Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Vodafone UK ενημερώνει τους χρήστες iPhone 4S της να μην αναβαθμίσουν στο iOS 6.1


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
64 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 00:23

Μιας και που 'μαι "παρθένα", γιατί να μην έχουμε το 6.1; Εγώ πήρα σήμερα το 4άρι (το απλό) και είχε ήδη την 6.1άρα έκδοση.
Δεν θα 'πρεπε;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/02/2013 - 00:32

4αρακι κ ξερο ψωμι ακομη! :)

Εχω shsh για 5.1.1, αξιζει η διαδικασια, θα δω διαφορα;

Thanx nikos!


Τότε να πας εκεί χωρίς 2η σκέψη..

Το κορυφαίο iOS μαζί με τη 4.3.3 για όσους θυμούνται.

Μακάρι να είχα τη δυνατότητα να γυρίσω.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/02/2013 - 00:45

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#48   alexpsilos

alexpsilos

    iPH User

  • 110 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 02:18

Εγώ όπως και ο αδερφός μου με iphone 5 και 4s έχουμε πρόβλημα με το 3g...καταραμένη apple,standard επίτιδες το κάνανε για να πάει ο κόσμος στήν 6.1.1

#49   alexpsilos

alexpsilos

    iPH User

  • 110 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 03:30

Για να συμπληρώσω,το έσβησα και το ξαναάναψα και τώρα το 3g πάει μιά χαρά...τι να πώ!!!

#50   Myselff

Myselff

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Myselff

Δημοσίευση 10/02/2013 - 08:28

Θα σε αναγκάσουν τα Apps που κάποια μέρα δεν θα μπορείς να βάλεις ή δεν θα κάνουν update..

Και αυθεντικα να τα εχει αγορασει αργα η γρηγορα θα αναγκαστει.... Ουτε και εγω ηθελα
να φυγω απ το 5.1 (δεν υπηρχε λογος) μεχρι που δεν μπορουσα να κανω update σε καποια
key apps που χρησιμοποιω.

#51   Saxodark

Saxodark

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/02/2013 - 11:57

Εγω με 4αρι 6.1 jb εχω καποια θεματακια.....Κολλαει συχνα το 3g και δεν φορτωνει σελιδες....

#52   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 10/02/2013 - 14:05

Κάποτε η apple ειχε την ποιότητα κατασκευής και το σταθερο λογισμικό. Με τα διαφορα gate προσωπικα πιστευω πως εχασε την ποιότητα κατασκευής και τωρα παει να χασει και τον τίτλο του σταθερού λογισμικού. Μακαρι να εχανε και τον τιτλο των πιο ακριβων συσκευών πριν χασει ολα ταλλα.

#53   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 14:16

Και αυθεντικα να τα εχει αγορασει αργα η γρηγορα θα αναγκαστει.... Ουτε και εγω ηθελα
να φυγω απ το 5.1 (δεν υπηρχε λογος) μεχρι που δεν μπορουσα να κανω update σε καποια
key apps που χρησιμοποιω.


Ερώτηση - κλασική - που κάνω:

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ updates σε μια "key" εφαρμογή που δουλεύετε και είναι ΗΔΗ "τούμπανο" και σας κάνει;
Πχ. εγώ δουλεύω κυρίως την σουίτα της Αdobe. ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ότι κάθε χρόνο βάζω την καινούργια;;; Ποιός ο λόγος, για τα 15% καινούργια καλούδια που βάζουν ή το διαφορετικό layout του προγράμματος; Ακόμα κι αν έχουν κάνει ΣΟΥΠΕΡ upgrade σε κάτι (σε μια εφαρμογή που δουλεύετε), άπαξ και ΠΡΙΝ το upgrade είσαστε "τζετ", δεν βλέπω τον λόγο να αναβαθμίσετε.

Πχ. στα "διαβολοπαράθυρα" που έχω λειτουργικό στο γραφείο και σπίτι, μετά από ένα φρες-φορμάτ και εγκατάσταση λειτουργικού, κάνω ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ update του λειτουργικού και μετά ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ ΠΛΗΡΩΣ τα updates!
Και ΟΥΔΕΠΟΤΕ κόλλησε κάτι ή έχω πρόβλημα - εάν δεν "σκαλίσω" κάτι και το κάνω "τουτάνα".

Πραγματικά, έχετε μπει στο μάρκετινγκ-τριπάκι της Apple (που συζητούμε και στα meeting στην εταιρεία) και σας καθοδηγούν να αλλάζετε συσκευές, λειτουργικά και νέες εκδόσεις προγραμμάτων.

Εγώ αν βρω κάτι που μου κάνει την δουλειά μου, ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΠΛΗΡΩΣ με τα νέα Updates του. Μόνο αν έχει μπαγκς ή πρόβλημα άλλο, τότε μόνο κάνω.

Κάποτε η apple ειχε την ποιότητα κατασκευής και το σταθερο λογισμικό. Με τα διαφορα gate προσωπικα πιστευω πως εχασε την ποιότητα κατασκευής και τωρα παει να χασει και τον τίτλο του σταθερού λογισμικού. Μακαρι να εχανε και τον τιτλο των πιο ακριβων συσκευών πριν χασει ολα ταλλα.


Για ποιότητα κατασκευής, για το 4άρι που 'χω, είναι ΜΑΚΡΑΝ καλύτερο από άλλα που έχω.
Για λειτουργικό, μιας και έχω 4 Apple developers με Mac & iPhone στην εταιρεία, έχουν να μου πουν ότι μέχρι την "Λεοπάρδαλη" όλα ήταν "τζετ". Με τον "Λέοντα", έχουν γίνει "κώλος" όλα - εννοώντας ότι ΕΧΕΙ ΠΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ το λειτουργικό, ενώ δεν είχε πριν.

Βασικά, όπως ΟΛΟΙ οι "Απλάδες" που 'χω κουβεντιάσει, απ' τον θάνατο του "Μεγάλου" κι έπειτα, ΑΛΛΑΞΕ ΕΠΟΧΗ η Apple - προς το χειρότερο. Όταν ακόμα ζούσε και βασίλευε ο Τζομπς, όλα ήταν σαν ελβετικό ρολόι.
Αυτά μου 'χουν πει, αυτά σας λέω και εγώ.

#54   vendetta

vendetta

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2013 - 15:19

set up as new εκανα φιλε μου.και εχω αυτα τα προβληματα

#55   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 15:24

set up as new εκανα φιλε μου.και εχω αυτα τα προβληματα


Τότε είναι ζήτημα (ίσως) hardware - δεν τολμώ να το πω ξανά, είναι γρουσουζιά.

#56   newbach

newbach

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:16gb black 5.0.1 jb

Δημοσίευση 10/02/2013 - 15:29

Εγω στη wind εχω 3g σε μερη που δεν επιανα ουτε "καμια υπηρεσια"

#57   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 15:41

Γενικά εγώ, το κινητό (το οποιοδήποτε) το χρησιμοποιώ ως... τηλέφωνο - και μόνο.
Για Video/Music, έχω άλλη συσκευή φοβερή, φορητό player. Για GPS, θα κρατήσω το HD2 που 'χω αγορασμένους 4 πλοηγούς.
Και γενικά, όταν είμαι απ' τις 09:00 στο γραφείο ως της 20:00 το βράδυ και μετά επιστρέφω και κάθομαι στο PC - και η μετακίνησή μου καθημερινά είναι σπίτι-γραφείο-σπίτι, προφανώς και δεν χρειάζομαι τίποτα ανοικτά (3G, WiFi κτλ).

Οπότε, γενικά, ακόμα και με τα WinMo6.5 που 'χα (άθλιο λειτουργικό ΚΑΙ για το θέμα μπαταρίας), τα κινητά μου κρατούσαν δίχως επαναφόρτιση ...2-3 μέρες το λιγότερο!
Από χθες, με 100% φόρτιση στο 3 ετών 4άρι που πήρα απ' τον φίλο μου, το κινητό λέει ότι έχω... 97% μπαταρία ακόμα - μόνο τις ρυθμίσεις έκανα, σε iTunes/iClouds, πέρασα εφαρμογές και επαφές και... το άφησα να "κοιμάται" στην ησυχία του.

#58   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/02/2013 - 17:06

Γενικά εγώ, το κινητό (το οποιοδήποτε) το χρησιμοποιώ ως... τηλέφωνο - και μόνο.
Για Video/Music, έχω άλλη συσκευή φοβερή, φορητό player. Για GPS, θα κρατήσω το HD2 που 'χω αγορασμένους 4 πλοηγούς.
Και γενικά, όταν είμαι απ' τις 09:00 στο γραφείο ως της 20:00 το βράδυ και μετά επιστρέφω και κάθομαι στο PC - και η μετακίνησή μου καθημερινά είναι σπίτι-γραφείο-σπίτι, προφανώς και δεν χρειάζομαι τίποτα ανοικτά (3G, WiFi κτλ).

Οπότε, γενικά, ακόμα και με τα WinMo6.5 που 'χα (άθλιο λειτουργικό ΚΑΙ για το θέμα μπαταρίας), τα κινητά μου κρατούσαν δίχως επαναφόρτιση ...2-3 μέρες το λιγότερο!
Από χθες, με 100% φόρτιση στο 3 ετών 4άρι που πήρα απ' τον φίλο μου, το κινητό λέει ότι έχω... 97% μπαταρία ακόμα - μόνο τις ρυθμίσεις έκανα, σε iTunes/iClouds, πέρασα εφαρμογές και επαφές και... το άφησα να "κοιμάται" στην ησυχία του.


Φιλε...σου προτεινω ΝΟΚΙΑ 3210!! Αναμονη 10 μερες και σημα καμπανα! Εγω ευτυχως ανταλλαξα το 5αρι μου που ειχε "θεματακια" και πηρα ενα 3310! Ηθελα 4S αλλα κανεις δεν το ανταλλαζε...πρεπει να ειναι κοροιδο για να δωσει καποιος 4S...μιλαμε για το ιερο δισκοποτηρο της κινητης τηλεφωνιας ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερο απο το 5αρι

Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 10/02/2013 - 17:07


#59   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 20:09

Φιλε...σου προτεινω ΝΟΚΙΑ 3210!! Αναμονη 10 μερες και σημα καμπανα! Εγω ευτυχως ανταλλαξα το 5αρι μου που ειχε "θεματακια" και πηρα ενα 3310! Ηθελα 4S αλλα κανεις δεν το ανταλλαζε...πρεπει να ειναι κοροιδο για να δωσει καποιος 4S...μιλαμε για το ιερο δισκοποτηρο της κινητης τηλεφωνιας ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερο απο το 5αρι


Ποιός είπε ότι δεν το 'χα υπόψιν μου; Αλλά έχω εξηγήσει κάμποσες φορές ήδη στο φόρουμ, ότι "αναγκαστικά" έπρεπε να πάρω Android ή iPhone, λόγο των εφαρμογών που φτιάχνουμε στην δουλειά μου.
Ανδροιδές δεν παίρνω ΟΥΤΕ ΔΩΡΟ να μου το κάνουν. "Open Sourse" λειτουργικό δεν θέλω. Οπότε... μονόδρομος το "Μήλο".

#60   xxbgsx

xxbgsx

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/02/2013 - 08:55

Παντως εγω σε 4αρι εχω σοβαρο προβλημα με το 3g απο τοτε που αναβαθμησα. Εχω vodafone.

Τελευταία επεξεργασία από: xxbgsx, 11/02/2013 - 08:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες