Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

γνωστο μαγαζι στην αθηνα...αγοραζει το iPhone 5.....450 ευρω...!


  • Please log in to reply
50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/01/2013 - 13:34

Δε βγαινει 300 ρε φιλε ξανακανε τις πραξεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9,284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/01/2013 - 13:34

Η μεγαλη διαφορα κερδους με ενοχλει. Να βγαλει ενα 50αρι αλλα οχι 300 ευρω.

Ο καθενας εχει τα δικα του πιστευω.


Μέλος από 17 December 2012 Ελα μου? Τι προσπαθω να κανω?Σε κουραζω? Μη κοιτας τοτε τα ποστ στα οποια σχολιαζω.
Και ναι θα ψαξω γιατι δεν δινω σπορια, λεφτα δινω.
Για ξανακοιτα καλυτερα μηπως με μπερδευεις με αλλον.

Μα δεν θα το πουλήσει σαν καινούργιο αλλά αρκετά χαμηλότερα, οπότε δεν έχει 300 ευρώ κέρδος αλλά αρκετά λιγότερο..
Σίγουρα είναι λίγα τα 450, αλλά δεν μπορείς να κατηγορήσεις κανέναν.. Από κει και πέρα όποιος θέλει πουλάει όποιος θέλει αγοράζει.. :-)

#48   bravonick

bravonick

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 23/01/2013 - 13:36

+ ότι ο έμπορος κόβει τιμολόγιο αγοράς απο εσένα σαν ιδιώτης αλλιώς δεν μπορεί να το πουλήσει νόμιμα στο μαγαζί του... που σημαίνει πως αν το πάρει 450 μπαίνει χαρτόσημο 30 ευρώ περίπου νομίζω... βάλε και ότι θέλει να βγάλει κέρδος + το φπα που θα πληρώσει όταν κόψει απόδειξη σε αυτόν που θα το πουλήσει... τι να λέμε.... anyway άν θέλεις το πουλάς αν δεν σε συμφέρει δεν το πουλάς.... δεν σε πήρε και τηλέφωνο να του το πάς εκεί να στο αγοράσει... μόνος πηγες... δεν σου κάνει η τιμή? Λές Ευχαριστώ, γυρνάς και φεύγεις....

#49   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 23/01/2013 - 13:56

ρε φιλε δεν ξερεις να διαβαζεις, για ipad2 3G 64GB βγαζει 440ευρω και ειδα τουλαχιστον 3 αγγελιες στο φορουμ εδω με 380ευρω...ασε τωρα...μηπως πουλας κατι και σου κανουμε χαλαστρα, απλα δεν υπαρχει αυτο που λες...η αγορα καθοριζεται απο τις τιμες που δινονται σε καθε χωρα, ετσι δουλευει το mac2sell ψαχτω λιγο, μην ερχεσαι εδω να την πεις κατευθειαν...




Δηλαδη αν σου ελεγε πχ οτι κανει 50 ευρω εσυ θα πηγαινες βασει των 50 ευρω τι μας λες ρε φιλε?Δεν πουλαω τιποτα και δεν μου κανεις χαλαστρα αν θες μπες στο προφιλ μου να δεις ασχολουμαι με το επαγγελμα της κινητης με καταστημα απο το 2007 φιλε μου και οποτε εμενα θα με συμφερε το 450.Αν ειχες εσυ 5αρι θα το πουλαγες 450 μεταχειρισμενο για πες μας

#50   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9,378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 23/01/2013 - 14:24

Ο καθένας αγοράζει και πουλάει όσο θέλει.

Κανείς δεν υποχρεώνει κανέναν να βγάλει τα λεφτα από την τσέπη του κύριοι.

Τόσο απλό. Από κει και πέρα οι αναλύσεις πολλές αλλα δε βλέπω το που οδηγούν.... Πολλές φορές έχουν γραφτεί τα ίδια πράγματα...

Όσο για τα μαγαζιά με μεταχειρισμένα, είναι πάγια τακτική απο πολυ παλιότερα ότι το maximum που θα αγοράσουν είναι ένα 60 βαριά 70% της συκευής αν είναι και ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ. Πρέπει κάτι να βγάλουν και αυτοι...

#51   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1,100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2013 - 14:44

Το θέμα είναι απλό. Πολλοί δεν μπορούν να αποκτήσουν iphone 5 και περιμένουν αυτόν/αυτήν που το αγόρασε να έχει πλέον ανάγκη τα χρήματα με αποτέλεσμα να προσφέρουν 450€. Για μένα πολύ απλά το ποσο αυτό είναι για γέλια. Εξηγώ ότι είναι για γέλια γιατί τόσο είχα πουλήσει το 4s μου που ήταν 8 μηνών κινητό και jailbroken.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες