσκευές στην αγορά και όχι απλα να χρησιμοποιεί τα παλιά της μοντέλα.
Η apple το κόσμο που έχασε τον έχασε κυρίως λόγω οθόνης..μίας και η εξέλιξή μας εχει κανει με ένα pc στο χέρι έτσι και εγώ μεταπηδησα σε s3 μίας και λόγω οτι τη μισή μερα δουλεύω σε ένα pc και την υπόλοιπη πάνω στο κινητό τα μάτια μου άρχισαν να κουράζονται και έτσι να επιζητώ κάτι μεγαλύτερο.
Θεωρω δεδομένο οτι αν είχε στην αγορά ένα 3,5 ιντσών και ένα 4,5 δεν θα είχε χάσει ούτε το 50% μιας και ο κόσμος θα είχε επιλογές.
Πρεπει να αφήσει τα εγωκεντρικα εγώ είμαι apple και θα εχω το λαο μου μιας και τα καμπανάκια έχουν αρχίσει να χτυπούν πολυ δυνατά.

#48   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 22/01/2013 - 00:07

Εεεεεεεε όχι!!!! :unsure: :unsure:

#49   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 22/01/2013 - 00:12

Προσωπικά στις 4,8´´ θα ήμουν πλήρως καλυμμένος, μια τέτοια οθόνη retina θα ήταν χάρμα οφθαλμών...ας ελπίσουμε ότι οι φήμες θα πάρουν σάρκα και οστά ή καλύτερα, γυαλί και αλουμίνιο...:)


#50   Tachtsman

Tachtsman

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/01/2013 - 08:36

Καλώς η κακώς οι ανάγκες μας προσαρμόστηκαν στις εκάστοτε τεχνολογίες.
Άλλοι πλέον κάνουν ολόκληρες δουλείες γραφείου μέσω smartphone κτλ.
Ο ανταγωνισμός πλέον και για την apple πολυ δύσκολος.
Κατ εμε πρεπει και έπρεπε καιρό να εχει βγάλει 2 συσκευές στην αγορά και όχι απλα να χρησιμοποιεί τα παλιά της μοντέλα.
Η apple το κόσμο που έχασε τον έχασε κυρίως λόγω οθόνης..μίας και η εξέλιξή μας εχει κανει με ένα pc στο χέρι έτσι και εγώ μεταπηδησα σε s3 μίας και λόγω οτι τη μισή μερα δουλεύω σε ένα pc και την υπόλοιπη πάνω στο κινητό τα μάτια μου άρχισαν να κουράζονται και έτσι να επιζητώ κάτι μεγαλύτερο.
Θεωρω δεδομένο οτι αν είχε στην αγορά ένα 3,5 ιντσών και ένα 4,5 δεν θα είχε χάσει ούτε το 50% μιας και ο κόσμος θα είχε επιλογές.
Πρεπει να αφήσει τα εγωκεντρικα εγώ είμαι apple και θα εχω το λαο μου μιας και τα καμπανάκια έχουν αρχίσει να χτυπούν πολυ δυνατά.

Η πιο σωστή και ... ψύχραιμη θέση εδώ μέσα.

#51   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 22/01/2013 - 09:02

Ιστορικά έχει κάνει τραγικά λάθη και η apple στο παρελθόν...αλλά ξαναέχει έρθει στον αφρό.Κύκλος είναι , δέν είναι δυνατόν να είσαι πάντα πάνω.

Κάποιος έχει μια καλύτερη ιδέα ή εξελίσει κάποια δικιά σου ιδέα.Το μόνο σίγουρο είναι οτι κερδισμένος είναι ο καταναλωτής που τελικά θα έχει στα
χέρια του οτι καλύτερο έχει να παρουσιάσει η τεχνολογια...

#52   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 22/01/2013 - 09:13

Καλώς η κακώς οι ανάγκες μας προσαρμόστηκαν στις εκάστοτε τεχνολογίες.
Άλλοι πλέον κάνουν ολόκληρες δουλείες γραφείου μέσω smartphone κτλ.
Ο ανταγωνισμός πλέον και για την apple πολυ δύσκολος.
Κατ εμε πρεπει και έπρεπε καιρό να εχει βγάλει 2 συσκευές στην αγορά και όχι απλα να χρησιμοποιεί τα παλιά της μοντέλα.
Η apple το κόσμο που έχασε τον έχασε κυρίως λόγω οθόνης..μίας και η εξέλιξή μας εχει κανει με ένα pc στο χέρι έτσι και εγώ μεταπηδησα σε s3 μίας και λόγω οτι τη μισή μερα δουλεύω σε ένα pc και την υπόλοιπη πάνω στο κινητό τα μάτια μου άρχισαν να κουράζονται και έτσι να επιζητώ κάτι μεγαλύτερο.
Θεωρω δεδομένο οτι αν είχε στην αγορά ένα 3,5 ιντσών και ένα 4,5 δεν θα είχε χάσει ούτε το 50% μιας και ο κόσμος θα είχε επιλογές.
Πρεπει να αφήσει τα εγωκεντρικα εγώ είμαι apple και θα εχω το λαο μου μιας και τα καμπανάκια έχουν αρχίσει να χτυπούν πολυ δυνατά.


Τι θα έλεγες να ησουν λιγο πιο συγκρατημενος μιας και πλησιαζει ανακοινωση αποτελεσματων και ολες οι Κασσανδρες μπορει να ψαχνετε να κρυφτειτε παλι αυριο ?

#53   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 22/01/2013 - 09:59

προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η apple θα καθιερωσει 2κινητα ανα χρονο...κατι σαν αυτο που εγινε με το 4 και 4s.. θεωρω σιγουρο οτι ερχεται το 5s χωρις αυτο να σημαινει οτι προκειται να εχει τεραστιες αλλαγες..ειδωμεν φυσικα!!!πρεπει να μεινει στο παιχνιδι και η apple και αυτο την κανει να τρεχει σε οτι αφορα συσκευες και διαφορα αλλα..εχασε κοσμο οντως και πρεπει να τον φερει πισω...

#54   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/01/2013 - 10:12

παιδια σαφως και πολοι κανουν εργασιες με τα smartphone πλεον αυτο δεν σημαινει οτι το "τηλεφωνο δεν πρεπει να εξυπηρετει σαν τηλεφωνο" πρωτα πρεπει να σε καλυπτει σε αναγκες τηλεφωνου και μετα σε εφαρμογες γραφειου! γιαυτο ειπαρχει αλλη κατηγορια phablrt - tablet - pc για να καλυπτει αλλες αναγκες! πχ ενα παραδειγμα... εισαι στο δρομο και βρεχει! με το ενα χερι κρατας ομπρελα και προχορας! ακους το τηλεφωνο να χτυπαει τι κανεις? (ισωσς και μια σημαντικη κληση) με ενα τηλεφωνο που χωραει στην τσεπη και μπορεις να το χρησημοποιησεις με το ενα χερι το βγαζεις και μιλας, με ενα που ειναι μεγαλο θες τσαντακι η τσεπη σακακιου και δεν μπορεις να το χρησημοποιησεις με το ενα χερι απλα χανεις την κληση! καλο ειναι τα πραγματα να μην χανουν αυτο το οποιο προσφερουν! το τηλεφωνο πρεπει να σου προσφερει τηλεφωνο! το pc να σου προσφερει pc! το tamplet ειναι κατι ενδιαμεσο αλλα σε καμια περιπτωση ισαξιο με κατι απο τα 2! οποτε αν θες να δουλεψεις εγαρμογες γραφειου περνεις ενα tablet και οταν μπορεις και εχεις χρονο κανεις την δουλεια σου! σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να μπερδευοθμε τα πραγματα

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#55   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2013 - 10:17

Τι θα έλεγες να ησουν λιγο πιο συγκρατημενος μιας και πλησιαζει ανακοινωση αποτελεσματων και ολες οι Κασσανδρες μπορει να ψαχνετε να κρυφτειτε παλι αυριο ?


Τι θα ελεγες να μεινεις στο θεμα και να αφησεις τα αποτελέσματα για τους μεγαλομέτοχους;
Το αν η Apple δηλωσει κερδη, εγω τι κερδιζω; Τίποτα

Εδω μιλαμε για συσκευες, οθόνες συσκευών κλπ.
Βλεπεις κανεναν μεγαλομέτοχο εδω μεσα;

Οταν λεει ο φιλος οτι το χανει το παιχνιδι η Apple, δεν εννοει τα κερδη αλλά την φήμη και το image του πρωτοποριακού. Ο κοσμος ψάχνει και αλλού. Ψαχνει κινητα με μεγαλύτερη οθονη ισως;

Οπως ειπαμε, οπως βολεύεται ο καθένας!

παιδια σαφως και πολοι κανουν εργασιες με τα smartphone πλεον αυτο δεν σημαινει οτι το "τηλεφωνο δεν πρεπει να εξυπηρετει σαν τηλεφωνο" πρωτα πρεπει να σε καλυπτει σε αναγκες τηλεφωνου και μετα σε εφαρμογες γραφειου! γιαυτο ειπαρχει αλλη κατηγορια phablrt - tablet - pc για να καλυπτει αλλες αναγκες! πχ ενα παραδειγμα... εισαι στο δρομο και βρεχει! με το ενα χερι κρατας ομπρελα και προχορας! ακους το τηλεφωνο να χτυπαει τι κανεις? (ισωσς και μια σημαντικη κληση) με ενα τηλεφωνο που χωραει στην τσεπη και μπορεις να το χρησημοποιησεις με το ενα χερι το βγαζεις και μιλας, με ενα που ειναι μεγαλο θες τσαντακι η τσεπη σακακιου και δεν μπορεις να το χρησημοποιησεις με το ενα χερι απλα χανεις την κληση! καλο ειναι τα πραγματα να μην χανουν αυτο το οποιο προσφερουν! το τηλεφωνο πρεπει να σου προσφερει τηλεφωνο! το pc να σου προσφερει pc! το tamplet ειναι κατι ενδιαμεσο αλλα σε καμια περιπτωση ισαξιο με κατι απο τα 2! οποτε αν θες να δουλεψεις εγαρμογες γραφειου περνεις ενα tablet και οταν μπορεις και εχεις χρονο κανεις την δουλεια σου! σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να μπερδευοθμε τα πραγματα


Πες μου ενα τηλεφωνο στην αγορά με > 4.3 οθονη, που δε μπορείς να απαντήσεις μια κλήση με ενα χέρι;

#56   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/01/2013 - 10:19

Το αν η Apple δηλωσει κερδη, εγω τι κερδιζω; Τίποτα

κερδιζεις καλυτερη εξηπηρετηση και καινοτομια! τα κερδη πανε και στο reaserch development team της apple οχι μονοσ ε τσεπες!

Ψαχνει κινητα με μεγαλύτερη οθονη ισως;

κανεις λαθος οι gadget funs , ψαχνουν οχι η πληθορα του κοσμου! το οτι βλεπεις εδω μεσα (που σχεδον ολοι ειναι fun και πιο ψαγμενοι) οτι λενε κατι τετοιο δεν αντιπρωποσοπευει τον υπολοιπο κοσμο που δεν ξερει καν τι ειναι τα forum

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#57   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 22/01/2013 - 11:14

Τι θα ελεγες να μεινεις στο θεμα και να αφησεις τα αποτελέσματα για τους μεγαλομέτοχους;
Το αν η Apple δηλωσει κερδη, εγω τι κερδιζω; Τίποτα

Εδω μιλαμε για συσκευες, οθόνες συσκευών κλπ.
Βλεπεις κανεναν μεγαλομέτοχο εδω μεσα;

Οταν λεει ο φιλος οτι το χανει το παιχνιδι η Apple, δεν εννοει τα κερδη αλλά την φήμη και το image του πρωτοποριακού. Ο κοσμος ψάχνει και αλλού. Ψαχνει κινητα με μεγαλύτερη οθονη ισως;

...


μα το κυριο επιχειρημα του φιλου ειναι οτι η Apple θα πρεπει να κανει κατι γιατι χανει κοσμο. Και εγω λεω, κατσε να δουμε τι γινεται. Χανει οντως κοσμο η απλως μας πρηζουν οπως καθε χρονιά την τελευταια δεκαετια ??

#58   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/01/2013 - 11:20

Πες μου ενα τηλεφωνο στην αγορά με > 4.3 οθονη, που δε μπορείς να απαντήσεις μια κλήση με ενα χέρι;

σχεδον σε ολα! και δεν μιλαω προσωπικα αν εχεις μεγαλο χερι η μικρο το χερι μου ειναι κανονικο! και να ξερεις σε μικροτερες ηλικιες το μεγεθος του χεριου δεν ειναι το ιδιο! οταν πλασαρεις κατι δεν το κανεις μεμονομενα κοιτας το γενικο μεσο ορο! εσυ μπορει να εισαι 1,80 σε υψος ο μεσος ορος ομως ειναι 1,73! πανω σε αυτο σχεδιαζεις οτι ειναι να σχεδιασεις! ετσι παει και με το κινητο!

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#59   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 22/01/2013 - 11:22

παιδια σαφως και πολοι κανουν εργασιες με τα smartphone πλεον αυτο δεν σημαινει οτι το "τηλεφωνο δεν πρεπει να εξυπηρετει σαν τηλεφωνο" πρωτα πρεπει να σε καλυπτει σε αναγκες τηλεφωνου και μετα σε εφαρμογες γραφειου! γιαυτο ειπαρχει αλλη κατηγορια phablrt - tablet - pc για να καλυπτει αλλες αναγκες! πχ ενα παραδειγμα... εισαι στο δρομο και βρεχει! με το ενα χερι κρατας ομπρελα και προχορας! ακους το τηλεφωνο να χτυπαει τι κανεις? (ισωσς και μια σημαντικη κληση) με ενα τηλεφωνο που χωραει στην τσεπη και μπορεις να το χρησημοποιησεις με το ενα χερι το βγαζεις και μιλας, με ενα που ειναι μεγαλο θες τσαντακι η τσεπη σακακιου και δεν μπορεις να το χρησημοποιησεις με το ενα χερι απλα χανεις την κληση! καλο ειναι τα πραγματα να μην χανουν αυτο το οποιο προσφερουν! το τηλεφωνο πρεπει να σου προσφερει τηλεφωνο! το pc να σου προσφερει pc! το tamplet ειναι κατι ενδιαμεσο αλλα σε καμια περιπτωση ισαξιο με κατι απο τα 2! οποτε αν θες να δουλεψεις εγαρμογες γραφειου περνεις ενα tablet και οταν μπορεις και εχεις χρονο κανεις την δουλεια σου! σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να μπερδευοθμε τα πραγματα

Συμφωνω απολυτως ! Για μένα τα phablets ειναι κινητα με compromised φορητοτητα και tablets με compromised ισχυ και διαστασεις οθονης. Μπορεις να κανεις την δουλεια σου πολυ καλυτερα με δυο συσκευες: ενα πραγματικο τηλ. και ενα πραγματικο tablet και οχι ενα μεσοβεζικο πραμα ...

...
κανεις λαθος οι gadget funs , ψαχνουν οχι η πληθορα του κοσμου! το οτι βλεπεις εδω μεσα (που σχεδον ολοι ειναι fun και πιο ψαγμενοι) οτι λενε κατι τετοιο δεν αντιπρωποσοπευει τον υπολοιπο κοσμο που δεν ξερει καν τι ειναι τα forum

Εχεις απολυτο δικιο και εδω. Η εικονα που δινει το forum ειναι εντελως skewed... Απο το forum σχηματιζεις την εικονα οτι 9 στους 10 iphone χρηστες κανουν jalibreak και οτι 90% των συσκευων android που κυκλοφορουν ειναι με οθονες πανω απο 4.5 inches. Δεν ειναι καθολου ετσι ... το ποσοστο των jailbroken συσκευων ειναι γυρω στο 8% και οριστε τι λεει η Google για τις συσκευες με μεγαλες οθόνες: μόλις 6%.

#60   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/01/2013 - 11:39

Πάντως εμένα θα με βόλευε κ ενα ipad mini με retina και τηλέφωνο... :D :D :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες