Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το HTC One και η δεκαετής συμφωνία αδειοδότησης Apple και HTC


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 19/02/2013 - 22:47

Αυτό σίγουρα το είπες για αστείο....


Μια χαρά το είπε. Ένα σούπερ κινητό με Android, είναι χριστουγενν. παιχνίδι και πιτσιρικάδες που θέλουν να το κάνουν "βίδες" (το λειτουργικό).
Για άνω των 42 ετών (ήτοι, εγώ), θέλουμε κάτι "CLOSE RESOURSE" να κάνουμε την δουλίτσα μας και να φχαριστιόμαστε μερικά πράγματα. ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΑΝ (καλό κινητό) με Android και το 'δωσα στην ανηψιά μου την έφηβη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   KostasKrits

KostasKrits

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/02/2013 - 22:51

Αυτό σίγουρα το είπες για αστείο....


Καθόλου αστείο, το iOS και το windowsphone(με λίγη δουλίτσα ακόμα στο marketplace του) είναι κλάσεις ανώτερα του android. Και ας μην παίρνουν widgets, και ας μην μπορείς να τα routareis και να τους αλλάξεις τα φώτα.

#33   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 19/02/2013 - 22:59

Καθόλου αστείο, το iOS και το windowsphone(με λίγη δουλίτσα ακόμα στο marketplace του) είναι κλάσεις ανώτερα του android. Και ας μην παίρνουν widgets, και ας μην μπορείς να τα routareis και να τους αλλάξεις τα φώτα.


σεβαστη η αποψη σου... ευτυχως υπαρχουν πολλες επιλογες για ολους...

#34   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 19/02/2013 - 23:02

Μια χαρά το είπε. Ένα σούπερ κινητό με Android, είναι χριστουγενν. παιχνίδι και πιτσιρικάδες που θέλουν να το κάνουν "βίδες" (το λειτουργικό).
Για άνω των 42 ετών (ήτοι, εγώ), θέλουμε κάτι "CLOSE RESOURSE" να κάνουμε την δουλίτσα μας και να φχαριστιόμαστε μερικά πράγματα. ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΑΝ (καλό κινητό) με Android και το 'δωσα στην ανηψιά μου την έφηβη.


Η αλήθεια είναι οτι εμείς τα πιπίνια θέλουμε πιο extreme συσκευές :D

#35   xrhstos74

xrhstos74

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2013 - 23:16

Ελπίζω να βγεις ψεύτης ;-)

#36   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 20/02/2013 - 13:00

Απο specs φαινεται καλο, αλλα απο υποστηριξη δεν θα μπορει να πιασει την samsung, χωρια που θα πεσει κ αυτο μαζι με το nexus 4 στο καζανι με τα επομενα μοντελα iphone και samsung galaxy και θα γινει μαχη.... και ως γνωστον οι περισσοτεροι θα καταφυγουν σε 5s και s4....

Το κινητο είναι κτήνος! Χτυπάει άνετα 12000 σκορ σε benchmarks όταν ένα NOTE2 βγάζει 8500!

Αν η σαμμυ δεν βγάλει κάτι ΚΑΛΌ τότε δύσκολα τα πράγματα....!

Και για τον φίλο που ρώτησε γιατί χρειάζεται 4 πύρινο και 2g ram να που πούμε ότι ο Α7 της Apple θα ειναι 4 πύρινος με 2g ram.

Σε ποιο benchmark το ειδες αυτο φιλε??? Μπορεις να μας στειλεις τον συνδεσμο λιγο??? Αν και δεν μου φαινεται παραλογο να βγαζει παραπανω απο το note2, μολις βγει το s4 παλι απο κατω θα ναι ομως... με τον exynos 5450 κιολλας, γιατι αν κανει πως βαζει η sammy τον octa5 πανω (κατι που δεν πιστευω προς το παρον) θα αλλαξει τον ρου της ιστοριας στα benchmarks....

#37   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 20/02/2013 - 13:02

Τα HTC έκαναν το "πικ" τους με το HD2 leo (ειδικά την T-Mobile USA έκδοση), μετά άρχισαν μεν να βγάζουν "δυνατά" μοντέλα αλλά ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ επιτυχημένα σαν το "Λίο".
Επίσης, όντως, η υποστήριξη της HTC ήταν/είναι για το "πέο" - από προσωπική εμπειρία το λέω και προσθέτοντας και άλλων HTCάκηδων την εμπειρία τους.

Από specs ΣΚΙΖΕΙ απ' ό,τι βλέπω.
Αλλά εάν αγόραζα κινητό (καινούργιο, γιατί το "Μήλο" μου είναι "2ο χέρι" από κολλητό), ή θα πήγαινα πάλι "Μήλο" ή εάν κατόρθωνα να πείσω τον εαυτό μου για... Ανδροειδές, θα πήγαινα ΜΟΝΟ σε Samsung.
Οι Κορεάτες "Rules", πως να το κάνουμε;

#38   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 20/02/2013 - 13:06

Τα HTC έκαναν το "πικ" τους με το HD2 leo (ειδικά την T-Mobile USA έκδοση), μετά άρχισαν μεν να βγάζουν "δυνατά" μοντέλα αλλά ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ επιτυχημένα σαν το "Λίο".
Επίσης, όντως, η υποστήριξη της HTC ήταν/είναι για το "πέο" - από προσωπική εμπειρία το λέω και προσθέτοντας και άλλων HTCάκηδων την εμπειρία τους.

Από specs ΣΚΙΖΕΙ απ' ό,τι βλέπω.
Αλλά εάν αγόραζα κινητό (καινούργιο, γιατί το "Μήλο" μου είναι "2ο χέρι" από κολλητό), ή θα πήγαινα πάλι "Μήλο" ή εάν κατόρθωνα να πείσω τον εαυτό μου για... Ανδροειδές, θα πήγαινα ΜΟΝΟ σε Samsung.
Οι Κορεάτες "Rules", πως να το κάνουμε;

Βγαζει πιο δυνατα συνολα η samsumg... καλα specs για το htc, αλλα ανηκει στην κατηγορια των future phones, που σημαινει οτι θα παιζει στο ιδιο ταμπλο με iphone 5s και s4.... και πιστευω θα το πατησουν και τα δυο απο θεμα specs.... εχω μονο μια ενσταση για την καμερα του 5s, αν παει παλι σε 8mpx θα ειναι χαζομαρα της apple, θα ειναι το τριτο μοντελο... αλλα απο θεμα επεξεργαστη και καρτας γραφικων θα ειναι τοπ, σιγουρα ετσι οπως εχει γινει ασφυκτικος ο ανταγωνισμος

#39   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 20/02/2013 - 13:11

Ρε παιδιά, μην "κολλάτε" με τα "MegaPixels"!
Eίναι απ' τα πλέον ΠΙΟ "ΜΟΥΦΑ" μάρκετινγκ κολπάκι για να πουλάνε νέα μοντέλα!!!!!!
ΤΟ ΠΑΝ στην φωτογραφία, είναι το LENCE, Ο ΦΑΚΟΣ!!! Δεν πα να 'χεις ...12Mpx μηχανή;! Αν έχεις "φίφα" φακό, "κλάφτα"!
Εγώ στην ψηφιακή μου, έχω 8άρα Mpx, οκ; Αλλά ο φακός είναι LAICA!!! Ίσως Ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΟΛΩΝ, παγκοσμίως! (Να δείτε φωτό με ρεφλέξ παμπάλαια ΡΩΣΣΙΚΗ μηχανή LAICA, να πάθετε "ντουβρουτζά"!)

Μην "κολλάτε" με τα Mpx. Βρείτε τα σωστά tweaks που "ξεδιπλώνουν" τις δυνατότητες της κάμερας και θα 'στε οκ.
Άλλωστε, ΚΙΝΗΤΟ είναι!
Αν θέλετε ΣΟΥΠΕΡ φωτό/βίντεο να βγάλετε, προφανώς χρειάζεται να αγοράσετε... κάμερα/μηχανή!

Τελευταία επεξεργασία από: lupushegemonia, 20/02/2013 - 13:11


#40   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 20/02/2013 - 14:38

Σωστο αυτο που λες απλα λεω οτι χρειαζεται μια αναβαθμιση μιας και η nokia με το lumnia 900 εχει ξεφυγει πλεον στον τομεα της καμερας, και ακολουθουν κι αλλοι κατασκευαστες που πλεον παρουσιαζουν δυνατα μοντελα

#41   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 20/02/2013 - 14:54

Ρε παιδιά, μην "κολλάτε" με τα "MegaPixels"!
Eίναι απ' τα πλέον ΠΙΟ "ΜΟΥΦΑ" μάρκετινγκ κολπάκι για να πουλάνε νέα μοντέλα!!!!!!
ΤΟ ΠΑΝ στην φωτογραφία, είναι το LENCE, Ο ΦΑΚΟΣ!!! Δεν πα να 'χεις ...12Mpx μηχανή;! Αν έχεις "φίφα" φακό, "κλάφτα"!
Εγώ στην ψηφιακή μου, έχω 8άρα Mpx, οκ; Αλλά ο φακός είναι LAICA!!! Ίσως Ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΟΛΩΝ, παγκοσμίως! (Να δείτε φωτό με ρεφλέξ παμπάλαια ΡΩΣΣΙΚΗ μηχανή LAICA, να πάθετε "ντουβρουτζά"!)

Μην "κολλάτε" με τα Mpx. Βρείτε τα σωστά tweaks που "ξεδιπλώνουν" τις δυνατότητες της κάμερας και θα 'στε οκ.
Άλλωστε, ΚΙΝΗΤΟ είναι!
Αν θέλετε ΣΟΥΠΕΡ φωτό/βίντεο να βγάλετε, προφανώς χρειάζεται να αγοράσετε... κάμερα/μηχανή!


Ειναι LENS και οχι LENCE
Ειναι LEICA και οχι LAICA
και ειναι γερμανικη οχι ρωσσικη
και τελος παιζει να μην ειναι οι καλυτεροι φακοι
Επισης οπως στην αναλογικη το film ειχε τεραστια σημασια ετσι στην ψηφιακη ο σενσορας εχει τεραστια σημασια ...

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 20/02/2013 - 14:55


#42   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/02/2013 - 14:58

..φωτογράφε, τράβα μια φωτογραφία...

#43   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 20/02/2013 - 15:02

Και επειδή το έγραψα

Ειναι LENS και οχι LENCE
Ειναι LEICA και οχι LAICA
και ειναι γερμανικη οχι ρωσσικη
και τελος παιζει να μην ειναι οι καλυτεροι φακοι
Επισης οπως στην αναλογικη το film ειχε τεραστια σημασια ετσι στην ψηφιακη ο σενσορας εχει τεραστια σημασια ...


1. Και τί έγινε που το 'γραψα λάθος;
2. Επίσης το ίδιο.
3. Μίλησα για ρώσσικη ΜΗΧΑΝΗ κι όχι φακό - τσέκαρε τους ...φακούς σου (των γυαλιών) ή πήγαινε σε οφθαλμίατρο!
4. Είναι αποδεχτοί οι καλύτεροι από επαγγελματίες φωτογράφους. Επιτέλους, ΠΑΨΤΕ να το παίζετε πολύξεροι σε όλα! ΓΡΑΦΙΣΤΑΣ είπα ότι είμαι. Αν είστε γραφίστες ή φωτογράφοι, ευχαρίστως να 'χουμε έναν φιλικό "διαξιφισμό" περί τούτου. Ειδάλλως, "stick to your profession"!
5. Συμφωνώ σ' αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από: lupushegemonia, 20/02/2013 - 15:03


#44   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 20/02/2013 - 15:10

Και επειδή το έγραψα

1. Και τί έγινε που το 'γραψα λάθος;
2. Επίσης το ίδιο.
3. Μίλησα για ρώσσικη ΜΗΧΑΝΗ κι όχι φακό - τσέκαρε τους ...φακούς σου (των γυαλιών) ή πήγαινε σε οφθαλμίατρο!
4. Είναι αποδεχτοί οι καλύτεροι από επαγγελματίες φωτογράφους. Επιτέλους, ΠΑΨΤΕ να το παίζετε πολύξεροι σε όλα! ΓΡΑΦΙΣΤΑΣ είπα ότι είμαι. Αν είστε γραφίστες ή φωτογράφοι, ευχαρίστως να 'χουμε έναν φιλικό "διαξιφισμό" περί τούτου. Ειδάλλως, "stick to your profession"!
5. Συμφωνώ σ' αυτό.


1. 1 λαθος
2. 2 λαθη
3. 3. λαθη - Οι ρωσσικες Leica ηταν ειται μαιμουδες ειται τροποποιησεις του σοβιετικου στρατου πανω στις γερμανικες
4. Πολλοι που ξερω εγω ονειρευονται να ψωνισουν απο το ιδιο μαγαζι που ψωνιζει και η NASA - http://www.hasselblad.com/
5 Αλανθαστος (αφου συμφωνεις με εμένα ;)

3 λαθη και μια υποκειμενικη προταση . Δεν μπορουσα να το αφησω ετσι !!

Επι του θεματος : Μηπως το παρακανε η HTC ?? Ειπαμε δεν θα μυνησουμε αλλα αυτοι βαλαν το iphone 5 στο φωτοτυπικο και κανανε μεγενθυση. Anyway, τα πολλα ppi με τρελαίνουν !!!

#45   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 20/02/2013 - 15:19

Σε ποιο benchmark το ειδες αυτο φιλε??? Μπορεις να μας στειλεις τον συνδεσμο λιγο??? Αν και δεν μου φαινεται παραλογο να βγαζει παραπανω απο το note2, μολις βγει το s4 παλι απο κατω θα ναι ομως... με τον exynos 5450 κιολλας, γιατι αν κανει πως βαζει η sammy τον octa5 πανω (κατι που δεν πιστευω προς το παρον) θα αλλαξει τον ρου της ιστοριας στα benchmarks....


Εδώ φίλε!

Ξέρω ότι δεν είναι και το πιο αξιόπιστο αλλά είναι εντυπωσιακό!

Όπως και το 25000 που έπιασε το υποτιθέμενο S4 στο AnTuTu με επεξεργαστή ίδιο με το HTC αλλά χρονισμενο στα 1,9!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες