Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 2 ψήφοι

XBMC σε iPad και iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
216 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 26/02/2013 - 00:11

Λοιπόν παιδιά,όλα αυτά που ρωτάτε γίνονται,απλά θέλει σιγά σιγά τις διαδικασίες.Οι πιο πολλοι διαβάσαμε πολύ και είδαμε κ πολλά video.

Για τους υπό τίτλους θα πάτε ρυθμίσεις-πρόσθετα-ενεργοποιημενα πρόσθετα-προσθετα υπό τίτλων- κ θα βρείτε το xbmc subtitles addon. Θα το πατησετε κ μετά θα σας βγάλει ένα menu. Εκεί θα πατησετε διαμόρφωση. Θα σας βγάλει 3 καρτελες. Στις γλωσσες βαλτε ελληνικα ελληνικα αγγλικα.Στη μεσαία καρτέλα θα επιλέξετε opensubtitles.org, subs4free.gr και subtitles.gr. Στην Τρίτη καρτέλα θα επιλέξετε να κατεβάζει μόνο του την πρώτη συγχρονισμένη επιλογή για υποτιτλους και την επιλογή να πηγαίνει μόνο του στην επόμενη υπηρεσία αναζήτησης.

Μετά όταν θα κάνετε stream ένα video, θα πατησετε το κουμπί αναζήτησης υποτιτλων κ θα σας βγαζει μόνο του τους διαθεσιμους υποτιτλους που ταιριάζουν με την ταινία κ θα επιλέγετε ποιον θέλετε.

ΥΓ. Εχετε στο νου σας πως κάποιες φορές κάποιοι υποτιτλοι θα θέλουν λίγο συγχρονισμό στα δευτερόλεπτα αλλά αυτό ειναι επόμενο κοματι.

Αυτά,κ οποίος έχει άλλη απορία εδώ είμαστε

μονο κινεζικα βλεπω αν και εχω κανει ολα αυτα που περιγραφεις. γιατι αραγε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/02/2013 - 00:35

Παιδια μεχρι χτες ημουν τυφλος.εβαλα το xbmc στο ipad και το navi-x κανει παπαδες.Επαθα πλακα.Εχει τα παντα. Και apple tv να μην εχεις, μπορεις να βγαλεις την οθονη του ipad στην τηλεοραση.τελειο

Τελευταία επεξεργασία από: tomster, 26/02/2013 - 00:36


#93   tommis

tommis

    iPH Enthousiast

  • 492 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/02/2013 - 08:38

Δεν μπορώ να καταλάβω πως βάζω υπότιτλους χειροκίνητα

#94   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 26/02/2013 - 09:48

μονο κινεζικα βλεπω αν και εχω κανει ολα αυτα που περιγραφεις. γιατι αραγε?


Τι γλωσσα εχεις επιλέξει?Πρεπει στις ρυθμισεις να βαλεις ελληνικά.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως βάζω υπότιτλους χειροκίνητα


Που ακριβως συναντας προβλημα?

#95   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2013 - 09:49

καλημερα.μπορεις να δεις ταινια απο το navi x με υποτιτλους?

#96   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 26/02/2013 - 09:52

να

καλημερα.μπορεις να δεις ταινια απο το navi x με υποτιτλους?


Αν κ δε θυμαμαι να εχω δοκιμασει, δε βρισκω λογο να μη μπορεις. Φανταζομαι ειναι ιδια διαδικασια οπως με τα υπολοιπα addons

#97   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2013 - 10:00

οταν βλεπεις παο το navi x το ονομα της ταινιας το εχει video.mkv με αποτελεσμα το addon να μην λειτουργει σωστα.υπαρχει κανας αλλος τροπος?

#98   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 26/02/2013 - 10:16

καλημερα.μπορεις να δεις ταινια απο το navi x με υποτιτλους?


εγω προσπάθησα αλλα ακόμη δεν έχω δει σωστα....

#99   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 26/02/2013 - 10:44

Νομιζω εχει επιλογη το xbmc subtitles addon να βαζεις εσυ τον τιτλο της ταινιας και αυτο να βρισκει. Ειμαι γραφειο τωρα,αν θες ψαξε το μεχρι να το δω και εγω αργοτερα

#100   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2013 - 11:03

αν το εχει αυτο τοτε μπορεις να δεις μαλλον....αλλα πως γινεται και αν γινεται.....

Τελευταία επεξεργασία από: petrosv, 26/02/2013 - 11:03


#101   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 26/02/2013 - 11:12

αν το εχει αυτο τοτε μπορεις να δεις μαλλον....αλλα πως γινεται και αν γινεται.....


Μολις το ελεγξα,γινεται. Πρεπει να πας στις ρυθμισεις του subtitles addon-διαμορφωση και να επιλεξεις στην τριτη καρτελα(για προχωρημενους) την επιλογη εισαγωγη χειροκινητα τους ορους αναζητησης και θα εισαι κομπλε. Μετα,οταν θα προσπαθεις να δεις ταινια θα πατας να σου βαλει υποτιτλους κ θα γραφεις εσυ το ονομα της ταινιας

#102   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 26/02/2013 - 11:39

δεν μ αφηνει να κανω και παραθεση. ελληνικα που? ο,τι λες εκει στις τρεις καρτελλες το εχω κανει που αλλου?

#103   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/02/2013 - 11:54

Λοιπόν παιδια για υπό τίτλους στο naviX κάντε το εξής.
Βάλτε μία ταινια να παίζει και πατήστε μία φορα πάνω στην οθόνη να ανοίξει το μενου κάτω. Τώρα απο την δεύτερη στήλη πατήστε το πρώτο εικονίδιο που δείχνει κάτι σαν οθόνη. Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1361872039.865792.jpg   214,97KB   63 λήψεις
Θα δείτε μία επιλογη τώρα δεξιά στην οθόνη απο το καινούργιο μενου που έβγαλα που λέει addon settings. Το πατάμε ...Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1361872140.265103.jpg   107,24KB   61 λήψεις
Στην καινουργια καρτέλα που ανοίγει πατάμε advanced options και μαρκάρουμε την επιλογη που λέει manually enter search string. Και πατάμε εντάξει. Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1361872260.081446.jpg   128,64KB   59 λήψεις
Τώρα θα δείτε όπως εχω εγω στην δεύτερη εικόνα μία νεα επιλογη (manually enter search strings) όπου θα μπορειται να βάζετε εσείς τον τίτλο τις ταινίας χειροκινητα και θα σας βγάζει όλους τους διαθέσιμους υπό τίτλους.
Ελπιζω να καταλάβατε γιατι δεν είμαι και πολυ καλη στο να γράφω οδηγούς. Αν όχι εδω είμαστε.

#104   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 26/02/2013 - 11:57

δεν μ αφηνει να κανω και παραθεση. ελληνικα που? ο,τι λες εκει στις τρεις καρτελλες το εχω κανει που αλλου?


Τι εννοεις παραθεση? Γενικα το xbmc σε τι γλωσσα το εχεις?Ελληνικά?Αν οχι,πηγαινε settings-appearance και αλλαξε τι γλωσσα σε ελληνικά στο international. Αν το εχεις ήδη ελληνικά και παλι σου βγαζει κινεζικα, δες στις ρυθμισεις της εξατομικευσης, τι εχεις βαλει στην τελευταια επιλογη της διεθνοποιησης

Λοιπόν παιδια για υπό τίτλους στο naviX κάντε το εξής.
Βάλτε μία ταινια να παίζει και πατήστε μία φορα πάνω στην οθόνη να ανοίξει το μενου κάτω. Τώρα απο την δεύτερη στήλη πατήστε το πρώτο εικονίδιο που δείχνει κάτι σαν οθόνη. Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1361872039.865792.jpg   214,97KB   63 λήψεις
Θα δείτε μία επιλογη τώρα δεξιά στην οθόνη απο το καινούργιο μενου που έβγαλα που λέει addon settings. Το πατάμε ...Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1361872140.265103.jpg   107,24KB   61 λήψεις
Στην καινουργια καρτέλα που ανοίγει πατάμε advanced options και μαρκάρουμε την επιλογη που λέει manually enter search string. Και πατάμε εντάξει. Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1361872260.081446.jpg   128,64KB   59 λήψεις
Τώρα θα δείτε όπως εχω εγω στην δεύτερη εικόνα μία νεα επιλογη (manually enter search strings) όπου θα μπορειται να βάζετε εσείς τον τίτλο τις ταινίας χειροκινητα και θα σας βγάζει όλους τους διαθέσιμους υπό τίτλους.
Ελπιζω να καταλάβατε γιατι δεν είμαι και πολυ καλη στο να γράφω οδηγούς. Αν όχι εδω είμαστε.


Μπραβο ρε Stacy, γτ στο τελος θα το εκανα εγω

#105   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2013 - 12:00

μπραβο πολυ καλο.να ρωτησω κατι αλλο.εχω το atv2 καπου στα δυο χρονια παντα με xbmc πανω αλλα τωρα ανακαλυψα το navi x και εχω παθει πλακα.ειναι πραγματικα φοβερο.ομως καμια φορα δεν μου παιζει καποιες ταινιες.το αφηνεις και δεν κανει τιποτα.επισης ακουω πολλους που λενε για live stremaing αγωνων.πως γινεται αυτο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες