Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Samsung Galaxy S4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
883 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:03

Εννοω οτι οταν λες "καλο ή κακο το open source" να ξερεις τι σημαινει...
Οταν λες ppi να ξερεις τη διακριτικη ικανοτητα του ματιου και μεχρι ποσα ppi μπορει να απεικονιζεται καλυτερα η εικονα στον εγκεφαλο σου.,.
Οταν μιλας για free ram να ξερεις πως συμπεριφερεται το λογισμικο στη διαχειριση της και με ποιους μηχανισμους την ελεγχει...

Ψιλα γραμματα...its a free country = ο καθενας μπορει να λεει ο,τι γουσταρει και να το παιζει ειδικος απλα και μονο επειδη ειναι χρηστης στο IPH και το XDA.

Και εν τελει σου ξαναλεω, δεν ειναι τοσο ολοκληρωμενο το JB ωστε να μπορεις να εγκαθιστας cracked ολες τις εφαρμογες που διατιθενται στο Cydia και να λειτουργει η συσκευη απροβληματιστα.

Και ποιος σου ειπε οτι πρεπει να σπουδασεις προγραμματιστης Η/Υ για να τα ξερεις ολα αυτα?? Οσων αφορα τους μηχανισμους που ελεγχει την ραμ το λειτουργικο εισαι λιγο ακυρος βεβαια, γιατι θα κατασκευαζα πλακετες για την apple ή την samsung αν το ηξερα, για τα αλλα που ανεφερες παντως, υπαρχει μια λεξη: reading.... διαβασμα....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:05

@Livas εαν δεν απατωμαι το auxo ειχε κατι θεματακια με την ram και το οποιο ειχε αναφερει και ο developer...Αλλα ειναι το ιδιο σαν να βαλω εγω custom rom η οποια ειναι ατελης και να λεω οτι φταιει το root...Συμφωνω μαζι σου ΜΟΝΟ ως προς τα tweaks και οχι ως προς το JB...Εγω που το εχω jb μονο για το nc settings δεν καταλαβαινω καμια διαφορα...

#423   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:07

Και ποιος σου ειπε οτι πρεπει να σπουδασεις προγραμματιστης Η/Υ για να τα ξερεις ολα αυτα?? Οσων αφορα τους μηχανισμους που ελεγχει την ραμ το λειτουργικο εισαι λιγο ακυρος βεβαια, γιατι θα κατασκευαζα πλακετες για την apple ή την samsung αν το ηξερα, για τα αλλα που ανεφερες παντως, υπαρχει μια λεξη: reading.... διαβασμα....

ΟΚ, οπως βλεπεις εχουμε μια ριζικη διαφωνια.
Εγω απαιτω να εχει γνωσεις ο αλλος που προσπαθει να υποστηριξει μια γνωμη, ενω εσυ θεωρεις πως το να εισαι χρηστης σε σχετικα φορουμ και να διαβαζεις reviews απο blogs αρκει...
Δεν υπαρχει κοινος τοπος στη συζητηση μας.

#424   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:08

Livas Ποιος ζει ρε φίλε στον κόσμο του; Εσείς δεν θέλετε smartphone εσείς θέλετε κινητό-τηλεόραση-υπολογιστή. Μου φαίνεται δεν ξαιρετε τι θέλετε..Εχετε απογοητευτεί από το iPhone οκ..πήγαινε στο android κανείς δεν σε κρατάει ο καθένας επιλέγει ότι του αρέσει αλλά μην μας λες ότι είμαστε στον κόσμο μας ...γιατί εγώ ξέρω τι θέλω και μένω στο iPhone γιατί με καλύπτει ,εσύ όμως δεν ξέρεις τι θες γιατί κραζεις το iPhone ενώ συνεχίζεις και έχεις iPhone ..τότε γιατί το κρατάς; Μου φαίνεται ότι δεν έχεις να ασχοληθείς με κάτι ...

Τελευταία επεξεργασία από: nickolaou, 17/03/2013 - 13:09


#425   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:08

@Livas εαν δεν απατωμαι το auxo ειχε κατι θεματακια με την ram και το οποιο ειχε αναφερει και ο developer...Αλλα ειναι το ιδιο σαν να βαλω εγω custom rom η οποια ειναι ατελης και να λεω οτι φταιει το root...Συμφωνω μαζι σου ΜΟΝΟ ως προς τα tweaks και οχι ως προς το JB...Εγω που το εχω jb μονο για το nc settings δεν καταλαβαινω καμια διαφορα...

+1

#426   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:10

@Livas εαν δεν απατωμαι το auxo ειχε κατι θεματακια με την ram και το οποιο ειχε αναφερει και ο developer...Αλλα ειναι το ιδιο σαν να βαλω εγω custom rom η οποια ειναι ατελης και να λεω οτι φταιει το root...Συμφωνω μαζι σου ΜΟΝΟ ως προς τα tweaks και οχι ως προς το JB...Εγω που το εχω jb μονο για το nc settings δεν καταλαβαινω καμια διαφορα...


το να κανεις απλα τζειλ μπρεικ για να παρεις Root προσβαση στο λειτουργικο σου δεν λεει κατι αυτο η οτι θα φερει προβληματα !!
ισως να υποθηκε λιγο λαθασμενος ο ορος τζειλ μπρεικ !!
αλλιως το εννοω .. και οχι οπως το αντιλαβανεσαι εσυ ...!!

Livas Ποιος ζει ρε φίλε στον κόσμο του; Εσείς δεν θέλετε smartphone εσείς θέλετε κινητό-τηλεόραση-υπολογιστή. Μου φαίνεται δεν ξαιρετε τι θέλετε..Εχετε απογοητευτεί από το iPhone οκ..πήγαινε στο android κανείς δεν σε κρατάει ο καθένας επιλέγει ότι του αρέσει αλλά μην μας λες ότι είμαστε στον κόσμο μας ...γιατί εγώ ξέρω τι θέλω και μένω στο iPhone γιατί με καλύπτει ,εσύ όμως δεν ξέρεις τι θες γιατί κραζεις το iPhone ενώ συνεχίζεις και έχεις iPhone ..τότε γιατί το κρατάς; Μου φαίνεται ότι δεν έχεις να ασχοληθείς με κάτι ...


και πες μου ρε μεγαλε εσυ γιατι μπαινεις σε θεμα SAMSUNG GALAXY S4 και πουλας τρελιτσα/ειρωνια και σχολιαζεις ??!!!
ναι θελω με ενα κινητο να κανει πολλα περισοτερα απο το να περνει τηλεφωνο/fb/internet........
θελω να συνεργαζεται με ολες τις ΣΜΑΡΤ συσκευες του σπιτιου μου χωρις να απαιτειται εξτρα εφαρμογη η συσκευση (βλεπε appleTV)!
ναι πλεον δεν με εξυπηρετει η αππλε και θα φυγω και θα παω σε αδροιντ μεχρι να βγαλει οταν βγαλει κατι καλυτερο ...!!
εχω ακομα το 4αρι ... γιατι ετσι γουσταρω ...αλλα για να σε λυθει η περιεργια ... 1) περιμενω επιδοτηση γιατι θυμα δεν ειμαι να δινω 600-800ε για ενα τηλεφωνο ... 2)ακομα ο γαλαξιας δεν εχει κυκλοφορησει !!
3)και το ιφον μου το πηρα 60λεπτα μονο...αλλιως δεν προκεται να εφευγα απο τα αδροιντ και δεν με πρηζανε μερικοι να παω σε αππλε ....! (την αππλε την μισουσα παντα για την φιλοσοφια της γιατι δεν ηταν στα δικα μου γουστα ....) την δοκιμασα .. οκ ... δεν με βολεψε ... γεια σας ....!!!

αλλα το στυλακι μερικων εδω μεσα ειναι για πολλες μπατσες με την ειρωνια τους και την μαγκια τους ....!!

Τελευταία επεξεργασία από: Livas, 17/03/2013 - 13:17


#427   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:10

Το θεμα ειναι να μη γραφει κανενας ή να μιλαμε με επιχειρηματα;

Δειξε μου ενα ποστ μου που γραφω χωρις να προσπαθησω να επιχειρηματολογησω σχετικα

Υπαρχει καλυτερο επιχειρημα απο την προσωπικη εμπειρια χρησης?? Απλα δεν μπορεις να το δεχτεις... οκ.. αλλο αυτο... κ εγω με το root δεν εχω κανενα θεμα, υπαρχουν αλλοι χρηστες που πειραξανε καποιες ρυθμισεις της συσκευης και τα κανανε μανταρα, οκ, κ εγω δεν μπορω να το δεχτω οτι μια android συσκευη με root κολλαει ή εχει προβληματα.. αλλα η υπερβολικη πτωση μπαταριας και ram σε κατασταση jb ειναι γεγονος, ανεξαρτητα απο cracked ή paid tweaks

#428   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:12

Υπαρχει καλυτερο επιχειρημα απο την προσωπικη εμπειρια χρησης??

ΟΚ, οπως βλεπεις εχουμε μια ριζικη διαφωνια.
Εγω απαιτω να εχει γνωσεις ο αλλος που προσπαθει να υποστηριξει μια γνωμη, ενω εσυ θεωρεις πως το να εισαι χρηστης σε σχετικα φορουμ και να διαβαζεις reviews απο blogs αρκει...
Δεν υπαρχει κοινος τοπος στη συζητηση μας.



#429   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:21

το να κανεις απλα τζειλ μπρεικ για να παρεις Root προσβαση στο λειτουργικο σου δεν λεει κατι αυτο η οτι θα φερει προβληματα !!
ισως να υποθηκε λιγο λαθασμενος ο ορος τζειλ μπρεικ !!
αλλιως το εννοω .. και οχι οπως το αντιλαβανεσαι εσυ ...!!



και πες μου ρε μεγαλε εσυ γιατι μπαινεις σε θεμα SAMSUNG GALAXY S4 και πουλας τρελιτσα/ειρωνια και σχολιαζεις ??!!!
ναι θελω με ενα κινητο να κανει πολλα περισοτερα απο το να περνει τηλεφωνο/fb/internet........
θελω να συνεργαζεται με ολες τις ΣΜΑΡΤ συσκευες του σπιτιου μου χωρις να απαιτειται εξτρα εφαρμογη η συσκευση (βλεπε appleTV)!
ναι πλεον δεν με εξυπηρετει η αππλε και θα φυγω και θα παω σε αδροιντ μεχρι να βγαλει οταν βγαλει κατι καλυτερο ...!!
εχω ακομα το 4αρι ... γιατι ετσι γουσταρω ...αλλα για να σε λυθει η περιεργια ... 1) περιμενω επιδοτηση γιατι θυμα δεν ειμαι να δινω 600-800ε για ενα τηλεφωνο ... 2)ακομα ο γαλαξιας δεν εχει κυκλοφορησει !!
3)και το ιφον μου το πηρα 60λεπτα μονο...αλλιως δεν προκεται να εφευγα απο τα αδροιντ και δεν με πρηζανε μερικοι να παω σε αππλε ....! (την αππλε την μισουσα παντα για την φιλοσοφια της γιατι δεν ηταν στα δικα μου γουστα ....) την δοκιμασα .. οκ ... δεν με βολεψε ... γεια σας ....!!!

αλλα το στυλακι μερικων εδω μεσα ειναι για πολλες μπατσες με την ειρωνια τους και την μαγκια τους ....!!

Σε φορουμ που αφορα τα iphone εισαι φιλε, επρεπε να τα περιμενεις αυτα... εδω ακομα δεν κυκλοφορησε το s4 και πετουσανε ειρωνιες του τυπου s3 s, μια απο τα ιδια κλπ... τους χαλασε το s4 βλεπεις.... δεν μπορουν να δεχτουν οτι ξεφυγε η samsung... κατανοητο απο μια πλευρα

#430   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:36

και πες μου ρε μεγαλε εσυ γιατι μπαινεις σε θεμα SAMSUNG GALAXY S4 και πουλας τρελιτσα/ειρωνια και σχολιαζεις ??!!!
ναι θελω με ενα κινητο να κανει πολλα περισοτερα απο το να περνει τηλεφωνο/fb/internet........
θελω να συνεργαζεται με ολες τις ΣΜΑΡΤ συσκευες του σπιτιου μου χωρις να απαιτειται εξτρα εφαρμογη η συσκευση (βλεπε appleTV)!
ναι πλεον δεν με εξυπηρετει η αππλε και θα φυγω και θα παω σε αδροιντ μεχρι να βγαλει οταν βγαλει κατι καλυτερο ...!!
εχω ακομα το 4αρι ... γιατι ετσι γουσταρω ...αλλα για να σε λυθει η περιεργια ... 1) περιμενω επιδοτηση γιατι θυμα δεν ειμαι να δινω 600-800ε για ενα τηλεφωνο ... 2)ακομα ο γαλαξιας δεν εχει κυκλοφορησει !!
3)και το ιφον μου το πηρα 60λεπτα μονο...αλλιως δεν προκεται να εφευγα απο τα αδροιντ και δεν με πρηζανε μερικοι να παω σε αππλε ....! (την αππλε την μισουσα παντα για την φιλοσοφια της γιατι δεν ηταν στα δικα μου γουστα ....) την δοκιμασα .. οκ ... δεν με βολεψε ... γεια σας ....!!!

αλλα το στυλακι μερικων εδω μεσα ειναι για πολλες μπατσες με την ειρωνια τους και την μαγκια τους ....!!


Διάβασε καλύτερα τι γράφεις γιατι εκτίθεσαι..Θύμα δεν είσαι? Είσαι θύμα του marketing και του καταναλωτισμού γιατί απο το ένα κινητό πας στο άλλο χωρίς να γνωρίζεις τι σου χρειάζεται..εξήγηση: πάς τώρα σε s4 γιατι όπως λες δεν σε καλύπτει το Iphone αλλα θα ξαναγυρίσεις αν η apple βγάλει κάτι καλύτερο,χωρίς να ξέρεις τι είναι αυτο που θα βγάλει η apple. Αρα ????. Λες ότι σε πρήξανε να πας σε apple αρα δεν είδες εξαρχής αν σου έκανε το κινητο(iphone) ...να μην μιλήσουμε δηλαδη για κριτική σκέψη..

#431   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:47

Διάβασε καλύτερα τι γράφεις γιατι εκτίθεσαι..Θύμα δεν είσαι? Είσαι θύμα του marketing και του καταναλωτισμού γιατί απο το ένα κινητό πας στο άλλο χωρίς να γνωρίζεις τι σου χρειάζεται..εξήγηση: πάς τώρα σε s4 γιατι όπως λες δεν σε καλύπτει το Iphone αλλα θα ξαναγυρίσεις αν η apple βγάλει κάτι καλύτερο,χωρίς να ξέρεις τι είναι αυτο που θα βγάλει η apple. Αρα :huh:?. Λες ότι σε πρήξανε να πας σε apple αρα δεν είδες εξαρχής αν σου έκανε το κινητο(iphone) ...να μην μιλήσουμε δηλαδη για κριτική σκέψη..


νομιζω ελληνικα γραφω ....!!!
κατσε να στα κανω πιο λιανα!!!
1)μαρεσει να δοκιμαζω ..δεν μαρεσει να μενω στασιμος (ειτε σε κινητα ειτε σε υπολογιστες......)
2)σου ειπε κανεις οτι θα ξανα γυρισω στην αππλε χωρις να ξερω τι ειναι ?? η επειδη θα βγαλει ενα κινητο που θα λεει οτι κανει αυτα και αυτα?
ειπα θα ξανα γυρισω μονο αν βγαλει κατι καλο .... που εννοειται που θα με εξυπηρετη .. που θα βολευει για τις τοτε αναγκες μου ...
γιατι οσο προχωραει η τεχνολογια και περνεις διαφορα πραγματακια μεσα στο σπιτι .... αλλαζουν και οι αναγκες για ενα ατομο που δεν μενει στασιμο ...
αλλιως θα ειχα ακομα τηλεοραση 4:3 20" του 1989 !!!
3)αν ημουν θυμα μαρκετινκ οπως λες ... θα ημουν μονο αν απο ιφον 4 πηγαινα σε 4ς και μετα σε 5 !! οπως καναν μερικοι.. δεν τους κατηγορω ..δικα τους λεφτα.. οτι γουσταρουν τα κανουν!!
αλλα για μενα αυτο ειναι ΘΥΜΑ!!!!
4)οπως ειπα με πρηζανε μερικοι να παω σε ιος....αυτο δεν συνεπαγεται οτι ειχα αγνοια ... ετσι κι αλλιως οπως ειπα το πηρα με επιδοτηση 60λεπτα το ιφον.. και το πηρα στην αρχη για ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ!! και ετσι το ειχα ... !!
5)μπορει ρε μεγαλε μετα να παω και σε windows phone ...... γιατι οπως ειπα γουσταρω να αλλαζω να πειραματιζομαι να κανω διαφορα ....!!!
τι δεν καταλαβαινεις?!
δεν ειμαστε στα γουστα σου ? μπραβο σου .... μην μου την μπαινεις με ειρωνια ρε μεγαλε ...!!
πες την γνωμη σου !!
και οσο για την κριση του καθενους αστην...
γιατι αν θυξουμε αυτο το θεμα απο κριση και επιπεδο εισαι πατος απλα ...!!

#432   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:53

Σε φορουμ που αφορα τα iphone εισαι φιλε, επρεπε να τα περιμενεις αυτα... εδω ακομα δεν κυκλοφορησε το s4 και πετουσανε ειρωνιες του τυπου s3 s, μια απο τα ιδια κλπ... τους χαλασε το s4 βλεπεις.... δεν μπορουν να δεχτουν οτι ξεφυγε η samsung... κατανοητο απο μια πλευρα


Φαντασου ομως stefano να εισαι σε φορουμ iphone και μολις βγαινει το 5 να ακους "ιδιο με το 4s, απλα πιο ψηλο" , " iτηλεκοντρολ" , " καμια καινοτομια απλα πιο λεπτο" και οταν βγαινει το s4 που οσο και να μην το παραδεχεστε ειναι ΙΔΙΟ με το s3 να λετε " η samsung εχει ξεφυγει απο τον ανταγωνισμο"...Οξυμωρο και ακρως προκλητικο...Οι χρηστες iphone 5 γνωριζουμε την ομοιοτητα και ΚΑΝΕΙΣ δεν το αρνηθηκε...Απο την αλλη εσεις ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ παραδεχεστε ομοιοτητα αλλα το θεωρειτε χτυπημα στον ανταγωνισμο...Δεν ειναι κακο να μοιαζει το τηλ με το προηγουμενο αλλα οταν το κραζετε μετα μην κανετε κωλοτουμπα...Ειναι κοροιδια και προς εμας αλλα πολυ περισσοτερο συον εαυτο σας..

νομιζω ελληνικα γραφω ....!!!
κατσε να στα κανω πιο λιανα!!!
1)μαρεσει να δοκιμαζω ..δεν μαρεσει να μενω στασιμος (ειτε σε κινητα ειτε σε υπολογιστες......)
2)σου ειπε κανεις οτι θα ξανα γυρισω στην αππλε χωρις να ξερω τι ειναι ?? η επειδη θα βγαλει ενα κινητο που θα λεει οτι κανει αυτα και αυτα?
ειπα θα ξανα γυρισω μονο αν βγαλει κατι καλο .... που εννοειται που θα με εξυπηρετη .. που θα βολευει για τις τοτε αναγκες μου ...
γιατι οσο προχωραει η τεχνολογια και περνεις διαφορα πραγματακια μεσα στο σπιτι .... αλλαζουν και οι αναγκες για ενα ατομο που δεν μενει στασιμο ...
αλλιως θα ειχα ακομα τηλεοραση 4:3 20" του 1989 !!!
3)αν ημουν θυμα μαρκετινκ οπως λες ... θα ημουν μονο αν απο ιφον 4 πηγαινα σε 4ς και μετα σε 5 !! οπως καναν μερικοι.. δεν τους κατηγορω ..δικα τους λεφτα.. οτι γουσταρουν τα κανουν!!
αλλα για μενα αυτο ειναι ΘΥΜΑ!!!!
4)οπως ειπα με πρηζανε μερικοι να παω σε ιος....αυτο δεν συνεπαγεται οτι ειχα αγνοια ... ετσι κι αλλιως οπως ειπα το πηρα με επιδοτηση 60λεπτα το ιφον.. και το πηρα στην αρχη για ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ!! και ετσι το ειχα ... !!
5)μπορει ρε μεγαλε μετα να παω και σε windows phone ...... γιατι οπως ειπα γουσταρω να αλλαζω να πειραματιζομαι να κανω διαφορα ....!!!
τι δεν καταλαβαινεις?!
δεν ειμαστε στα γουστα σου ? μπραβο σου .... μην μου την μπαινεις με ειρωνια ρε μεγαλε ...!!
πες την γνωμη σου !!
και οσο για την κριση του καθενους αστην...
γιατι αν θυξουμε αυτο το θεμα απο κριση και επιπεδο εισαι πατος απλα ...!!



Το να πας απο 4ς σε 5 το θεωρεις θυμα του μαρκετινγκ...Το να πας απο s3 σε s3 LTE και μετα σε s4 το θεωρεις θυμα του μαρκετινγκ η οχι;

#433   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:54

Φαντασου ομως stefano να εισαι σε φορουμ iphone και μολις βγαινει το 5 να ακους "ιδιο με το 4s, απλα πιο ψηλο" , " iτηλεκοντρολ" , " καμια καινοτομια απλα πιο λεπτο" και οταν βγαινει το s4 που οσο και να μην το παραδεχεστε ειναι ΙΔΙΟ με το s3 να λετε " η samsung εχει ξεφυγει απο τον ανταγωνισμο"...Οξυμωρο και ακρως προκλητικο...Οι χρηστες iphone 5 γνωριζουμε την ομοιοτητα και ΚΑΝΕΙΣ δεν το αρνηθηκε...Απο την αλλη εσεις ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ παραδεχεστε ομοιοτητα αλλα το θεωρειτε χτυπημα στον ανταγωνισμο...Δεν ειναι κακο να μοιαζει το τηλ με το προηγουμενο αλλα οταν το κραζετε μετα μην κανετε κωλοτουμπα...Ειναι κοροιδια και προς εμας αλλα πολυ περισσοτερο συον εαυτο σας..


σε αυτο που λες συνφωνω ...!!
οτι υπαρχει κομπλεξ και απο τις μεριες ναι υπαρχει μεγαλο !!
γιατι δεν ξερω !!!

αλλα αυτο που λες αν μπεις σε αλλο φορουμ π.χ insomnia.gr or myphone.gr/forum !
που ειναι γενικου περιεχωμενου τεχνολογικου φορουμ και τα 2 !!
και μπεις να δεις τι γινεται στα θεμα ειτε αυτο ειναι γαλαξιας ειτε ειναι ιφον...
γινεται χαμος και απο τις 2 μεριες .....!!!
δεν ειναι μονότονο το θεμα !!
;)
========

P.S: και επειδη εδω μεσα βαρεθηκα καποιους ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ !!
εγω σταματαω να σχολιαζω σε ανουσια ερωτηματα...
οταν ξανα γυρισει η συζητηση σε γαλαξια s4 τα ξανα λεμε ........!!

Τελευταία επεξεργασία από: Livas, 17/03/2013 - 13:55


#434   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2013 - 13:55

νομιζω ελληνικα γραφω ....!!!
κατσε να στα κανω πιο λιανα!!!
1)μαρεσει να δοκιμαζω ..δεν μαρεσει να μενω στασιμος (ειτε σε κινητα ειτε σε υπολογιστες......)
2)σου ειπε κανεις οτι θα ξανα γυρισω στην αππλε χωρις να ξερω τι ειναι ?? η επειδη θα βγαλει ενα κινητο που θα λεει οτι κανει αυτα και αυτα?
ειπα θα ξανα γυρισω μονο αν βγαλει κατι καλο .... που εννοειται που θα με εξυπηρετη .. που θα βολευει για τις τοτε αναγκες μου ...
γιατι οσο προχωραει η τεχνολογια και περνεις διαφορα πραγματακια μεσα στο σπιτι .... αλλαζουν και οι αναγκες για ενα ατομο που δεν μενει στασιμο ...
αλλιως θα ειχα ακομα τηλεοραση 4:3 20" του 1989 !!!
3)αν ημουν θυμα μαρκετινκ οπως λες ... θα ημουν μονο αν απο ιφον 4 πηγαινα σε 4ς και μετα σε 5 !! οπως καναν μερικοι.. δεν τους κατηγορω ..δικα τους λεφτα.. οτι γουσταρουν τα κανουν!!
αλλα για μενα αυτο ειναι ΘΥΜΑ!!!!
4)οπως ειπα με πρηζανε μερικοι να παω σε ιος....αυτο δεν συνεπαγεται οτι ειχα αγνοια ... ετσι κι αλλιως οπως ειπα το πηρα με επιδοτηση 60λεπτα το ιφον.. και το πηρα στην αρχη για ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ!! και ετσι το ειχα ... !!
5)μπορει ρε μεγαλε μετα να παω και σε windows phone ...... γιατι οπως ειπα γουσταρω να αλλαζω να πειραματιζομαι να κανω διαφορα ....!!!
τι δεν καταλαβαινεις?!
δεν ειμαστε στα γουστα σου ? μπραβο σου .... μην μου την μπαινεις με ειρωνια ρε μεγαλε ...!!
πες την γνωμη σου !!
και οσο για την κριση του καθενους αστην...
γιατι αν θυξουμε αυτο το θεμα απο κριση και επιπεδο εισαι πατος απλα ...!!


Πειραματίσου..

#435   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 17/03/2013 - 14:00

Το να πας απο 4ς σε 5 το θεωρεις θυμα του μαρκετινγκ...Το να πας απο s3 σε s3 LTE και μετα σε s4 το θεωρεις θυμα του μαρκετινγκ η οχι;


Ειπε κανεις το αντιθετο ??

αν ειχα s3 οχι δεν θα πηγαινα ουτε σε s3 lte Ουτε σε s4 μετα !!!
οπως και εμεινα με το 4αρι και δεν πηγα ουτε σε 4ς ουτε σε 5 !!
τωρα που θα κανω την μεταβαση θα παω στο s4 απευθειας ... αυτο δεν το βρισκω θυμα μαρκετινκ εγω !!

Τωρα αν μερικοι αυτο το θεωρουν θυμα μαρκετινκ ... που καποιος παει απο ιφον -> γαλαξια η το αναποδο .. ε,τοτε γη καλει αρη λαμβανει ??!
:)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες