Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Samsung Galaxy S4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
883 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#841   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 09/04/2013 - 16:51

Παντοφλα εφτακοσιων ευρω.

Και καλο καλοκαιρι!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#842   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/04/2013 - 17:16

Παντοφλα εφτακοσιων ευρω.

Και καλο καλοκαιρι!


Φίλε για καλοκαίρι καλύτερα παντόφλα 700 παρα τηλεκοντρόλ 700€ που πληρώνουν κάποιοι

#843   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/04/2013 - 17:42

μια μινι παρουσιαση του s4 απο τo techblog



Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 10/04/2013 - 17:43


#844   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 10/04/2013 - 23:36

Σε μαύρο τα σπάει



ΠΗΓΗ: www.myphone.gr

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 10/04/2013 - 23:39


#845   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 11/04/2013 - 09:09

Σε μαύρο τα σπάει



ΠΗΓΗ: www.myphone.gr

Τελικα κανει δουλεια το smartscroll... καλα φαινοταν στην παρουσιαση

#846   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/04/2013 - 09:23

Αυτο που βρισκουν την οθονη εκπληκτικη επειδη εχει εντυπωσιακα χρωματα δεν θα το χωνεψω ποτε . Εντυπωσιακα ειναι (επιτηδευμενα). Αληθινα ομως δεν ειναι ... Μου θυμιζει την τρελλα της προηγουμενης δεκαετιας στο μιξαρισμα μουσικης που οδηγησε στην ολοενα και αυξανομενη ενταση (με αντιστοιχο πληγμα στο dynamic range και στην πιστοτητα) επειδη η μεγαλη ενταση ειναι αμεσα (αλλα λανθασμενα) αντιληπτη σαν μεγαλυτερη πιστοτητα. Το γνωστο loudness war

Κατα τα αλλα το PPI ειναι εκπληκτικο αλλα ας περιμενουμε να το δουμε (γιατι η pentile διαταξη το καταστρεφει). Και το S3 ειχε μεγαλο PPI αλλα η οθονη του δεν επιανε μια μπροστα σε συγκριση με το 5αρι (η ακομη και με το Note II)

#847   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 11/04/2013 - 11:02

Αυτο που βρισκουν την οθονη εκπληκτικη επειδη εχει εντυπωσιακα χρωματα δεν θα το χωνεψω ποτε . Εντυπωσιακα ειναι (επιτηδευμενα). Αληθινα ομως δεν ειναι ... Μου θυμιζει την τρελλα της προηγουμενης δεκαετιας στο μιξαρισμα μουσικης που οδηγησε στην ολοενα και αυξανομενη ενταση (με αντιστοιχο πληγμα στο dynamic range και στην πιστοτητα) επειδη η μεγαλη ενταση ειναι αμεσα (αλλα λανθασμενα) αντιληπτη σαν μεγαλυτερη πιστοτητα. Το γνωστο loudness war

Κατα τα αλλα το PPI ειναι εκπληκτικο αλλα ας περιμενουμε να το δουμε (γιατι η pentile διαταξη το καταστρεφει). Και το S3 ειχε μεγαλο PPI αλλα η οθονη του δεν επιανε μια μπροστα σε συγκριση με το 5αρι (η ακομη και με το Note II)

Αναλυση, ppi, αποδοση χρωματων... και στα 3 τα καταφερνει μια χαρα το s4... δεν μπορω να καταλαβω για να θεωρηθει κορυφαια μια οθονη τι πρεπει να εχει, την αναλυση του iphone ας πουμε που ουτε καν 720p δεν ειναι?? Ή επειδη εχει ειπωθει στα blogs οτι οι lcd οθονες με ips panel ειναι καλυτερες προς το παρον απο τις led, κατευθειαν παει ο νους μας στο iphone5? Η samsung παιζει με 1080p αναλυση πλεον, ποιο iphone ρε παιδια?? Σοβαρευτειτε λιγο....

#848   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/04/2013 - 12:10

Αναλυση, ppi, αποδοση χρωματων... και στα 3 τα καταφερνει μια χαρα το s4... δεν μπορω να καταλαβω για να θεωρηθει κορυφαια μια οθονη τι πρεπει να εχει, την αναλυση του iphone ας πουμε που ουτε καν 720p δεν ειναι?? Ή επειδη εχει ειπωθει στα blogs οτι οι lcd οθονες με ips panel ειναι καλυτερες προς το παρον απο τις led, κατευθειαν παει ο νους μας στο iphone5? Η samsung παιζει με 1080p αναλυση πλεον, ποιο iphone ρε παιδια?? Σοβαρευτειτε λιγο....


Ημουν πολυ συγκεκριμενος. Τωρα εσυ τι τρωγεσαι δεν μπορω να καταλαβω.
Η αποδοση των χρωματων στις AMOLED ειναι ενα απο τα μειονεκτηματα τους ... Αν το θεωρεις απο τα πλεονεκτηματα τους δικο σου προβλημα.
Επισης δεν μιλησα πουθενα για αναλυση ... Δεν με ενδιαφερει. Με ενδιαφερει ομως παρα πολυ το PPI. Αν δεν καταλαβαινεις την διαφορα τοτε δεν καταλαβαινεις και τις επιπτωσεις που εχει η pentile διαταξη στο PPI. Δες εδω και σοβαρεψου εσύ πρωτα ...

#849   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 11/04/2013 - 12:37

Ημουν πολυ συγκεκριμενος. Τωρα εσυ τι τρωγεσαι δεν μπορω να καταλαβω.
Η αποδοση των χρωματων στις AMOLED ειναι ενα απο τα μειονεκτηματα τους ... Αν το θεωρεις απο τα πλεονεκτηματα τους δικο σου προβλημα.
Επισης δεν μιλησα πουθενα για αναλυση ... Δεν με ενδιαφερει. Με ενδιαφερει ομως παρα πολυ το PPI. Αν δεν καταλαβαινεις την διαφορα τοτε δεν καταλαβαινεις και τις επιπτωσεις που εχει η pentile διαταξη στο PPI. Δες εδω και σοβαρεψου εσύ πρωτα ...


αν σε ενοχλουν τα χρωματα μπορεις να τα αλλαξεις μεσα απο το μενου.



#850   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 11/04/2013 - 13:24

Ημουν πολυ συγκεκριμενος. Τωρα εσυ τι τρωγεσαι δεν μπορω να καταλαβω.
Η αποδοση των χρωματων στις AMOLED ειναι ενα απο τα μειονεκτηματα τους ... Αν το θεωρεις απο τα πλεονεκτηματα τους δικο σου προβλημα.
Επισης δεν μιλησα πουθενα για αναλυση ... Δεν με ενδιαφερει. Με ενδιαφερει ομως παρα πολυ το PPI. Αν δεν καταλαβαινεις την διαφορα τοτε δεν καταλαβαινεις και τις επιπτωσεις που εχει η pentile διαταξη στο PPI. Δες εδω και σοβαρεψου εσύ πρωτα ...

Τρωγομαι?? Ουτε ασχολουμαι με fanboys οπως εσενα... απλα δεν μου αρεσει να καθοριζετε γνωμες μερικα ατομα εδω μεσα που στην ουσια θελετε να εξυμνησετε το iphone, αλλα δεν μπορειτε ο,τι κ να κανετε... φυσικα και δεν σε ενδιαφερει η αναλυση, αν εβγαζε η apple 1080p κινητο με 441ppi, θα σε ενδιεφερε... προσεξε να δεις, ουτε καν συγκρινεται η οθονη του s4 με αυτην του iphone5... καταλαβε το... δεν εχει καμια σχεση με αυτην του s3... led με led εχει διαφορα, κανανε πολυ καλη δουλεια σε αυτο το κομματι... ips panel εχει κ το nexus4, δεν σε βλεπω να λες κατι γι αυτο ομως...

#851   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/04/2013 - 13:50

η αληθεια ειναι οτι ενω και οι 2 οθονες ειναι 720
του S3 πιξελιαζει** ενω του nexus4 οχι

απο την αλλη το S4 εκτος του οτι εχει μεγαλυτερη πικνοτητα (1080)
εχει αλλη διαταξη που υποτιθεται ελαχιστοποιει το προβλημα


** το πιξελιασμα εχει να κανει και με το πως εχουνε συνηθησει να κοιταμε
γιατι το RGB μπορει να ειναι καθαρο σε καθετες και οριζοντιες γραμμες
αλλα και αυτο πιξελιαζει σε διαγωνιες,

εαν παραβλεψουμε το pixel rendering λογο μειραζομενων subpixel,
τα διαφορα pentiles εχουν καλυτερες διαγωνιες, αλλα χειροτερες καθετες/οριζοντιες


οσον αφορα την φωτεινοτητα, παντα υπαρχουν λυσεις
δεν ειναι ομως παντα αξιοποιησιμες λογο κοστους ή ποιοτητας απεικονησης.
Θυμαστε οτι υπαρχει pentile με 4 subpixels; WRGB

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 11/04/2013 - 13:53


#852   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/04/2013 - 14:59

Τρωγομαι?? Ουτε ασχολουμαι με fanboys οπως εσενα... απλα δεν μου αρεσει να καθοριζετε γνωμες μερικα ατομα εδω μεσα που στην ουσια θελετε να εξυμνησετε το iphone, αλλα δεν μπορειτε ο,τι κ να κανετε... φυσικα και δεν σε ενδιαφερει η αναλυση, αν εβγαζε η apple 1080p κινητο με 441ppi, θα σε ενδιεφερε... προσεξε να δεις, ουτε καν συγκρινεται η οθονη του s4 με αυτην του iphone5... καταλαβε το... δεν εχει καμια σχεση με αυτην του s3... led με led εχει διαφορα, κανανε πολυ καλη δουλεια σε αυτο το κομματι... ips panel εχει κ το nexus4, δεν σε βλεπω να λες κατι γι αυτο ομως...


Παραδοξως, δεν εχω καμμια ορεξη για vs σημερα αλλα εσυ βλεπω πετας την σκουφια σου. Αν προσεξες στο αρχικο μου ποστ ειπα οτι η οθονη του Note II μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο οτι του S3. O λογος ειναι οτι με ενδιαφερει πολυ η ποοιοτητα του text rendering και η stripe διαταξη του panel του Note II εχει πολυ καλυτερα αποτελεσματα σε αυτο απο την pentile του S3. Τo Nexus4 δεν το εχω δει απο κοντα. Θα με μαλώσεις τωρα για αυτό ??

#853   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 11/04/2013 - 15:21

Παραδοξως, δεν εχω καμμια ορεξη για vs σημερα αλλα εσυ βλεπω πετας την σκουφια σου. Αν προσεξες στο αρχικο μου ποστ ειπα οτι η οθονη του Note II μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο οτι του S3. O λογος ειναι οτι με ενδιαφερει πολυ η ποοιοτητα του text rendering και η stripe διαταξη του panel του Note II εχει πολυ καλυτερα αποτελεσματα σε αυτο απο την pentile του S3. Τo Nexus4 δεν το εχω δει απο κοντα. Θα με μαλώσεις τωρα για αυτό ??

20 μερες αποβολη, κ με τον κηδεμονα σου αυριο.... οχι αλλο vs, παραδινομαι....:P:P

#854   jastonas

jastonas

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Twitter:@jastonas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/04/2013 - 15:40

@ntnskrds σεβαστή η άποψη σου, και ενδιαφέρον για προβληματισμό.

@stefano23 δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος vs. Το ntnskrds είπε κάτι που σηκώνει προβληματισμό. Διάβασε και το link που έδωσε σχετικά με την μουσική και το κομμάτι του controversy που έχει στη wikipedia.

Η αλήθεια είναι πως και εμένα μου αρέσει πολύ αυτό το ψεύτικο χρώμα των amoled και τώρα απλά θα έχω τύψεις που μου αρέσει... :Ρ

Τελευταία επεξεργασία από: jastonas, 11/04/2013 - 15:40


#855   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/04/2013 - 15:45

η αληθεια ειναι οτι ενω και οι 2 οθονες ειναι 720
του S3 πιξελιαζει** ενω του nexus4 οχι

απο την αλλη το S4 εκτος του οτι εχει μεγαλυτερη πικνοτητα (1080)
εχει αλλη διαταξη που υποτιθεται ελαχιστοποιει το προβλημα


** το πιξελιασμα εχει να κανει και με το πως εχουνε συνηθησει να κοιταμε
γιατι το RGB μπορει να ειναι καθαρο σε καθετες και οριζοντιες γραμμες
αλλα και αυτο πιξελιαζει σε διαγωνιες,

εαν παραβλεψουμε το pixel rendering λογο μειραζομενων subpixel,
τα διαφορα pentiles εχουν καλυτερες διαγωνιες, αλλα χειροτερες καθετες/οριζοντιες



οσον αφορα την φωτεινοτητα, παντα υπαρχουν λυσεις
δεν ειναι ομως παντα αξιοποιησιμες λογο κοστους ή ποιοτητας απεικονησης.
Θυμαστε οτι υπαρχει pentile με 4 subpixels; WRGB


Πολυ σωστος ! Δυστυχως ομως δεν μπορουμε να παραβλεψουμε το subpixel rendering καθως αυτο γινεται πολύ χαμηλά και στην ουσια pentile panels δεν νοουνται χωρις αυτο (χρησιμοποιηται ακομη και κατα το mapping/απεικονιση συμβατικου RGB input).

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 11/04/2013 - 15:47


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες