Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

ProSwitcher: Another iPhone Multitasking Interface


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
69 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2009 - 08:26

Παλικαρια καλημερα, χρονια πολλά κ ευλογημενα!!

Μια απορια! Εχω το 3gs 16gb και το εχω περασει το προγραμματακι!
Πολυ καλο κ ευχρηστο! Αλλα... Γιατι χωρις να εχω ενεργοποιησει απο το backgrounder to "always enabled" των default app, οπως το safari +mail,
αυτο τα κραταει απο μονο του ανοιχτα!
Πρεπει να τα κλεισω χειροκινητα απο το proswitcher, για να μην τρεχουν στο background!
Εχω κανει το update.

Καμια βοηθεια;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Pater

Pater

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2009 - 20:29

οταν κανεις background ενα παιχνιδι γιατι ανοιγει απο μονο του παντα και την μουσικη?

#48   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2009 - 21:03

οταν κανεις background ενα παιχνιδι γιατι ανοιγει απο μονο του παντα και την μουσικη?

Pater... αμαρτάνεις! Δεν βάζουμε παιχνίδια στο background εκτός αν θέλουμε να τεστάρουμε πότε θα γονατίσει η μνήμη του iPhone... :D

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 29/12/2009 - 21:03


#49   Pater

Pater

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2009 - 00:27

xaxaxaxa.Δεν τα βαζω background για ωρα αλλα επειδη μου χαλασε το home button και νοιωθει οποτε του καπνισει τα βαζω σε background για να τα κλεινω απο εκει και ετσι ειδα οτι ανοιγει και η μουσικη

#50   inickgt

inickgt

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2009 - 00:40

εγώ πάλι το βγαλα καθώς βλέπω το σύρσιμο που έχει...οπότε μπορούμε και χωρίς αυτό

3g/8gb/3.0

#51   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2009 - 01:37

εγώ πάλι το βγαλα καθώς βλέπω το σύρσιμο που έχει...οπότε μπορούμε και χωρίς αυτό

3g/8gb/3.0

Δεν έχεις άδικο. Στο 3G 16GB που είχα ήταν οριακή η κατανάλωση μνήμης, τρέχοντας 2-3 εφαρμογές. Επειδή όμως πέρασα στο 3GS 32GB μπορώ να σου πω πως δουλεύω ταυτόχρονα (αναφέρω την πιό extreme περίπτωση) πέντε εφαρμογές - Mail, Twitter, RSS Reader, Safari και ReadItLater (που όλες χρησιμοποιούν και internet browser) και έχω ελεύθερα 70-80MB μνήμης, οπότε με παίρνει (δεν σέρνεται αλλά μου τρώει 80-90MB RAM όχι αστεία) και μου είναι απαραίτητο.
Εξαρτάται πάντα για ποιά χρήση το θέλει ο καθένας (και αν πραγματικά το χρειάζεται), πάντως για φουλ εκμετάλλευση των δυνατοτήτων του χρειάζεται την RAM του 3GS.

#52   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2009 - 09:02

Πιο πανω εγραψα....


Παλικαρια καλημερα, χρονια πολλά κ ευλογημενα!!

Μια απορια! Εχω το 3gs 16gb και το εχω περασει το προγραμματακι!
Πολυ καλο κ ευχρηστο! Αλλα... Γιατι χωρις να εχω ενεργοποιησει απο το backgrounder to "always enabled" των default app, οπως το safari +mail,
αυτο τα κραταει απο μονο του ανοιχτα!
Πρεπει να τα κλεισω χειροκινητα απο το proswitcher, για να μην τρεχουν στο background!
Εχω κανει το update.

Καμια βοηθεια;;

Ειναι σπαστικο να μου αφηνει το safari ανοιχτο κ τρωει κ τη μπαταρια!!

#53   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2009 - 12:50

Πιο πανω εγραψα....


Παλικαρια καλημερα, χρονια πολλά κ ευλογημενα!!

Μια απορια! Εχω το 3gs 16gb και το εχω περασει το προγραμματακι!
Πολυ καλο κ ευχρηστο! Αλλα... Γιατι χωρις να εχω ενεργοποιησει απο το backgrounder to "always enabled" των default app, οπως το safari +mail,
αυτο τα κραταει απο μονο του ανοιχτα!
Πρεπει να τα κλεισω χειροκινητα απο το proswitcher, για να μην τρεχουν στο background!
Εχω κανει το update.

Καμια βοηθεια;;

Ειναι σπαστικο να μου αφηνει το safari ανοιχτο κ τρωει κ τη μπαταρια!!

Χρόνια πολλά και σε σένα.

Το Safari και to Mail πάντα τρέχουν στο background του iPhone ακόμα και όταν βγείς - δεν έχει να κάνει με το backgrounder.

Μπορείς να τα κλέινεις από το ProSwitcher αλλά ο πιό απλός τρόπος είναι από το SBSettings από το toggle "Processes" ώστε να του κάνεις και ένα Free Up Memory που και που.

#54   ceRoN

ceRoN

    iPH Enthousiast

  • 403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2009 - 09:44

η app σπερνει,την αγαπαω
μου δουλευει αψογα στο ες και δεν εχω κανενα θεμα με την ραμ
προσκυνω τον συντακτη και τον developer

#55   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/12/2009 - 09:49

Χρόνια πολλά και σε σένα.

Το Safari και to Mail πάντα τρέχουν στο background του iPhone ακόμα και όταν βγείς - δεν έχει να κάνει με το backgrounder.

Μπορείς να τα κλέινεις από το ProSwitcher αλλά ο πιό απλός τρόπος είναι από το SBSettings από το toggle "Processes" ώστε να του κάνεις και ένα Free Up Memory που και που.

ευχαριστωωωωω! Καλη χρονια σε ολους!!

#56   barcode

barcode

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2010 - 20:26

Ρε παιδιά εμένα γιατί το Safari και το Μail δε μένουν ποτε στο background ?

Δοκίμασα reinstall αλλά τίποτα. Όποτε κάνω double tap (my activation method) στο safari και στο Mail μου δείχνει το Springboard και τα προγράμματα δε μπαίνουν. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

#57   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 04/01/2010 - 01:23

δηλαδη τι κανει το proswicher καλυτερο απο το kirikae? εγω το κιρικαε το βρησκω πιο καλο πιο ευκολο με ενα διπλο κλικ τα βλεπεις ολα.. ενω στο προσουιτσερ πρεπει να κα σειρεις για να πασ στην επομενη? για να το δικαιολογισετε λιγο αυτο.....

#58   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 04/01/2010 - 01:28

Όχι φίλε μου όλα λειτουργούν κανονικά παρόλο που έχω 3G! Δες:



3 Εφαρμογές ανοιχτές το Phone (που είναι πάντα
το Skype και το Mail! Δες και τι μνήμη που έχω!
Μου δουλέυει άψογα θα έλεγα!

ουαου? 35ΜΒ? αμα δεισ το δικο μου στα 204ΜΒ? εγω λες πως απλα δεν ειναι 3gs αλλα 3gsTURBO!!! lol αστειευομαι...

#59   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2010 - 01:54

Πρόβλημα με το νέο update του Proswitcher και πως να το διορθώσετε.

Όσοι κάνατε το τελευταίο update του Proswitcher θα διαπιστώσατε πως... έπαψε να λειτουργεί.

Ο chpwn (που συνεργάστηκε με τον Ryan Petrich για το Proswitcher) μας ενημερώνει μέσω του twitter του, πως να το διορθώσουμε - στο περίπου δλδ, αλλά περιγράφω πως έκανα εγώ την όλη διαδικασία:

1. Από το Cydia -> Manage sources κάνουμε uninstall/delete το repo του Ryan Petrich: http://booleanmagic.com/rep

2. Στο Manage -> Packages κάνουμε uninstall το LibActivator

3. Κάνουμε Respring στην συσκευή μας.

4. Στο Cydia κάνουμε search για το Proswitcher και το κατεβάζουμε από το repo του BigBoss (θα παρατηρήσετε πως έχει και το LibActivator στο package - το οποίο έχουμε αφαιρέσει).

Έτοιμο το Proswitcher, λειτουργεί πλέον κανονικά.

Να σημειώσουμε ότι το repo που χρησιμοποιούσε ο Ryan Petrich ήταν BETA άρα και τα updates τα θεωρούσαν BETA εκδόσεις - οπότε τα λαθάκια "συγχωρούνται" 8)

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 11/01/2010 - 01:57


#60   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2010 - 18:29

σημερα εβαλα το Proswitcher και το backgrounder θελω να μου πειτε ποιες επιλογες να επιλεξω ωστε να μην παταω το homebutton το backgrounder αλλα αλλο κουμπι και για το Proswitcher την πιο ευκολη λυση...ξερω απο που το ρυθμιζεις αλλα θα ηθελα τα φωτα σας ,διοτι αυτο το εβαλα για γρηγορη εναλλαγη και να μην παταω το homebutton

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες