Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το HTC One και η δεκαετής συμφωνία αδειοδότησης Apple και HTC


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 19/02/2013 - 20:06

Η "ανάγκη" για 4πύρηνα έρχεται (1) όταν χρειαζόμαστε έντονα το multitasking, και (2) όταν θέλουμε να παίζουμε απαιτητικά 3d παιχνίδια στην συσκευή μας.
Και εξηγώ: Ένα δυνατό σημείο του Android (που το iOS δεν έχει) είναι πραγματικό multitasking. Αυτό χοντρικά σημαίνει ότι μπορείς να βάλεις να κατεβαίνει ένα torrent, την ώρα που παίζεις ένα παιχνίδι, και που στο παρασκήνιο επίσης ανανεώνονται τα widgets για τον καιρό και τα RSS.Μπορείς να κάνεις render ένα βίντεο στο παρασκήνιο, και όσο περιμένεις να χρησιμοποιήσεις όποια άλλη εφαρμογή θέλεις.
Τέλος, όσο βελτιώνονται τα γραφικά στα παιχνίδια στο Android, τόσο αυξάνονται και οι απαιτήσεις για επεξεργαστική ισχύ.
Συνοπτικά ΝΑΙ, χρειάζονται τα τετραπύρηνα κινητά, χωρίς όμως να είναι απαραίτητα στον μέσο χρήστη. Ο κάθε χρήστης πριν αγοράσει ένα κινητό πρέπει να σκεφτεί αν πραγματικά χρειάζεται την επιπλέον επεξεργαστική ισχύ ή όχι.

http://www.greeceand.../174-mobilecpus

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 19/02/2013 - 20:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2013 - 20:12


ποτε λετε να βγει στη vodafone?εχω σε 3 βδομαδες επιδοτηση εκει 650 ευρω και σκεφτομαι τι να παρω εκτος απο iphone....εχω και το nexus 4 κατα νου αλλα δεν ξερω αν θα το φερει η voda

RF forever


#18   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2013 - 20:39

εχω ενα htc one x και ο μονος λογος που πηρα παλι iPhone ειναι οι εφαρμογες.Οντως ειναι ενα χαος το play store με καθε εφαρμογη να σου ζηταει αδεια για να εχει προσβαση στις επαφες σου στο internet σου και που αλλου θελεις,και εκτος απο αυτο οι εφαρμογες ειναι χαλια σε θεμα σχεδιασμου και κρασαρουν συνεχεια.Το μονο μειωνεκτημα του play store.Οπως και ο ελενχος που γινεται σε καθε εφαρμογη.Ο καθενας ανεβαζει οτι θελει

#19   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/02/2013 - 21:06

πω παιδιά καταντάει έλεος το θέμα με το ότι μοιάζει στο iPhone, περισσότερο σε BlackBerry Ζ μοιάζει... Δε περιστρέφεται όλος ο κόσμος γύρω από το iPhone

#20   tommis

tommis

    iPH Enthousiast

  • 492 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/02/2013 - 21:13

Η "ανάγκη" για 4πύρηνα έρχεται (1) όταν χρειαζόμαστε έντονα το multitasking, και (2) όταν θέλουμε να παίζουμε απαιτητικά 3d παιχνίδια στην συσκευή μας.
Και εξηγώ: Ένα δυνατό σημείο του Android (που το iOS δεν έχει) είναι πραγματικό multitasking. Αυτό χοντρικά σημαίνει ότι μπορείς να βάλεις να κατεβαίνει ένα torrent, την ώρα που παίζεις ένα παιχνίδι, και που στο παρασκήνιο επίσης ανανεώνονται τα widgets για τον καιρό και τα RSS.Μπορείς να κάνεις render ένα βίντεο στο παρασκήνιο, και όσο περιμένεις να χρησιμοποιήσεις όποια άλλη εφαρμογή θέλεις.
Τέλος, όσο βελτιώνονται τα γραφικά στα παιχνίδια στο Android, τόσο αυξάνονται και οι απαιτήσεις για επεξεργαστική ισχύ.
Συνοπτικά ΝΑΙ, χρειάζονται τα τετραπύρηνα κινητά, χωρίς όμως να είναι απαραίτητα στον μέσο χρήστη. Ο κάθε χρήστης πριν αγοράσει ένα κινητό πρέπει να σκεφτεί αν πραγματικά χρειάζεται την επιπλέον επεξεργαστική ισχύ ή όχι.

http://www.greeceand.../174-mobilecpus


συμφωνώ μαζί σου αλλά ξέχασες να αναφέρεις πως κάνοντας αυτά τρέχεις το navigon μαζί με sygic γιατί οδηγάς και δέχεσαι μια βίντεο κλήση λοιπών πέρα από την πλάκα μην ξεχνάμε πώς μιλάμε για κινητά τηλέφωνα δεν θα μας τρελάνουν κιόλας

#21   xrhstos74

xrhstos74

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2013 - 21:42

Εγώ λέω να μη λέμε μεγάλες κουβέντες χωρίς να έχουμε δοκιμάσει μία συσκευή. Αμέσως να κατακρίνουμε κάτι το οποίο δεν έχει δοκιμαστεί! Τι κακό είναι αυτό κάθε φορά? Το κινητό από χαρακτηριστικά είναι πολύ καλό εκ πρώτης όψεως και βάσει των χαρακτηριστικών που έχει. Μία δοκιμή θα μας πείσει, έτσι δε λέμε? Υπομονή λοιπόν παιδιά και θα τα μάθουμε όλα.

#22   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 19/02/2013 - 22:14

Το κινητο είναι κτήνος! Χτυπάει άνετα 12000 σκορ σε benchmarks όταν ένα NOTE2 βγάζει 8500!

Αν η σαμμυ δεν βγάλει κάτι ΚΑΛΌ τότε δύσκολα τα πράγματα....!

Και για τον φίλο που ρώτησε γιατί χρειάζεται 4 πύρινο και 2g ram να που πούμε ότι ο Α7 της Apple θα ειναι 4 πύρινος με 2g ram.

#23   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/02/2013 - 22:21

Το κινητο είναι κτήνος! Χτυπάει άνετα 12000 σκορ σε benchmarks όταν ένα NOTE2 βγάζει 8500!

Αν η σαμμυ δεν βγάλει κάτι ΚΑΛΌ τότε δύσκολα τα πράγματα....!

Και για τον φίλο που ρώτησε γιατί χρειάζεται 4 πύρινο και 2g ram να που πούμε ότι ο Α7 της Apple θα ειναι 4 πύρινος με 2g ram.


Ναι ναι οπως και περυσι...Και μονο το ονομα Galaxy S4 ειναι ικανο να τοκανει σκονη σε θεμα πωλησεων...
Δεν υπαρχει ανταγωνιστης για το S4 πραγματικα...
Η Samsung δεν εχει προς το παρον να φοβαται τιποτα

Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 19/02/2013 - 22:21


#24   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 19/02/2013 - 22:22

14 Μαρτίου κοντεύει :)

#25   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2013 - 22:22

Μην ξεχνατε πως μιλαμε για κινητα σωστα? αλλιος παρτε ενα laptop.Η μπαταρια βλεπω ειναι στα 2300mah δεν θα κραταει ουτε μιση μερα

#26   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2013 - 22:24

Ποτε θα γινει η διαθεση στα μαγαζια;ote,vodafone,wind...κλπ

RF forever


#27   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 19/02/2013 - 22:37

Το android δεν μου αρέσει γιατί είναι λίγο ό,τι να'ναι... Έχω χρησιμοποιήσει και android, και iOS, και WindowsPhone και το android είναι το πιο κακοφτιαγμένο κατά την γνώμη μου... Εντάξει έχεις ελευθερία να κάνεις ό,τι θες αλλά και στο play store ανεβάζουν πραγματικά ο,τι να'ναι... Έχουν δει τα μάτια μου εκεί μέσα... Και επίσης android το φοράνε τόσες συσκευές και σε κάθε μία είναι "διαφορετικό". Μου θυμίζει αρκετά linux κατάσταση!


Άπαξ και μιλούμε για OPEN RESOURSE O.S., μιλούμε ότι όντως θα 'ναι "ό,τι να 'ναι". Ο πάσα ένας (εταιρεία) το κάνει "τουτάνα".
Ενώ το iOS ή τα Win, ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ δεν τα "πειράζει". Το μεν iOS δεν το βγάζει κανείς άλλος, το δε Win εάν το θέλει κάποια εταιρεία (π.χ ΝΟΚΙΑ) της το δίνει η Microsoft ΑΤΟΦΙΟ ή Η ΙΔΙΑ η Microsoft κάνει τις επιθυμητές αλλαγές που θέλει η εταιρεία κινητών που θέλει να βγάλει μοντέλο με Win.

#28   xrhstos74

xrhstos74

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2013 - 22:40

Δε νομίζω σε κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά να έβαζαν μπαταρία με μία μέρα αυτονομία. Λογικά θα γίνεται καλή διαχείριση ενέργειας ώστε να έχει και μία αποδεκτή έως καλή αυτονομία.

Τελευταία επεξεργασία από: xrhstos74, 19/02/2013 - 22:41


#29   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 19/02/2013 - 22:41

Ωραίο αλλά δυστυχώς έχει android... με ένα windows phone 8 θα ήταν πραγματικά υπέροχο τηλέφωνο...


Αυτό σίγουρα το είπες για αστείο....

#30   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2013 - 22:42

Δε νομίζω σε κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά να έβαζαν μπαταρία με μία μέρα αυτονομία. Λογικά θα γίνεται καλή διαχείριση ενέργειας ώστε να έχει και μία αποδεκτή έως καλή αυτονομία.

ναι το ιδα και στο προηγουμενο htc one x ουτε μια μερα δεν κραταει η μπαταρια.ιδια ζωη με το iphone 5 εχει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες