Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 και 4S ξεπέρασαν ξεχωριστά το καθένα σε πωλήσεις το Galaxy S3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 20/02/2013 - 21:20

3 σελιδες ασχετα πραγματα σε σχεση με το θεμα. Έχετε μετοχες σε καμια απο τις δύο εταιριες και σας κοφτει τόσο πολυ?

Στο θέμα μας.. μονο στο 4ο τριμηνο βλεπω το iphone μπροστα απο το s3. Όπως ειπε και ενα παιδι, τα 2 τριμηνα αθροιστικα ειναι περιπου ιδια. Επιπλεον η συγκριση ειναι (αποψη μου) ακυρη αφου συγκρινη κινητα με διαφορατεικεσ ημερομηνιες λανσαρισματος. Δεν θα μπορουσαμε να συγκρηνουμε iphone 5 με s4.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/02/2013 - 21:23

ρε παιδια ηρεμηστε λιγο....ο καθενας λεει την αποψη του εδω μεσα και ειναι σεβαστη ειτε μας αρεσει ειτε οχι..!ετσι που το πατε μερικοι θα κλεισουν το τοπικ!!!

#33   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 20/02/2013 - 21:24

ε ας κλεισει. ακρη δεν βγαινει. ο καθενας μουλαρωνει στην αποψη του και αυτο ειναι και τελος. οι αναλυτες της αγορας ειπαν και λαλησαν εμεις τι λεμε τωρα ειναι να χαμε να λεγαμε.

#34   MixalisTor

MixalisTor

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2013 - 22:26

Παιδια εγω εχω το 3gs και ο αδερφος μου το 5 .. Αλλα εχω δουλεψει 2 μερεσ ενα s3.Μπορει καποιος να μου υποστηριξει τεκμηριωμενα γιατι το iphone 5 ειναι καλυτερο απο s3 ? εκτος απο το μεγεθος του για μενα ..

Τελευταία επεξεργασία από: MixalisTor, 20/02/2013 - 22:28


#35   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 20/02/2013 - 22:30

να σου αντιστρεψω την ερωτηση? γιατι το ς3 ειναι καλυτερο απο το 5? ολα τα τεχνολογικα σαϊτ ειπαν οτι το 5 ειναι καλυτερο. για μενα ειναι ποιο κομπατ κατασκευη. ποιο στιβαρη.
λιτη και εργονομικη. ταχυτατη ευκολοχρηστη ακομα και για τους αδαεις. σου επιτρεπει να κανεις τα παντα σχεδον (με το jb σιγουρα τα παντα). και επισης γιατι ειναι η συσκευη που αλλαξε την ιστορια των κινητων.

#36   MixalisTor

MixalisTor

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2013 - 22:42

Συμφωνω απολυτα οτι η κατασκευη του 5 δεν πιανετε ..αλλα σε ταχυτητα πραγματικα δεν θα το ελεγα .. Παντος νομιζω πως με τα 440 ευρω που εχει το s3 δεν πας σε iphone 5 για κανενα λογο .. Τεσπα νομιζω πως το μηλο το αγοραζει το μεγαλυτερο ποσοστο για να λεει οτι εχει μηλο ..φυσικα και ειναι παρα πολυ καλο smartphone αλλα δεν αξιζει για τα 700 ευρα του

#37   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 20/02/2013 - 22:44

400 εχει το μινι μην το ξεχναμε παραπλησια τιμη εχουν κι αυτο δεν τιμα την κορεατικη εταιρεια.

#38   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 771 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 20/02/2013 - 22:46

Τα ιδια ξανα και ξανα...Ρε παιδια αφου δεν μπορουμε να ειμαστε αντικειμενικοι τι στα διαλα ανοιγουμε τετοια τοπικς?Λεει καποιος το απλ ειναι καλυτερο και τον τρωνε οι αλλοι και λεει ενας αλλος η σαμσουνγκ ταδε και εκει γινεται πολεμος λες και ειναι προδοτης του 40.
Η καθε εταιρεια και το καθε τηλεφωνο εχει τους οπαδους του.Καταλαβετε το.Το οτι καποιον βολευει και αρεσει περισοτερο το iphone δεν σημαινει οτι αυτο ειναι και τελος και ολοι οι αλλοι ειναι πρακτορες της σαμσουνγκ που θελουν το κακο μας.Ελεος.Για καποιον το ιδανικο ειναι πχ το ΝΟΤΕ 2 επειδη εχει μεγαλη οθονη και ενα σωρο αλλους λογους που δεν μπορω να αναλυσω εδω γιατι θα φαει ολο το τοπικ.Καποιος αλλος παλι προτιμα το ακριβο iphone (κι ας κανει αναπαντητες για να τον παρουν) για αλλους λογους.Ισως απλοτητα σχεδιασμο και διαφορα αλλα.Δεν σας κρυβω παντως απο καγκουρες που εχω δει οτι το οτι εχω Iphone για να ριχνω γκομενες ισχυει μιας και εγινε αναφορα -εστω και για πλακα- πιο πανω.Ειναι 2 διαφορετικα πραγματα.Οχι μονο τα 2 που αναφερω αλλα γενικα τα τελευταιας τεχνολογιας android vs apple λειτουργικα.Καμια σχεση.Ο καθενας διαλεγει και παιρνει αυτο που του κανει.Και σας παρακαλω μην αρχισουμε ακυρες συγκρισεις.Εχω βαρεθει να ακουω καφρους να λενε : ε και τι εγινε που δεν μπορω να στειλω αρχεια με μπλεδοντι?Και τι με νοιαζει το ενα?και τι με νοιαζει το αλλο?Ολοι ξερουμε τα υπερ και τα κατα καθε συσκευης γιατι απλα ολες εχουν.Τωρα καλο ειναι να κραταμε χαμηλα τους τονους.Οταν πρωτοπηρα μηλοφωνο 3G τοτε το μονο που με φοβισε ηταν οταν αρχισα να διαβαζω εδω στο φορουμ τετοιες συζητησεις.Ειπα πωπω...Ετσι θα γινω και γω?Χαλαρωστε δεν βοηθατε κανενα.Τωρα στο θεμα μας.Δεν μπορεις να συγκρινεις τις πωλησεις σε δυο εταιρειες που η μια βγαζει ενα τηλ και η αλλη 25.Αφηστε τα ποσοστα για αυτους που τα φτιαχνουν.Αλλωστε χρειαζεται λιγη δυσφημηση στην απλ μπας και ξεκολλησει και κανει κανα αλμα της προκοπης γιατι ετσι οπως παει σε λιγο θα φτιαχνει μπλεντερ πολυτελειας.Δεν ειναι δυνατον να σε "αναγκαζει" να σπας το κινητο για να εχεις τα αυτονοητα!Και δεν μιλαω για εφαρμογες μιας και νομιζω πως το 90% που τα σπαμε ειναι τα tweaks -που κι αυτα τα πηρωνουμε- κι οχι για σπασμενες εφαρμογες.

#39   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/02/2013 - 22:47

Παιδια εγω εχω το 3gs και ο αδερφος μου το 5 .. Αλλα εχω δουλεψει 2 μερεσ ενα s3.Μπορει καποιος να μου υποστηριξει τεκμηριωμενα γιατι το iphone 5 ειναι καλυτερο απο s3 ? εκτος απο το μεγεθος του για μενα ..


καλυτερη κατασκευη
πιο smooth πιο γρηγορο
καλυτερα γραμενες εφαρμογες
καλυτερη υποστηρηξη
ασφαλεστερο λειτουργικο

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#40   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 20/02/2013 - 22:50

Το να υπάρξει ομοιομορφία απόψεων είναι πρακτικά αδύνατο.

Είναι σαν να προσπαθούμε να αποφασίσουμε ποιά αυτοκίνητα είναι καλύτερα. Τα ευρωπαϊκά ή τα γιαπωνέζικα?

Σαν να προσπαθούμε να αποφασίσουμε ποιά ομάδα είναι καλύτερη.

Και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι ψάχνουν ακόμα και την παραμικρή ευκαιρία για να μετατρέψουν ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ τέτοια είδηση σε μία ανελέητη μάχη μεταξύ των δύο εταιρειών ή μεταξύ του iOS και του Android (αν διαβάσετε τα πρώτα 10-20 ποστ θα καταλάβετε τι εννοώ).

#41   MixalisTor

MixalisTor

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2013 - 22:58

440 εχει αν δεις λιγο σκρουτζ ..280 εχει το μινι . Παιδια αν πιασετε δυνατο κινητο με jelly θα καταλαβετε.δεν λεω οτι ειναι καλυτερο και τελος ..απλα πιστευω πως αν καποιος δεν ειναι κολλημενος με τα μηλα δεν υπαρχει λογος να δωσει 700..τιποτα περισσοτερο (και πραγματικα δεν ειχα ποτε μου κινητο android)

#42   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 20/02/2013 - 23:02

440 εχει αν δεις λιγο σκρουτζ ..280 εχει το μινι . Παιδια αν πιασετε δυνατο κινητο με jelly θα καταλαβετε.δεν λεω οτι ειναι καλυτερο και τελος ..απλα πιστευω πως αν καποιος δεν ειναι κολλημενος με τα μηλα δεν υπαρχει λογος να δωσει 700..τιποτα περισσοτερο (και πραγματικα δεν ειχα ποτε μου κινητο android)

Εφόσον θέλετε να συγκρίνετε το iPhone 5 με το S3 δεν θα ήταν πιο δίκαιο να συγκρίνετε τα LTE μοντέλα?

Και το LTE S3 δε νομίζω ότι έχει 440...

Γιατί μου κάνει εντύπωση που όταν μιλανε κάποιοι για specs αναφέρονται στα 2GB ram του LTE S3 και όταν πάει η κουβάντα στην τιμή πάμε στα 440 του απλού... ;)

#43   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 20/02/2013 - 23:03

σκεψου λοιπον οτι αν επεσε η τιμη του στα επιπεδα που βρισκεις ενα 4ς τι γινεται. εγω δεν εχω προβλημα με το ς3 με το android εχω. το θεωρω πολυ δυσκολο και ακατανοητο. εκει κι αν εισαι εξαρτημενος απο την κατασκευαστρια εταιρεια. και να σου πω το 4ς μου χει πεσει 6 7 φορες ασχημα κατω ζημια μηδεν. αν πεσει το ς3 κλαψτο 200 γιουρια η οθονη. λεει? δεν λεει

#44   Fil

Fil

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/02/2013 - 23:11

εγω ειχα ενα htc sensation Xe και πιο πριν ενα iphone 4....εχω πιασει στα χερια μου κινητα και κινητα....λοιπον....η οθονες και το smoothies τον iphone δεν την εχω βρε ΠΟΥΘΕΝΑ σε κανενα τηλεφωνο.....και τωρα μαζευω λεφτα να παρω το 5αρι....

#45   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/02/2013 - 23:46

Συμφωνω απολυτα οτι η κατασκευη του 5 δεν πιανετε ..αλλα σε ταχυτητα πραγματικα δεν θα το ελεγα .. Παντος νομιζω πως με τα 440 ευρω που εχει το s3 δεν πας σε iphone 5 για κανενα λογο .. Τεσπα νομιζω πως το μηλο το αγοραζει το μεγαλυτερο ποσοστο για να λεει οτι εχει μηλο ..φυσικα και ειναι παρα πολυ καλο smartphone αλλα δεν αξιζει για τα 700 ευρα του

σωστά λες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες