Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 2 ψήφοι

XBMC σε iPad και iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
216 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   ouao

ouao

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2013 - 15:19

ρε παιδια δεν υπαρχει ενας οδηγος ? τι χαος ειναι αυτο ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/02/2013 - 15:25

Χάος είναι μέχρι να το μάθεις. Μετά είναι απλά ένα όνειρο. Οδηγό δεν ξέρω που μπορείς να βρεις. Αν ψάξεις στο Google κάτι θα υπάρχει. Απλά στην αρχή φαίνεται βουνό. Και αν έχεις Apple tv και το περάσεις εκεί θα πάθεις πλάκα.

#48   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 25/02/2013 - 15:26

μπορει καποιος να κανει εναν αναλυτικο και σωστο οδηγο σωζει πολυ κοσμακη

#49   ouao

ouao

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2013 - 15:31

Χάος είναι μέχρι να το μάθεις. Μετά είναι απλά ένα όνειρο. Οδηγό δεν ξέρω που μπορείς να βρεις. Αν ψάξεις στο Google κάτι θα υπάρχει. Απλά στην αρχή φαίνεται βουνό. Και αν έχεις Apple tv και το περάσεις εκεί θα πάθεις πλάκα.

απο οτι καταλαβα εισαι η μονη που το ξερεις καλα αν μπορεις κανε με bullets τα βηματα να μας βοηθησουν

#50   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 25/02/2013 - 15:31

Χάος είναι μέχρι να το μάθεις. Μετά είναι απλά ένα όνειρο. Οδηγό δεν ξέρω που μπορείς να βρεις. Αν ψάξεις στο Google κάτι θα υπάρχει. Απλά στην αρχή φαίνεται βουνό. Και αν έχεις Apple tv και το περάσεις εκεί θα πάθεις πλάκα.

εχω 3 gen δεν μασ κανει...

#51   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/02/2013 - 15:32

Εγώ πάντως με YouTube και τα περισσότερα σκαλιζοντας μόνη μου ή διαβάζοντας στο ίντερνετ κατάφερα και το έμαθα νεράκι. Αν κάποιος θέλει βοήθεια με κάτι μπορεί μέσω πμ να μιλήσουμε και αν δεν βρει άκρη να τα πούμε τηλεφωνικός.

εχω 3 gen δεν μασ κανει...

Δεν κάνει μιας και δεν έχει βγει jailbreak ακόμα.

#52   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 25/02/2013 - 15:36

εγω δεν θέλω οδηγό . Αυτό που θέλω είναι που πρέπει να πάω για να βρώ Live streaming σε ποδόσφαιρο σε navin

#53   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2013 - 15:40

Αλλο ένα tip. Στα video addon για να μπορέσει να βρει streams θα πρέπει να κρατησετε παρατεταμένα το addon να βγει ένα μενού. Πατάτε ρύθμιση του addon και απενεργοποιειτε την Επιλογη "metadata". Κάνετε restart το xmbc και είστε έτοιμοι

Φίλε μου εγω αυτο το tip δεν μπορω να το βρω!....που ειναι ακριβώς μπορείς να μου πεις?

#54   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/02/2013 - 15:41

εγω δεν θέλω οδηγό . Αυτό που θέλω είναι που πρέπει να πάω για να βρώ Live streaming σε ποδόσφαιρο σε navin

1ον έχει πολλά κανάλια αθλητικών. 2ον λίγο πριν τον αγώνα μπορείς να κάνεις search αυτόν που θέλεις και επίσης υπάρχουν κάποια κανάλια που σε ενημερώνει πότε θα δείξει κάποιον αγώνα. Μόλις μπορέσω θα δω πια ακριβώς είναι γιατί δεν βλέπω και πολλά εγώ σαν γυναίκα. Απλά ψάχνω για τον άνδρα μου καμιά φορά για να μην τρέχει στις καφετέριες. Χα χα χα.
Όταν θα έχει κάποιον αγώνα που θες να δεις θα καταλάβεις πώς να το βρεις.

Τελευταία επεξεργασία από: stacy, 25/02/2013 - 15:43


#55   ouao

ouao

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2013 - 15:43

1ον έχει πολλά κανάλια αθλητικών. 2ον λίγο πριν τον αγώνα μπορείς να κάνεις search αυτόν που θέλεις και επίσης υπάρχουν κάποια κανάλια που σε ενημερώνει πότε θα δείξει κάποιον αγώνα. Μόλις μπορέσω θα δω πια ακριβώς είναι γιατί δεν βλέπω και πολλά εγώ σαν γυναίκα. Απλά ψάχνω για τον άνδρα μου καμιά φορά για να μην τρέχει στις καφετέριες. Χα χα χα.

χαχαχα που θα βρω το navi-x να το κανω εγκατσταση ?

#56   judgez3r0

judgez3r0

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2013 - 15:52

stacy υπαρχει περιπτωση να βρισκει αυτόματα υποτιτλους? ή μονο χειροκίνητα?χειροκινητα βρίσκω!στο αυτοματο δεν μου βρισκει κανένα!

#57   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/02/2013 - 16:10

stacy υπαρχει περιπτωση να βρισκει αυτόματα υποτιτλους? ή μονο χειροκίνητα?χειροκινητα βρίσκω!στο αυτοματο δεν μου βρισκει κανένα!

Κοιτάξε στο channel 1 ktl στους βρήσκει μόνο του. Στο navix συνήθως πρέπει εσύ να τους περάσεις επειδή οι ταινίες δεν εχουν τίτλο έχουν συνήθως άλλους χαρακτήρες. Εκεί ενεργοποιείς μια επιλογή να κάνεις add manualy. Επειδή δεν είμαι σπίτι και δεν μπορώ να σου πω ακριβώς αν δεν το βρεις στείλε μου πμ να σου πω το απόγευμα.

χαχαχα που θα βρω το navi-x να το κανω εγκατσταση ?

Αν πέρασες τα ρεπος με το λινκ που ανέβασα πιο πάνω θα καταλάβεις πώς να το περάσεις. Μετά θα το βρείς μέσα στις εφαρμογές.

#58   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 25/02/2013 - 16:10

1ον έχει πολλά κανάλια αθλητικών. 2ον λίγο πριν τον αγώνα μπορείς να κάνεις search αυτόν που θέλεις και επίσης υπάρχουν κάποια κανάλια που σε ενημερώνει πότε θα δείξει κάποιον αγώνα. Μόλις μπορέσω θα δω πια ακριβώς είναι γιατί δεν βλέπω και πολλά εγώ σαν γυναίκα. Απλά ψάχνω για τον άνδρα μου καμιά φορά για να μην τρέχει στις καφετέριες. Χα χα χα.
Όταν θα έχει κάποιον αγώνα που θες να δεις θα καταλάβεις πώς να το βρεις.

αναζήτησή πως κάνεις?

#59   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/02/2013 - 16:14

stacy υπαρχει περιπτωση να βρισκει αυτόματα υποτιτλους? ή μονο χειροκίνητα?χειροκινητα βρίσκω!στο αυτοματο δεν μου βρισκει κανένα!

Στείλε μου το απόγευμα ένα πμ να μιλήσουμε από το τηλέφωνο να το φτιάξουμε παρέα αν θες.

αναζήτησή πως κάνεις?

Μόλις ανοίξεις το navix πατάς πάνω στο Navi-xtreme media portal και στο δεύτερο κουτί πάνω δεξιά γράφει search. Το ανοίγεις γράφεις αυτό που ψάχνεις πατάς τέλος και σου βρήσκει ότι διαθέσιμο υπάρχει πάνω σε αυτό που ζήτησες.

Τελευταία επεξεργασία από: stacy, 25/02/2013 - 16:15


#60   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 25/02/2013 - 16:16

Λοιπόν παιδιά,όλα αυτά που ρωτάτε γίνονται,απλά θέλει σιγά σιγά τις διαδικασίες.Οι πιο πολλοι διαβάσαμε πολύ και είδαμε κ πολλά video.

Για τους υπό τίτλους θα πάτε ρυθμίσεις-πρόσθετα-ενεργοποιημενα πρόσθετα-προσθετα υπό τίτλων- κ θα βρείτε το xbmc subtitles addon. Θα το πατησετε κ μετά θα σας βγάλει ένα menu. Εκεί θα πατησετε διαμόρφωση. Θα σας βγάλει 3 καρτελες. Στις γλωσσες βαλτε ελληνικα ελληνικα αγγλικα.Στη μεσαία καρτέλα θα επιλέξετε opensubtitles.org, subs4free.gr και subtitles.gr. Στην Τρίτη καρτέλα θα επιλέξετε να κατεβάζει μόνο του την πρώτη συγχρονισμένη επιλογή για υποτιτλους και την επιλογή να πηγαίνει μόνο του στην επόμενη υπηρεσία αναζήτησης.

Μετά όταν θα κάνετε stream ένα video, θα πατησετε το κουμπί αναζήτησης υποτιτλων κ θα σας βγαζει μόνο του τους διαθεσιμους υποτιτλους που ταιριάζουν με την ταινία κ θα επιλέγετε ποιον θέλετε.

ΥΓ. Εχετε στο νου σας πως κάποιες φορές κάποιοι υποτιτλοι θα θέλουν λίγο συγχρονισμό στα δευτερόλεπτα αλλά αυτό ειναι επόμενο κοματι.

Αυτά,κ οποίος έχει άλλη απορία εδώ είμαστε

Τελευταία επεξεργασία από: gasoliner, 25/02/2013 - 16:17


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες