Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

'Γιατί iPhone': η Apple επιτίθεται στο Android με νέα σελίδα που εξηγεί γιατί οι χρήστες αγαπούν το iPhone τους


  • Please log in to reply
211 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 17/03/2013 - 15:56

Παιδια οσων αφορα την υποστηριξη στα android, ειναι πολυ λογικο η goolge να δινει τις αναβαθμισεις πρωτα στα nexus, ως επισιμο προιον της... αλλα μην ξεχναμε οτι υπαρχουν παρα πολλες συσκευες με λειτουργικο συστημα android, που η καθε εταιρια μολις παρει τα sources του software απο την google, πρεπει να προσαρμοσει στα μετρα της εκαστοτε συσκευης, κι ειναι λογικο να αργουν τα updates σε μερικες συσκευες.. συμφωνω απολυτα οτι καποιες συσκευες τις εχουν χεσμενες απο αποψη updates και ριχνουν το βαρος στις flagships συσκευες τους ( s3, note2 ενω ακομα το sii το εχουν γραμμενο)..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7,215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 17/03/2013 - 16:05

φιλε μου κανεις πολυ μεγαλο λαθο. ενα κινητο των 60 ευρω σαφως και ειναι υποδεεστερο απο το iphone 5 που κοστιζει 700 πλας αλλα οχι 7 φορες υποδεεστερο οπως δειχνει η αξια του.. αυτο ελειπε. ο μεσος χρηστης κινητου θελει απλα πραγματα. κανενα φβ κανενα τουιτερ κανενα ιντερνετ λιγη μουσικουλα λιγο παιχνιδια λιγο εφαρμογουλες να κανει την πλακα του. κανενας δεν νοιαστηκε ιδιαιτερα για θηκες για ζελατινες και για μικροκολληματα οταν οληρωσε 60 ευρω. οταν πληρωσε 700 ομως εννοειται το απαιτει να λειτουργουν ολα αψογα. επειδη το σαιτ λεγεται αιφονελλας δεν σημαινει οτι εχουν ολοι 700αρες να πληρωνουν τα γουστα τους. οι περισσοτεροι κοιτανε να κανουν τη δουλεια τους και μετα τη μουρη τους. τωρα τα υπολοιπα που λες περι φιατ φεραρι μαλμπορο και λοιπα χαζα δεν τα σχολιαζω γτ η κουβεντα γινεται καφενειο . και μην ακουσω ξανα την καραμελα κανεις δεν γυριζει σε κατι αλλο μετα την απλε. αυτο ισχυε πριν 2-3 χρονια που χε αριστο πακετο. τωρα για να ξεφτιλιζεται με τετοιες δημοσιευσεις καταλαβαινεις οτι πολλοι αλαξοπιστησαν γτ οι αλλες εταιριες την εφτασαν αν οχι την ξεπερασαν..

φιλε μου κανεις πολυ μεγαλο λαθο. ενα κινητο των 60 ευρω σαφως και ειναι υποδεεστερο απο το iphone 5 που κοστιζει 700 πλας αλλα οχι 7 φορες υποδεεστερο οπως δειχνει η αξια του.. αυτο ελειπε. ο μεσος χρηστης κινητου θελει απλα πραγματα. κανενα φβ κανενα τουιτερ κανενα ιντερνετ λιγη μουσικουλα λιγο παιχνιδια λιγο εφαρμογουλες να κανει την πλακα του. κανενας δεν νοιαστηκε ιδιαιτερα για θηκες για ζελατινες και για μικροκολληματα οταν οληρωσε 60 ευρω. οταν πληρωσε 700 ομως εννοειται το απαιτει να λειτουργουν ολα αψογα. επειδη το σαιτ λεγεται αιφονελλας δεν σημαινει οτι εχουν ολοι 700αρες να πληρωνουν τα γουστα τους. οι περισσοτεροι κοιτανε να κανουν τη δουλεια τους και μετα τη μουρη τους. τωρα τα υπολοιπα που λες περι φιατ φεραρι μαλμπορο και λοιπα χαζα δεν τα σχολιαζω γτ η κουβεντα γινεται καφενειο . και μην ακουσω ξανα την καραμελα κανεις δεν γυριζει σε κατι αλλο μετα την απλε. αυτο ισχυε πριν 2-3 χρονια που χε αριστο πακετο. τωρα για να ξεφτιλιζεται με τετοιες δημοσιευσεις καταλαβαινεις οτι πολλοι αλαξοπιστησαν γτ οι αλλες εταιριες την εφτασαν αν οχι την ξεπερασαν..

οποιος μπορει να παρει μερσεντες 90 τοις εκατο θα την παρει. αν δεν μπορει παιρνει φιατ. αρα το φιατ γι αυτον ειναι μερσεντες. οποτε ολα τον νοιαζουν και τον κοβουν. λιγο απο δω λιγο απο κει λιγο απο το αλλο. τοτε? εχεις δοκιμασε αν ειχες την τυχη να οδηγησεις καμια φερραρι μετα παλια χειροκινητα κιβωτια? ενα ντατσουν ειχε καλυτερη αισθηση αλλαγων. αυτο τι κανει το ντατσουν καλυτερο απο τη φερραρι?

Αυτα που με λες εγω τα ακουω βερεσε...
Κ επισης εγω μια χαρα φευγω απο την αππλε που την ειδα κ την εμαθα!!
Σε ειπε κανεις οτι τρεμει η αππλε η μικροφτ..;! Η και ποσο μαλλον η google..?!
Μιλας για πωλησεις και οταν σε λενε σε γενικο πλανο εταιριας οτι η σαμμυ ειναι πολυ πιο πανω απο την αππλε στις πωλησεις... Το γυρνας κ λες δεν συγκρινουμε τα φθηνα κινητα ...
Τοτε μην μιλας για πωλησεις...
Αφου δεν θες να δεις πως εχουν τα πραγματα...!!
Ποιος φοβαται το ιφον ..;! Κ ποιος νομιζει οτι θελει κ μακ..; Αφου η καμπανια σας ειναι οτι με το που πιανεις το κινητο κ βαζεις την σιμ μεσα τα κανεις ολα με την μια!!

Ισα ισα που παρα παρα πολυ το περνουν για να πουλαν (νομιζουν) μουρη... Τεσπα....
Εγω ξερω το πιστευε και μη,ΕΡΕΥΝΑ!!
και οχι το πιστευεις,ΜΗ ερευνα..!!
;)

εσυ τι πιστευεις οτι δεν βαζεις τη σιμ και γινονται ολα με τη μια? μαλλον δεν ειχες ποτε σου αιφον μου φαινεται κι εχεις βαλθει να μας τρελλανεις.

#78   JohnPhone

JohnPhone

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2013 - 16:09

Μαλιστα θα προτεινα και μια ψηφοφορια για να δουμε ποσοι μηλοφωναδες εχουν απελπιστει απ την "γκομενα" τους (ας μου επιτραπει η εκφραση) και αρχισαν να γλυκοκοιτανε την Samsung.
Ειμαι σιγουρος οτι ειναι πολλοι περισσοτεροι απ οτι πριν και δεν ειναι δικη μου προβολη αυτο. Φαινεται αλλωστε απ τα λεγομενα των περισσοτερων και εδω μεσα και αλλου.
Και αφου δεν μπορω να τα χω και με τις δυο, ισως χρειαστει να απομυθοποιησω την Apple και να εξιδανικευσω την Samsung. Τα παντα θα κριθουν απο την κολεξιον της Apple το καλοκαιρι.
Τωρα το που θα βρω τα 800€ για να την κανω......δικη μου οποια και να ναι αυτη, αυτο νομιζω ειναι πιο σοβαρο απ το πια κυρια τελικα θα επιλεξω.

#79   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7,215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 17/03/2013 - 16:14

εγω παντως θα περιμενω αν αληθευει το 5ς με το νφσ και το φιγκερπριντ. θα φυγω μονο αν ξεφτιλιστει η απλ και βγαλει καμια κουμουτσα σαν βαρκα με πανι αλλα νοτε.

#80   JohnPhone

JohnPhone

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2013 - 17:04

εγω παντως θα περιμενω αν αληθευει το 5ς με το νφσ και το φιγκερπριντ. θα φυγω μονο αν ξεφτιλιστει η απλ και βγαλει καμια κουμουτσα σαν βαρκα με πανι αλλα νοτε.


Το πιο πιθανο ειναι προς τα εκει να παει. Σε αυτο ελπιζω δηλαδη και σε αντιθεση με σενα, αυτο (και οι αλλαγες στο IOS) θα με κρατησουν κοντα της.
Αλλωστε σε οποια ναυαρχιδα οποιας εταιρειας και να πας, ετσι οπως πανε τα πραγματα, σε βαρκα με πανι οπως λες θα καταληξεις.
Εκτος και αν "ξεπεσεις" σε κατωτερα μοντελα. Θα το επετρεπες αυτο στον εαυτο σου; :laugh:

#81   dante19

dante19

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:saefro

Δημοσίευση 17/03/2013 - 17:08

για blackberry ,nokia , htc δεν λετε κατι?τοσο αδιαφορα σας φαινονται τα κινητα τους?

#82   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1,031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 17/03/2013 - 17:13

6 σελιδες διαβαζω σχολια απο τους shareholders των Apple και Samsung. Τελικα λεφτα υπάρχουν...Μπεεε

#83   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 17/03/2013 - 17:29

Ήθελα να γράψω κατεβατά ολόκληρα μιας που έχω διαβάσει όλο το post αλλά θα περιοριστώ σε λίγα πραγματάκια
είμαι χρήστης sgs3 τους τελευταίους 5 μήνες , για τα πράγματα που το θέλω είμαι καρά απογοητευμένος και παρ' όλο που η apple έχει πέσει στα μάτια μου με το 5ρι
σκέφτομαι σοβαρά να γυρίσω πολύ σοβαρά

κάποια εκ των ολίγον που με χάλασαν
το theaming μαμίσετα , κατεβάζεις launcher και τα αξιόλογα themes ή πρέπει να πληρώσεις ή να τα κατεβάσεις σπασμένα (*αν τα βρεις)
edit ξεχάστετο , κάνεις decompile ένα apk και για να το κάνεις compile πάλι κάνεις δεν ξέρει πως!
η ευχρηστία της συσκευής είναι κοντά στο 0 , μιας που μου φευγεί απ τα χέρια και πρέπει να κάνω αεροπλανικές κινήσεις για να φτάσω στο άλλο άκρο της οθόνης
ποιότητα κατασκευής εξίσου κοντά στο 0 , μερικές απλές πτώσεις (αντικιμενικά) και μου έχει σπάσει σε 3-4 σημεία
και το play store έχει ξεφύγει προ πολλού , suggested apps παίζει να νε 2 μήνες τα ίδια , αν όχι απο όταν πήρα το κινητό ....
και custom rom περασα δυο τρείς αλλά απο ένα σημείο και μετά βαριέσε να ψάχνεις έστω και για το πως θα βάλεις ελληνικά σε μια που έχει κινέζικα και αγγλικά μόνο. . :/ (miui )
επίσεις απο εφαρμογές ιους κτλπ απο playstore δεν πα να πληρώσεις για αντι virus κτλπ κτλπ , το performance/ speed της συσκευής μειώνεται δραμματικά , και πρέπει καθε τρείς και λίγο
να είσαι close apps/free ram
και άλλα

κάποια καλά
το ράδιο κερνάει (κάποιος να μου εξηγήσει γιατι δεν βάζει η apple μιας που προ αναφέρθηκε ποιο πάνω)
η οθόνη για ταινίες ιντερνέτ κτλπ είναι κοριφέα
και αν έχεις ΑΠΕΙΡΟ χρόνο να λιώσεις στο xda developers μπορείς να κάνεις πολλά

σε ποιο προσωπικό επίπεδο , είχα ασχοληθεί με το jb κτλπ στο iphone και πλέον βαριέμαι να ασχοληθώ και σε android γιατί δυστηχώς το ένα google search οδηγεί και σε άλλο , και σε άλλο και σε άλλο
μεγάλος όγκος δεδομένων και δεν έχω πραγματικά την υπομονή , συνεπώς με την πρώτη ευκαιρία πίσω σε apple έστω κ αν τα έχει σκατώσει

#84   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 17/03/2013 - 17:39

Ήθελα να γράψω κατεβατά ολόκληρα μιας που έχω διαβάσει όλο το post αλλά θα περιοριστώ σε λίγα πραγματάκια
είμαι χρήστης sgs3 τους τελευταίους 5 μήνες , για τα πράγματα που το θέλω είμαι καρά απογοητευμένος και παρ' όλο που η apple έχει πέσει στα μάτια μου με το 5ρι
σκέφτομαι σοβαρά να γυρίσω πολύ σοβαρά

κάποια εκ των ολίγον που με χάλασαν
το theaming μαμίσετα , κατεβάζεις launcher και τα αξιόλογα themes ή πρέπει να πληρώσεις ή να τα κατεβάσεις σπασμένα (*αν τα βρεις)
edit ξεχάστετο , κάνεις decompile ένα apk και για να το κάνεις compile πάλι κάνεις δεν ξέρει πως!
η ευχρηστία της συσκευής είναι κοντά στο 0 , μιας που μου φευγεί απ τα χέρια και πρέπει να κάνω αεροπλανικές κινήσεις για να φτάσω στο άλλο άκρο της οθόνης
ποιότητα κατασκευής εξίσου κοντά στο 0 , μερικές απλές πτώσεις (αντικιμενικά) και μου έχει σπάσει σε 3-4 σημεία
και το play store έχει ξεφύγει προ πολλού , suggested apps παίζει να νε 2 μήνες τα ίδια , αν όχι απο όταν πήρα το κινητό ....
και custom rom περασα δυο τρείς αλλά απο ένα σημείο και μετά βαριέσε να ψάχνεις έστω και για το πως θα βάλεις ελληνικά σε μια που έχει κινέζικα και αγγλικά μόνο. . :/ (miui )
επίσεις απο εφαρμογές ιους κτλπ απο playstore δεν πα να πληρώσεις για αντι virus κτλπ κτλπ , το performance/ speed της συσκευής μειώνεται δραμματικά , και πρέπει καθε τρείς και λίγο
να είσαι close apps/free ram
και άλλα

κάποια καλά
το ράδιο κερνάει (κάποιος να μου εξηγήσει γιατι δεν βάζει η apple μιας που προ αναφέρθηκε ποιο πάνω)
η οθόνη για ταινίες ιντερνέτ κτλπ είναι κοριφέα
και αν έχεις ΑΠΕΙΡΟ χρόνο να λιώσεις στο xda developers μπορείς να κάνεις πολλά

σε ποιο προσωπικό επίπεδο , είχα ασχοληθεί με το jb κτλπ στο iphone και πλέον βαριέμαι να ασχοληθώ και σε android γιατί δυστηχώς το ένα google search οδηγεί και σε άλλο , και σε άλλο και σε άλλο
μεγάλος όγκος δεδομένων και δεν έχω πραγματικά την υπομονή , συνεπώς με την πρώτη ευκαιρία πίσω σε apple έστω κ αν τα έχει σκατώσει

Edit μπορεις να κανεις παντου, απλα πρεπει να κανεις δικα σου scripts, κατι που ειναι αρκετα δυσκολο... τι ειναι το decompile και compile των apk??

#85   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 17/03/2013 - 17:50

Edit μπορεις να κανεις παντου, απλα πρεπει να κανεις δικα σου scripts, κατι που ειναι αρκετα δυσκολο... τι ειναι το decompile και compile των apk??

decompile apk φαντάσου το σαν extract ενός theme που είναι σε apk , βρήκα ενα πρόγραμμα (command prompt) που μπορείς να το unzipαρεις και μπορείς να κάνεις μετα edit εικονίδια κτλπ ,
έλα όμως που για να το ξαναζειπάρεις (μιας που το android απο οτι έχω δει διαβάζει μόνο apk) σου βγάζει συνέχεια σφάλμα ,τέλος πάντων δεν θέλω να ξεφύγω απο το topic σε γενικές
γραμμές είμαι απογοητευμένος και απο τις δύο εταιρίες , αλλά μόλις βρω ευκαιρία θα καταλήξω σε αυτήν που με έχει απογοητεύσει λιγότερο ,apple δηλαδή

σιγούρα έχει μια παρακμή σε σχέση με το παρελθόν , και τελευταία δίνει βάσει στους χρήστες που θέλουν να μοιράζουν μόστρα και άποψη (δυστηχώς μεγαλύτερο ποσοστό από εμάς) και τους απαιτητικούς χρήστες
τους έχει αφήσει στο ράφι .... ίδωμεν

p.s. μου λείπουν εποχές iphone 4 που παρουσιάστηκε μετά το 3gs και η αλλαγή ήταν ραγδαία ... και τώρα σου αλλάζουν το γυαλί της κάμερας και λίγο το design και στο λένε καινούργιο μοντέλο :/ δώσε θάρρος στο χωριάτη να σ ανέβει στο κρεβάτι!

#86   fkd

fkd

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/03/2013 - 17:51

Edit μπορεις να κανεις παντου, απλα πρεπει να κανεις δικα σου scripts, κατι που ειναι αρκετα δυσκολο... τι ειναι το decompile και compile των apk??

αυτο δεν το καταλαβα γιατι δεν το ξερω: "decompile και compile των apk" σε ετοιμες εφαρμογες?

#87   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 17/03/2013 - 18:00

decompile apk φαντάσου το σαν extract ενός theme που είναι σε apk , βρήκα ενα πρόγραμμα (command prompt) που μπορείς να το unzipαρεις και μπορείς να κάνεις μετα edit εικονίδια κτλπ ,
έλα όμως που για να το ξαναζειπάρεις (μιας που το android απο οτι έχω δει διαβάζει μόνο apk) σου βγάζει συνέχεια σφάλμα ,τέλος πάντων δεν θέλω να ξεφύγω απο το topic σε γενικές
γραμμές είμαι απογοητευμένος και απο τις δύο εταιρίες , αλλά μόλις βρω ευκαιρία θα καταλήξω σε αυτήν που με έχει απογοητεύσει λιγότερο ,apple δηλαδή

σιγούρα έχει μια παρακμή σε σχέση με το παρελθόν , και τελευταία δίνει βάσει στους χρήστες που θέλουν να μοιράζουν μόστρα και άποψη (δυστηχώς μεγαλύτερο ποσοστό από εμάς) και τους απαιτητικούς χρήστες
τους έχει αφήσει στο ράφι .... ίδωμεν

p.s. μου λείπουν εποχές iphone 4 που παρουσιάστηκε μετά το 3gs και η αλλαγή ήταν ραγδαία ... και τώρα σου αλλάζουν το γυαλί της κάμερας και λίγο το design και στο λένε καινούργιο μοντέλο :/ δώσε θάρρος στο χωριάτη να σ ανέβει στο κρεβάτι!

Τα apk ειναι ετοιμες εφαρμογες, φαντασου τα σαν exe για τα pc... δεν νομιζω οτι μπορεις να τα κανεις edit... αλλα τα περισσοτερα custom θεματα ειναι σε μορφη zip, και σαφεστατα ξεζιπαρονται, οπως κ οι roms.. ισως να μην καταλαβαινω τι εννοεις, τελοσπαντων...

#88   gzisis69

gzisis69

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2013 - 18:38

φιλε georgiosb τι σχεση εχουν τα αυτοκινητα με τα κινητα ? γτ μπλεκεις πραγματα και γτ εχεις τοσο κολημενο μυαλο ? ειναι η τελευταια φορα που σου απανταω αμα συνεχισεις τετοιες βλακωδεις παρομοιωσεις. τι σημαινει οποιος μπορει παιρνει και το 90/100 παιρνει κλπ κλπ ? κατ αρχας οποιος εχει λεφτα για μερσεντες εχει και για bmw εχει και για χιλια δυο ( αφου μεχρι εκει φτανει το μυαλο σου τι να κανω με αυτοκινητα στο παρομοιασα κι εγω ) . αυτο που λεω τοση ωρα ειναι οτι δεν μπορεις να συγκρινεις το κορυφαιο κινητο της αππλε μοναχα με το κορυφαιο της σαμσουνγκ πχ.. γτ μη μου πεις οτι τοσο καιρο ο γαλαξιας ο 3 μια χαρα δεν το κοντραρε και δεν εκανε πολλους να αλλαξουν εταιρια. οποτε δεν μπορω να συγκρινω το 5αρι μονο με το γαλαξια 4 αλλα και με το γαλαξια 3 επειδη κοντα βγηκαν . μπορω επισης να το συγκρινω το 5αρι με το νοτε και το νοτε 2 που ειναι μεν περιεργα και αβολα και ασχημα για κινητα αλλα καποιους πολλους τους βολευουν. επισης η σαμσουνγκ μετα τισ ναυαρχιδες εχει και αλλες 10 υποκατηγοριες... με τι θες να τις συγκρινω δλδ με τα παλιοτερα αιφον 5ετιας και 4ετιας ? δεν γινεται αυτο γτ οποιος εχει 100-150-200-250 για κινητο μπορει να παρει παρα πολλα τελεια κινητα αλλα κανενα απο την καινουρια σειρα της αππλε ουτε απο την παλια φυσικα ( απο την πιο πιο παλια δλδ το 4αρι μεταχειρισμενο μπορει χαχαχα ) . αυτα που λες με τα αυτοκινητα τα τσιγαρα κλπ κλπ δειχνουν ενα ατομο κολημενο που με το να τα παρομοιαζει ολα με εταιριες νομιζει οτι θα βγαλει ακρη. και σου λεω εγω τωρα, οτι μεχρι πριν 1 μηνα αμα ειχα 700 ευρω θα παιρνα 5αρι. τωρα που ειμαι στα μισα του ετους και εχω ενα γαλαξια να ερχεται σε 1-2 βδομαδες φρεσκο γτ να παρω το 5αρι ? τι παραπανω εχει να μου δωσει εκτοσ απο το δαγκωμενο μηλο ? μια ποιοτητα κατασκευης ? σε θηκη θα το χω.. μια σταθεροτητα ? δεν θα κανω ροοτ-ντειλμπρεικ κανενα απο τα 2.. κλπ κλπ κλπ.. το προβλημα αυτη τη στιγμη ειναι μηπως να μην παρς 4 γαλαξια αλλα να παρω το καινουριο της σονυ πχ... παρτο χαμπαρι αυτα τα κινητα ειναι μεν πιο χοντροκομενα και μεγαλα αλλα δεν υπολειπονται σε κατι απο το 5 το αντιθετο μαλιστα εχουν οθονη μεγαλη για γουστα( αμα δεν ηθελεσ ''μεγαλη'' οθονη μια χαρα θα μενες στο 4σ σου που κι αυτο μια χαρα τρεχει για λιγο ακομα.. ειναι σαν το ανεκδοτο που λεει οταν η γκομενα σου θα σ αφησει για εναν με μισι ιντσα παραπανω τσουτσου να δω τι θα πεις :P ) . οπως επισης ειναι αδυνατο να μην μετρας το μεγαλυτερο ποσοστο χρηστων συσκευων σμαρτ που εχουν φτηνα κινητα. τι σημαινει καλυτερο η χειροτερο ? η μεση γκομενα και ο μεσος καγκουρας που θελουν να μπαινουν φβ μια χαρα μπαινουν και απο το galaxy ace και απο το σμαρτ2 της βονταφονε. δεν ειναι ολοι κολλημενοι με τα κινητα οπως νομιζεισ να σκανε μηνιατικα . πολλοι τα εχουν τα λεφτα αλλα προτιμανε ενα ταξιδι ενα καινουριο ρουχο μια καινουρια γκομενα που θα την κυκοφορησουν κλπ κλπ. μην εισαι τοσο απολυτος. κι εγω ειχα χρονια κολλημα με την αππλε και τωρα σου γραφω απο imac αλλα οπως γινονται τα πραγματα αμα δεν εχεις κολληματαρα με την εταιρια δεν αξιζει αν οχι να μεινεις να μην δοκιμασεις λιγο και τους αλλους..

#89   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 17/03/2013 - 18:40

Στον πατέρα μου που έχει ένα απλό κινητο χωρίς data plan πως θα στείλω ένα βίντεο τον εγγονό του;


Σήμερα μου ετυχε αυτο. Ήθελα να στείλω μια φωτό για να βάλει ο πατέρας μου τον εγγονό του background στο Nokia 6300 (κατι) και αναγκάστηκα να την στείλω με viber στο galaxy ace της γυναίκας μου και να την στείλει αυτή με Bluetooth. Για 740€ ξεφτίλα. Το ήξερα πριν το πάρω (5 χρονια iPhone έχω) αλλα είναι σπάσιμο.

#90   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 17/03/2013 - 19:09

Τα apk ειναι ετοιμες εφαρμογες, φαντασου τα σαν exe για τα pc... δεν νομιζω οτι μπορεις να τα κανεις edit... αλλα τα περισσοτερα custom θεματα ειναι σε μορφη zip, και σαφεστατα ξεζιπαρονται, οπως κ οι roms.. ισως να μην καταλαβαινω τι εννοεις, τελοσπαντων...

αυτο δεν το καταλαβα γιατι δεν το ξερω: "decompile και compile των apk" σε ετοιμες εφαρμογες?

δεν θέλω να θεωρηθει off topic γιατί μιας που ρώτησαν τα παιδιά θέλω να δείξω σε αυτούς που σκεύτωνται να πάν σε android και ασχολούνται με theaming τι έχουν να περάσουν

στο ios η διαδικασία απλη , κατεβάζεις το θέμα , πας στο bunddles ( και όχι μόνο ) και κάνεις ότι γουστάρεις

σε android τώρα , απο μάρκετ το ξεχνάς δεν γίνεται edit... μόνο σπασμένο θέμα σε .apk (apk είναι σαν το αντοίστηχο φορμάτ σε ios που κατεβάζεις απο instalous , δεν το θυμάμαι πλεον)
και το θέματα είναι κάπως έτσι εικόνα 1
Attached File  Untsaitled.jpg   114.3KB   27 downloads
για να τα κάνεις extract (ή decompile όπως λέγεται ) χρησημοποιεις το πρόγραμμα κάτω αριστερά (εικόνα δύο) αφου το βάλεις στο φάκελο κάτω δεξιά και του αλλάξεις όνομα , και εμφανίζεται όπως στο παράθυρο στο πάνω μέρος της εικόνας ,
Attached File  Untsdsitled.jpg   146.57KB   26 downloads
εφ όσον τελειώσεις αν βρείς τρόπο το κάνεις compile (η επιλογή απ το πρόγραμμα βγάζει error και δεν έχω ανακαλύψει τι φταίει ακόμη )
και εν τέλει το κάνεις install και το χρησημοποιείς .. (λέμε τώρα ... ) συνεπώς καλή τύχη !!

Τελευταία επεξεργασία από: sixtypounder, 17/03/2013 - 19:11.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες